Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
OK tvoje mišljenje je da božić i uskrs imaju veze sa Hrišćanstvom. Na tebi je i obaveza da dokažeš da božić i uskrs imaju temelj u hrišćanstvu. Voleo bih da vidim i pročitam te dokaze!

smile3

to nije nije njegovo misljenje nego cinjenica...to su jedni od dva najbitnija praznika barem u pravoslavnoj veri.
i nema on sta da dokazuje, nikome on nije duzan da dokazuje...
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
to nije nije njegovo misljenje nego cinjenica...to su jedni od dva najbitnija praznika barem u pravoslavnoj veri.
i nema on sta da dokazuje, nikome on nije duzan da dokazuje...

Miloše kakav je tvoj stav po pitanju Biblije? Da li ti ceniš i veruješ da je Biblija nadahnuta Božja reč?
 
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
57
PREZRELI I ODBACILI SINA I ZA VERME SMRTI NJEGOVE MAJKE

Ron Frye bio je jehovin svedok, propovednik a napustio ih je 1981. godine.
Iako je ziveo u istom gradu gde je zivela i njegova majka,Jehiovin svedok, bilo joj je zabranjeno da ima bilo kakav kontakt sa sinom.
Godine 1996, majka je umral i sin je resio da podje na sahranu majki.
Javio je rodbini da ce doci. Rodbina, Jehovini svedoci, javili su mu da ce neko da ga doceka na aerodromu i odvesti u hotel, ali ni pre sahrane, a ni posle nece imati nikakav razgovor ili sastanak sa njim. Tako je i bilo.

“Drago mi je da sam oslobodjen do verske zajednice koja je stvorila jevandjelje koje ide izvan istinitog jevandjelja Isusa Hrista i postala destruktivna na mnogo nacina. Ali zalim za onima koji su ostali uhvaceni u toj mrezi. Molim se da im Hristos bude milostiv”.

Ron Frye 2996.

Opisrno: WTPredictions
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Miloše kakav je tvoj stav po pitanju Biblije? Da li ti ceniš i veruješ da je Biblija nadahnuta Božja reč?

Prijatelju diskusija na forumu je dvosmerna, znači malo odgovaraš na pitanja malo postavljaš pitanja malo iznosiš svoje mišljenje i obrazlažeš ga kako znaš i umeš...Ovo tvoje nastupanje je mnogo jednosmerno...

Jeste da nisi mene pitao, ali kako je ovo forum, uzimam za pravo da i ja odgovorim...

Pitanje mi je nejasno....
Šta ti to znači "nadahnuta"...?
Kako si formulisao pitanje, Bože nas sačuvaj, ti imaš u glavi i nenadahnute Božije reči?
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Otac katoličke veroispovesti zaklao svoje dvoje dece i izvršio samoubistvo.
Majka pravoslavne veroispovesti ubila lovačkom puškom svoje dete od 2 godine i sina od 6 godina.
Devojka muslimanske veroispovesti bombom raznela sebe i usmrtila više od 20 osoba u trgovačkom centru...

Šta ovo dokazuje?

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Prijatelju diskusija na forumu je dvosmerna, znači malo odgovaraš na pitanja malo postavljaš pitanja malo iznosiš svoje mišljenje i obrazlažeš ga kako znaš i umeš...Ovo tvoje nastupanje je mnogo jednosmerno...

Jeste da nisi mene pitao, ali kako je ovo forum, uzimam za pravo da i ja odgovorim...

Pitanje mi je nejasno....
Šta ti to znači "nadahnuta"...?
Kako si formulisao pitanje, Bože nas sačuvaj, ti imaš u glavi i nenadahnute Božije reči?

Svakako prijatelju!

Evo jednostavnog odgovora formulisanog pitanjem: da li je Andrićevo delo Na Drini ćuprija nadahnuto ili inspirisano i vođeno Božjom voljom, Božjim duhom?

smile3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Šta ovo dokazuje?

Naravno da ne dokazuje ništa... Prikazuje smao ljudsku grešnost čoveka i u najmanju ruku, zlonamernost, onog koji ljudsku nesreću poistovećuje sa veroispovešću...

Postovi koje postavlja Djina, samo ukazuju na to da ima nešto protiv Srpske Pravoslavne Crkve, Ruske Pravoslavne Crkve a vidi se i protiv Jehovinih Svedoka.. Poziva se na Bilbliju, samo nikako da čujemo čije tumačenje i pripadnost verskoj zajednici...

Za tvoj kako kažeš odgovor na pitanje, moraš da mi objasniš šta podrazumevaš pod "nadahnuto/a"....onda dobiješ odgovor na prvo pitanje...

A Ivu Andrića, ne vidim smisao žašto uvodiš u odgovor a ne na primer Franca Kafku, Prešerna, Petrarku, Igoa i da ne nabrajam...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Otac katoličke veroispovesti zaklao svoje dvoje dece i izvršio samoubistvo.
Majka pravoslavne veroispovesti ubila lovačkom puškom svoje dete od 2 godine i sina od 6 godina.
Devojka muslimanske veroispovesti bombom raznela sebe i usmrtila više od 20 osoba u trgovačkom centru...

Šta ovo dokazuje?

smile3

Dokazuje vise stvari:

1.Dokazuje da su te osobe ubice.Kakve to ima veze sa njihovim deklarativnim izvestajem da su pripadnici odredjene veroispovesti?Ni u jednoj od njih ubistvo nije dozvoljeno vec se smatra grehom, sto pokazuje da su oni svesno odstupili od zakona svoje vere.

2. Dokazuje da te osobe nisu ucinile ritualna ubistva koja su karakteristicna za odredjene sekte i kultove, ali ne i za hriscansku veru

3.Dokazuje da navodjenje podataka o veroispovesti ubica, a cije veroispovesti ne propagiraju ubistvo kao pozeljno ponasanje, zelis da stvari koje nisu ni u kakvoj uzrocno-posledicnoj vezi, stavis u uzrocno -posledicnu vezu

4.Dokazuje da ovim svojim postupkom:
a) ili zelis da diskreditujejes 3 najvece svetske religije navodjenjem citalaca tvog posta da pomisle da su te religije uzrocnici kriminalnog ponasanja pojedinaca
b)ili zaista ne znas osnove logickog zakljucivanja koje se (uglavom) sticu tokom formalnog skolovanja
v) ili sve to radis iz nekog drugog cilja, a ne onog koji si naveo u postu
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Otac katoličke veroispovesti zaklao svoje dvoje dece i izvršio samoubistvo.
Majka pravoslavne veroispovesti ubila lovačkom puškom svoje dete od 2 godine i sina od 6 godina.
Devojka muslimanske veroispovesti bombom raznela sebe i usmrtila više od 20 osoba u trgovačkom centru...

Šta ovo dokazuje?

Šta ti čoveče povezuješ?
Ja sam pre neki dan pročitao da je u Americi jedan imbecil uleteo u školu i pobio desetoro svojih školskih drugova. Posle se ispostavilo da je bio frustriran jer su ga ismevali zbog malog rasta. Imao je nadimak Malecki.

Šta ovo dokazuje?

Nemoj se više koristiti ovako glupim analogijama. :blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
146
U svakom žitu ima kukolja,osobno mislim da je bespredmetno raspravljati o tome.Inače sam katolik,a zločinaca ima i u mojoj vjeri pa tako i u protetstanskoj,pravoslavnoj,islamskoj,,,,da ne nabrajam dalje.Ako si čovjek,čovjek si,a ako nisi.........he..ga
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ti ljudi uopste nisu pripadnici ni jedne vere, jer nijedna vera ne kaze ubij onog ubij ovog, prema tome oni nisu vernici.
 
Natrag
Top