Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
KRIVO u naučavanju JS:

======================



Nespašenici će biti zauvijek uništeni

------------------------------------------------
Nespašenici neće biti uskrsnuti
-----------------------------------------

Ljudska duša prestaje postojati prilikom smrti

------------------------------------------------------------

Nema vječne muke za nespašenike

------------------------------------------------

Samo 144.000 ide na nebo

------------------------------------

144.000 osoba uskrsavaju kao duhovna bića

-----------------------------------------------------------
Ostali spašenici uskrsavaju na drugi uskrs kao tjelesna bića
-------------------------------------------------------------------------------
Ti drugo uskrsli u tijelima ostaju na zemlji – ne idu na nebo
------------------------------------------------------------------------------

Unošenjem krvi u tijelo intravenozno krše se Božji zakoni

----------------------------------------------------------------------------

Držanje sabata vrijedilo je samo za Izraelce i prestalo je s Mojsijevim zakonom

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isus je duhovno biće

----------------------------
Isus je Mihael
------------------
Isus je Logos
-----------------
Isus je mali bog
---------------------

Isus je SU stvoritelj
-------------------------
NE konzumacija Gospodnje Večere
------------------------------------------------
Jehoshua SIN je već došao 1.914. god. kao duhovno biće

-----------------------------------------------------------------------------
Sljedeći Isusov dolazak će biti u nevidljivom obliku
-------------------------------------------------------------------
Prvo Uskrsnuće je već počelo
---------------------------------------

.....

...
..
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ajd objasni smisao da se sveti ime Božje. Šta to znači?
Matej 6:9
9 Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje;
To znaci da se proslavi ime Jehova,jer su ga fariseji i sadukeji ukaljali pre svih i u svakome pogledu.
Sem prvosvestenika koji je morao da upotrebi ime Jehova u molitvi barem jednom godisnje,ostalima je to zabranjeno dugi niz godina unazad.
Ali Isus je imao autoritet nad svima i nije se stideo da izgovara Jehova,dok je citirao stari zavet.
Njegov zadatak je bio dvostruk.
Prvi zadatak je bio da svedoci za svoga Boga i Oca,a drugi zadatak je bio da svoj savrseni zivot zrtvuje kao otkupninu za ljudske grehe.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sem prvosvestenika koji je morao da upotrebi ime Jehova u molitvi barem jednom godisnje,ostalima je to zabranjeno dugi niz godina unazad.

E baš to nije smisao. Smisao da se sveti ime Božje je u poznavanju karaktera Božjeg i držanju zapov.

Ali Isus je imao autoritet nad svima i nije se stideo da izgovara Jehova,dok je citirao stari zavet.

Gdje piše da ga je izgovarao? Nigdje. On je slavio Božji karakter Boga kroz ime, a ne kao vi JS samo naziv bez karaktera.

eto znao da je kod vas formalizam. Svetite ime Božje , a ne svetite karakter Božji.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
E baš to nije smisao. Smisao da se sveti ime Božje je u poznavanju karaktera Božjeg i držanju zapov.



Gdje piše da ga je izgovarao? Nigdje. On je slavio Božji karakter Boga kroz ime, a ne kao vi JS samo naziv bez karaktera.

eto znao da je kod vas formalizam. Svetite ime Božje , a ne svetite karakter Božji.

Jovan 17:6
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše
26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima.
Zar mislis da se isus ustezao da javno procita jehova,dok je citirao starozavetne hebrejske spise?
Kako je Isus citao Jehova,dok je citirao hebrejske spise,naprimer Isaiju sto se spominje u Bibliji?
Jel mozda precutao Jehova i kazao Gospod Bog???
Jel se plasio nekoga?,mozda je bio sujeveran??
Kako ti citas jehova???
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
E baš to nije smisao. Smisao da se sveti ime Božje je u poznavanju karaktera Božjeg i držanju zapov.

Gdje piše da ga je izgovarao? Nigdje. On je slavio Božji karakter Boga kroz ime, a ne kao vi JS samo naziv bez karaktera.

eto znao da je kod vas formalizam. Svetite ime Božje , a ne svetite karakter Božji.

Zar mislis da se isus ustezao da javno procita jehova,dok je citirao starozavetne hebrejske spise?
Kako je Isus citao Jehova,dok je citirao hebrejske spise,naprimer Isaiju sto se spominje u Bibliji?
Jel mozda precutao Jehova i kazao Gospod Bog???
Jel se plasio nekoga?,mozda je bio sujeveran??
Kako ti citas jehova???

Pogledajte na što liči "razgovor" između adventista i jehovinog svjedoka. To je uvijek mlaćenje prazne slame, jer i jedni i drugi "ispadoše iz slame" koju je Miller mlatio.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogledajte na što liči "razgovor" između adventista i jehovinog svjedoka. To je uvijek mlaćenje prazne slame, jer i jedni i drugi "ispadoše iz slame" koju je Miller mlatio.

Kukuruznu ili pšeničnu? Ili je to ipak bila druga biljčica čiju je slamu Veljko Mlinar (William Miller) mlatio. Sve mi se čini da se radilo o cannabis sativa indica.

Inače, ova dvojica su osnovnoškolski primer kako nastaju Sola Scriptura zajednice.

Ps. ne vredi im objašnjavati, bojim se da su činjenice za njih kvantna fizika kombinovana sa specijalnom teorijom struna uz malo trisekcije ugla i kvadrature kruga. Badava bi smo potrošili vreme, tipke na tastaturi, i nerve na onima za koje Okamov brijač kaže da obojica nisu u pravu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pogledajte na što liči "razgovor" između adventista i jehovinog svjedoka. To je uvijek mlaćenje prazne slame, jer i jedni i drugi "ispadoše iz slame" koju je Miller mlatio.

I tvoje sam juče podijelio, da samo vidiš komentara. Ljudi su :roll:

A posebno ono tvoje da nisam nabavio Bibliju koja ima NZ. :beee::roll::mig::beee::roll::mig::beee::roll:

I od JS sam dao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pogledajte na što liči "razgovor" između adventista i jehovinog svjedoka. To je uvijek mlaćenje prazne slame, jer i jedni i drugi "ispadoše iz slame" koju je Miller mlatio.

Pa vi se deco moja potsmevate Svetom pismu i Jehovi Bogu a ne meni.
Nisam li ja citirao isusove reci iz Biblije Jovan 17:6
Jovan 17:6
6 Ja javih ime Tvoje ljudima koje si mi dao od sveta; Tvoji behu pa si ih meni dao, i Tvoju reč održaše
26 I pokazah im ime Tvoje, i pokazaću: da ljubav kojom si mene ljubio u njima bude, i ja u njima.
CIJE?,Koje je to IME koje je Isus i javio i pokazao ljudima???
Mora da je bilo neko izuzetno koje nisu znali ili nisu smeli da izgovaraju?,ili je neko bezvezno i nevazno ime???
Hocete li jos da se potsmevate tom Imenu,ili ce te dati svoj komentar?
pozdrav
 
Natrag
Top