Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Vrlo je važno da uzdižemo Božje ime, a ne karakter. Ko uzdiže ime, ne uzdiže karakter.

Zamisli neko učini neko dobro delo prema nekome i ti hvališ njegovo ime, a ne njegovu dobrotu.

Uz ime idu i dela.
Danas kad kazes neko ime od ljudi ,odmah se zna koja dela idu uz njega.
Tako da PRVO IME,a dela idu kasnije,ili mislis da je Isus kazao svojim ucenicima da prvo slave Bozja dela,a Bozje ime tek na kraju??? kako ono bes Isus ucio svoje ucenike da se mole ???
Oce Nas koji sa na nebesima .
da se slave DELA TVOJA,da se slavi tvoj Karakter???
Jel tako???
ili pak
Oce Nas koji si na nebesima,
Da se slavi IME TVOJE!!!!
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Formalno i pravoslavci ne smatraju ikonu da je Bog, dakle oni formalno ne misle da je Bog.

Kao i vi što formalno kažete da uzdižete Božji karakter i dela.
Pa pogresno misle zato i cine greh,
jer je cinjenica da su ikone idoli.
Prvo gradjene su u svrhu obozavanja Boga i to je po definiciji idol.
Drugo sluze joj, klanjaju joj se mole i ljube je.
Sve su to odlike idolopoklonstva.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa pogresno misle zato i cine greh,
jer je cinjenica da su ikone idoli.

A ne možeš da objasniš psihološki aspekt idolopoklonstva. Šta mi citiraš Bibliju kao da je nisam čitao.

Prepričavaš mi Bibliju, možeš li išta svojim rečima da objasniš zašto je to idolopoklonstvo sa psihološkog aspekta.

Kako ćeš ljudima pomoći da izađu iz zablude ako samo formalno tumačiš Pismo.

Oni ne misle da je pogrešno, oni misle da je ispravno.

jer je cinjenica da su ikone idoli.

A zašto su idoli?

Prvo gradjene su u svrhu obozavanja Boga i to je po definiciji idol.

Oni ne misle da je bukvalno Bog, ali je idolopoklonstvo. Zašto je idolopoklonstvo?

Drugo sluze joj, klanjaju joj se mole i ljube je.

Zašto to rade ako ne misle da je bukvalno Bog?

Naravno nećeš odg. na ova pitanja jer vi niste nikakvo veće svetlo od njih.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa pogresno misle zato i cine greh,
jer je cinjenica da su ikone idoli.
Prvo gradjene su u svrhu obozavanja Boga i to je po definiciji idol.
Drugo sluze joj, klanjaju joj se mole i ljube je.
Sve su to odlike idolopoklonstva.

A ne možeš da objasniš psihološki aspekt idolopoklonstva. Šta mi citiraš Bibliju kao da je nisam čitao.

Prepričavaš mi Bibliju, možeš li išta svojim rečima da objasniš zašto je to idolopoklonstvo sa psihološkog aspekta.

A zašto su idoli?

Naravno nećeš odg. na ova pitanja jer vi niste nikakvo veće svetlo od njih.

Tipično za dvoje pismolatra. A oboje njih odbacuju Sina kao Boga.

Trojedini Bože smiluj se ovim poganima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Tipično za dvoje pismolatra. A oboje njih odbacuju Sina kao Boga.

Trojedini Bože smiluj se ovim poganima.
Sin nije Bog nego je Sin.
ne razumes znacenje reci.
U Bibliji se nigde ne spominje trojedan Bog niti trojstvo
evo online Biblija i dokaz da toga nema
toliko o tome u sta pogresno verujete.

Sto se tice trojstva postoje istorijske cinjenice.
da je Trojstvo paganska dogma ili ucenje
Koju je Paganin Car Konstantin uvek Nikejskim Koncilom 325. ne
On je proglasio Isusa za Boga, na sta nema pravo da niko od ljudi,
prekraja Bozju rec .
Tako da to je cinjenica.
izvorno hriscanstvo se zna kakvo je i zapisano je u Bibliji
Bog je Jedan JHVH Jehova
a Isus je Bozji Sin.


O tome ima hiljade dokaza u svetom pismu.
Biblija kaze da je Bog Jedan i da je to JHVH Jehova
Jedan jedini pravi zivi Bog
Jedini koji je oduvek i zauvek
Psalam 90:1
Jehova, ti si obitavalište naše iz naraštaja u naraštaj.
2 Prije nego su se gore rodile, prije nego si zemlju i plodno tlo sazdao,
oduvek I zauvek ti si Bog.

2. Mojsijeva 3:15
Bog zatim reče Mojsiju: „Ja sam Jehova.
Ja sam se pojavio Avrahamu, Isaku i Jakovu kao Bog Svemoćni,
ali svojim imenom Jehova nisam im se objavio.


2 Mojsijeva 20
2 “Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.


Bog je jedan Tvorac svega.

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)

Psalam 83:18 da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova, Svevišnji koji je nad svom zemljom...

Otkrivenje 4 11 “Dostojan si, Jehova, Bože naš, primiti slavu i čast i moć, jer si ti sve stvorio i tvojom voljom sve postoji i stvoreno je.”
--------------------------------------------------------------------------------------

za Isusa Hrista u Bibliji pise ovako

Isus Hrist je posebne vrste - Bozji Sin - duhovno bice
njega je Bog JHVH PRVO STVORIO i njega je jedino stvorio DIREKTNO
sve ostalo je stvarao preko Njega.
Kolosanima 1:15,16
evo objasnjenje
Evo sta Biblija kaze...
najpre
Isusu je Jehova Bog rekao: “Načinimo čoveka na sliku svoju, nama sličnog” (1. Mojsijeva 1:26).

Da, Bog se obraćao onome koga je stvorio prije bilo koga i bilo čega drugoga, koji je bio “uz njega kao vešt graditelj” (Mudre izreke 8:22-30).

Dakle Isus je stvoren pre svega ostalog...
Bog je PRVO STVORIO ISUSA NA NEBU KAO DUHOVNO STVORENJE.

On je “prvorođenac svega što je stvoreno”. On je “početak Božjih dela stvaranja”, a postojao je čak i prije nego što je stvoren materijalni svemir (Kološanima 1:15; Otkrivenje 3:14).

Otkrivenje 3:14 Anđelu skupštine u Laodiceji napiši: Ovo govori Amen, svjedok vjerni i istiniti, početak Božjih dela stvaranja

Kolosanima 1
15 Он (Isus ) је slika nevidljivog Boga, prvenac svega sto je stvoreno.
16 Јеr је preko njega sve bilo stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo,
bilo da su to prestoli ili uprave ili poglavarstva ili vlasti.
Sve je stvoreno preko njega i za njega.
17 Оn je pre svega drugog i sve je preko njega postalo.


ili Kološanima 1:15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno

Jovan 3: 18 Ko veruje u njega, neće biti osuđen. Ko ne vjeruje, već je osuđen, jer nije verovao u ime jedinorođenog Sina Božjeg.

Jovan 1:2 On (ISUS ) je u početku bio kod Boga.
2 Sve je postalo preko njega i bez njega nije postalo ništa.

dakle jasno pise za Isusa da je
početak Božjih dela stvaranja
Otkrivenje 3:14
prvenac svega sto je stvoreno Kolosanima 1:15
a preko njega je sve ostalo stvoreno..
. Kolosanima 1:16

Imamo u Bibliji dokaze da je Isus Bozji Sin:

Biblija kaze jasno za Isusa da je Bozji Sin.
Bog je sa neba posvedocio da je Isus Bozji Sin
Isus je za sebe rekao da je Bozji Sin.
"Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
Isus nije nikada rekao ja sam Svemoguci BOG ili ja sam Bog

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu. (1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji? (1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)
29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...

I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I
ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)


eto pise ko je Isus - Bozji Sin




 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Onda ni Otac nije Bog, nego je Otac. :)

P.S. Nemoj više post zatrpavati velikim a nepotrebnim tekstom. Ja ti taj "štos" ne priznam za argument. Ako su vas tako instruirali i opskrbili vas gotovim failovima, onda bar izbriši polovicu kad ovdje kopiraš.
Otac je iznad sina vrlo jednostavno i logicno
ne moze neko ko je iznad Oca - Boga da bude Bog
hajde malo raumne logike

to nije stos to su dokazi kojih je puno
koje vi nemate
SVe sam sama povadila iz Biblije sithove da je isus Bozji Sin.
I to je validan dokaz.
tako da proitiv dokaza iz Bozje reci ne mozete nista :)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top