Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sto se tice pape poglavara rimokatolicke crkve,sam naziv "papa" je nehriscanski i bogohulan,jer ta rec prevedena znaci Otac,a jos kad mu daju pridev Sveti Otac to je bogohuljenje.

I Pavle Avrama naziva "Duhovnim ocem" u Novom Zavetu, pa i samog sebe tako naziva u bibliji: "ako i imate mnogo ucitelja ali nemate mnogo otaca, jer vas ja rodih evandjeljem..".

Isus nije mislio bukvalno da nikog ne smemo zvati ocem, vec da nam niko ne sme biti ispred Boga! A sama rec nije bitna, bitan je smisao!

Da li vi razumete smisao?

Mi svakako razumemo i zato se ne ustrucavamo nikog zvati ocem, ni Papu ni nase zemaljske roditelje!

Po vama bukvalistima ne bi to smeli da radimo! Ni rodjenog oca i majku tako da oslovljavamo! To je fanatizam i zato je vas prigovor besmislen!

A zasto ga zovete papa ili sveti otac?,jel vas tako naucio Isus Hrist

Jeste tako nas je naucio Hristos! Pavle je sve Hriscane nazivao "svetima", pa je tako i Papa 'sveti otac', ali nije samo on svet vec i svi mi Hriscani isto kao i on!

Opet besmislen prigovor!

On nije iznad drugih, on je svima sluga i pase stado kao sto to rade i PASTORI kod protestanata, a onda ni taj naziv nije prikladan po vama, pa sto im ne prigovarate?

Zato sto i sami znate da je to biblijski, jer oni "pasu stado"!

Bukvalizujete kada vam odgovara da nas optuzite, ali kada se radi o vama licno ili o protestantima, onda cutite!

9 I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan Otac koji je na nebesima

Onda ti nemoj ni svog zemaljskog oca zvati ocem, vec ga oslovljavaj sa 'komsija'! Zasto i vi J.S zovete vase roditelje mamom i tatom, a nama prigovarate sto nekog coveka zovemo duhovnim ocem? I Pavle je sebe nazvao duhovnim ocem i Avrama!

Jel shvatas ti besmisao koji naucavas?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
I Pavle Avrama naziva "Duhovnim ocem" u Novom Zavetu, pa i samog sebe tako naziva u bibliji: "ako i imate mnogo ucitelja ali nemate mnogo otaca, jer vas ja rodih evandjeljem..".

Isus nije mislio bukvalno da nikog ne smemo zvati ocem, vec da nam niko ne sme biti ispred Boga! A sama rec nije bitna, bitan je smisao!

Da li vi razumete smisao?

Mi svakako razumemo i zato se ne ustrucavamo nikog zvati ocem, ni Papu ni nase zemaljske roditelje!

Po vama bukvalistima ne bi to smeli da radimo! Ni rodjenog oca i majku tako da oslovljavamo! To je fanatizam i zato je vas prigovor besmislen!



Jeste tako nas je naucio Hristos! Pavle je sve Hriscane nazivao "svetima", pa je tako i Papa 'sveti otac', ali nije samo on svet vec i svi mi Hriscani isto kao i on!

Opet besmislen prigovor!

On nije iznad drugih, on je svima sluga i pase stado kao sto to rade i PASTORI kod protestanata, a onda ni taj naziv nije prikladan po vama, pa sto im ne prigovarate?

Zato sto i sami znate da je to biblijski, jer oni "pasu stado"!

Bukvalizujete kada vam odgovara da nas optuzite, ali kada se radi o vama licno ili o protestantima, onda cutite!



Onda ti nemoj ni svog zemaljskog oca zvati ocem, vec ga oslovljavaj sa 'komsija'! Zasto i vi J.S zovete vase roditelje mamom i tatom, a nama prigovarate sto nekog coveka zovemo duhovnim ocem? I Pavle je sebe nazvao duhovnim ocem i Avrama!

Jel shvatas ti besmisao koji naucavas?

Dragi moj Mire,
hajde ovde da pisemo o JS,a o papi na temi o papi,a to sto se dupliraju postovi,ima neki bag na sajtu,sredice ga nasi programeri,nadam se....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ako se Bog Otac zove Jehova,zar nije potrebno da se ljudi mole njemu po imenu???
Zar nije ruzno da se izbaci njegovo ime i iz Biblija i iz upotrebe???
hocemo li da izbacimo i ime Isus??? jel bi to bilo lepo???
A ko svedoci za Jehovu Boga???
Da li je i Isus svedocio za jehovu Boga???
Исаија 55:4
4 Evo, dadoh ga za svedoka narodima, za vođu i zapovednika narodima
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ako se Bog Otac zove Jehova,zar nije potrebno da se ljudi mole njemu po imenu???
Zar nije ruzno da se izbaci njegovo ime i iz Biblija i iz upotrebe???
hocemo li da izbacimo i ime Isus??? jel bi to bilo lepo???
A ko svedoci za Jehovu Boga???
Da li je i Isus svedocio za jehovu Boga???
Исаија 55:4
4 Evo, dadoh ga za svedoka narodima, za vođu i zapovednika narodima
Zaokrete!

Od 5000 postojecih manuskripata Novog Zaveta ni jedan jedini ne sadrzi Bozje ime tetragram!

Kad bi ti bio u pravu, i da su apostoli to ime zapisali, pa ga je neki covek kasnije izbacio, to bi znacilo da Bog nije cuvao svoju rec od kvarenja!

A ti bi onda komotno mogao da bacis bibliju u djubre, jer bi to bio falaifikat!

Verujes li ti da je Novi Zavet falsifikat?

Isus je obecao da ce cuvati svoju rec - "nebo i zemlja ce proci ali reci moje nece proci"!

Verujes li ti njegovom obecanju?

Ako verujes, tada ne mozes reci da je neko iz Novog Zaveta izbacio Hristove reci gde on pominje Bozje - YHWH!

Ovakve tvrdnje obaraju citavo Hriscanstvo i cine ga laznim! Nadam se da si toga svestan!

Imas dva izbora:

1) Ili Isus nikada nije izgovarao to ime, a apostoli ga nisu zapisali!

2) Ili je neko namerno izbacio to ime iz biblije, sto bi bibliju potpuno ucinilo laznom jer ako Bog nije cuvao svoju rec od kvarenja, onda to i nije Bozja rec!

Biraj!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Od 5000 postojecih manuskripata Novog Zaveta ni jedan jedini ne sadrzi Bozje ime tetragram!

Ne sadrži jer su svi od reda pisani na koine grčkom. Upravo ta činjenica i tera ove sektaše (bolje je reći posednute kultiste) da odbacuju Novi Zavet ili da ga tumače metaforički, jer ponavljam oni su posednuti Starim Zavetom, i to njegovim bukvalističkim tumačenjem.

I baš zato oni i tvrde kako je neko namerno izbacio tetragramaton iz Novog Zaveta. No, stvar je malčice drugačija od njihovog bulažnjenja. Tetragramaton nije izbačen iz Novog Zaveta, nego je preveden na koine grčki.

Isus ga bukvalno pominje kada kaže da je On, "Ja Jesam" - Ego Eimi. Šta misliš zašto su hteli da ga kamenuju? Zbog kršenja shabata? Ne, nego upravo zato što je rekao da je On YHWH.

A Isus to zaista i jeste.

Naime, reč*
kojom je započelo sve je upravo "Ja Jesam" ili Ešjeh Aher Ešjeh - YHWH, a Isus je ta reč u telu. On je YHWH, Sveti Duh je YHWH, Otac je YHWH. Jedno biće, tri ličnosti - ipostasa.

* Sin (Reč) je oduvek u Ocu, izgovaranjem "reči" (Sina) "reč" je rođena, a nakon toga sve se po toj "reči" stvara.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokrete!

Od 5000 postojecih manuskripata Novog Zaveta ni jedan jedini ne sadrzi Bozje ime tetragram!

Kad bi ti bio u pravu, i da su apostoli to ime zapisali, pa ga je neki covek kasnije izbacio, to bi znacilo da Bog nije cuvao svoju rec od kvarenja!

A ti bi onda komotno mogao da bacis bibliju u djubre, jer bi to bio falaifikat!

Verujes li ti da je Novi Zavet falsifikat?

Isus je obecao da ce cuvati svoju rec - "nebo i zemlja ce proci ali reci moje nece proci"!

Verujes li ti njegovom obecanju?

Ako verujes, tada ne mozes reci da je neko iz Novog Zaveta izbacio Hristove reci gde on pominje Bozje - YHWH!

Ovakve tvrdnje obaraju citavo Hriscanstvo i cine ga laznim! Nadam se da si toga svestan!

Imas dva izbora:

1) Ili Isus nikada nije izgovarao to ime, a apostoli ga nisu zapisali!

2) Ili je neko namerno izbacio to ime iz biblije, sto bi bibliju potpuno ucinilo laznom jer ako Bog nije cuvao svoju rec od kvarenja, onda to i nije Bozja rec!

Biraj!

PRVO : Bozje ime mozes naci i u nasim Biblijama i nalazi se u neprevedenoj reci " Aleluja"
Ta rec znaci Slavite Jah sto je skraceno od jehve ili Jehova..
DRUGO: Kad su novozavetni pisci citirali starozavetne spise gde pise Jehova oni su ih citirali i zapisivali od slova do slova.,tako da se ime Jehova sigurno nalazilo u novozavetnim spisima.Jel mislis da u starozavetnim spisima nigde ne pise Jehova???
TRECE: Nama su ,cini mi se, u celosti predstavljeni novozavetni spisi u kodecima od kojih je najpotpuniji sinajski kodeks sa staroscu oko IV veka nase ere, u vreme kad je pocelo masovno da se unistava ime Jehova, gde god da pise ,i umesto njega da se ubacuje Gospod. To je Jeronim pisac Vulgate jasno objavio u nekim svojim delima.
Cetvrto:Kao sto rece Otkrivenje 22:18,19,sigurno ima ljudi koji su ubacivali svoje stihove i oduzimali Bozje da bi poduprli svoje troicarsko verovanje,i sigurno ce biti kaznjeni za svoje zlodelo i bogohulne nauke. Takvi lazovi su odavno razgoliceniu lazima.
Peto:
Evo ima medju papirusima i nesto iz Jovana.Potrudi se da napravis razliku izmedju grckih slova i hebrejskog tetragramatona u delovima kao crtice u tablicima...
Pa evo i slike gde se vide tetragramaton klinastim slovima medju grckim slovima...
DSS-Greek-Jon-4.5-Mic-1.7-Zec-8.18-23-8.23-9.7(2).jpgDSS-Greek-Jon-1.5-2.7-Mic-2.7-3.6-3.6-4.5-Hab-1.11-2.8-2.8-20 Jovan.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ako se Bog Otac zove Jehova,zar nije potrebno da se ljudi mole njemu po imenu???
Zar nije ruzno da se izbaci njegovo ime i iz Biblija i iz upotrebe???
hocemo li da izbacimo i ime Isus??? jel bi to bilo lepo???
A ko svedoci za Jehovu Boga???
Da li je i Isus svedocio za jehovu Boga???

Vrlo je važno da uzdižemo Božje ime, a ne karakter. Ko uzdiže ime, ne uzdiže karakter.

Zamisli neko učini neko dobro delo prema nekome i ti hvališ njegovo ime, a ne njegovu dobrotu.
 
Natrag
Top