Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Brate RISE,

pazljivo sam procitao ovaj tvoj komentaqr.

Ja strogo zamerim Vodecem telu JS u Brooklynu, sto svoju gresku prebacuje na naivne vernike zajednice.imam jako mnogo dokaza gde je Uprava JS objavljivala pocetak Armagedona 1975. godine. To nije greska neprosvecenog naroda, nego nerazumnih vodja koji su svasta pricali i ono sto se nije ispunilo.

Bilo bi posteno da jasno kazu: "Mi smo pogresili, a ne revni svedoci."

Isto tako pre 1975. godine sam raspravljao sa tvojom bracom o "generaciji" o kojoj Isus govori.
Jedna genaracija nije ako je jedan ili 100 ljudi doziveli 120 godina. Oni i ne zive u svojoj generaciji, jer je ona odavno izumrla.
U statistici i istoriji jedna generacija odprilike traje 33 godine, u tom periodu vecina osoba koje pripadaju toj generaciji zivi, a ako su samo preziveli njih nekoliko to nije generacija, nego izuzetni pojedinci.

HvaL Bogu da su se vase viodje osvestile jednom i red je, da ne odredjuju nikakvo vreme, jer su zaista mnogo gresilii.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo brate Miko
Drago mi je da si se javio,nije te dugo bilo.
To sto si ljut na vodece telo JS,to je u redu,ali nije lepo da svoju ljutnju pretvaras u mrznju.
Ti ljudi koji pripadaju vodecem telu JS nisu savrseni,gresni su.
To za 1975 ,je bilo da se tad zavrsava 6000 godina od stvaranja Adama .,bilo je reci i o tome,pisao sam.
Sto se tice generacije,ili narastaja mozemo da ga tumacimo i ovako i onako,stvar uverenja....
Zato i jeste zvanican stav vodeceg tela JS,da ne gledamo u dane i godine,vec da se ponasamo po uzoru na Isusa Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Zdravo brate Miko
Drago mi je da si se javio,nije te dugo bilo.
To sto si ljut na vodece telo JS,to je u redu,ali nije lepo da svoju ljutnju pretvaras u mrznju.
Ti ljudi koji pripadaju vodecem telu JS nisu savrseni,gresni su.
To za 1975 ,je bilo da se tad zavrsava 6000 godina od stvaranja Adama .,bilo je reci i o tome,pisao sam.
Sto se tice generacije,ili narastaja mozemo da ga tumacimo i ovako i onako,stvar uverenja....
Zato i jeste zvanican stav vodeceg tela JS,da ne gledamo u dane i godine,vec da se ponasamo po uzoru na Isusa Hrista.

Kao i uvek,svi ljudi mrze Jehovine svedoke?
Evo šta Kula stražara traži od njenih pripadnika,pa da onda pričamo o tome ko traži mržnju a ko traži istinu.
Iz dosadašnjih postova ni jedan Jehovin svedok nije hteo da sasluša a evo i zašto:


[FONT=&quot]Mrziti[/FONT][FONT=&quot] ono što Jehova mrzi[/FONT]​
[SUP][FONT=&quot]11[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Kad proučavamo Božju riječ, to ne činimo samo radi punjenja glave činjenicama. Dopuštajući Božjim mislima da prožimaju naše srce, počinjemo dijeliti i Božje osjećaje. Kako li je to važno za nas! Ako ne razvijemo takve osjećaje, kakav može biti rezultat? Iako bismo bili u stanju ponoviti što kaže Biblija, mogli bismo, usprkos tome, na ono što je zabranjeno gledati kao na nešto poželjno, ili bismo mogli smatrati kako je ono što se zahtijeva opterećenje. Činjenica je da ćemo se, čak i ako mrzimo ono što je krivo, možda zbog ljudske nesavršenosti morati boriti (Rimljanima 7:15). Ali ako ne uložimo ozbiljne napore da ono što smo iznutra dovedemo u sklad s onim što je pravo, možemo li očekivati da ćemo ugoditi Jehovi koji ’srca iskušava‘? (Priče Salamunove 17:3).[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]12[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Bogougodna mržnja snažna je zaštita protiv neispravnog postupanja,[/FONT][FONT=&quot] baš tako kao što i bogougodna ljubav prouzročuje da činjenje onoga što je ispravno postaje zadovoljstvo (1. Ivanova 5:3). Pisma nas stalno potiču da razvijamo i ljubav i mržnju. ”Koji ljubite Gospodina, mrzite na zlo“ (Psalam 97:10). ”Mrzeći na zlo držite se dobra“ (Rimljanima 12:9). Činimo li to?[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]13[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Jehova je jasno obznanio svoj naum da iskorijeni zle sa zemlje i uvede novi svijet u kojem će pravednost prebivati (Psalam 37:10, 11; 2. Petrova 3:13). Ljubitelji pravednosti to vrijeme željno iščekuju. U potpunosti su suglasni sa psalmistom Davidom, koji je molio: ”De, istrijebi, Bože, zlotvora, krvoloci nek odstupe od mene! Jer podmuklo se bune protiv tebe, uzalud se dižu [”koji govore o tebi stvari po vlastitoj zamisli, uzeli su tvoje ime na nedostojan način“, ”NW“] tvoji dušmani“ (Psalam 139:19, 20, St). David nije priželjkivao da osobno pogubi te zle. Molio je da odmazda dođe od Jehovine ruke (5. Mojsijeva 32:35; Jevrejima 10:30). To nisu bili ljudi koji su na neki način povrijedili Davida osobno. Oni su krivo prikazivali Boga, uzimajući njegovo ime na nedostojan način (2. Mojsijeva 20:7). Nečasno su se prikazivali da mu služe, ali su njegovo ime koristili da bi promicali svoje vlastite zamisli. David nije ljubio takve koji su odabrali biti Božjim neprijateljima.[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]14[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Postoje milijarde ljudi koji ne poznaju Jehovu. Mnogi od njih u neznanju čine stvari koje Božja riječ označava zlima. Ako ustraju na tom putu, bit će među onima koji će nestati tokom velike nevolje. Ipak, Jehova ne nalazi zadovoljstvo u smrti zlih niti bismo to trebali mi (Ezehijel 33:11). Tako dugo dok to vrijeme dopušta, trudimo se pomoći takvim ljudima da upoznaju Jehovine puteve i pristanu uz njih. Ali što ako neki ljudi pokazuju intenzivnu mržnju prema Jehovi?[/FONT]
[SUP][FONT=&quot]15[/FONT][/SUP][FONT=&quot] S obzirom na njih, psalmist je rekao: ”Jahve, zar da ne mrzim tvoje mrzitelje? Zar da mi se ne gade protivnici tvoji? Mržnjom dubokom ja ih mrzim, i držim ih svojim neprijateljima“ (Psalam 139:21, 22, St). Zato što su intenzivno mrzili Jehovu David je na njih gledao s gnušanjem. Otpadnici spadaju među one koji pokazuju mržnju prema Jehovi, buneći se protiv njega. Otpadništvo je, u stvari, pobuna protiv Jehove. Neki otpadnici tvrde da poznaju Boga i da mu služe, ali odbacuju učenja ili zahtjeve koji su izloženi u njegovoj Riječi. Drugi tvrde da vjeruju Bibliji, ali odbacuju Jehovinu organizaciju i aktivno pokušavaju spriječiti njeno djelovanje. Kad oni namjerno odaberu takvu zloću nakon što su spoznali što je ispravno, kad zlo postane toliko ukorijenjeno da je nerazdvojni dio njihove naravi, tada kršćani moraju mrziti (u biblijskom smislu te riječi) one koji su nerazdruživo prionuli uz zloću. Pravi kršćani dijele Jehovine osjećaje prema takvim otpadnicima; oni nisu znatiželjni što se tiče otpadničkih zamisli. Upravo suprotno, ’gade im se‘ oni koji su se učinili Božjim neprijateljima, ali prepuštaju Jehovi da izvrši presudu (Job 13:16; Rimljanima 12:19; 2. Ivanova 9, 10).[/FONT]


[FONT=&quot] Kao dodatak bih priložio i isečak iz Kule stražare od 15.5.1994.da vidite da je celo ljudsko društvo po Kuli stražari pod vlašću sotone(žao mi je sotono ali ja ne pišem sotona velikom slovom kao tvoja Kula stražara).[/FONT]

[SUP][FONT=&quot]8[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Nikad ne smijemo zaboraviti da je Sotona ”vladar ovoga svijeta“. Zapravo, apostol Ivan je rekao da je ”sav svijet (...) u vlasti đavla“ (Ivan 12:31; 1. Ivanova 5:19; Zagoda). Istina, Isus je ponekad upotrijebio izraz ”svijet“ kako bi ukazao na čitavo čovječanstvo (Matej 26:13; Ivan 3:16; 12:46). Međutim, češće je izraz ”svijet“ upotrijebio kako bi ukazao na cijelo organizirano ljudsko društvo izvan prave kršćanske skupštine. Naprimjer, Isus je rekao da njegovi sljedbenici ne smiju biti ”dio svijeta“ (nepravednog ljudskog društva) i da će ih svijet mrziti zato što nisu dio svijeta (Ivan 15:19, NW; 17:14-16). Biblija osim toga upozorava da trebamo izbjegavati prijateljstvo s ovim svijetom kojim vlada Sotona (Jakov 4:4).[/FONT]


[FONT=&quot]Nadam se da vam je sad malo jasnije kako nas ostale vide Jehovini svedoci i šta nam misle. [/FONT]
[FONT=&quot]Razmislite o tim ljudima,koliko mržnje i njima a da pri tome sve druge optužuju za mržnju.[/FONT]
[FONT=&quot]I imajte na umu kada vam se ljubazno smeškaju na ulici šta vam u stvari misle ako nećete da postanete Jehovin svedok.[/FONT]



Jehovini svedoci: Mrziti ono što Kula stražara mrzi

@ Mika
Za Jehovine svedoke je Kula stražara=vodeće telo=Jehova
I svaki "napad" na vodeće telo pokreće reakciju kao što je ris imao.
Ovde sada tvrdi da je vodeće telo grešno a u knjigama se svugde tvrdi da je isto to vodeće telo pod vođstvom Svetog Duha(oni pišu malim slovom dok sotona pišu velikim)
Licemerno kao i sve ostalo.
Nema licemernijih ljudi,pogledaj samo kako su glasali sami za sebe da su dobri sagovornici.Kakvi su sagovornici Jehovini svedoci? - Rezultati ankete
A toliko su zaslepljeni da niti slušaju niti proveravaju šta im se govori.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
ccccccccccccccc

Odkuda ti to da svi ljudi mrze Jehovine svedoke??? to je nebuloza ili laz nad lazima.....
Otkuda ti to da Jehovini svedoci mrze ljude i po tebi cak SVE LJUDE??? Jesi li ti NORMALAN...Ti bre lazes cim zines ,ko da te CIA,ili NATO obucio.

MRZETI ONO STO JEHOVA MRZI!!!

Evo sta kaze Biblija o mrznji
Price Sol.6:16
Na ovo šestoro mrzi Gospod, i sedmo je gad duši njegovoj:
[SUP]17[/SUP] Oči ponosite, jezik lažljiv i ruke koje prolivaju krv pravu,
[SUP]18[/SUP] Srce koje kuje zle misli, noge koje brzo trče na zlo,
[SUP]19[/SUP] Lažan svedok koji govori laž, i ko zameće svađu među braćom.
Matej5:43
[SUP]43[/SUP] Čuli ste da je kazano: Ljubi bližnjeg svog, i mrzi na neprijatelja svog.[SUP]44[/SUP] A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone;
Matej 6:24
[SUP]24[/SUP] Niko ne može dva gospodara služiti: jer ili će na jednog mrzeti, a drugog ljubiti; ili jednom voleti, a za drugog ne mariti. Ne možete Bogu služiti i mamoni.
O sotoni na drugoj temi,a o Svetom Duhu na drugoj temi...



Toliko o ljubavi i mrznji,mada ima jos mnogo toga,ali ja te volim i tebe i Milku.
Big Kisss
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Zdravo brate Miko
Drago mi je da si se javio,nije te dugo bilo.
To sto si ljut na vodece telo JS,to je u redu,ali nije lepo da svoju ljutnju pretvaras u mrznju.
Ti ljudi koji pripadaju vodecem telu JS nisu savrseni,gresni su.
To za 1975 ,je bilo da se tad zavrsava 6000 godina od stvaranja Adama .,bilo je reci i o tome,pisao sam.
Sto se tice generacije,ili narastaja mozemo da ga tumacimo i ovako i onako,stvar uverenja....
Zato i jeste zvanican stav vodeceg tela JS,da ne gledamo u dane i godine,vec da se ponasamo po uzoru na Isusa Hrista.

Brate RISE, hvala na lepom pozdravu, zaista sam bio suvise zauzet da sam se samo ponerkad javljao.

Pazi dragi moj brate, ranijer sam pisao o tome. Ja sam i pre 1975. godine imao razgovore sa JS.
Nije tacno da su oni samo rekli da se 1975. zvrsava 6000 godina od stvaranja Adama. To je bio samo prvi deo toga. Akcenat je bio stavljen na celih 7000 godina koliko je po vasemu trajao jedan dan stvaranja. Imam te tekstove u kojima je lepo objasnjeno.
Adam je stvoren 4026. godine pre Htrista. To je bila polazna tacka. Prvog januara 1975. godine zavrsava se 6000 godina sedmog dana stvaranja. i POCINJE POSLEDNJA HILJADA GODINA TOGA DANA KOJA POCINJE ARMAGEDONOM. Ocekivalo se da ce Poceti rmagedon i hiljadugodisnje carstvo ovde na zemlji.

TEBI JE VEROVATNO POZNATO KOLIKO SU STARESINE NAGLASAVALE HiTNOST SVEDOCENJA I POZIVALE LJUDE DA PRODAJU IMOVINU I DA SREDSTVA DAJU ZA PROPOVEDANJE.

GODINU DANA RANIJE IMALI STE REKORDAN USPEH, HILJADE BIVSIH JS SU SE VRACALI STADU DA BI IZBEGLI ARMAGEDON.
A KAd je to propalo, vecina od njih su se ponovo vratili u svet.

To je bila stvarnost, bio sam svedok svega gtoga.

Vidis Rise, ja mislim da je problem u tome sto vi ni nemate teologe koji su nauceni detaljima biblijske isgtine, nego Rasl je bio trgovac, Rutherford sudija, i svi ostali nisu bili teolozi.

Drugi je problem sto vi nemaste teolosku skolu kao sve religije gde se spremaju duhovnje vodje, nego taj pokfret od pocetka pa do dansas vode laqjici

To sto idete od kuce do kuce je jako dobro i sirenje literature je dobro, ali ste zanemarili sve ostale savfremene metode, radio, TV, skole u kojima se mladi usmeravaju kojim putem treba da prodju.

Moj prijatelj Dejvid, kojega ja visoko cenim, a on mi je rekao da ste vi verska zajednica koja najbrce raste na svetu.
Kad sam mu pokazao statistiuku, neke od njih sam sam ja radio, on se zacudio.

Ja mislim da su JS dobri ljudi, ali da im je ucenje na slabim temeljima zato se toliko puta menjalo i jos uvek se mernja.

Ja se secam kad vasi misionari nisu priznavali da je Isus ikakav Bog. Tvdili su da je On stvoreni andeljeo.
Pe desetak godina prvi put sam cuo tvrdnju da Hridstos jeste Bog samo nizi od Oca.

RISE, prvi put sam sreo JS 1963 i od tada uvek sam dobar vas prijatelj. Studirao sam vese ucenje a ne samo citao o tome.
Kad tvoja braca dodju kod mene oni misle da sam ja bivsi JS.

Eto RISE ja se raspricah kao da hocu da nadoknadim ono sto me odavno nisi imao.

Bratski pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Istina

Brate Poelbuster, želim da ti se zahvalim za tvoj uloženi trud na ovom forumu, i ako nije plaćen od neke organizacije, onda je ovo sjajan primer revnosti i požrtvovanosti Bogu i njegovom delu na Zemlji. I da te pitam da li je istina da je tebe CIA i NATO obučavali za ovaj forum?
Bog s tobom, pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
[SUP][FONT=&amp]8 Prvobitno napisao poelbuster [/FONT][/SUP][FONT=&amp] Nikad ne smijemo zaboraviti da je Sotona ”vladar ovoga svijeta“. Zapravo, apostol Ivan je rekao da je ”sav svijet (...) u vlasti đavla“ (Ivan 12:31; 1. Ivanova 5:19; Zagoda). Istina, Isus je ponekad upotrijebio izraz ”svijet“ kako bi ukazao na čitavo čovječanstvo (Matej 26:13; Ivan 3:16; 12:46). Međutim, češće je izraz ”svijet“ upotrijebio kako bi ukazao na cijelo organizirano ljudsko društvo izvan prave kršćanske skupštine. Naprimjer, Isus je rekao da njegovi sljedbenici ne smiju biti ”dio svijeta“ (nepravednog ljudskog društva) i da će ih svijet mrziti zato što nisu dio svijeta (Ivan 15:19, NW; 17:14-16). Biblija osim toga upozorava da trebamo izbjegavati prijateljstvo s ovim svijetom kojim vlada Sotona (Jakov 4:4).[/FONT]

Sotona i jeste vladar ovoga sveta i još je to blaga reč jer je sotona u doslovnom smislu (bog) ovoga sveta. Jehovini svedoci su tu u pravu 100 % . I još govore da ne treba mrzeti ljude nego zlo u čoveku to nisi naveo. Što više pokazuješ mržnje prema Jehovinim Svedocima pokazuješ kakav si ti čovek. Što se mene tiče ako Jehovini Svedoci dožive progon kao recimo u drugom svetskom ratu automatski postajem kršteni Jehovin Svedok.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
ccccccccccccccc

Odkuda ti to da svi ljudi mrze Jehovine svedoke??? to je nebuloza ili laz nad lazima.....
Otkuda ti to da Jehovini svedoci mrze ljude i po tebi cak SVE LJUDE??? Jesi li ti NORMALAN...Ti bre lazes cim zines ,ko da te CIA,ili NATO obucio.

MRZETI ONO STO JEHOVA MRZI!!!

Evo sta kaze Biblija o mrznji
Price Sol.6:16
Na ovo šestoro mrzi Gospod, i sedmo je gad duši njegovoj:
[SUP]17[/SUP] Oči ponosite, jezik lažljiv i ruke koje prolivaju krv pravu,
[SUP]18[/SUP] Srce koje kuje zle misli, noge koje brzo trče na zlo,
[SUP]19[/SUP] Lažan svedok koji govori laž, i ko zameće svađu među braćom.
Matej5:43
[SUP]43[/SUP] Čuli ste da je kazano: Ljubi bližnjeg svog, i mrzi na neprijatelja svog.[SUP]44[/SUP] A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone;
Matej 6:24
[SUP]24[/SUP] Niko ne može dva gospodara služiti: jer ili će na jednog mrzeti, a drugog ljubiti; ili jednom voleti, a za drugog ne mariti. Ne možete Bogu služiti i mamoni.
O sotoni na drugoj temi,a o Svetom Duhu na drugoj temi...



Toliko o ljubavi i mrznji,mada ima jos mnogo toga,ali ja te volim i tebe i Milku.
Big Kisss
Hej risko oladi bre malo,zasto vredjas coveka,on je samo postavio to sto pise KS-re,kakva Cia, Nato,ti si JS-ok zasto se tako ponasas prema drugom coveku,bratu.Zar Isus ne rece fariseju, ima jos jedna zapoved ne mnje vazna od prve,ljubi bliznjeg kao samog sebe!!!

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Kao i uvek,svi ljudi mrze Jehovine svedoke?
Evo šta Kula stražara traži od njenih pripadnika,pa da onda pričamo o tome ko traži mržnju a ko traži istinu.
Iz dosadašnjih postova ni jedan Jehovin svedok nije hteo da sasluša a evo i zašto:


Mrziti ono što Jehova mrzi

[SUP]11[/SUP] Kad proučavamo Božju riječ, to ne činimo samo radi punjenja glave činjenicama. Dopuštajući Božjim mislima da prožimaju naše srce, počinjemo dijeliti i Božje osjećaje. Kako li je to važno za nas! Ako ne razvijemo takve osjećaje, kakav može biti rezultat? Iako bismo bili u stanju ponoviti što kaže Biblija, mogli bismo, usprkos tome, na ono što je zabranjeno gledati kao na nešto poželjno, ili bismo mogli smatrati kako je ono što se zahtijeva opterećenje. Činjenica je da ćemo se, čak i ako mrzimo ono što je krivo, možda zbog ljudske nesavršenosti morati boriti (Rimljanima 7:15). Ali ako ne uložimo ozbiljne napore da ono što smo iznutra dovedemo u sklad s onim što je pravo, možemo li očekivati da ćemo ugoditi Jehovi koji ’srca iskušava‘? (Priče Salamunove 17:3).
[SUP]12[/SUP] Bogougodna mržnja snažna je zaštita protiv neispravnog postupanja, baš tako kao što i bogougodna ljubav prouzročuje da činjenje onoga što je ispravno postaje zadovoljstvo (1. Ivanova 5:3). Pisma nas stalno potiču da razvijamo i ljubav i mržnju. ”Koji ljubite Gospodina, mrzite na zlo“ (Psalam 97:10). ”Mrzeći na zlo držite se dobra“ (Rimljanima 12:9). Činimo li to?
[SUP]13[/SUP] Jehova je jasno obznanio svoj naum da iskorijeni zle sa zemlje i uvede novi svijet u kojem će pravednost prebivati (Psalam 37:10, 11; 2. Petrova 3:13). Ljubitelji pravednosti to vrijeme željno iščekuju. U potpunosti su suglasni sa psalmistom Davidom, koji je molio: ”De, istrijebi, Bože, zlotvora, krvoloci nek odstupe od mene! Jer podmuklo se bune protiv tebe, uzalud se dižu [”koji govore o tebi stvari po vlastitoj zamisli, uzeli su tvoje ime na nedostojan način“, ”NW“] tvoji dušmani“ (Psalam 139:19, 20, St). David nije priželjkivao da osobno pogubi te zle. Molio je da odmazda dođe od Jehovine ruke (5. Mojsijeva 32:35; Jevrejima 10:30). To nisu bili ljudi koji su na neki način povrijedili Davida osobno. Oni su krivo prikazivali Boga, uzimajući njegovo ime na nedostojan način (2. Mojsijeva 20:7). Nečasno su se prikazivali da mu služe, ali su njegovo ime koristili da bi promicali svoje vlastite zamisli. David nije ljubio takve koji su odabrali biti Božjim neprijateljima.
[SUP]14[/SUP] Postoje milijarde ljudi koji ne poznaju Jehovu. Mnogi od njih u neznanju čine stvari koje Božja riječ označava zlima. Ako ustraju na tom putu, bit će među onima koji će nestati tokom velike nevolje. Ipak, Jehova ne nalazi zadovoljstvo u smrti zlih niti bismo to trebali mi (Ezehijel 33:11). Tako dugo dok to vrijeme dopušta, trudimo se pomoći takvim ljudima da upoznaju Jehovine puteve i pristanu uz njih. Ali što ako neki ljudi pokazuju intenzivnu mržnju prema Jehovi?
[SUP]15[/SUP] S obzirom na njih, psalmist je rekao: ”Jahve, zar da ne mrzim tvoje mrzitelje? Zar da mi se ne gade protivnici tvoji? Mržnjom dubokom ja ih mrzim, i držim ih svojim neprijateljima“ (Psalam 139:21, 22, St). Zato što su intenzivno mrzili Jehovu David je na njih gledao s gnušanjem. Otpadnici spadaju među one koji pokazuju mržnju prema Jehovi, buneći se protiv njega. Otpadništvo je, u stvari, pobuna protiv Jehove. Neki otpadnici tvrde da poznaju Boga i da mu služe, ali odbacuju učenja ili zahtjeve koji su izloženi u njegovoj Riječi. Drugi tvrde da vjeruju Bibliji, ali odbacuju Jehovinu organizaciju i aktivno pokušavaju spriječiti njeno djelovanje. Kad oni namjerno odaberu takvu zloću nakon što su spoznali što je ispravno, kad zlo postane toliko ukorijenjeno da je nerazdvojni dio njihove naravi, tada kršćani moraju mrziti (u biblijskom smislu te riječi) one koji su nerazdruživo prionuli uz zloću. Pravi kršćani dijele Jehovine osjećaje prema takvim otpadnicima; oni nisu znatiželjni što se tiče otpadničkih zamisli. Upravo suprotno, ’gade im se‘ oni koji su se učinili Božjim neprijateljima, ali prepuštaju Jehovi da izvrši presudu (Job 13:16; Rimljanima 12:19; 2. Ivanova 9, 10).


Kao dodatak bih priložio i isečak iz Kule stražare od 15.5.1994.da vidite da je celo ljudsko društvo po Kuli stražari pod vlašću sotone(žao mi je sotono ali ja ne pišem sotona velikom slovom kao tvoja Kula stražara).

[SUP]8[/SUP] Nikad ne smijemo zaboraviti da je Sotona ”vladar ovoga svijeta“. Zapravo, apostol Ivan je rekao da je ”sav svijet (...) u vlasti đavla“ (Ivan 12:31; 1. Ivanova 5:19; Zagoda). Istina, Isus je ponekad upotrijebio izraz ”svijet“ kako bi ukazao na čitavo čovječanstvo (Matej 26:13; Ivan 3:16; 12:46). Međutim, češće je izraz ”svijet“ upotrijebio kako bi ukazao na cijelo organizirano ljudsko društvo izvan prave kršćanske skupštine. Naprimjer, Isus je rekao da njegovi sljedbenici ne smiju biti ”dio svijeta“ (nepravednog ljudskog društva) i da će ih svijet mrziti zato što nisu dio svijeta (Ivan 15:19, NW; 17:14-16). Biblija osim toga upozorava da trebamo izbjegavati prijateljstvo s ovim svijetom kojim vlada Sotona (Jakov 4:4).


Nadam se da vam je sad malo jasnije kako nas ostale vide Jehovini svedoci i šta nam misle.
Razmislite o tim ljudima,koliko mržnje i njima a da pri tome sve druge optužuju za mržnju.
I imajte na umu kada vam se ljubazno smeškaju na ulici šta vam u stvari misle ako nećete da postanete Jehovin svedok.



Jehovini svedoci: Mrziti ono što Kula stražara mrzi

@ Mika
Za Jehovine svedoke je Kula stražara=vodeće telo=Jehova
I svaki "napad" na vodeće telo pokreće reakciju kao što je ris imao.
Ovde sada tvrdi da je vodeće telo grešno a u knjigama se svugde tvrdi da je isto to vodeće telo pod vođstvom Svetog Duha(oni pišu malim slovom dok sotona pišu velikim)
Licemerno kao i sve ostalo.
Nema licemernijih ljudi,pogledaj samo kako su glasali sami za sebe da su dobri sagovornici.Kakvi su sagovornici Jehovini svedoci? - Rezultati ankete
A toliko su zaslepljeni da niti slušaju niti proveravaju šta im se govori.

A meni pade u oci bas ovaj tekst:3 Jehova je jasno obznanio svoj naum da iskorijeni zle sa zemlje i uvede novi svijet u kojem će pravednost prebivati.Ka o sto govori i naslov njihove biblije "Novi Svet" Novi Svedski poredak,bog ovog sveta je sotona itd,Veoma zanimljivo!!!!

Moracu malo da razmislim o tome.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Sotona i jeste vladar ovoga sveta i još je to blaga reč jer je sotona u doslovnom smislu (bog) ovoga sveta. Jehovini svedoci su tu u pravu 100 % . I još govore da ne treba mrzeti ljude nego zlo u čoveku to nisi naveo. Što više pokazuješ mržnje prema Jehovinim Svedocima pokazuješ kakav si ti čovek. Što se mene tiče ako Jehovini Svedoci dožive progon kao recimo u drugom svetskom ratu automatski postajem kršteni Jehovin Svedok.

Peko covek pita ?zasto KS-re pise sotona velikim slovom a Boga ili Isusa malim, ja tako razume.
 
Natrag
Top