Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Riki,pusti ti njh ne razumeju oni ništa a dovoljno ti je da čuješ kako veruju da se Bog javio u telu, vidiš ti te jeretike.
Razumem te ja isad shvatam kako ste zidali Kulu,niste vi naivni znate vi kako se to vešto radi.
Pa šta ako su prorekli od Boga datum i kažu nije se ispunio,kako nije kad jeste Isus je tigao alu to je bilo ispunjenje U MALOM.
Potom stiže ponovo drugog datuma i opet oni viču nije ispunjeno jer ne znaju dase i tad ispunilo ali MALO VIŠE.
Ponovodatum iponovo ispunjenje ali sad u VEĆEM OBIMU.
Potom Patrijarsi stigli oni kažu nisu jer nisu kraljevi pa nezna raja a to se ispuni U MALOM.

Ponovo datumi za datumima i sve više se ispunjava i konačno kad dođe onda ćese u celosti ispuniti ponudi ovo robu i bićeš pomoćnik a novca neće manjkati jer je uvek bilo onih što imaju velike makaze(škare) i onih što samo bleje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dragi moj Mire,
svi smo mi gresni ljudi i gresimo,ili mozda mislis da smo bezgresni?
Hocemo li tako napadati i druge hriscane koji su gresili?
Nije li se apostol Petar cak tri puta odrekao Isusa?Hocemo li ga osudjivati ceo zivot zbog toga???
Hocemo li da spominjemo i greske ostalih osoba i proroka pre isusa Hrista?
Koji je cilj te polemike???

PROROCI U BIBLIJI NISU IMALI GRESKE!
ALI PROROK PASTOR RUSSELL JE IMAO VISE LAZNIH PROROCANSTAVA.
STAVISE J.S. SU TVRDILI DA SU ''PROROCKA ORGANIZACIJA'' KOJA PRORICE U IME JEHOVINO!
I DA TI DATUMI NISU NJIHOVI VEC BOZJI!

E vidis u tome je cilj polemike, da se vidi da su lagali i da zato ne mogu biti organizacija od Boga.

Onaj koji tvrdi da je prorok pa slaze nesto u ime Bozje, sto se ne ispuni, sta je on?

Jel dovoljno kad se kaze da je Carls Rasel pogresio kad je govorio da ce 1914 godine Isus unistiti zle i obnoviti carstvo na zemlji?

Ne nije dovoljno, jer J.S. nisu priznali gresku za mnoge datume, neke nisu mogli izbeci pa su na silu priznali, a toliko puta su proricali armagedon da su za neke morali priznati da su lazni. Sto su mogli opravdati oni su pokusali opravdati, da ne bi ispali jos veci lazovi! Evo recimo za 1975. nikada nisu priznali i nece!
A ja imam knjigu u kojoj su to tvrdili. A sad lazu za sopstvenu istoriju.
Ni ta 1914. nije temeljena na bibliji nego na piramidologiji, tj. u pitanju je kombinacija tumacenja, zar nisi citao kako je Russell tumacio 1914. povezujuci je sa astrologijom i duzinom hodnika u piramidi?

I sta sad hoces da ga ja hvalim sto je brojne ljude prevario nateravsi ih da prodaju sve i postanu beskucnici?
I pre toga je zavrsio na sudu sto je prodavao ''cudotvorno zito''.
Covek je bio zanesenjak..

Hoces li zbog toga da iniciras progonstvo Jehovinih svedoka?

Ko vas progoni?
Pricamo o vasoj istoriji.
Nikada necu dozvoliti da vas neko prstom pipne.
Ali kada govorimo o vasoj istoriji i teologiji koju ucite, tu se ne moze lagati.
Ljudi moraju cuti obe strane da bi odlucili.
Zasto krijete ovo od svojih studenata?

Ipak Carls Rasel je uradio mnogo velikih stvari u cilju razotkrivanja lazi takozvanog hriscanstva,i objavi istine.
On je i istorijski i naucno dokazao da ce se te 1914 godine desiti nesto veoma znacajno,i desilo se.

Naucno? Mislis piramidologijom i astrologijom dokazao?
E moj Zaokret, ne znas ti ko je vas osnivac.
On je bio Adventista, i svu nauku je od njih pokupio, pa i ono ucenje protiv Trojstva je kod njih cuo jer adventisti nisu verovali u Trojstvo..

Zavrsila su se 7 vremena neznabosaca . Objavio je da ne postoji pakao gde Bog muci ljude,pa da je dusa smrtna,da se Bog zove Jehova sto je narocito zabolelo pretstavnike takozvanog hriscanstva.

Aha. On objavio???
Ucenje da nema besmrtne duse je izvorno ucenje Adventista 7 dana, i to je cuo od njih.
To da se Bog zove Jehova je opet cuo od Adventista, ni to ne znas :) ?
A to za sedam vremena, su nakon neispunjenog prorocanstva nakalemili bibliji, i opravdavali ''prisutnoscu'' izvrcuci rec ''parousija'', samo da bi se opravdali za promasaj....

Carls Rasel je bio covek koji je voleo pravdu i istinu i za nju se borio recima,a ne sabljom i puskom.
Carls Rasel je bio protiv svake nepravde,i narocito je voleo ujedinjenu i slobodnu radnicku klasu.
To je bio drugi moment zasto su ga tadasnji tajkuni jos vise omrzli i dizali hajku na njega!!!

Ma ko je digao hajku na njega , sta ti je? :)
Covek zavrsio na sudu zato sto je prodavao ''cudotvorno zito'' i ti kazes neko je digao hajku na njega.
Pokusaj ti danas ljudima da prodajes vetar za novce, da vidis sta ce ti biti..

Steta sto nisi cuo odgovor od JS,nego si poverovao njihovim protivnicima.


Mislis ti da ja nisam citao istoriju prvo iz vasih knjiga, od vasih staresina slusao, satima, danima i godinama, a onda od druge strane saslusao, i onda opet vase staresine pitao za odgovore u vezi toga?!
Pa nisam ja nerazuman covek da moze neko samnom manipulisati..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire grešiš.

Rasel nije bio Adventista - već mason 33 stepena i jedan od osnivača okultne organizacije "lobanja i kosti" na Jalajala univerzitetu.
Naime - on je samo obilazio određene verske zajednice tražeći istinu.
Tako je otišao i kod Adventista i u kontaktu sa njima predložio da se prmene određena učenja, uključujući i učenje o tri Božanskih ličnosti - što su Adventisti odbili.

Tako je stvorio društvo studenata biblije i masonsko učenje infiltrirao u svoju novoosnovanu organizaciju i počeo učiti da Isus nije Bog već stvoreno biće kao i Lucifer i Anđeli.
Ovo je takođe i masonsko učenje i oni zagovaraju rivalitet između Adonaja ili Hrista i Lucifera kome je nepravdom oduzeto nebesko carstvo i on zbačen na zemlju na kojoj se bori da spase čovečanstvo od Adonaja - navodeći ljude da krše moralne principe koje je on uspostavio, čekajući hiljadugodišnje carstvo na zemlji kada će masoni učiti ljude novim vrednostima i životu na zemlji unovom svetskom poretku.

Ovo je identična doktrina masona i jehovinih svedoka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
PROROCI U BIBLIJI NISU IMALI GRESKE!
ALI PROROK PASTOR RUSSELL JE IMAO VISE LAZNIH PROROCANSTAVA.
STAVISE J.S. SU TVRDILI DA SU ''PROROCKA ORGANIZACIJA'' KOJA PRORICE U IME JEHOVINO!
I DA TI DATUMI NISU NJIHOVI VEC BOZJI!

E vidis u tome je cilj polemike, da se vidi da su lagali i da zato ne mogu biti organizacija od Boga.

Onaj koji tvrdi da je prorok pa slaze nesto u ime Bozje, sto se ne ispuni, sta je on?

S kim se svadjas?
Kao prvo i osnovno Carls Rasel je bio ISTRAZIVAC BIBLIJE,a ne prorok.
Jel znas ti sta znaci biti Bozji prorok???
Ako nisi znao ,ja cu da ti kazem.
Bozji prorok je onaj kome Bog direktno govori sta da pise i sta da cini.




Ne nije dovoljno, jer J.S. nisu priznali gresku za mnoge datume, neke nisu mogli izbeci pa su na silu priznali, a toliko puta su proricali armagedon da su za neke morali priznati da su lazni. Sto su mogli opravdati oni su pokusali opravdati, da ne bi ispali jos veci lazovi! Evo recimo za 1975. nikada nisu priznali i nece!
A ja imam knjigu u kojoj su to tvrdili. A sad lazu za sopstvenu istoriju.
Ni ta 1914. nije temeljena na bibliji nego na piramidologiji, tj. u pitanju je kombinacija tumacenja, zar nisi citao kako je Russell tumacio 1914. povezujuci je sa astrologijom i duzinom hodnika u piramidi?

I sta sad hoces da ga ja hvalim sto je brojne ljude prevario nateravsi ih da prodaju sve i postanu beskucnici?
I pre toga je zavrsio na sudu sto je prodavao ''cudotvorno zito''.
Covek je bio zanesenjak..

Kao prvo i osnovo ,moras imati malo bolje predznanje o piramidama.
Piramide su u ono vreme bile nesto normalno,kao danas mobilni telefon.
Ljudi su verovali da imaju moc da odrze nesto da ne istruli itd...itd.
Mnoge crkve su slikale freske i ikone sa piramidama,a u nekima od tih piramida se nalazi i Jehovin tetragramaton JHVH.
Rasel je gledao JHVH u piramidama po crkvama i to ga je dotaklo.
Zar ti nisi video ni jednu piramidu po crkvama????
Sto se tice 1914 godine Rasel je 20 godina pre nje ocekivao da ce se desiti nesto izuzetno te godine i desilo se.
Samo sto umesto Bozje vladavine na zemlji ,te godine biva zbacen satana sa neba...
Jel to neki problem???Meni nije,a ni jednom jedinom JS to nije problem
.
Sto se tice 1975 ,problem je jos manji .
Zasto neki hoce da budu JS?
jel samo radi svog licnog spasenja
,
ili da zive i rade kao hriscani da osvetle ime svog Jehove Boga i svoga kralja isusa Hrista!




Ko vas progoni?
Pricamo o vasoj istoriji.
Nikada necu dozvoliti da vas neko prstom pipne.
Ali kada govorimo o vasoj istoriji i teologiji koju ucite, tu se ne moze lagati.
Ljudi moraju cuti obe strane da bi odlucili.
Zasto krijete ovo od svojih studenata?
Niko tu nista ne krije.Dodje obavestenje da se neko misljenje o necemu promenilo,a bilo ih je vise i to je to.
Da li je posteno da kad se uvidi da se nesto gresi,da se to i objavi?To JS bas i rade!
A da li rade pripadnici tvoje crkve????
Da li je tvoja crkva ista promenila od IV veka nase ere?

Naucno? Mislis piramidologijom i astrologijom dokazao?
E moj Zaokret, ne znas ti ko je vas osnivac.
On je bio Adventista, i svu nauku je od njih pokupio, pa i ono ucenje protiv Trojstva je kod njih cuo jer adventisti nisu verovali u Trojstvo..
A sto ne pogledas na sajtu JS film o Raselu i pocecima?
zasto koristis samo neprijateljsku propagandu?
I za to trojstvo itd...,odavno je dokazano sa bezbroj dokaza crno na belo kao egipatska piramidoloska nauka o trojstvu itd...


Aha. On objavio???
Ucenje da nema besmrtne duse je izvorno ucenje Adventista 7 dana, i to je cuo od njih.
To da se Bog zove Jehova je opet cuo od Adventista, ni to ne znas :) ?
A to za sedam vremena, su nakon neispunjenog prorocanstva nakalemili bibliji, i opravdavali ''prisutnoscu'' izvrcuci rec ''parousija'', samo da bi se opravdali za promasaj....
Dal je to on cuo od nekoga ili procitao u Bibliji to sad nema nikakve veze.
Bitno je iskoristiti sve podatke koji su tacni i merodavni...

Ma ko je digao hajku na njega , sta ti je? :)
Covek zavrsio na sudu zato sto je prodavao ''cudotvorno zito'' i ti kazes neko je digao hajku na njega.
Pokusaj ti danas ljudima da prodajes vetar za novce, da vidis sta ce ti biti..
ma digli su hajku i na Isusa Hrista i ubili ga.,a dizali du i na Rasela i za zivota i sada posle mnogo godina opet...,
ali nemaju dokaze,sem mrznje ,jer je njihova nauka razotkrivena kao lazna.
Kako neko moze da prica da dusa koja zgresi nece umreti,kad u Bibliji lepo pise da ce umreti
jezekilj 18:4
4 Gle, sve su duše moje, kako duša očeva tako i duša sinovljeva moja je, koja duša zgreši ona će poginuti.
Jel ti verujes da dusa umire ili da zivi nakon smrti?



Mislis ti da ja nisam citao istoriju prvo iz vasih knjiga, od vasih staresina slusao, satima, danima i godinama, a onda od druge strane saslusao, i onda opet vase staresine pitao za odgovore u vezi toga?!
Pa nisam ja nerazuman covek da moze neko samnom manipulisati..
Lepo je to sto si ti sve njih slusao,ali sada poslusaj mene.
Svakome od nas se nesto svidja,a nesto nam se ne svidja,ali sve je to nista ako se ne zivi hriscanskim zivotom sa osobinama po kojima se prepoznaju hriscani,ljubav,samosavladavanje,poniznost itd...Bog nece presudjivati ljudima po znanju vec po ponasanju!!!
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Bozji prorok je onaj kome Bog direktno govori sta da pise i sta da cini.
....

Lepo je to sto si ti sve njih slusao,ali sada poslusaj mene.
Svakome od nas se nesto svidja,a nesto nam se ne svidja,ali sve je to nista ako se ne zivi hriscanskim zivotom sa osobinama po kojima se prepoznaju hriscani,ljubav,samosavladavanje,poniznost itd...Bog nece presudjivati ljudima po znanju vec po ponasanju!!!

Da, što se tiče ponašanja...i sve što smo ovde napisali i vređali će nam se zaračunati.

Primera ima mnogo gde se u publikacijama navodi da Bog govori "vernom i mudrom robu".
Kada sagledamo sve što je "verni i mudri" do sada prorekao mislim da je dovoljno da se vidi da tvrdi kako je u božije ime proricao...

Primera gde je više nego očigledno da se nije ispunilo ono šta je "verni i mudri" prorekao takođe ima sasvim dovoljno :)

Evo malog dela, ostatak ovde:
Jehova ima povjerenja u roba
4 Što vjernom i razboritom robu omogućuje da nam u pravo vrijeme daje kvalitetnu duhovnu hranu? “Razboritim ću te učiniti i poučit ću te putu kojim trebaš ići”, rekao je Jehova te je dodao: “Savjetovat ću te, oko je moje na tebi” (Psal. 32:8). Dakle Jehova je taj koji vodi roba. Stoga se možemo u potpunosti pouzdati u biblijska objašnjenja, savjete i upute koje dobivamo od roba.
5 Osim toga Jehova blagoslivlja razred roba svojim svetim duhom. Jehovin je duh nevidljiv, ali rezultati njegovog djelovanja itekako su vidljivi. Sjeti se što je sve vjerni i razboriti rob uspio postići kad je riječ o davanju svjedočanstva o Jehovi Bogu


Da bi bolje razumeo evo ti iz "prevoda" Novi svet:

(5. Mojsijeva 18:20-22) 20 Ali prorok koji bi se usudio govoriti u ime moje ono što mu nisam zapovjedio da govori ili koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi. 21 A ako kažeš u srcu svojemu: “Kako ćemo prepoznati riječ koju Jehova nije rekao?” 22 onda znaj: kad prorok govori u ime Jehovino, a ne dogodi se i ne ispuni što je rekao, to je riječ koju nije rekao Jehova. To je iz drskosti rekao onaj prorok. Ne boj ga se!’
Naravno i jedna skenirana slika da ne bude kako izmišljam od silne mržnje :)

Priblizi_se_Jehovi_312.jpg

 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Da, što se tiče ponašanja...i sve što smo ovde napisali i vređali će nam se zaračunati.

Primera ima mnogo gde se u publikacijama navodi da Bog govori "vernom i mudrom robu".
Kada sagledamo sve što je "verni i mudri" do sada prorekao mislim da je dovoljno da se vidi da tvrdi kako je u božije ime proricao...

Primera gde je više nego očigledno da se nije ispunilo ono šta je "verni i mudri" prorekao takođe ima sasvim dovoljno :)

Evo malog dela, ostatak ovde:
Jehova ima povjerenja u roba
4 Što vjernom i razboritom robu omogućuje da nam u pravo vrijeme daje kvalitetnu duhovnu hranu? “Razboritim ću te učiniti i poučit ću te putu kojim trebaš ići”, rekao je Jehova te je dodao: “Savjetovat ću te, oko je moje na tebi” (Psal. 32:8). Dakle Jehova je taj koji vodi roba. Stoga se možemo u potpunosti pouzdati u biblijska objašnjenja, savjete i upute koje dobivamo od roba.
5 Osim toga Jehova blagoslivlja razred roba svojim svetim duhom. Jehovin je duh nevidljiv, ali rezultati njegovog djelovanja itekako su vidljivi. Sjeti se što je sve vjerni i razboriti rob uspio postići kad je riječ o davanju svjedočanstva o Jehovi Bogu


Da bi bolje razumeo evo ti iz "prevoda" Novi svet:

(5. Mojsijeva 18:20-22) 20 Ali prorok koji bi se usudio govoriti u ime moje ono što mu nisam zapovjedio da govori ili koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi. 21 A ako kažeš u srcu svojemu: “Kako ćemo prepoznati riječ koju Jehova nije rekao?” 22 onda znaj: kad prorok govori u ime Jehovino, a ne dogodi se i ne ispuni što je rekao, to je riječ koju nije rekao Jehova. To je iz drskosti rekao onaj prorok. Ne boj ga se!’
Naravno i jedna skenirana slika da ne bude kako izmišljam od silne mržnje :)

Priblizi_se_Jehovi_312.jpg


Dragi moj PoelBuster,
Steta je tvoja,sto se nisi sa mnom druzio,ali eto druzimo se pisanjem,bez pive,samo uz Bibliju i mozak.
Ne znam kojim si povodom dosao u JS,ali nisi naucio neke osnovne zivotne stvari.
Kao prvo i osnovno ne smes da budes lakoveran,vec sve da proveravas!
Ne samo JS,vec i svoje sadasnje prijatelje koji ti pune usi protiv JS,barem ako ti je stalo do istine!

Posto si ti prvi inicirao 1914 a potom i 1975,
pre nego krenemo na druga tracarenja hajde da rascistimo sa godinama
.

Sta bi ti radio kad bi ja sada poceo da GOVORIM,(proricem???) da ce doci smak sveta 2034 godine???
Poelbuster,Taramana,Mire,Adrijane,Gero,Tripo,Laodikejac itd eto 2034 godine se navrsava 2000 godina od ubistva Isusa Hrista ,tada ce biti Armagedon i tada ce Bog da unisti sve zle ljude.

Da vam kazem "prodajte svu svoju imovinu" sta bi ste radili???
Valjda bi ste prvo proverili
1.Da li sam normalan???
2.Da li mi je Bog to rekao?
3.Da li sam to negde procitao?
4.Da li sam ja to svojim proucavanjem zakljucio?

Ako mislite da je informacija tacna,sta ce te dalje ciniti ???????

Ako tada dolazi Armagedon,cemu prodaja imovine?
Da nece te pare da ponesu na nebo ili ko zna vec gde?
Ali ako i prodate nesto,pare zadrzavate zar ne?

I kako sada opravdati one koji su napustili JS 1914 ili 1975 ili ko zna vec koje godine,a optuziti JS???
Pa oni su nas naterali?
Kako?,jer bicem ?
ali ostale su im pare da sa njima idu na nebo....:)

Nadalje sta ima lose ako se da Lazna uzbuna?,vojska se tako drzi u stanju pripravnosti,a ne lezernosti!
Zar se u vojsci ne daje 1000 puta,a mi smo Hristovi vojnici,zar ne,ili nismo.???
Ja da sam neko ,ja bi davao na desetine takvih uzbuna o armagedonu.
Neka se vidi ko sluzi Bogu iz sebicnih interesa,samo radi sopstvenog spasenja,
a ko je spreman i zivot svoj dati radi pravde i istine i da sveti Bozje ime kao sto nas je ,
i naucio nas Kralj isus Hrist u molitvi Ocenas neka se SVETI ime tvoje!!!i to na prvome mestu,pa sve ostalo!

I zapamti , Carls Rasel ,kao ni bilo koji drugi JS,nije bio Bozji prorok jer mu Bog nije govorio sta da radi,vec je sam dolazio do licnih zakljucaka,koje je prenosio drugima.
Ja sam mislio da si barem to shvatio,ali izgleda ili da nisi,ili imas neki drug cilj? :)
A ako si ovo apsolvirao,onda mozemo da nastavimo neka druga tracaranja...
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Vidi šta sve govore oni što mrze Js, baš su ,bezobrazni, nije ihsram da objavljuju vašu istinu:

http://jehovinisvedoci.blogspot.com/2012/02/1975.html




,,Nadalje sta ima lose ako se da Lazna uzbuna?,vojska se tako drzi u stanju pripravnosti,a ne lezernosti!,,

Nije li ovo priznanje LAŽNJACI SMO PA ŠTA ONDA?
Vojska prevaranata prodaje imanja a rob makaze i šiša
ovčice jer joj je dovoljno što zna da bleji štaće joj runo i hrana.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Dragi moj PoelBuster,
Steta je tvoja,sto se nisi sa mnom druzio,ali eto druzimo se pisanjem,bez pive,samo uz Bibliju i mozak.
Ne znam kojim si povodom dosao u JS,ali nisi naucio neke osnovne zivotne stvari.
Kao prvo i osnovno ne smes da budes lakoveran,vec sve da proveravas!
Ne samo JS,vec i svoje sadasnje prijatelje koji ti pune usi protiv JS,barem ako ti je stalo do istine!

Posto si ti prvi inicirao 1914 a potom i 1975,
pre nego krenemo na druga tracarenja hajde da rascistimo sa godinama
.

Sta bi ti radio kad bi ja sada poceo da GOVORIM,(proricem???) da ce doci smak sveta 2034 godine???
Poelbuster,Taramana,Mire,Adrijane,Gero,Tripo,Laodikejac itd eto 2034 godine se navrsava 2000 godina od ubistva Isusa Hrista ,tada ce biti Armagedon i tada ce Bog da unisti sve zle ljude.

Da vam kazem "prodajte svu svoju imovinu" sta bi ste radili???
Valjda bi ste prvo proverili
1.Da li sam normalan???
2.Da li mi je Bog to rekao?
3.Da li sam to negde procitao?
4.Da li sam ja to svojim proucavanjem zakljucio?

Ako mislite da je informacija tacna,sta ce te dalje ciniti ???????

Ako tada dolazi Armagedon,cemu prodaja imovine?
Da nece te pare da ponesu na nebo ili ko zna vec gde?
Ali ako i prodate nesto,pare zadrzavate zar ne?

I kako sada opravdati one koji su napustili JS 1914 ili 1975 ili ko zna vec koje godine,a optuziti JS???
Pa oni su nas naterali?
Kako?,jer bicem ?
ali ostale su im pare da sa njima idu na nebo....:)

Nadalje sta ima lose ako se da Lazna uzbuna?,vojska se tako drzi u stanju pripravnosti,a ne lezernosti!
Zar se u vojsci ne daje 1000 puta,a mi smo Hristovi vojnici,zar ne,ili nismo.???
Ja da sam neko ,ja bi davao na desetine takvih uzbuna o armagedonu.
Neka se vidi ko sluzi Bogu iz sebicnih interesa,samo radi sopstvenog spasenja,
a ko je spreman i zivot svoj dati radi pravde i istine i da sveti Bozje ime kao sto nas je ,
i naucio nas Kralj isus Hrist u molitvi Ocenas neka se SVETI ime tvoje!!!i to na prvome mestu,pa sve ostalo!

I zapamti , Carls Rasel ,kao ni bilo koji drugi JS,nije bio Bozji prorok jer mu Bog nije govorio sta da radi,vec je sam dolazio do licnih zakljucaka,koje je prenosio drugima.
Ja sam mislio da si barem to shvatio,ali izgleda ili da nisi,ili imas neki drug cilj? :)
A ako si ovo apsolvirao,onda mozemo da nastavimo neka druga tracaranja...

Ne znam kojim si povodom dosao u JS,ali nisi naucio neke osnovne zivotne stvari.
E vidiš to možeš da zahvališ na prvom mestu tvom sabratu (nik Malecki) koji je za Jehovine svedoke tipočnom arogancijom baš na ovom forumu pisao i privukao moju pažnju, a posle i samom sebi jer si puno doprineo da počnem da skupljam knjige Kule stražare. Počeo sam potpuno neobavezno i bez ičijeg nametanja da izučavam istoriju i doktrinu vaše organizacije, ali da pri tome mislim svojom glavom, što se za sledbenike Kule stražare to ne može reći jer im organizacija "preporučuje" da ne razmišljaju svojom glavom. Zanimljivo je da mi baš jedan Jehovin svedok kome sam do sada kao dokaze podneo na desetine skeniranih primera iz literature organizacije meni kaže da ja treba da proveravam. Hajde ti proveri sve što sam napisao i argumentima dokaži da je laž! Izvoli lep odvoj vremena i sve što sam do sada napisao na oba bloga dokaži da nije istina.
Nisam naučio neke osnovne životne stvari? Jel ti to ozbiljno? Koje? Slepo slušati Kulu lažaru?

svoje sadasnje prijatelje koji ti pune usi protiv JS,barem ako ti je stalo do istine!
Eto vidiš, ti ignorišeš sve dokaze koji su svakom dovoljni da ukapira organizacija Jehovinih svedoka nikako nije ono za šta se izdaje. Niko meni ne puni glavu nego ti ne možeš da se suočiš sa činjenicom da je ORGANIZACIJA lažni prorok. Nije to bio sam Rasel ili bilo ko od njih nego svi zajedno što u kontinuitetu dokazuju upravo izdanja Kule stražare.

pre nego krenemo na druga tracarenja hajde da rascistimo sa godinama
Nemam nameru da tračarim s tobom, ja ti iznosim sve vreme skenirane stranice izdanja organizacije Jehovinih svedoka koje ti ignorišeš i time dokazuješ da samo sprdanjem(tvoj komentar o osnivanju radničkih saveta, a ignorisanje tvrdnje da je Isus već došao 1874) možeš da odgovoriš. Probaj malo ozbiljnije, ako možeš. Imaj na umu da i drugi čitaju ili će za par dana, meseci čitati.

Sta bi ti radio kad bi ja sada poceo da GOVORIM...
Razlika je ogromna ako jedan anonimus na internetu proriče gluposti i ako jedna organizacija koja za sebe tvrdi da je "božiji kanal na zemlji" ponavlja greške koje nikako i nikada ne mogu da se opravdaju Svetim pismom pa koliko god mentalne gimnastike Jehovinih svedoka se upotrebi i izokrene istina. Ova organizacija nije nikada bila pod božijim vođstvom, iako za sebe tvrdi da je Isus izabrao nakon pregleda svih religija na zamlji!

Nadalje sta ima lose ako se da Lazna uzbuna?
U vojsci? Nikakav problem, ali ti uporno ignorišeš šta Sveto pismo o tome govori, a samo ono je merodavno kada su u pitanju oni koji tvrde da govore u božije ime!

Ja sam mislio da si barem to shvatio,ali izgleda ili da nisi,ili imas neki drug cilj?
Nik si promenio, ali si i dalje ostao tipično za Jehovine svedoke arogantan. Probaj da se ne ponašaš kao učitelj, jer ovo što ti smatraš za znanje može da prođe samo i samo u krugu sledbenika Kule stražare.


Steta je tvoja,sto se nisi sa mnom druzio,ali eto druzimo se pisanjem,bez pive,samo uz Bibliju i mozak
Šteta je što ti nisi razmišljao o anketi koju sam postavio. I ta anketa dokazuje koliko ste površni i ne čitate ništa što nije iz pera Kule lažare. Lepo sam vam napisao da će se videti ko je za šta glasao i opet ste od reda svi glasali za sebe, a ignorisali ste rezultate ostalih i ni na trenutak se niste zapitali kako je to moguće da vi koji tvrdite da sve radite u skladu sa Svetim pismom morate sami da hvalite sebe jer vas niko ne hvali. A Sveto pismo lepo kaže:
(Mudre izreke 27:2) (...)Neka te hvali stranac, a ne tvoja usta, tuđinac, a ne tvoje usne(...)

A ako si ovo apsolvirao,onda mozemo da nastavimo neka druga tracaranja...
Ne hvala, ne bavim se tračanjem, to sam ti već napisao. Samo dokazi i argumenti! Ovo sa tobom jeste gubljenje vremena, ali zbog svih drugih koji budu ikada čitali predstavlja dobro svedočanstvo o tome kako je Jehovini svedoci odnose prema argumentima i da nastavljaju da agituju za Kulu stražaru ignorišući dokaze. Ja sam ti jako zahvalan na tvom povratku na ovaj forum. Zahvalan sam i Maleckom što je na desetini foruma godinama svedočio o tome šta Kula stražara učini od ljudi!
Nadam se da će vaše svedočanstvo pomoći da što manje ljudi zaglavi u sekti koja manipulacijom uma drži ljude u zatvoru bez zidova.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kao prvo i osnovno Carls Rasel je bio ISTRAZIVAC BIBLIJE,a ne prorok.
Jel znas ti sta znaci biti Bozji prorok???
Ako nisi znao ,ja cu da ti kazem.
Bozji prorok je onaj kome Bog direktno govori sta da pise i sta da cini.

Znaci ''nije bio prorok''???
PA STO GA ONDA NAZIVATE PROROKOM!?

Evo lepo pise, citaj u 'kuli strazari':

"This was the test - the coming down of fire; and the fulfillment exactly on time has proved that PASTOR RUSSELL WAS ONE OF GOD'S GREAT REFORMERS AND PROPETS''. Watchtower 1919 Oct 1 p.297



Dalje tvrdite da ste PROROCKA ORGANIZACIJA! :

"Those who do not read can hear, for God has on earth today a PROPHETLIKE ORGANIZATION, just as he did in the days of the early Christian congregation." Watchtower 1964 Oct 1 p.601



Ovde tvrdite DA HRONOLOGIJA VASIH DATUMA NIJE PROIZVOLJNA VEC DA DOLAZI OD BOGA! :

"… THIS CHRONOLOGY IS NOT OF MAN, BUT OF GOD. … the addition of more proofs removes it entirely from the realm of chance into that of proven certainty. … the chronology of present truth [is]… not of human origin." Watch Tower 1922 Jul 1 p.217

Evo da ne budeda izmisljam, crno na belo:

prophet-w72.gif



I dan danas tvrdite da ste ''prorocka organizacija'', uzmi pa otvori knjigu ''otkrivenje blizu je velicanstveni vrhunac'' na strani 164. imas vase tumacenje da su ''DVA PROROKA VASA ORGANIZACIJA''.

*Stvarno mi je glupo sto ovo moram stalno da ponavljam..

---------------------------------------------------------------------------------------

@cobi63
@Laodikeja

Kada sam rekao da je C.T.Russell 'bio adventista' nisam mislio doslovno da je ''bio clan'' vec je prisustvovao sastancima i proucavanjima..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top