Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Ne, nego zato što si ti stavio svoje na tipkovnicu pa brljaviš po svom starom običaju o svemu samo ne o zadanoj temi, što me za jehovca ne iznenađuje. Na vlastitoj temi tebe ;ebe gde ja držim ruke, pa ako te to baš toliko zanima, evo upravo si s jednom rukom češem ono za šta smatram da je pametniji od tebe, premda ima rupu u glavi.

Tema je "Jehovini svedoci!"
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2013
Poruka
39
Cemu toliki spram prema Jehovinim svjedokima jer ne zele u isto kolo s ostalima. Ljudi se drze svojega od kako jesu barem se ne mjenjaju kako to nalaze moderni krscanski svijet.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Cemu toliki spram prema Jehovinim svjedokima jer ne zele u isto kolo s ostalima. Ljudi se drze svojega od kako jesu barem se ne mjenjaju kako to nalaze moderni krscanski svijet.

Koliko klistira si ti natočio? Jehovini svedoci su ljudi koji se ne menjaju? Ma nema nikakog sprama prema sektašima koji su izdali sve šta im je sveto (ljudi koji se ne menjaju?), A promenili veru, barem jednom ako ne i više puta. I šta sad? Treba da se klanjamo jehovcima koji su izdali svoju veru samo jedan, jedini puta, i postali sektaši? Nigde ne mogu da propovedaju sem ovde gde im Veliki Jurivaka dozvoli, ali to vam nije dosta? Ti se zajedno sa svojim sektašima, barem jednim, ujutro moraš pogledati u ogledalo!
Nemoj reći meni, kaži sebi. Kakav odraz u ogledalu vidiš? Pogledaj se u oči ako imaš muda.

(ne "uvlačim" se Jurivaki, on to dobro zna, ja nemam više šta izgubiti jer čekam da dođe "đavo po svoje" i neću još dugo biti ovde (srećom da ne čitam tvoja ;ranja)
Ti si taj koji mora živeti sam sa samim sobom! Sopstveni postupci nas određuju! Jehovini svedoci se ne menjaju? Ma nema većeg menjaja ni među političarima (bili komunisti pa jugoslaveni pa četnici, pa sad kad ni sami više ne znaju šta su, hteli bi da budu samo srbi, ma neka budu šata hoće, ko im brani, samo neka ne prodikuju ovde pravdajući svoju nečistu savest) Šta god napisali jehovci ovde (i njihovi simpatizeri), Jurivaka će to da dozvoli samo zato jer ste vi (sektaši) ti koji se barem jednim dnevno morate pogledati u ogledalo. Pouzdano znam da urednik nema vaših problema.
Jurivaka mi je obećao da me neće banovati ako ne bude morao.
Neka tako i učini.Biti će mi čast ako me banuje čovek koji se može pogledati u oči. Ti me nećeš banovati.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
Zasto je doktorka nefrolog postala Jehovin Svedok?

102013326_univ_lsr_lg.jpg


INTERVJU | SELIN GRANOLERAS [h=1]Nefrolog govori o svojoj veri[/h] Dr Selin Granoleras specijalizovala se za bubrežne bolesti u Francuskoj. Više od 20 godina nakon što je postala doktor, došla je do zaključka da postoji Stvoritelj koji nas voli. Probudite se! je razgovarao s njom o njenoj profesiji i veri.

Recite nam nešto o svom detinjstvu.
Moja porodica se iz Španije doselila u Francusku kada sam imala devet godina. Roditelji su bili katolici ali ja sam prestala da verujem u Boga sa 16 godina. Smatrala sam da je religija nespojiva sa stvarnim životom. Kad bi me neko pitao kako je život nastao ako nema Boga, rekla bih: „Naučnici za sada nemaju objašnjenje za to, ali imaće jednog dana.“
Zbog čega ste postali nefrolog?
Studirala sam medicinu na univerzitetu u Monpeljeu i jedan profesor mi je predložio da se specijalizujem u nefrologiji, grani medicine koja se bavi proučavanjem bubrežnih oboljenja. Taj posao uključuje istraživanje, ali i brigu o pacijentima. Upravo sam to i želela. Tako sam 1990. počela da se bavim istraživanjem kliničke upotrebe sintetičkog eritropoetina i njegove uloge u proizvodnji crvenih krvnih zrnaca u našim kostima. U to vreme je to bilo prilično novo polje naučnog istraživanja.
Kako ste počeli da razmišljate o Bogu?
Još 1979. moj suprug Floreal je počeo da proučava Bibliju s Jehovinim svedocima. Ali mene to nije zanimalo. Još od detinjstva mi je bilo dosta religije. Međutim, moj suprug i naša deca su postali Svedoci i ubrzo su skoro svi naši prijatelji bili Svedoci. Jedna od njih, Patrisija, predložila mi je da se molim Bogu. „Ako gore nikoga nema, ništa ne gubiš“, rekla je. „A ako neko ipak postoji, možda ćeš se iznenaditi ako se nešto desi.“ Godinama kasnije, počela sam da se pitam u čemu je smisao života i setila sam se Patrisijinih reči. Počela sam da molim Boga da mi pomogne da to razumem.
Šta vas je navelo da se pitate u čemu je smisao života?
Bio je to teroristički napad na Svetski trgovinski centar u Njujorku. Pitala sam se zašto ima toliko zla. Mislila sam: ’Verski fanatizam ugrožava našu budućnost. S druge strane, ja sam okružena Svedocima koji su miroljubivi. Oni nisu ekstremisti i žive u skladu s Biblijom. Možda bi trebalo da pogledam šta ona kaže.‘ Tako sam počela da sama čitam Bibliju.
Da li vam je kao doktoru bilo teško da verujete u Stvoritelja?
Ne. Divila sam se tome kako je naše telo neverovatno složeno i kako precizno funkcioniše. Na primer, oduševio me je način na koji bubrezi utiču na stvaranje crvenih krvnih zrnaca.
Zašto to kažete?
Razumela sam da samo Bog može osmisliti nešto tako divno

Kao što možda znate, crvena krvna zrnca prenose kiseonik. Ako izgubite mnogo krvi ili ste na velikoj nadmorskoj visini, telu ponestaje kiseonika. Naši bubrezi imaju senzore za kiseonik. Kada detektuju nedostatak kiseonika u krvi, oni aktiviraju proizvodnju eritropoetina i njegov nivo u krvi se može povećati čak hiljadu puta. Eritropoetin stimuliše kostnu srž da stvara crvena krvna zrnca, koja zatim prenose više kiseonika. To je predivan mehanizam! Ipak, tek nakon što sam deset godina proučavala taj proces, razumela sam da samo Bog može osmisliti nešto tako divno.
Kakav je utisak na vas ostavila Biblija?
Pročitala sam mnogo istorijskih knjiga i poznatih romana, ali odmah sam primetila da je Biblija nešto sasvim drugo. Njeni saveti su toliko praktični da je logično da dolaze iz nadljudskog izvora. Oduševila me je Isusova ličnost. Uverila sam se da je bio stvarna osoba. Imao je osećanja i prijatelje. Pošto nisam želela da koristim publikacije Jehovinih svedoka, istraživala sam po enciklopedijama i drugim delima kada bih imala neko pitanje.
Šta ste istraživali?
Istraživala sam po istorijskim knjigama [...] Na kraju sam zaključila da se ovo biblijsko proročanstvo ispunilo tačno na vreme

Između ostalog, zanimalo me je biblijsko proročanstvo o godini Isusovog krštenja. U njemu je tačno rečeno koliko će godina proći od 20. godine kraljevanja persijskog vladara Artakserksa do godine kada je Isus postao Mesija. * Ja volim da istražujem — to je deo mog posla. Istraživala sam po istorijskim knjigama tražeći godine Artakserksovog vladanja, kao i Isusove službe. Na kraju sam zaključila da se ovo biblijsko proročanstvo ispunilo tačno na vreme i da je sigurno bilo nadahnuto od Boga.

;)
 
Član
Učlanjen(a)
08.04.2009
Poruka
0
Slazem se sa ovim sto je napisano, ali mislim da bi rec znanje trebalo ipak staviti medju navodnike
Da nisi i ti medju njima? :)

Sto se tice ljudi koji pripadaju ovoj manjoj verskoj zajednici, mislim da su dosta fini i posveceni svom ucenju. Stvarno veruju u ono sto govore i dosta se trude da to svoje znanje prenesu drugima. Jedino sto u toj celoj prici umeju da budu malo navalentni pa da neznaju kada treba da stanu sa pricom.
Sto se tice njihove religije? Klasicni hriscani samo sto su napravili jedno svoje tumacenje Biblije, malo je modifikovali. Kao i vecina hriscana, previse se bave dogmama a malo onim unutarnjim. Pripadnicima ove verske zajednice ne ostaje previse slobode u tumacenju Biblije jer se visi clanovi zajednice svojski trude da nametnu svoje misljenje sto se kasnije i vidi po njihovim glasnicima koji su ubedjeni da ce samo Jehovini svedoci biti spaseni. Sebe smatraju jedinim Bozijim slugama dok su sve ostale verske zajednice daleko od Boga.
Ima jos mnogo toga da se kaze ali cu za sada stati ovde. Mislim da ne predstavljaju nikakvu pretnju, barem za sada, tako da smatram da im ne treba ogranicavati delovanje.
Imao sam sa njima nekoliko kontakta, dolazili su mi i na vrata ali posto su veoma lose pripremljeni za misionarenje, posle nekoliko recenica prestaju da razgovaraju samnom i odlaze dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Slazem se sa ovim sto je napisano, ali mislim da bi rec znanje trebalo ipak staviti medju navodnike

Kad pocne gangrena na ruci sta je bolje odseci Prst ili riku!?sekte,jeresi treba odmah odseci od hriscanstva odnosno apostolske crkve inace ce svojim dogmama iskasapiti hriscanstvo kao i bibliju.

Vec sada ima preko 200 dominacija zato sto ih apostolska crkva pusta radi demokratije itd.


Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2013
Poruka
39
Koliko klistira si ti natočio? Jehovini svedoci su ljudi koji se ne menjaju? Ma nema nikakog sprama prema sektašima koji su izdali sve šta im je sveto (ljudi koji se ne menjaju?), A promenili veru, barem jednom ako ne i više puta. I šta sad? Treba da se klanjamo jehovcima koji su izdali svoju veru samo jedan, jedini puta, i postali sektaši? Nigde ne mogu da propovedaju sem ovde gde im Veliki Jurivaka dozvoli, ali to vam nije dosta? Ti se zajedno sa svojim sektašima, barem jednim, ujutro moraš pogledati u ogledalo!
Nemoj reći meni, kaži sebi. Kakav odraz u ogledalu vidiš? Pogledaj se u oči ako imaš muda.

(ne "uvlačim" se Jurivaki, on to dobro zna, ja nemam više šta izgubiti jer čekam da dođe "đavo po svoje" i neću još dugo biti ovde (srećom da ne čitam tvoja ;ranja)
Ti si taj koji mora živeti sam sa samim sobom! Sopstveni postupci nas određuju! Jehovini svedoci se ne menjaju? Ma nema većeg menjaja ni među političarima (bili komunisti pa jugoslaveni pa četnici, pa sad kad ni sami više ne znaju šta su, hteli bi da budu samo srbi, ma neka budu šata hoće, ko im brani, samo neka ne prodikuju ovde pravdajući svoju nečistu savest) Šta god napisali jehovci ovde (i njihovi simpatizeri), Jurivaka će to da dozvoli samo zato jer ste vi (sektaši) ti koji se barem jednim dnevno morate pogledati u ogledalo. Pouzdano znam da urednik nema vaših problema.
Jurivaka mi je obećao da me neće banovati ako ne bude morao.
Neka tako i učini.Biti će mi čast ako me banuje čovek koji se može pogledati u oči. Ti me nećeš banovati.


Ti ocigledno imas iskustva s klistiranjem pa si puka od njega uzduz i popreko.
Udaras praznu slamu covjece. Sto je to bolja ta tvoja crkva od nekih drugih pravaca. Daj mi navedi u kratkim crtama pa cemo dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
535
3. DECEMBAR 2012.
Jermenija mora da plati odštetu sedamnaestorici Jehovinih svedoka

STRAZBUR, Francuska. Evropski sud za ljudska prava je 27. novembra 2012. doneo presudu da zbog kršenja ljudskih prava 17 mladih Jehovinih svedoka koji su uložili prigovor savesti jermenska vlada mora da plati odštetu u iznosu od 112 000 evra, kao i sudske troškove.
Ti mladići su 2005. godine obavljali civilnu službu. Međutim, kada su uvideli da je ta služba u nadležnosti vojske, savest im nije dozvoljavala da je odsluže do kraja. Nakon toga su bili uhapšeni i sudski gonjeni. Neki su zadržani u pritvoru na nekoliko meseci, a njih 11 je na kraju osuđeno na zatvorske kazne od dve do tri godine.
Evropski sud je utvrdio da su ova krivična gonjenja i pritvor nezakoniti jer 2005. godine u Jermeniji nije postojao zakon po kojem bi napuštanje civilne službe bilo krivično delo. Sud je smatrao da je Jermenija ugrozila pravo Svedoka na slobodu i sigurnost koje se garantuje prema članu 5 Evropske konvencije o ljudskim pravima. Iako je vlada kasnije povukla tužbe protiv ovih 17 Svedoka, Jermenija je odbila da im plati odštetu zbog nezakonitih sudskih procesa i pritvora. Zato je ovaj sud naložio Jermeniji da plati odštetu zbog kršenja ljudskih prava, kao i sudske troškove.
Ovo je četvrta presuda Evropskog suda protiv Jermenije u slučajevima povezanim sa odbijanjem služenja vojske zbog prigovora savesti. U sva četiri slučaja, jermenske vlasti su ugrozile prava Jehovinih svedoka koji su uložili prigovor savesti i nepravedno su ih tretirale kao opasne kriminalce.
Advokat Jehovinih svedoka Andre Karbono izjavio je: „Ova presuda Evropskog suda predstavlja važan korak u ispravljanju nepravde koja je naneta tim Jehovinim svedocima. Niz pobeda koje su Jehovini svedoci izborili na ovom sudu šalje jasnu poruku o njihovom pravu da odbiju vojnu službu ostalim članicama Evropskog veća, kao i zemljama poput Eritreje, Južne Koreje i zemljama srednje Azije.“
Kontakt:
Dejvid Semonijan, Služba za odnose s javnošću, tel.: +1 718 560 5000

Jermenija: Tigran Harutjunjan, tel.: +374 93 900 482

Šta mislite zašto vlada Jermenije mora da plati odštetu ovim ljudima?


;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top