Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko1932 said:

“Od svoga osnivanja u 19. veku, Jehovini svedoci ucili su da su “dani” stvaranja trajali nekloliko hiljada godina. Sve do 1980tih duzina svakog “dana” stvaranja trajla je tacno 7000 godina. Posto je svaki “dan” stvaranja ili period bio svaki 7000 godina dug, CELA “SEDMICA” STVARANJA TRAJALA JE 49,000 GODINA.…Biblija ukazuje da je Jehova stvorio nebo i zemlju za sest dana, svaki od njih po 7000 godina dugi.” (Whatchtower, 7/15 1967, p. 427)
“Svedoci su proveli blizu jedan vek da odrede da je jedan “dan” stvaranja trajao 7000 godina…Biblija ukazuje da sedmi “dan” odmor jos uvek traje. Tako sedmi “dan” predstavlja hiljade godine, da logicno mozemo zakljuciti da je isto tako sa prvih sest “dana” stvaranja. (Is Ther a Creator who Care About You? 2006. p. 92)[/QUOTE]

Bog je duhovna osoba a ne zemaljska i u skladu sa tim on kao zakonodavac daje zakone o kretanju nebeskih tela,vremenu itd itd.
Kolko je Zemlja stajala pusta i bez oblicja pre nego sto ju je Bog oblikovao u toku 6 stvaralackih dana???
Ako 2.Petrova 3:8 kaze sledece kako vi tumacite da je jedan dan pred Gospodom kao 1000 godina??? kojih,cijih???
8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan.
Dal pise negde da je taj dan od 24 sata???,ako vidite negde,kazite,ja ne vidim.

Postovanje Zaokret! Veom mi je dargo da si se ponovo javio.
Ja sam izneo DVA teksta iz vase literature u kojima je jasno napisano da svaki dan stvarabnja je trajao 7000 godina i da je Sedmi dan takodje 7000 godina.
Nas sada zanima:
Da li jos uvek verujete da je SVAKI dan stvaranja trajao 7000 godina ili ste to promenili?
Nisu nam potrebne, a ni korisne price ni propovedi, nego jednostavan odgovor sa DA ili NE!

Tekst iz 2. Petrove 3,8. uopste ne tretira to pitanje prema tom to i nije nikakav odgovor.


Imas li odgovor ili ga nemas?

Drugo postavio si pitanje gde pise da su to bili 24 casa dani?
Odlicno pitanje.
Kada Biblija govori o istorijskom vremenu, ono se uvek racuna doslovno.
Prema tome to i jesu bili dani od 24 caca.


Sta za tebe znaci ovo sto se ponavlja u postanju 6 puta:
"I bi vece i bi jutro dan prvi?, drugi, treci i dalje?"
Koje je jutro, a koje vece u danu za kogta vi tvrdite da je trajao 7000 godina?


Jos uvek cekamo na tvoj odgovoor!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
4 Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih
5 I na ovom mestu opet: Neće ući u pokoj moj.
6 Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Ako je taj sedmi dan bukvalno dan od 24 sata ,ko sve nije usao u njega a ko treba da udje u njega???


Ovaj tekst o "sedmom danu" govori u prenesenom smislu..govori o "pokoju" subotnjom u koji Jevreji nisu ušli...ali ne opet zato što dan traje 1000 godina već zbog "drvenosti srca". To si preskočio da naglasiš:).

Takođe sledeći stih koji nisi naveo razrešuje dilemu:

"Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se pre kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastih srca", Jevrejima 4,7

Dakle "danas" treba ući u pokoj (ipak se ulazi u "sedmi dan" pre 1914 godine i prema tvom smislu tumačenja) "ako glas Njegov čujemo"..tj. čim čujemo glas Njegov tj. poslušamo ga i uđemo u zajedništvo sa Njim mi dobijamo blagovlove sedmog dana...sedmi dan sabat je simbol ovog počivanja u Gospodu i mira koji dobijamo svakog dana ako smo sa Njim. Tako da ne treba čekati 1914:)

Sedmi dan je i simbol opravdanja verom nasuprot opravdanja delima (uzgred meni se čini da organizacija JS i ne poznaje termin "opravdanja verovom", zaista ne čujem isticanje tog principa kod JS..možda grešim).

Pavle kaže još:

"Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih", Jevejima 4,10.

"Počivnje" od dela svojih ukazje upravo na ovaj princip opravdanja verom u Hristu bez "svojih dela" bez zasluga naših dela. Sabat je dakle savršen simbol opravdanja verom u Hristu.

Kao što vidiš Zaokret, nepostoji u Jevrejima 4 ništa što ukazuje na neke simbolične dane od 1000 godina već je ovde simbolika vezana za izraz "pokoj" ili "subortnji mir" šta to konkretno znači u životu hrišćanina.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Da li svaki sedmi dan u Bibliji pada na 7000 godina ili na doslovni sedmi dan?

Vidiš da u Bibliji je dan zaista 24 časa..kada se misli na dan bez ikakavih prenesenih značeneja..pitaš gde stoji da je jedan dan 24 sata...da ne govorim da se u danima stvaranja pominje "dan i noć" i da ne govorim da u hebrejskom redni broj ispred dana uvek označava doslovan dan..

Takođe mogao nam objasniti gde se u 2.Petrovoj 3,8 pominje stvaranje..nego Petar citira iz Pslama 90,4 tekst o prolaznosti ljudskog života nasparam Božijoj večnosti..gde se u Psalmu 90,4 pominju dani stvaranja?

Zar je moguće da ovo vama nije poznato?

Ajmo malo logike
Jel Bog kazao Adamu da u koji dan bude jeo plod sa drveta spoznanja dobra i zla da ce umreti???
Dal je to Bog slagao jer vidimo iz izvestaja Biblije da je Adam ziveo cak 930 godina (kolko se secam).
Dal je za tebe logicnije da je Bog mislio na Bozji dan od 1000 godina ili pak na ljudski dan od 24 sata???
Sta te sprecava da koristis sam svoju glavu,a ne da prkosno iznosis podatke u koje cak ni sam ne verujes???
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog! Svakome i stalno!

Za Onog Koji Jeste iznad vremena, jer postoji i pre nego što je vreme On stvorio,
vremenske i ostale odrednice ne objavljuje preko nadahnutih pisaca uvek na isti način.
On je Nadlogičan u smislu da Njegove misli nisu ljudske. On Je Slobodan!
To se ponajbolje može videto iz druge poslanice Apostola Petra 3,8.

Pa eto, i samo umiranje našeg praoca Avrama, On jeste najavio i ono se dogodilo tačno
kako je On prorekao, premda ne i kako mi ljudi očekujemo i(ili vidimo umiranje.
Eto, mi vidimo Avrama živog i posle pada u greh, a opet, u isto vreme, svih tih godina
njegovog post-Rajskog življenja, on je u grehu i njegov duhovni život, zajedništvo sa Bogom
Koji Jeste Ljubav, je zaista umrlo.

Ali hvala Hristu Isusu Koji je došao, umro i vaskrsao da bi mi, kršteni u Ime Oca i SIna i
Duha Svetoga, ponovo oživeli u zajednici sa Njime i Crkvom Njegovom!

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pomaže Bog! Svakome i stalno!

Za Onog Koji Jeste iznad vremena, jer postoji i pre nego što je vreme On stvorio,
vremenske i ostale odrednice ne objavljuje preko nadahnutih pisaca uvek na isti način.
On je Nadlogičan u smislu da Njegove misli nisu ljudske. On Je Slobodan!
To se ponajbolje može videto iz druge poslanice Apostola Petra 3,8.

Pa eto, i samo umiranje našeg praoca Avrama, On jeste najavio i ono se dogodilo tačno
kako je On prorekao, premda ne i kako mi ljudi očekujemo i(ili vidimo umiranje.
Eto, mi vidimo Avrama živog i posle pada u greh, a opet, u isto vreme, svih tih godina
njegovog post-Rajskog življenja, on je u grehu i njegov duhovni život, zajedništvo sa Bogom
Koji Jeste Ljubav, je zaista umrlo.

Ali hvala Hristu Isusu Koji je došao, umro i vaskrsao da bi mi, kršteni u Ime Oca i SIna i
Duha Svetoga, ponovo oživeli u zajednici sa Njime i Crkvom Njegovom!

brat Toma

Ovo nema veze sa temom.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ajmo malo logike
Jel Bog kazao Adamu da u koji dan bude jeo plod sa drveta spoznanja dobra i zla da ce umreti???
Dal je to Bog slagao jer vidimo iz izvestaja Biblije da je Adam ziveo cak 930 godina (kolko se secam).
Dal je za tebe logicnije da je Bog mislio na Bozji dan od 1000 godina ili pak na ljudski dan od 24 sata???
Sta te sprecava da koristis sam svoju glavu,a ne da prkosno iznosis podatke u koje cak ni sam ne verujes???
Dragi moj Zaokert, najpre te molim da razotriš one citate koje sam izneo..koliko je trajalo spomen na sedmi dan...sedam doslovnih dana ili sedam hiljada godina? Dakle, je li Bog rekao Jevreji a da slave sedmi dan stvaranja na svakih sedam dana ili na svakih 7000 godina?

Drugo, pravilo u heb.gramatici da redni broj ispred imenice dan označava doslovni dan.

A ovo što si rekao za Adama vidiš nije živeo 1000 godina nego nešto manje

No kad si već pomenuo Adama šta ti misliš zašto Adam nije umro tog dana..znaš li razlog...pomoćiću..šta je Bog rekao Adamu u 1.Mojsijevoj 3.15? Eto to je razlog..da li razumeš to?

Pa eto, i samo umiranje našeg praoca Avrama, On jeste najavio i ono se dogodilo tačno
kako je On prorekao, premda ne i kako mi ljudi očekujemo i(ili vidimo umiranje.
Eto, mi vidimo Avrama živog i posle pada u greh, a opet, u isto vreme, svih tih godina

Brate Tomo, misliš na Adama:)..ne na Avrama...

Da razumeo sam poentu onoga što hoćeš reći..blisko mom shvatanju...evo inače odgovorih na kometar Zaokreta....zašto Adam nije umro tog dana i tog časa...naime Adam je zaslužio mreti "drugom" večnom smrću...da je tada umro nikada ne bi mogao vaskrsnuti jer je to druga ili večna smrt..mesto nje dobio je samo "prvu" ili privremenu..ali to je zbog onoga što je rekao Gospod u 1. Mojsijevoj 3,15:)..inače da je umro kako je predviđeno tom drugom smrti po pravdi..tada ne bi bilo ni ovog razgovora ni ispitivanja od strane Tvorca. To bi bilo momentalan kraj...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zar ste vi pravsol. naklonjeni? Jeste samo zbog toga što ne podnosite advent.
U cemu smo im naklonjeni? Sad si ovo rekao bezveze. I konstatacija da ne podnosimo adv. , pa svasta!

Evo bas je moja pravoslavka isla kod vaseg doktora adventiste jer je dobar kardiolog nije htela kod drugog. I ne smeta joj njegova vera, i zasto bi?

Ko vas mrzi, ja ne znam stvarno sta je vas problem?

Samo sam rekao da ne misli da joj ti neces kritikovati nauku.
 
Natrag
Top