Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U prorocanstvima DA kada se radi o prorocanstvima u kojima Bog upucuje na buduce dogadjaje, u drugim slucajevima NE, jer bi tada Ninevija bila 3000 dana, i Isus bio 3000 godina u grobu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
U prorocanstvima DA kada se radi o prorocanstvima u kojima Bog upucuje na buduce dogadjaje, u drugim slucajevima NE, jer bi tada Ninevija bila 3000 dana, i Isus bio 3000 godina u grobu.

Ovde se ne radi ni o proročanstvu jer u 2.Petrovoj 3,8 se govori o tome da verni ne mogu da dočekaju dan Hristov tj. žude za njim pa im se učinilo da se odužilo. Dakle ovde nije ni taj proročki okvir upitanju. Tako da tvrditi na osnovu tog stiha da je 1.dan uvek 1000 godina je van svakog biblijskog konteksta.

U prorocanstvima DA

Ne, u prorčanstvima je dan godina a ne 1000 godina. Prema Jezekilju 4,6 kada kaže "dajem ti dan za godinu"..dakle ni proročki dani nisu 1000 godina već 1 godina. Ali ovde kao što rekoh ne radi se ni o proročkim godinama 1 dan=1 godina već je tekst pozajmljen iz Psalma 90,4.6 gde se govori u kontekstu ljudske prolaznosti i nije pimenjljiv ni na kakavo izračunvanje nekih datuma datih u Bibliji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, u prorčanstvima je dan godina a ne 1000 godina. Prema Jezekilju 4,6 kada kaže "dajem ti dan za godinu"..dakle ni proročki dani nisu 1000 godina već 1 godina. Ali ovde kao što rekoh ne radi se ni o proročkim godinama 1 dan=1 godina već je tekst pozajmljen iz Psalma 90,4.6 gde se govori u kontekstu ljudske prolaznosti i nije pimenjljiv ni na kakavo izračunvanje nekih datuma datih u Bibliji.

Da tako je.

Jedan dan je jedna godina, ali ja sam dao vidjenje stvari na osnovu ucenja JS po kome 1 dan oznacava 1000 godina.

Po bibliji onda bi Jehovini svedoci trebali da uce da je stvaranje trajalo sedam godina, a ne 7000 godina.
Ali oni uzimaju reci iz biblije vezan za odlaganje Hristovog drugog doladska koji si pomenuo, a to nije dato kao nikakav princip racunanja vremena, vec da bi ukazalo na druge duhovne istine.

Princip je dat u starom zavetu gde Bog kaze "I DAJEM TI DAN ZA GODINU" i primenjuje se u prorocanstvima.

Dani u stvaranju su bili doslovni, kao i dani hoda po Nineviji i Hristovog prebivanja u grobu.

Tako da je postavka JS pogresna.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Da tako je.

Jedan dan je jedna godina, ali ja sam dao vidjenje stvari na osnovu ucenja JS po kome 1 dan oznacava 1000 godina.

Po bibliji onda bi Jehovini svedoci trebali da uce da je stvaranje trajalo sedam godina, a ne 7000 godina.
Ali oni uzimaju reci iz biblije vezan za odlaganje Hristovog drugog doladska koji si pomenuo, a to nije dato kao nikakav princip racunanja vremena, vec da bi ukazalo na druge duhovne istine.

Princip je dat u starom zavetu gde Bog kaze "I DAJEM TI DAN ZA GODINU" i primenjuje se u prorocanstvima.

Dani u stvaranju su bili doslovni, kao i dani hoda po Nineviji i Hristovog prebivanja u grobu.

Tako da je postavka JS pogresna.

Da, tri različite stvari nevezane jedna za drugu. Ne postoji stih kojim se daje razjašnjenje gde je Bog odredio da se vrši primena dan za 1000 godina. Nigde.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ja sma vec odgovorila uzime se za dan 1000 god.
Nikako drugacije ne moze biti.
kada se na 4026 god pre ne doda 6000 god dolazi se do 1975
Znaci dan je 1000 god.
a sedam dana iznosi otprilike 7000 god.
Mistery drago mi je da si jos sa nama.
Zar tebi to nije nesjano kad kazes da je jedan dan 1000 godina a sedmi dan je 7000 godina.
Kako ste dosli do toga da odredite da je svaki drugi dan stvaranja trajao 1000 godina a semi 7000 godina?
Kako se ta razlika moze dokazati Biblijom?
Da li si citalo mnoge izjave koje sam prilozio na temi Hronologija JS u kojima je zvanicno Kula strazara desetinama puta izjavila: "Da svaki dan stvaranja je trajao 7000 godina i da je i sedmi dan 7000 godina? Zar se ti ne slazes sa Kulom strazarom?

Mislim da si ti dobro izjavila da sedmi dan traje 7000 godina. To jeste ves ucenje. Taj dan racuna se od stvaranja Adama 4026. godine pre Hrista i od tada jesu se zavrsile 6000 godina do 1914.
Ali predvideli ste da ce te godine biti Armagedon koji ce unistiti ovaj gresni sitem i tada ce poceti hiljadugodisnje Hristovo carstvo na zemlji.
Kada se to nije ostvarilo, dodali su jos jednu generaciju za koju su rekli da traje 80 godina i tako su stigli do 1975. godina, koja je bila poslednja u nizu mnogih pre toga, pa ni tada bas nista od prorecenog nije se desilo.
Kako sada ucite, koliko traje jedna genaracija i kada ce biti proreceni Armagedon.

Drugo ako ste is Petrove poslanioce uzeli "za Boga je jedan dan kao hiljadu godin," zbog ceka se izostavili i ovo: "A hiljdu godina kao jedan dan"?
Petar nije tu nista prorekao, nego je samo izjavio da za Boga vreme nista ne znaci, jer On zivi u vecnosti, i to nema nikakve veze sa prorocanstvima. A zabogh takvih primena istorijskog vremena pretvaranjem u prorocko zato ste i dobili tolike promasaje. Nista od prorecenoga nije se ispunilo.

Nadam se da i sama vidis, da je cela ta vasa hronologija nista drugo nego samo neko nagadjanje i predpostsavljanje neceka bez ikakvog osnova.
Zato ste neprestano dozivljavali konfuziju, a ne ostavrenje istine.


Ali ped Bogom je 1000 godina.
Nije samo pred Bogom, nego za Boga je isto jedan dan hiljadu godina i hiljdau godina kao jedan dan. I sta je tu proreceno? Bas nista. Tu i nije rec o nikakvom prorocanstvu nego sam fakad sta za Boga znaci vreme.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Nije samo pred Bogom, nego za Boga je isto jedan dan hiljadu godina i hiljdau godina kao jedan dan. I sta je tu proreceno? Bas nista. Tu i nije rec o nikakvom prorocanstvu nego sam fakad sta za Boga znaci vreme.
Ja sam se izrazila pesnicki, kako je u Psalmu
Pred Bogom je hiljadu god kao jedan dan.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ja sam se izrazila pesnicki, kako je u Psalmu
Pred Bogom je hiljadu god kao jedan dan.

I sta to znaci? Znaci da Bog ne zivi u vremenu, ali to nije i za nas koji smo ograniceni vrmenom i prostorom.
Drugo, to nema nikakve veze sa prorocanstvo, jer u tom tekstu nista nije prorteceno, nego je izneta samo jedna cinjenica.

Da li ste najzad dosli do zakljucka koliko traje jedna generacije?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Točno, Bog ne živi u vremenu. Ali kako onda vi Adventisti možete tvrditi da je točno 22.10.1844. Isus preseljavao "s jednog gradilišta na drugo"? :)

Mogu, Slape, sve oni mogu. Pa tako i da dobiju "viziju" da se tog famoznog dana, dogodilo preseljenje. A "vizija" je kako prigodno došla nakon što su se adventisti razočarali jer se Milerovo "predviđanje" o Drugom dolasku, nije ispunilo.

O tome da je takva tvrdnja u totalnoj suprotnosti sa Biblijom. i boravkom "z desna Sile", da i ne govorim.
 
Natrag
Top