Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
:hi: Crvenadać!

Mislim da je preoštro i bez osnova svrstati ih u sekte jer JS propovedaju hrišćanstvo i sledbenici su Isusa Hrista. Budi ljubazna po nam objasni na osnovu čega si ih svrstala u sekte?

:hi2:
Vrlo jednostavno:sekta je svako ucenje koje odstupa od onog koje je utvrdjeno odredjenim kanonima.JS mogu da propovedaju hriscanstvo i da veruju u Gospoda Isusa Hrista i da zive veoma posveceno svojoj veri, ali njihovo ucenje odudara od onoga koje je utvrdjeno na Vaseljenskim Saborima, dakle propovedaju ucenje koje nije isto, vec "lici".
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
1
Suludo je diskutovati o jehovinim svedocima kao i o religiji uopste jer su to ljucke izmisljotine.Covek se boji onoga sto nemoze da objasni tako je nastao vrhovni sudija.Jehovini svedoci su samo jos jedna u nizu organizacija koje se bave manipulisanjem mase i dok to svi neshvatimonema nam spasa,a to ce biti nikad.zato uzivajte i pustite druge da uzivaju na svoj nacin:acute:acute:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
:hi: Crvenadać!

Mislim da je preoštro i bez osnova svrstati ih u sekte jer JS propovedaju hrišćanstvo i sledbenici su Isusa Hrista. Budi ljubazna po nam objasni na osnovu čega si ih svrstala u sekte?

:hi2:

Koliko vidim, Kalista ti je već odgovorila na pitanje i rekla ti isto ono što bih ti i ja rekla. A nisam ih ja svrstala u sekte, svrstali su se sami, svojim načinom tumačenja hrišćanske vere.
Ako te baš zanima ova tema, vezana za sekte, možeš da pogledaš nešto od knjiga na tu temu, ima ih i kod nas na forumu. Na primer knjigu Zorana Lukovića. Izvoli. :)
http://serbianforum.org/domace-knjige/9544-zoran-d-lukovic-verske-sekte.html
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Vrlo jednostavno:sekta je svako ucenje koje odstupa od onog koje je utvrdjeno odredjenim kanonima.JS mogu da propovedaju hriscanstvo i da veruju u Gospoda Isusa Hrista i da zive veoma posveceno svojoj veri, ali njihovo ucenje odudara od onoga koje je utvrdjeno na Vaseljenskim Saborima, dakle propovedaju ucenje koje nije isto, vec "lici".

Koje je to učenje? Da li je to učenje zasnovano na principima Biblije?
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Koliko vidim, Kalista ti je već odgovorila na pitanje i rekla ti isto ono što bih ti i ja rekla. A nisam ih ja svrstala u sekte, svrstali su se sami, svojim načinom tumačenja hrišćanske vere.
Ako te baš zanima ova tema, vezana za sekte, možeš da pogledaš nešto od knjiga na tu temu, ima ih i kod nas na forumu. Na primer knjigu Zorana Lukovića. Izvoli. :)
http://serbianforum.org/domace-knjige/9544-zoran-d-lukovic-verske-sekte.html

Obrati pažnju na sledeće stavke iz Biblije:

1. Dela apostolska 24:14,15 :"Tebi pak priznajem da po nauci, koju oni nazivaju sektom, služim tako Bogu naših otaca verujući sve što je napisano u zakonu i prorocima, 15 imajući nadu u Boga, koju imaju i ovi sami, da će biti uskrs pravednika i grešnika.

Apostol Pavle koji je postao Hristov sledbenik iznosi svoju odbranu pred namesnikom Feliksom.

JS su u Italiji 2. religija po broju.

Uostalom nije ni važno. Veoma je važno da JS žive ono što propovedaju, čine isto ono što je radio i Isus Hrist u svojoj 3 i 1/2 godišnjoj službi- propovedaju Božje Kraljevstvo kao jedino rešenje svih problema.

:hi2:

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A nego na cijim ucenjima bi bilo zasnovano, prijatelju?

Možeš li da mi navedeš nekoliko osnovnih doktrina koje karakterišu hrišćanstvo i da to potvrdiš stavcima iz Biblije?

:hi2:
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Toliko se trudiš da ih "odbraniš", da sve više mislim da jesi jedan od njih, a pošto ja sa njima ne razgovaram, nemam nameru da ti bilo šta više objašnjavam.
Jehovini svedoci to i rade, izvlače rečenice iz konteksta i tumače ih na potpuno drukčiji način, a da su religija nisu. Mene u to nećeš ubediti, a ako misliš da nekoga treba da ubeđuješ, samo ti radi svoj posao...
 
Natrag
Top