Jehovini svedoci!

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko se mnogo bavi ljudima i njihovim navodnim pogreskama - on nista drugo nema pred ocima.

Bavimo se Isusom i tako ce mo biti slicni njemu i voleti sve ljude kao sto je on voleo i polozio zivot za ceo svet.

Bog ce pred sam kraj istorije i Isusovog drugog dolaska objaviti istinu svim ljudima, Duh Sveti ce raditi sa ljudima kao na pedesetnici i mnogo vise, tako da ce se mnostvo ljudi obracati Bogu i Bog nece nikoga pustiti da bude izgubljen ko to ne zeli, vec ce ceo svet biti osvedocen u istinu i biti pozvan da je prihvati i da obavi duhovnu pripremu za Hristov dolazak.
Hvala Bogu na tome i slava vecna.

Pozdrav dragoj Antoniji i nasem "polubratu" Taramani
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Nevoliš Patriaha , nevoliš Jelenu , nevoliš Ođžu , nevoliš papu , pakoga ti čoveče volis..

Nakraju u svqakoj temi Jelena , A SVI DOBRO VIDIMO DAJE TEMA O JEHOVINIM SVEDOCIMA .
Eto pisala sam sa velkim slovima dabi izrazila svoje negodovanje , ma dajte pustite tu ženu već jednom na miru . Niste vi njoj ni do gležnja

Slazem se u potpunosti..
Kako neko moze biti toliko opsednut nekom osobom da pise o njoj po celom forumu?
Ja jesam protiv ucenja J.S pisao i pisacu jer je lazno, ali necu na svakoj temi o njima, a pogotovo necu C.T. Russella nazivati ''vestac'' nego cu jednostavno reci da smatram da nije vodjen Bozjim Duhom i da je lagao. Jel to nije dovoljno?
Cemu ovolika opsednutost ili sta je vec.


''Опсесија су идеје, мисли, представе, које се намећу против воље појединца, опседају га и изазивају стрепњу. Опсесивне мисли се концентришу на извесне религијске и метафизичке проблеме, на неке еротске и агресивне теме, али и на проблеме чистоће, уредности, реда, пристојности, сигурности. Опсесивне мисли јављају се као симптом у склопу опсесивно-компулзивне неурозе...''

https://sr.wikipedia.org/sr/Опсесија

Evo ako cemo na psihijatriju onda imamo pacijente(bez namere da vredjam), ali ja ne bi rekao da je to Laodikeja vec ova druga dvojica koji o njoj pisu po celom forumu..
Meni se vec iskreno smucilo da slusam jedno te isto. Ipak oni su u svom svetu maste...
Mota im se Jelena po glavi, te muce i nas i ostale koji o njoj necemo ni da razmisljamo..
Sada bi zamolio oboje, ako Boga znate.. Shvatite da ste nas umorili sa tom zenom, i da nam ne treba takva, sto dalje od nas.. ✚
Molite Boga da vam izbaci Jelenu iz glave, pa ajde da pricamo o drugim duhovnim temama!? Jel moze?
U suprotnom odoh na kainosov sajt video sam tamo normalne duhovne teme..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ako je tebi muka od osobe koju braniš koliko je tek meni gadljiva kad znam koliko je zla učinila i opet gubim vreme i trpim neprijatan zadah Jeleninih reči koje se zovu laži i ne kukam.Ti mi tražiš da ponovo uzimam to smeće i čitam te ti izvlačim kao iz kontejnera dokaz da se u kontejneru za smeće stvarno drži smeće i ne kukam već strpljivo čekam pa ako zatreba ući ću u đubre i izvaditi ga i tad će valjda stati glas odbrane.

Toliko godina sam rovario po kontejneru i znam dobro šta je tamo sve bačeno,drugi taj otpad zovu hranom jer nisu okusili pravu hranu koja im je gadljiva jer je Bog sprema.
Tema je o tzv.svedocima čika Raše pa nebi kvario.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tema je: "Jehovini svedoci"!
Ovo upozerenje znači da će svi naredni postovi koji se ne budu odnosili na temu, biti brisani.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Zdravo svima posle duzeg vremena.
Sta mislite o poslanici Rimljanima 15:6
6 Da jednodušno jednim ustima slavite Boga i Oca Gospoda našeg Isusa Hrista.
Kako hriscani mogu "jednim ustima" slaviti Boga i Oca Gospoda naseg Isusa Hrista?
Drugo pitanje je sam prevod grckog teksta
Vecina Engleskih prevoda ima "OF" -OD,pa tako se akcenat HVALJENJA stavlja na Boga Oca - Jehovu ,a ne na njegovog sina Isusa Hrista.Sta vi mislite zasto je to tako?
NAS Romans 15:6 that with one accord you may with one voice glorify the God and Father of our Lord Jesus Christ. (Rom 15:6 NAS)
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Apostol Pavle jasno kaže hrišćanima u Efesu: Jedno je telo i jedan duh o — kao sto je i jedna nada na koju ste pozvani — 5 jedan Gospod, jedna vera, jedno krstenje, 6 jedan Bogu i Otac svih, koji je nad svima i u svima i deluje preko svih.

:mig:
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zdravo svima posle duzeg vremena.
Sta mislite o poslanici Rimljanima 15:6
6 Da jednodušno jednim ustima slavite Boga i Oca Gospoda našeg Isusa Hrista.
Kako hriscani mogu "jednim ustima" slaviti Boga i Oca Gospoda naseg Isusa Hrista?
Drugo pitanje je sam prevod grckog teksta
Vecina Engleskih prevoda ima "OF" -OD,pa tako se akcenat HVALJENJA stavlja na Boga Oca - Jehovu ,a ne na njegovog sina Isusa Hrista.Sta vi mislite zasto je to tako?
NAS Romans 15:6 that with one accord you may with one voice glorify the God and Father of our Lord Jesus Christ. (Rom 15:6 NAS)

Pogrešan pristup.
Mi znamo kako se ljudi love i kako vi to pokušavate,ovde su vidne tri stvari:
1.Pokušaj da se zainteresuje neko u vezi citata gde se glumi zainteresovanost od strane onog što pita.
2.Pitanjem se sugeriše na odgovor koji tera na Js vodenicu u stilu svi jednako trebaju verovati i to onako kao što veruju Js.
3.Pokušaj degradacije Božje službe spasenja u telu a uzdizanje službe stvaranja gde se Stvoritelj veliča a Spasitelj degradira u stvorenje.

Meni je drago što si ponovo tu jer je nas Hrišćana obaveza svedočiti za Isusa kao i apostoli što Isusa propovedaše kako bi se vi obratili i pokrstili apostolskim krštenjem i uzeli hleb i vino i jeli jer ko to ne čini NEMA ZAJEDNICU SA ISUSOM.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Zdravo svima posle duzeg vremena.
Sta mislite o poslanici Rimljanima 15:6
6 Da jednodušno jednim ustima slavite Boga i Oca Gospoda našeg Isusa Hrista.
Kako hriscani mogu "jednim ustima" slaviti Boga i Oca Gospoda naseg Isusa Hrista?
Drugo pitanje je sam prevod grckog teksta
Vecina Engleskih prevoda ima "OF" -OD,pa tako se akcenat HVALJENJA stavlja na Boga Oca - Jehovu ,a ne na njegovog sina Isusa Hrista.Sta vi mislite zasto je to tako?
NAS Romans 15:6 that with one accord you may with one voice glorify the God and Father of our Lord Jesus Christ. (Rom 15:6 NAS)


Kako u izvornom tekstu, tako i u našim prevodima se sasvim jasno da se "jednim ustima" odnosi na hrišćane i da oni svi kao jedan slave Boga Oca.
Probaj malo manje da gledaš sve oko sebe kroz kuločare, mislim da ti je Taramana lepo odgovorio.
kulocare-jpg.42282
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kako u izvornom tekstu, tako i u našim prevodima se sasvim jasno da se "jednim ustima" odnosi na hrišćane i da oni svi kao jedan slave Boga Oca.
Probaj malo manje da gledaš sve oko sebe kroz kuločare, mislim da ti je Taramana lepo odgovorio.
kulocare-jpg.42282

Naočare su genijalne,ko ih napravi u pozlati prodaće 20 000 000 komada i obogatiti ali zato i usrećiti tolike kraljeve po droranama kraljeva.
Jadnici ne čuju ko će biti carevi i ko sveštenici a lepo piše....kad se već konj potkiva nek i žaba digne nogu ko zna možda joj se posreći pa postane konj.
 
Natrag
Top