Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo cika Miko
Drago mi je da se cujemo,i zao mi je sto si tako primio to sto se desavalo te 1975 godine.
Imam casopise i od te godine,i nesto ne videh pozive vodeceg tela za evakuaciju od Armagedona.
U svakom slucaju ,mislim da su tih godina jos pusili cigare,a ko zna mozda malo i jos neke trave....
U svakom slucaju nema tu nista loseg.
Ja bi malo cesce davao lazne uzbune.....Trebalo bi svi malo da se trgnemo,nije na odmet.
Ali sta da kazemo sto su druge crkve cekale neke svoje datume za dolazak Hrista na zemlju???
Jel trebamo i druge crkve da osudimo zbog toga???

za poelbustera
Ne siri bre te NATO letke,a ako ih vec siris napisi nesto uz njih kao Gera ili Sardy

za geru
Zaista mi nije bila namera da ga vredjam.ja sam mu samo citirao stihove o mrznji,naprimer sta Bog mrzi....
Sto se tice satane,ili Sotone,setite se samo kad je iskusavao Isusa u pustinji.
Nije li sotona rekao isusu ,ako padnes i poklonis mi se dacu ti sva carstva ovog sveta ,jer su meni predana i ja kome hocu,dacu ih.
Luka 4:5-7
[SUP]5[/SUP] I izvedavši Ga đavo na goru visoku pokaza Mu sva carstva ovog sveta u trenuću oka,
[SUP]6[/SUP] I reče Mu đavo: Tebi ću dati svu vlast ovu i slavu njihovu, jer je meni predana, i kome ja hoću daću je;
[SUP]7[/SUP] Ti, dakle, ako se pokloniš preda mnom biće sve tvoje,
Da li satana nema svu vlast nad ovim svetom???
Ipak nema vlast nad Bozjim narodom.
​Odkuda i odkada pravoslavci idu kod vracara,od kada gataju u karte ,u solju kafe u pasulj...itd.....itd.....
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
za poelbustera
Ne siri bre te NATO letke,a ako ih vec siris napisi nesto uz njih kao Gera ili Sardy

Evo jednog NATO letka,to je iz Kule stražare od 1.7.1994.

Mislim da svako treba da pročita ovaj članak i da se sam uveri kako Jehovini svedoci doživljavaju sve ljude koji nisu pripadnici njihove organizacije i zašto niti slušaju niti proveravaju sve pozive na proveru njihovog učenja.
Ti si Rise mene optuživao kako demonizujem Jehovine svedoke dok sam ja u vašim knjigama našao nebrojeno mnogo primera kako Kula stražara demonizuje sve koji ih pozivaju na proveru.
Pročitaj i ti pa onda tvrdi kako ovo što sam samo prekopirao iz vaše Kule nije istina.
Nikada nigde nisi argumentovano opovrgao ni jedan jedini primer koji se tiče Novog sveta nego si kao i svi tvoji samo pokušavao da ga zatrpaš da drugi čitaoci ne vide da na te postove ne možete da odgovorite jer su svi istina.
Eto napisao sam nešto iz "letak"a ti pregledaj sve moje postove i proveri ih pa da diskutujemo kad budeš mogao da svaki pojedinačni post argumentovano opovrgneš.Ili uopšte ni ne čitaš niti proveravaš moje tvrdnje kao što se iz ovog članka Kule stražare vidi?

Ali neka ljudi čitaju i proveravaju ako već Jehovini svedoci to ne žele da rade.Pa neka na osnovu svega toga zaključe šta će da misle o "vidljivoj božjoj organizaciji"


[FONT=&quot]S[/FONT][FONT=&quot] čijeg se stola hraniš?[/FONT]​
[FONT=&quot]”Ne možete imati zajednice u trpezi Gospodinovoj [’stolu Jehovinom‘, ”NW“] i u trpezi djavolskoj [’stolu demonâ‘ ”NW“]“ (1. KORINĆANIMA 10:21).[/FONT]
[FONT=&quot]OVE nadahnute riječi apostola Pavla pokazuju da su pred čovječanstvom prostrta dva simbolična stola. Svaki stol dovodi se u vezu sa simboličnom hranom koja je na njemu i svi se mi hranimo ili s jednoga ili s drugoga. Međutim, ako želimo ugoditi Bogu, ne možemo se hraniti s njegovog stola a istovremeno grickati sa stola demonâ. Apostol Pavao je upozorio: ”Što žrtvuju neznabošci (...) djavolima žrtvuju, a ne Bogu; a ja ne ću da ste vi zajedničari s djavolima. Ne možete piti čaše Gospodinove i čaše djavolske; ne možete imati zajednice u trpezi Gospodinovoj i u trpezi djavolskoj“ (1. Korinćanima 10:20, 21).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]2[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Pavlove nas riječi podsjećaju na zajedničke žrtve koje su u skladu s Jehovinim zakonom prinosili drevni Izraelci. Božji je oltar nazvan stolom, i za onoga tko je prinosio životinju na žrtvu govorilo se da ima zajedništvo s Jehovom i sa svećenicima. Na koji način? Kao prvo, Jehova je sudjelovao u žrtvi, jer se krv škropila na oltar a masnoću je progutala vatra ispod žrtve. Kao drugo, svećenik je sudjelovao tako što je (sa svojom obitelji) pojeo pečena prsa i desni but žrtvovane životinje. I kao treće, onaj tko je prinosio žrtvu sudjelovao je tako što je pojeo ostatak (3. Mojsijeva 7:11-36). Danas, imati zajednicu u stolu Jehovinom znači obožavati ga onako kako on zahtijeva, što su primjerom pokazali Isus i njegovi apostoli. Kako bismo to činili, moramo se duhovno hraniti onim što Jehova pruža putem svoje Riječi i organizacije. Izraelcima, koji su uživali posebno zajedništvo s Jehovom za njegovim stolom, bilo je zabranjeno prinositi žrtve demonima na njihovom stolu. Duhovni su Izraelci i njihovi suradnici iz ’drugih ovaca‘ pod istom božanskom zabranom (Ivan 10:16).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]3[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Kako bi netko u današnje vrijeme mogao postati kriv za zajednicu u stolu demonâ? Unapređujući interese bilo čega što se protivi Jehovi. Stol demonâ uključuje svu demonsku propagandu, namijenjenu da nas zavede i odvrati od Jehove. Tko bi svoje srce i svoj um želio hraniti takvim otrovom? Pravi kršćani odbijaju imati udjela u žrtvama koje danas većina ljudi prinosi bogovima rata i bogatstva (Matej 6:24).[/FONT]
[FONT=&quot]Izbjegavanje[/FONT][FONT=&quot] ’stola demonâ‘[/FONT]​
[SUP][FONT=&quot]4[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Pitanje s kojim se svi mi suočavamo glasi: S čijeg se stola hranim? Ne možemo izbjeći činjenicu da se moramo hraniti ili s jednog ili s drugog stola. (Usporedi Matej 12:30.) Sigurno ne bismo svjesno željeli imati zajednicu u stolu demonâ. Kad bismo to učinili, izgubili bismo naklonost jedinog pravog i živog Boga, Jehove. S druge strane, imati zajednicu u hrani samo s Jehovinog stola vodi do vječnog života u sreći! [/FONT][FONT=&quot](Ivan 17:3). Jedna poslovica kaže da je čovjek ono što jede. Prema tome, svatko tko želi zadržati dobro tjelesno i duševno zdravlje mora paziti na svoju ishranu. Kao što bezvrijedna hrana s visokim postotkom masnoće, makar ukusno pripremljena pomoću kemijskih dodataka, ne doprinosi našem trajnom tjelesnom zdravlju, tako je i propaganda ovoga svijeta, začinjena demonskim idejama, simbolična bezvrijedna hrana koja će iskvariti naš um.[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]5[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Apostol Pavao je pretkazao da će tijekom ovih posljednjih dana ljudi biti zavedeni ”učenjima demonâ“ (1. Timoteju 4:1, NW). Takva demonska učenja ne nalazimo samo u krivim religioznim vjerovanjima, ona se i na druge načine nadaleko šire. Naprimjer, potrebno je da analiziramo i preispitamo kakve knjige i časopise čitamo mi i naša djeca, kakve televizijske programe gledamo i kakvim se predstavama i filmovima bavimo (Priče Salamunove 14:15). Ističe li beletristika koju čitamo radi zabave besmisleno nasilje, nemoralni seks ili okultne postupke? Zastupa li ne-beletristička literatura koju čitamo radi poduke neku filozofiju ili način života koji ’nije po Kristu‘? (Kološanima 2:8). Iznosi li prazne spekulacije ili zagovara uplitanje u svjetovne socijalne pokrete? Unapređuje li odlučnost da se jako obogatimo? (1. Timoteju 6:9). Radi li se o publikaciji koja prepredeno iznosi razdvajajuća učenja koja nisu nalik na Krista? Ako je odgovor potvrdan i mi nastavimo čitati ili gledati takav materijal, izlažemo se opasnosti da se hranimo sa stola demonâ. Danas postoje stotine tisuća publikacija koje unapređuju svjetovne filozofije a koje izgledaju tako poučnima i aktualnima (Propovjednik 12:12). No ništa od takve propagande nije zaista novo, niti nekome išta više služi na korist i blagostanje nego je ono što je Sotona lukavo rekao Evi služilo njenom blagostanju (2. Korinćanima 11:3).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]6[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Kako bismo stoga trebali reagirati kad nas Sotona poziva da okusimo njegovu demonsku bezvrijednu hranu? Kao i Isus kad ga je Sotona stavio na kušnju da pretvori kamenje u kruh. Isus je odgovorio: ”Pisano je: ne živi čovjek o samom hljebu, no o svakoj riječi koja izlazi iz usta Božijih.“ A kad je Ðavo Isusu ponudio ”sva carstva ovoga svijeta i slavu njihovu“ ako padne i izvrši prema Sotoni čin obožavanja, Isus je odgovorio: ”Idi od mene, sotono; jer stoji napisano: Gospodinu Bogu svojemu poklanjaj se i njemu jedinome služi“ (Matej 4:3, 4, 8-10).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]7[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Jehovin stol i stol koji su prostrli njegovi demonski neprijatelji ne mogu se nikada uskladiti! O da, neki su to pokušali učiniti. Prisjeti se drevnih Izraelaca u danima proroka Ilije. Ljudi su tvrdili da obožavaju Jehovu, ali su vjerovali da drugi bogovi, kao naprimjer Bal, obećavaju blagostanje. [/FONT][FONT=&quot]Ilija se obratio narodu i rekao: ”Dokle ćete hramati na obje strane? [/FONT][FONT=&quot]Ako je Gospodin [”Jehova“, NW] Bog, idite za njim; ako li je Bal, idite za njim.“ Nema sumnje, Izraelci su šepali ”najprije na jednoj nozi, zatim na drugoj“ (1. Carevima 18:21; The Jerusalem Bible). Ilija je izazvao Balove svećenike neka dokažu da je njihov bog stvarno bog. Onaj Bog koji bi mogao s neba poslati vatru na žrtvu dokazao bi da je pravi Bog. Unatoč mnogim naporima, Balovi svećenici nisu uspjeli. Zatim se Ilija jednostavno pomolio: ”Usliši me, Gospodine [”Jehova“, NW], usliši me, da bi poznao ovaj narod da si ti Gospodine Bog.“ Odmah je sišla vatra od Jehove s neba i proždrla vodom natopljenu životinjsku žrtvu. Potaknut uvjerljivom demonstracijom Jehovinog božanstva, narod je poslušao Iliju i pobio 450 Balovih proroka (1. Carevima 18:24-40). Tako moramo i mi danas priznati Jehovu kao pravog Boga i odlučno se početi hraniti samo s njegovog stola, ukoliko to do sada još nismo učinili.[/FONT]
[FONT=&quot]’Vjerni[/FONT][FONT=&quot] rob‘ opslužuje Jehovin stol[/FONT]​
[SUP][FONT=&quot]8[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Gospodin Isus Krist prorekao je da će tijekom njegove prisutnosti ”vjerni i razboriti rob“ njegovim učenicima pružati duhovnu hranu: ”Sretan je taj rob ako ga njegov gospodar kad dođe nađe da čini tako. Zaista vam kažem: Postavit će ga nad svim svojim imanjem“ (Matej 24:45-47, NW). Pokazalo se da taj rob nije neka pojedina osoba, već razred predanih, pomazanih kršćana. Taj razred na Jehovin stol stavlja najbolju duhovnu hranu kako za pomazani ostatak tako i za ”veliko mnoštvo“. Veliko je mnoštvo, koje sada broji preko četiri milijuna ljudi, zajedno s pomazanim ostatkom zauzelo stav za univerzalnu suverenost Jehove Boga i za njegovo Kraljevstvo pomoću kojeg će on posvetiti svoje sveto ime (Otkrivenje 7:9-17, St).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]9[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Taj razred vjernog roba koristi Watch Tower Bible and Tract Society (Biblijsko i traktatno Društvo Watch Tower) kako bi pružao duhovnu hranu svim Jehovinim svjedocima.[/FONT][FONT=&quot] Dok nazovikršćanstvo i ostali pripadnici ovoga sustava stvari gladuju zbog nedostatka živodajne duhovne hrane, Jehovin se narod gosti (Amos 8:11). Time se ispunjava proročanstvo iz Izaije 25:6: ”Gospodin će nad vojskama učiniti svijem narodima na ovoj gori gozbu od pretila mesa, gozbu od čista vina, od pretila mesa s moždanima, od vina bez taloga.“ Kao što pokazuju reci 7. i 8, ta će gozba trajati vječno. Kakav li je to samo blagoslov za sve koji se sada nalaze u Jehovinoj vidljivoj organizaciji, i kakav će to samo blagoslov biti i nadalje u budućnosti![/FONT]
[FONT=&quot]Čuvaj[/FONT][FONT=&quot] se otrovne hrane na stolu demonâ[/FONT]​
[SUP][FONT=&quot]10[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Hrana na stolu demonâ jest otrovna. Razmotrimo, naprimjer, hranu koju pružaju razred zlog roba i otpadnici. Niti je hranjiva niti je izgrađujuća; nije zdrava. Ona to ni ne može biti, jer su se otpadnici prestali hraniti s Jehovinog stola. Kao posljedica toga, sve što su god razvili kao dio nove osobnosti nestalo je. Ono što ih motivira nije sveti duh, već zlobna gorčina. Opsjednuti su samo jednim ciljem — tući svoje bivše surobove, kako je to prorekao Isus (Matej 24:48, 49).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]11[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Naprimjer, davne 1909, C. T. Russell, tadašnji predsjednik Društa Watch Tower, pisao je o onima koji su ostavili Jehovin stol i počeli loše postupati sa svojim prijašnjim surobovima. U Kuli stražari od 1. listopada 1909 (engl.) pisalo je: ”Svi koji se odvajaju od Društva i njegovog djela, umjesto da sami napreduju ili da izgrađuju druge u vjeri i u krepostima duha, izgleda čine suprotno — nastoje naškoditi Stvari kojoj su nekada služili i, s manje ili više pažnje, postupno padaju u zaborav, nanoseći štetu samo sebi i onima koji imaju sličan svadljiv duh. (...) Ako neki misle da s drugih stolova mogu dobiti istu ili još bolju hranu, ili da mogu sami proizvesti istu ili još bolju hranu — pustite ih neka idu svojim putem. (...) No dok spremno puštamo druge da idu kuda god žele kako bi našli hranu i svjetlo koji ih zadovoljavaju, iznenađujuće je što oni koji postaju našim protivnicima postupaju potpuno drugačije. (...) Umjesto da muževnim načinom svijeta kažu: ’Našao sam nešto što mi se više sviđa; doviđenja!‘ oni očituju gnjev, zlobu, mržnju, svađu, ’tjelesna i đavolska djela‘ u takvoj mjeri u kakvoj ih nikad nismo zapazili ni kod svjetovnih ljudi. Izgleda da su ispunjeni ludošću, sotonskim bijesom. Neki od njih nas udaraju i zatim tvrde da smo mi udarili njih. Spremni su govoriti i pisati zlobne neistine i toliko se poniziti da čine podle stvari.“[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]12[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Da, otpadnici objavljuju literaturu koja se služi izvrtanjem istine, poluistinama i izravnim lažima.[/FONT][FONT=&quot] Oni čak demonstriraju na kongresima Svjedoka, pokušavajući uloviti neoprezne u zamku. Dakle, bilo bi opasno kad bismo dozvolili da nas radoznalost navede na to da se hranimo takvim spisima ili da slušamo njihove pogrdne riječi! Iako možda smatramo da to za nas osobno nije opasno, opasnost ipak postoji. Zašto? Jedan je razlog taj što određena otpadnička literatura iznosi laži služeći se ”blagijem riječima“ i ”izmišljenijem riječima“ (Rimljanima 16:17, 18; 2. Petrova 2:3). Što bi se drugo i moglo očekivati od stola demonâ? A iako otpadnici možda iznose neke činjenice, one su obično izvađene iz konteksta s ciljem da odvrate druge od Jehovinog stola. Svi njihovi spisi jednostavno kritiziraju i ruše! Ništa nije izgrađujuće.[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]13[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Isus je rekao: ”Po rodovima njihovijem poznaćete ih“ (Matej 7:16). Kakvi su onda rodovi otpadnika i njihovih publikacija? Četiri stvari obilježavaju njihovu propagandu. (1) Prepredenost. Efežanima 4:14 kaže da se služe ’prijevarom‘. (2) Ponosna inteligencija. (3) Pomanjkanje ljubavi. (4) Različiti oblici nepoštenja. Upravo su to sastojci hrane koja se nalazi na stolu demonâ, a sve to služi tome da potkopa vjeru Jehovinog naroda.[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]14[/FONT][/SUP][FONT=&quot] A tu je još i jedan drugi aspekt. Čemu su se vratili otpadnici? U mnogim slučajevima, ponovno su ušli u mrak nazovikršćanstva i njegovih doktrina, kao što je vjerovanje da svi kršćani idu na nebo. Osim toga, većina više ne zauzima čvrst biblijski stav s obzirom na krv, neutralnost i potrebu svjedočenja o Božjem Kraljevstvu. Međutim, mi smo pobjegli iz mraka Babilona Velikog i nikad se više ne želimo tamo vratiti (Otkrivenje 18:2, 4). Zašto bismo kao lojalni sluge Jehove trebali uopće željeti zaviriti u propagandu koju izdaju odmetnici od Jehovinog stola koji sada verbalno tuku one koji nam pomažu usvajati ’zdrave riječi‘ (2. Timoteju 1:13).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]15[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Neki su možda znatiželjni kojim se optužbama otpadnici služe[/FONT][FONT=&quot]. No trebali bismo uzeti k srcu načelo iz 5. Mojsijeve 12:30, 31. Na tom je mjestu Jehova preko Mojsija upozorio Izraelce s obzirom na to što trebaju izbjegavati nakon što istjeraju poganske stanovnike iz Obećane zemlje. ”Čuvaj se da se ne uhvatiš u zamku pošavši za njima po što se potru ispred tebe, i da ne potražiš bogova njihovijeh, i rečeš: kako su ovi narodi služili svojim bogovima, tako ću i ja činiti. Ne čini tako Gospodinu Bogu svojemu.“ Da, Jehova Bog zna kako djeluje ljudska radoznalost. [/FONT][FONT=&quot]Sjeti se Eve, a također i Lotove žene! (Luka 17:32; 1. Timoteju 2:14). Nemojmo nikada slušati što otpadnici govore ili rade. Umjesto toga, budimo zaposleni izgrađivanjem ljudi i lojalnim hranjenjem s Jehovinog stola![/FONT]
[FONT=&quot]Samo[/FONT][FONT=&quot] će Jehovin stol ostati[/FONT]​
[SUP][FONT=&quot]16[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Uskoro će iznenada izbiti velika nevolja, koja će brzo doći svom vrhuncu u ’boju velikog dana Boga svedržitelja‘ (Otkrivenje 16:14, 16). Svoj će krešendo dostići kad Jehova uništi ovaj sustav stvari i simboličan stol s kojeg su se hranile nacije svijeta. Jehova će uništiti i čitavu nevidljivu organizaciju Sotone Ðavla s njenim demonskim hordama. Oni koji se nastave hraniti sa Sotoninog duhovnog stola, sa stola demonâ, bit će prisiljeni prisustvovati doslovnom obroku, ali ne kao oni koji imaju zajednicu, već će sami poslužiti kao glavno jelo — bit će uništeni! (Vidi Ezehijel 39:4; Otkrivenje 19:17, 18.)[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]17[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Samo će Jehovin stol ostati. Oni koji se s cijenjenjem hrane s tog stola bit će sačuvani te će dobiti prednost jesti s njega u svu vječnost. Nikad im više neće prijetiti bilo kakva nestašica hrane (Psalam 67:6; 72:16). U savršenom će zdravlju služiti Jehovi Bogu u Raju! Napokon će se na veličanstven način ispuniti uzbudljive riječi iz Otkrivenja 21:4: ”Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovijeh, i smrti ne će biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti ne će biti više; jer prvo prodje.“ Budući da će protivljenje biti stvar prošlosti, posvuda će se zauvijek priznavati Jehovin univerzalni suverenitet, dok će se beskrajna božanska naklonost izlijevati na otkupljeno čovječanstvo koje će živjeti na rajskoj Zemlji. Budimo svi mi odlučni imati zajednicu samo u Jehovinom stolu, koji je pun najbolje duhovne hrane, kako bismo dobili nagradu![/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
E i šta je loše u tome ako je napisano da ne treba slušati odpadnika kada govori da u NS piše "Od vrata do vrata"? Ja ne vidim ništa tu loše jer znam da odpadnik nema podlogu za to što on govorii, (proverio sam) i znam da on govori svoga Oca Laže slasti.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
E i šta je loše u tome ako je napisano da ne treba slušati odpadnika kada govori da u NS piše "Od vrata do vrata"? Ja ne vidim ništa tu loše jer znam da odpadnik nema podlogu za to što on govorii, (proverio sam) i znam da on govori svoga Oca Laže slasti.

Evo još jednom taj primer pa neka i drugi provere ko laže a ko govori istinu.

[h=3]Dela 20.20[/h]
Ovo je jedna izmena koja ima za svrhu da opravda glavnu delatnost Jehovinih svedoka,a to je propovedanje od kuće do kuće.

Prevodi Novi svet

20 И нисам ништа пропустио да вам кажем од онога што би вам могло бити корисно и да вас поучавам јавно и идући од куће до куће.
20 I ništa korisno nisam propustio reći vam i poučavati vas javno i idući od kuće do kuće.



Kako to drugi prevode i na kraju izvorni tekst.




Karadžić
[FONT=&quot]20. Како ништа корисно не изоставих да вам не кажем и да вас научим пред народом и по кућама,[/FONT]
[FONT=&quot]Bakotić[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]20 Znate da vam nisam krio ništa od onoga što bi vam moglo biti korisno i da se nisam ustezao da vam propovedam i da vas poučavam pred narodom i po kućama,


[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]ὡ[/FONT]ς ο[FONT=&quot]ὐ[/FONT]δ[FONT=&quot]ὲ[/FONT]ν [FONT=&quot]ὑ[/FONT]πεστειλάμην τ[FONT=&quot]ῶ[/FONT]ν συμφερόντων το[FONT=&quot]ῦ[/FONT] μ[FONT=&quot]ὴ[/FONT] [FONT=&quot]ἀ[/FONT]ναγγε[FONT=&quot]ῖ[/FONT]λαι [FONT=&quot]ὑ[/FONT]μ[FONT=&quot]ῖ[/FONT]ν κα[FONT=&quot]ὶ[/FONT] διδάξαι [FONT=&quot]ὑ[/FONT]μ[FONT=&quot]ᾶ[/FONT]ς δημοσί[FONT=&quot]ᾳ[/FONT] κα[FONT=&quot]ὶ[/FONT] κατ’ ο[FONT=&quot]ἴ[/FONT]κους,


κατ’ ο[FONT=&quot]ἴ[/FONT]κους = po kućama


Moram ovom prilikom da se osvrnem i na ovaj stih,ne zaboravite da su to Isusove reči!
Luka 10.7.
7 U toj kući budite i jedite i pijte što vam se daje, jer radnik zaslužuje nadnicu svoju. Ne prelazite iz kuće u kuću.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Kolega ja sam odavno to proverio, dobro je što si to isto ponovio kako bi i ostali proverili dali piše kako si ti tvrdio "od vrata do vrata"

Dakle ipak ne piše od vrata do vrata nego od kuće do kuće kao i svi ostali prevodi, sada me interesuje zašto ne piše od vrata do vrata kako si svedočio da piše :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
http://serbianforum.org/religija/16...a-jehovinih-svedoka-novi-svet.html#post588395

Prijatelju,
Lepo ti kažem da je Biblija Jehovinih svedoka puna falsifikata i da je vođa te organizacije Sotona i da vodi te dobre ljude u sigurnu propast.
Uzmi lepo pa proveri sve što postavim ovde u vezi prevoda pa ćeš se uveriti.

Post #8
Jehovini svedoci „od vrata do vrata“

Prevod Lujo Bakotić ,originalno
Djela glava 5.42
I ne prestajahu svaki dan u hramu i po kućama učiti i propovedali Dobru vest Isusa Krista.
Djela glava 2.46
Svaki dan bejahu jednako svi zajedno u hramu i lomljahu hleb po kućama, i primahu hranu u radosti i u prostoti srca,

Prevod Lujo Bakotić prepravljen od strane I za potrebe Jehovinih svedoka.
Dela 5.42
I svaki dan u hramu I od kuće do kuće nisu prestajali da poučavaju I objavljuju dobru vest o Hristu,Isusu.
Dela 2.46
Jednodušno su svaki dan provodili mnogo vremena u hramu,te su jeli u privatnim kućama I uzimali hranu s velikom radošću I iskrenošću srca.
Prevod Jehovinih svedoka “Novi svet”
Dela 5.42.
I svaki su dan u hramu I od kuće do kuće bez prestanka poučavali I objavljivali dobru vest o Hristu,Isusu.
Dela 2.46.
Svaki dan su jednodušno provodili mnogo vremena u hramu,zajedno su jeli po domovima braće I uzimali hranu s velikom radošću I iskrenog srca.
Grčki
ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ 5.42 π[FONT=&amp]ᾶ[/FONT]σαν τε [FONT=&amp]ἡ[/FONT]μέραν [FONT=&amp]ἐ[/FONT]ν τ[FONT=&amp]ῷ[/FONT] [FONT=&amp]ἱ[/FONT]ερ[FONT=&amp]ῷ[/FONT] κα[FONT=&amp]ὶ[/FONT] κατ’ ο[FONT=&amp]ἶ[/FONT]κον ο[FONT=&amp]ὐ[/FONT]κ [FONT=&amp]ἐ[/FONT]παύοντο διδάσκοντες κα[FONT=&amp]ὶ[/FONT] ε[FONT=&amp]ὐ[/FONT]αγγελιζόμενοι τ[FONT=&amp]ὸ[/FONT]ν χριστόν [FONT=&amp]Ἰ[/FONT]ησο[FONT=&amp]ῦ[/FONT]ν.
ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ 2.46.καθ’ [FONT=&amp]ἡ[/FONT]μέραν τε προσκαρτερο[FONT=&amp]ῦ[/FONT]ντες [FONT=&amp]ὁ[/FONT]μοθυμαδ[FONT=&amp]ὸ[/FONT]ν [FONT=&amp]ἐ[/FONT]ν τ[FONT=&amp]ῷ[/FONT] [FONT=&amp]ἱ[/FONT]ερ[FONT=&amp]ῷ[/FONT], κλ[FONT=&amp]ῶ[/FONT]ντες τε κατ’ ο[FONT=&amp]ἶ[/FONT]κον [FONT=&amp]ἄ[/FONT]ρτον, μετελάμβανον τροφ[FONT=&amp]ῆ[/FONT]ς [FONT=&amp]ἐ[/FONT]ν [FONT=&amp]ἀ[/FONT]γαλλιάσει κα[FONT=&amp]ὶ[/FONT] [FONT=&amp]ἀ[/FONT]φελότητι καρδίας

Dakle dali piše od vrata do vrata kao najveća prevara ili si se ti samo šalio jer si lažno svedočio?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Moram ovom prilikom da se osvrnem i na ovaj stih,ne zaboravite da su to Isusove reči!
Luka 10.7.
7 U toj kući budite i jedite i pijte što vam se daje, jer radnik zaslužuje nadnicu svoju. Ne prelazite iz kuće u kuću.


Evo šta piše u NS pa mi ti izjasni kontext i naravno zašto po tvom je to najveća prevara?

5 У коју год кућу уђете, прво реците: ’Мир овој кући!‘ 6 И ако тамо буде пријатељ мира, ваш мир ће остати на њему. А ако не буде, вратиће се вама. 7 Зато останите у тој кући и једите и пијте оно што вам се понуди, јер је радник достојан своје плате. Не прелазите из куће у кућу.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Zdravo cika Miko
Drago mi je da se cujemo,i zao mi je sto si tako primio to sto se desavalo te 1975 godine.
Imam casopise i od te godine,i nesto ne videh pozive vodeceg tela za evakuaciju od Armagedona.
U svakom slucaju ,mislim da su tih godina jos pusili cigare,a ko zna mozda malo i jos neke trave....
U svakom slucaju nema tu nista loseg.
Ja bi malo cesce davao lazne uzbune.....Trebalo bi svi malo da se trgnemo,nije na odmet.
Ali sta da kazemo sto su druge crkve cekale neke svoje datume za dolazak Hrista na zemlju???
Jel trebamo i druge crkve da osudimo zbog toga???

za poelbustera
Ne siri bre te NATO letke,a ako ih vec siris napisi nesto uz njih kao Gera ili Sardy

za geru
Zaista mi nije bila namera da ga vredjam.ja sam mu samo citirao stihove o mrznji,naprimer sta Bog mrzi....
Sto se tice satane,ili Sotone,setite se samo kad je iskusavao Isusa u pustinji.
Nije li sotona rekao isusu ,ako padnes i poklonis mi se dacu ti sva carstva ovog sveta ,jer su meni predana i ja kome hocu,dacu ih.
Luka 4:5-7
[SUP]5[/SUP] I izvedavši Ga đavo na goru visoku pokaza Mu sva carstva ovog sveta u trenuću oka,
[SUP]6[/SUP] I reče Mu đavo: Tebi ću dati svu vlast ovu i slavu njihovu, jer je meni predana, i kome ja hoću daću je;
[SUP]7[/SUP] Ti, dakle, ako se pokloniš preda mnom biće sve tvoje,
Da li satana nema svu vlast nad ovim svetom???
Ipak nema vlast nad Bozjim narodom.
​Odkuda i odkada pravoslavci idu kod vracara,od kada gataju u karte ,u solju kafe u pasulj...itd.....itd.....

Ti risko spominjes neke nato letke? dokazi!!! A evo ja dokazujem ko ima posla s Nato i ONN:3.JPG2.jpg1.jpg Evo pa ljudi neka citaju!!! Jl dosta ili hoces jos???
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Moram ovom prilikom da se osvrnem i na ovaj stih,ne zaboravite da su to Isusove reči!
Luka 10.7.
7 U toj kući budite i jedite i pijte što vam se daje, jer radnik zaslužuje nadnicu svoju. Ne prelazite iz kuće u kuću.


Evo šta piše u NS pa mi ti izjasni kontext i naravno zašto po tvom je to najveća prevara?

5 У коју год кућу уђете, прво реците: ’Мир овој кући!‘ 6 И ако тамо буде пријатељ мира, ваш мир ће остати на њему. А ако не буде, вратиће се вама. 7 Зато останите у тој кући и једите и пијте оно што вам се понуди, јер је радник достојан своје плате. Не прелазите из куће у кућу.
Sve se plasim da je to rekao vama! iz KS-re,on je to rekao svojim (Apostolima,i Svim Hristovim sledbenicima) da proslave njegovo (IME) jer ga ljudi u Jerusalimu ne poznase i ubise, a ne Jehovinim Svedocima.( On rece: idite dakle i krstite ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha amin)Matvej 28:19-20. [SUP]19[/SUP] Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
[SUP]20[/SUP] Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
http://serbianforum.org/religija/16...a-jehovinih-svedoka-novi-svet.html#post588395

Prijatelju,
Lepo ti kažem da je Biblija Jehovinih svedoka puna falsifikata i da je vođa te organizacije Sotona i da vodi te dobre ljude u sigurnu propast.
Uzmi lepo pa proveri sve što postavim ovde u vezi prevoda pa ćeš se uveriti.

Post #8
Jehovini svedoci „od vrata do vrata“

Prevod Lujo Bakotić ,originalno
Djela glava 5.42
I ne prestajahu svaki dan u hramu i po kućama učiti i propovedali Dobru vest Isusa Krista.
Djela glava 2.46
Svaki dan bejahu jednako svi zajedno u hramu i lomljahu hleb po kućama, i primahu hranu u radosti i u prostoti srca,

Prevod Lujo Bakotić prepravljen od strane I za potrebe Jehovinih svedoka.
Dela 5.42
I svaki dan u hramu I od kuće do kuće nisu prestajali da poučavaju I objavljuju dobru vest o Hristu,Isusu.
Dela 2.46
Jednodušno su svaki dan provodili mnogo vremena u hramu,te su jeli u privatnim kućama I uzimali hranu s velikom radošću I iskrenošću srca.
Prevod Jehovinih svedoka “Novi svet”
Dela 5.42.
I svaki su dan u hramu I od kuće do kuće bez prestanka poučavali I objavljivali dobru vest o Hristu,Isusu.
Dela 2.46.
Svaki dan su jednodušno provodili mnogo vremena u hramu,zajedno su jeli po domovima braće I uzimali hranu s velikom radošću I iskrenog srca.
Grčki
ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ 5.42 π[FONT=&amp]ᾶ[/FONT]σαν τε [FONT=&amp]ἡ[/FONT]μέραν [FONT=&amp]ἐ[/FONT]ν τ[FONT=&amp]ῷ[/FONT] [FONT=&amp]ἱ[/FONT]ερ[FONT=&amp]ῷ[/FONT] κα[FONT=&amp]ὶ[/FONT] κατ’ οἶκον ο[FONT=&amp]ὐ[/FONT]κ [FONT=&amp]ἐ[/FONT]παύοντο διδάσκοντες κα[FONT=&amp]ὶ[/FONT] ε[FONT=&amp]ὐ[/FONT]αγγελιζόμενοι τ[FONT=&amp]ὸ[/FONT]ν χριστόν [FONT=&amp]Ἰ[/FONT]ησο[FONT=&amp]ῦ[/FONT]ν.
ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ 2.46.καθ’ [FONT=&amp]ἡ[/FONT]μέραν τε προσκαρτερο[FONT=&amp]ῦ[/FONT]ντες [FONT=&amp]ὁ[/FONT]μοθυμαδ[FONT=&amp]ὸ[/FONT]ν [FONT=&amp]ἐ[/FONT]ν τ[FONT=&amp]ῷ[/FONT] [FONT=&amp]ἱ[/FONT]ερ[FONT=&amp]ῷ[/FONT], κλ[FONT=&amp]ῶ[/FONT]ντες τε κατ’ οἶκον [FONT=&amp]ἄ[/FONT]ρτον, μετελάμβανον τροφ[FONT=&amp]ῆ[/FONT]ς [FONT=&amp]ἐ[/FONT]ν [FONT=&amp]ἀ[/FONT]γαλλιάσει κα[FONT=&amp]ὶ[/FONT] [FONT=&amp]ἀ[/FONT]φελότητι καρδίας

Dakle dali piše od vrata do vrata kao najveća prevara ili si se ti samo šalio jer si lažno svedočio?

Očigledno je da nisi čitao ništa osim naslova koji se odnosi na to zašto Jehovini svedoci idu od vrata do vrata.

Da si pročitao i uporedio citate a pogotovo izvorni tekst bilo bi ti jasno o čemu se radi.Ali evo uzmi još jednom pa proveri ceo tekst koji sam napisao pa mi reci zašto sam boldovao (sada ocrvenio)sve ove reči.
Da si se potrudio da proveriš bilo bi ti jasno ,ali nije ti palo na pamet da čitaš u čemu se razlikuje "prevod "Novi svet od Biblije.

κατ’ οἶκον znači po kućama a ne od kuće do kuće
I to sam sve vreme i tvrdio a ti si od toga napravio šou da ja tvrdim da piše u izvornom tekstu vrata.
Nije ti palo na pamet ni jednog trenutka da pročitaš šta piše.
Nego tvrdiš kako si nešto dokazao.
Blago tebi.
Nadam se da ćeš se sad potruditi da proveriš šta piše!
 
Natrag
Top