Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sve što veći duh protivljenja i mržnje budeš gajio prema ljudima koji ne prihvataju tvoje ideje - više ćeš se kajati pred onim koji sve vidi i zna, ali verujem da ćeš imati priliuku koju će Bog dati ne samo tebi, već i svim ljudima, da se obratiš i budeš pravi čovek, pun ljubavi i posredničkog duha,

Ja istinu imam koju mi svedoči sam Bog i njegov Duh, a imam i ljubav Božju, i hvala mu i slava na tome.

Osim toga, ja se nisam obraćao lično tebi u svom prethodnom komentaru - već uopšteno svim ljudima, pa prema tome - nije kulturno da se čovek meša tamo gde mu nije mesto, i da kao što kaže i ona narodna poslovica "bude mirođija u svakoj čorbi"

Tebi sve najbolje!

Prethodni komentar:

http://serbianforum.org/threads/jehovini-svedoci.67090/page-311#post-1697084

Slavko,nikoga ja ne mrzim već nevolim laži koje nuditei iz ljubavi želim da i vi uvidite zamku u kojoj ste.
Ti sad to ne vidiš niti možeš jer to Jelenin duh ne može dokučiti zato odbaci tog duha pobune i straha od Jelene pa imaj strah od Boga i poštovanje prema Bogu i Njegovoj reči to je moja željaa tih suđenja se kloni jer ko mislida stoji taj sebe vara.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Taramana, ovo je tema o Jehovinim svjedocima a ne o Jeleni i adventistima. Ne spamujte teme, nego vodite računa gdje što pišete!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Sve to neka Bog prvo tebi podari i otvori da više nisi u službi pobune i da odbaciš vešticina dela i nagađanja.

Oprosti ,ali ne vidim gdje se pogrešno izrazio...

Neka Bog spasi sve iskrene ljude koji teže za istinom..i ako danas nemaju svetlost po nekim pitanjima vere..

Pozdrav svim iskrenim Jehowinim svedocima - ali i svima ostalim, i neka im Gospod da otvoreno srce za vreme koje dolazi u kome će Bog objaviti istinu i sebe celom svetu.

Amin!

On tu nije spominjao nikakvu Jelenu , a ni vještice , već je blagosovijo sve ljude , bez obzira koju vjeru ispovjedaju . Kud ćeš ljepšu rječ od ove koju je napiso . CITIRAM:"Neka Bog spasi sve iskrene ljude koji teže za istinom..
Sami si moramo postaviti pitanje što je istina ????????? Laodikeju citiramo dalje : "Pozdrav svim iskrenim Jehowinim svedocima - ali i svima ostalim, i neka im Gospod da otvoreno srce za vreme koje dolazi u kome će Bog objaviti istinu i sebe celom svetu.

Lakiju svaka čast , on je pozdravijo sve vjere i sve iskrene Jehowne svedoke , i zaželijo da im gospod otvori srce , za vrijeme koje dolazi . Što će doći niko nezna , i svi vjerujemo da ćemo biti spašeni po svojoj vjeri

Sve što veći duh protivljenja i mržnje budeš gajio prema ljudima koji ne prihvataju tvoje ideje - više ćeš se kajati pred onim koji sve vidi i zna, ali verujem da ćeš imati priliuku koju će Bog dati ne samo tebi, već i svim ljudima, da se obratiš i budeš pravi čovek, pun ljubavi i posredničkog duha,

Evo što tu ima loše ?

Ja istinu imam koju mi svedoči sam Bog i njegov Duh, a imam i ljubav Božju, i hvala mu i slava na tome.

Dali on ima istinu i ljubav koju mu Bog svedoči , ja osobno neverujem , ali on i netraži damu ja ja vjerujem . On se samo Bogu zahvaljuje na toj dobroti ,i utomu ga potpuno PODRŽAVAM .
Osim toga, ja se nisam obraćao lično tebi u svom prethodnom komentaru - već uopšteno svim ljudima, pa prema tome - nije kulturno da se čovek meša tamo gde mu nije mesto, i da kao što kaže i ona narodna poslovica "bude mirođija u svakoj čorbi"

Tebi sve najbolje!

Bez komentara, i sve na mjestu

Slavko,nikoga ja ne mrzim već nevolim laži koje nuditei iz ljubavi želim da i vi uvidite zamku u kojoj ste.
Ti sad to ne vidiš niti možeš jer to Jelenin duh ne može dokučiti zato odbaci tog duha pobune i straha od Jelene pa imaj strah od Boga i poštovanje prema Bogu i Njegovoj reči to je moja željaa tih suđenja se kloni jer ko mislida stoji taj sebe vara.

Tatamana stvarno pun si znanja , ali dali si punj i poštovanja ??? Osobno mislim da jesi
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sestro postoji mnogo toga što ti u tim godinama još neznaš i nekim zajednicama su baš takvi potrebni koji sve što čuju verujui lako su zavodljivi.
Evo,kako je zmija prišla Evi grubo ili laskavo i umilno?
Sad se možeš zapitati kakve to veze ima sa Lakijem? Moje pitanje tebi je KOLIKO POZNAJEŠ UČENJE ADVENTISTA I JS?

Pitaj Slapa da li bi išta od tvog postaiznad potvrdio a pitaj i mene kao bivšeg Adv.koji je i učenje Js nekoliko godina izučavao i pamtio i duplo duže izučavao Adv. učenje do detalja i baš zato što znam ta učenja veoma dobro ukazujem na opasnost koju nose Jelenini i Rašini sledbenici da ti znaš ono što ja znam o pomenutima samo bi aminovala svaku reč ovako ti je to čudno.
Zamisli kobra se približi detetu i ono hoće da je pomiluje a roditelj ne nalazi da je to dobro za dete i skoči da izbavi od otrova e tu sebe trebaš prepoznati kao dete koje nezna za opasnost.

Jedini način da žrtvu pridobiju jeste laskanjem znači sistem se nije menjao i nastavlja sa pola istine a pola laži tako i taj element ostaje od početka isti. Ako im uklonite tajparavan videće se da su glumci koji tad izmene rečnik u zmijski otrov i ista laskava usta ti mogu smrt poželete kužiš li sad o čemu ja govorim?žVeštica je ona nesreća od žene čije laži oni nazivaju duhom proroštva i tako postavljaju da suJelenine reči zapravo Isusovetako veštica sebe sa Isusom izjednači a to je hula.
Oni ni netrepnu kad slažu jer je to sastavni deo mantre kako si izgubljena ako subotom ne odmaraš jer im je veštica rekla da je subota pečat a odmor nedeljom je žig zveri za Lakija i compani i pazi,oni ti to u oči neće reći zbog lukavstva i laskanja.

Jednog dana ako naučiš dobro te dve škole biće ti jasno ko ti je prijatelj a ko ne i shvatićeš da se protivsila tame u tim osobama borim a ne protiv osoba jer su one jadne nadvladane i robuju duhu pobune zato je Jelena bez straha od Boga lagala i učila otpadništvu.Voleo bi da odlaziš u obe zajednice i ne kažeš da nisi iz njihovog eštablišmenta i tad bi kroz razgovor čula mnoge stvari koje bi te rastužile a ovako ti neće otvoreno da kažu već laskaju i mamče neuke.

Svako dobro.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo se Yaramana vidi ko ovde sve vreme iznosi pola istine a pola lazi, i ko izvrce i vadi iz konteksta.

Ja nikome ne laskam, vec sve sto govorim - to radim iz ljubavi, i to ne cinim lazno da bi nekoga navodno pridobio za laz, vec govorim istinu zapisanu u Bozjoj reci.

Ti ili ne poznajes Adventizam i Ellen White uopste, ili namrno cinis neke stvari, ja drugacije ne mogu da objasnim tvoje pisanje koje u sebi ne sadrzi ni zrnce istine.

Sto se tice Antonije, ja njoj nikada nisam sugerisao da prihvati bilo sta.
I noj i svima ce se dati po iskrenosti srca da zive po svetlosti kojumogu primiti u tom trenutku, a kao sto sam vec napomenuo - Bog ce uskoro objaviti istinu ovom svetu, i verujem da ce svako iskren i otvoren da je prihvati, jer ko je moze odbaciti kada Bog otkrije svoju slavu celom svetu, a da Antoniju ne zanima istina i da nije iskrena da je spozna - ona sigurno ne bi bila na forumu za religiju.
Svakoga ko je i malo otvoren za istinu - Bog nece ostaviti u tami u pogledu istine.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Iskreno me pitaš ,i iskreno ću odgovorit , koliko poznajem njihova učenja , ama baš ništa , ne poznajem dovoljno ni svoju , kamoli njihovu.

To je bar lako spoznati - jer tu nema ništa tajno, i za to postoje Adventisticki sajtovi koji otvoreno izlažu njihovo učenje.

Ja sam na ličnim temama naveo neka od osnovnih učenja biblije, pa svako može pogledati i videti da se učenje Adventista zasniva potpuno na bibliji.

-------------------------------------

Velike istine biblije:

http://serbianforum.org/threads/velike-istine-biblije.573965/#post-1553799

27 Adventističkih verovanja:

http://serbianforum.org/threads/27-adventistickih-verovanja.622867/
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Laodikeja, ovo je tema o Jehovinim svedocima, a ne o adventistima!
Svi sledeći postovi koji se ne budu odnosili na temu, biće brisani!
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Mnogi se pitaju zašto ima toliko mnogo religija i kako pronaći pravu religiju koju naš Kreator i Suveren svemira, Jehova, prihvata! Veoma je lako pronaći pravu religiju. Osoba koja traga za istinom treba da bude 1. Duhovno gladna; 2. Ponizna i 3. Iskrena. Jedinu pravu religiju otkriva sam Jehova u svojoj reči Bibliji i podrazumeva se da ju je lako pronaći jer naš Stvoritelj želi da svako otkrije i uoči pravu religiju. Evo šta o tome kaže Biblija:

Kako prepoznati pravu religiju?
Odgovor iz Svetog pisma
Sveto pismo na slikovit način govori o tome kako možemo prepoznati one koji ispovedaju pravu religiju. U njemu piše: „Prepoznaćete ih po njihovim plodovima. Zar se grožđe bere s trnja ili smokve s čička?“ (Matej 7:16). Kao što se vinova loza razlikuje od trnovitog grma po svojim plodovima, tako se i prava religija izdvaja od drugih po svojim plodovima. Ti plodovi su sledeće prepoznatljive odlike:

  1. Prava religija svoja učenja zasniva na Svetom pismu, a ne na gledištima ljudi (Jovan 4:24; 17:17). Tu spadaju i učenje o duši i o večnom životu u raju na zemlji (Psalam 37:29; Isaija 35:5, 6; Jezekilj 18:4). Pored toga, prava religija razotkriva učenja koja pogrešno predstavljaju Boga (Matej 15:9; 23:27, 28).

  2. Prava religija pomaže ljudima da upoznaju Boga i zato im otkriva da se on zove Jehova (Psalam 83:18; Isaija 42:8; Jovan 17:3, 6). Ona ne prikazuje Boga kao nekoga ko je nepristupačan ljudima, već kao nekoga ko želi da bude blizak s njima (Jakovljeva 4:8).

  3. Prava religija skreće pažnju na Isusa Hrista kao na onoga preko koga će Bog spasti ljude (Dela apostolska 4:10, 12). Njeni pripadnici slušaju Isusove zapovesti i trude se da žive po uzoru na njega (Jovan 13:15; 15:14).

  4. Prava religija govori da je Božje Kraljevstvo jedino rešenje za probleme čovečanstva. Pripadnici prave religije propovedaju drugima o tom Kraljevstvu (Matej 10:7; 24:14).

  5. Prava religija podstiče svoje pripadnike da pokazuju nesebičnu ljubav (Jovan 13:35). Naglašava da treba poštovati sve ljude, bez obzira na njihovo etničko poreklo. Pravoj religiji pripadaju ljudi različitih rasa, nacionalnosti, kultura, jezika i socijalnog statusa (Dela apostolska 10:34, 35). Pošto imaju ljubav, pripadnici prave religije ne učestvuju u ratovima (Mihej 4:3; 1. Jovanova 3:11, 12).

  6. Prava religija nema plaćeno sveštenstvo i niko od članova nema zvučne verske titule (Matej 23:8-12; 1. Petrova 5:2, 3).

  7. Prava religija se ne meša u politiku (Jovan 17:16; 18:36). Međutim, njeni članovi poštuju vlasti i poslušni su zakonu zemlje u kojoj žive. To je u skladu sa zapovešću iz Svetog pisma koja glasi: „Dajte caru [onome ko je na vlasti] carevo, a Bogu Božje“ (Marko 12:17; Rimljanima 13:1, 2).

  8. Prava religija je način života, a ne puka formalnost ili tradicija. Njeni pripadnici se drže visokih moralnih merila u svim područjima života (Efešanima 5:3-5; 1. Jovanova 3:18). Međutim, to ne znači da je njihov život lišen radosti. Naprotiv, oni su veoma srećni jer služe Bogu za kog se u Svetom pismu kaže da je srećan Bog (1. Timoteju 1:11).

  9. Pripadnici prave religije su u manjini (Matej 7:13, 14). Na njih se često gleda s prezirom i ponekad ih ismevaju i progone zbog toga što čine ono što je po Božjoj volji (Matej 5:10-12).
Prava religija nije obavezno ona koja se nama sviđa
Postoji opasnost da religiju biramo po ličnom ukusu. U Svetom pismu je prorečeno da će doći vreme kada će ljudi „nakupiti sebi [verske] učitelje koji će im govoriti ono što godi njihovim ušima“ (2. Timoteju 4:3). Međutim, Sveto pismo kaže da postoji i „religija koja je čista i neuprljana pred našim Bogom i Ocem“ i podstiče nas da izaberemo nju, iako ona nije popularna (Jakovljeva 1:27, fusnota; Jovan 15:18, 19).

:mig:
 
Natrag
Top