Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.284
Rodila je maja pametnu sve zna i odmah nađe čika Rašu (laka mu piramida) i iskrena duša baš joj stalo do istine.
A šta je gorko u tome što je Rale majstor masonerije?
Zaboravi ti reći one datume kad se šta ispunilo...podseti nas malo na vašu istinu.
Zašto si tako stidljiva i sebična pa samo istinu za sebe čuvaš...reci i nama tačno svake prorečene godine šta se desilo i nemoj zaboraviti reći šta znače ove reći znači opet tri pitanja a nikako odgovore da daš:

6:53 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: ako ne jedete telo Sina čovečijeg i ne pijete krv Njegovu, nećete imati života u sebi.

Taramana, pusti devojku(zenu, ne znam godine), ako ona misli da ima istinu neka misli.
Trebas lepo pisati, bez obzira sumnjao ti u neciju iskrenost ili ne..

Bibliju menjaju oni koji su izbacili Bozje ime JHVH Jehova.
Prevod Biblije Jehovinih Svedoka je najtacniji izvornim spisima.
Odgovarace pred Bogom ovi sto izbacuju Bozje ime i sto ubacuju apokrifne stihove za svoje potrebe.

Kazi mi sta cemo sa mestima gde ste ''ubacili ime'' neopravdano na mesta koji ''nisu citati'' iz Starog zaveta?

Na primer ovo nije citat iz SZ a vi ste ime dodali:

''I pomolivši se Bogu rekoše: Ti, JEHOVA! Koji poznaješ srca svih, pokaži jednog od ove dvojice koga si izabrao..''(Dela 1:24)

Koje opravdanje imate za dodavanje JHWH ovde?
Pokazi mi iz izvornog teksta???

Kada ovde govorimo o ''izbacivanju imena'', takodje moramo obratiti paznju i na ''dodavanje imena'' na ono sto vi radite.
Bog rece: ''koji god DODA ovome, Bog ce na njega nadodati zla napisana u ovoj knjizi'' , to je ono sto vi radite.

Hvala na odgovoru, i nadam se da mozemo imati konstruktivnu diskusiju..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Knjiga Otkrivenja je zasebna poruka u odnosu na knjige apostolske u kojima se iznose sećanja na Isusov život i delo.
Ni u jednoj od tih knjiga nema reči o menjanju tog teksta već o menjanju zakona da je zabranjeno to raditi.
Knjiga Otkrivenja koja po Jovanu stiže je proroštvo o kom govori i u kom se pominje izjava da se TA KNJIGA to proroštvo Jovnovo nesme remetiti pa se tu nesme dodavati ni oduzimati.


Rale je odavno umro nadji drugog idola :)

Kako može Js umreti...on samo odmara pod piramidom.
Nereče mi šta se dešavalo u svim onim prorečenim godinama...hoćeš reći KREPNO RALE PA I PROROŠTVA SA NJIM?
Pitaj onog vernog robijaša šta znači ovo pa nam svedoči jer ti si SVEDOK zar ne:


6:53 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: ako ne jedete telo Sina čovečijeg i ne pijete krv Njegovu, nećete imati života u sebi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.284
...
Knjiga Otkrivenja je zasebna poruka u odnosu na knjige apostolske u kojima se iznose sećanja na Isusov život i delo.
Ni u jednoj od tih knjiga nema reči o menjanju tog teksta već o menjanju zakona da je zabranjeno to raditi.
Knjiga Otkrivenja koja po Jovanu stiže je proroštvo o kom govori i u kom se pominje izjava da se TA KNJIGA to proroštvo Jovnovo nesme remetiti pa se tu nesme dodavati ni oduzimati.

Ne radi se ovde Taramana o otkrivenju kao zasebnoj knjizi, nego o sveobuhvatnosti kanona, onoga sto je Bog Svetim Duhom vodio i sto je sastavljao, i na kraju je ova knjiga kao zakljucak dodata i tu idu ove reci, sem toga Isus kaze ''Moje reci nece proci'' dakle ono sto je on izrekao, dakle ako je izgovarao JHWH , zasto ga nigde u izvornim tekstovima nema, a rekao je da njegove reci ''nece proci''(imas i druge tekstove koji potvrdjuju da ce reci Bozanske ostati neizmenjene). Dakle ko je taj koji je mogao ''oduzeti Bozanskim recima'' tj. Isusovim recima i izbaciti to ime?
Da li je to covek? Znamo da covek ne moze menjati Bozju rec, jer imamo obecanje da ce ona ostati neizmenjena kroz istoriju. A od 5000 posotjecih manuskripata ni jedan jedini ne sadrzi YHWH u recima Isusa ili apostola.

Zakljucak je da Apostoli i Isus nikada nisu izgovorili to ime(sto ja tvrdim, jer su sledili tradiciju) , ili nas Jehovini Svedoci lazu da jesu.
Ako su oni izgovarali a neko izbacio, onda mozemo i celu Bibliju baciti u djubre, jer onda ona i nije ostala neizmenjena i Bog je prekrsio svoje obecanje da ce cuvati svoju rec, pa samim tim i ona onda nije Bozanska knjiga.

Na ovakve misli nas navode kako Jehovini Svedoci tako i drugi koji sire pricu o ''falsifikovanju'' i ''menjanju''.
Ja tvrdim da je Biblija do nas dosla neizmenjena i ne nasedam na ovakve price o falsifikatu, jer to dovodi u sumnju kompletno Hriscanstvo kao veru i veru u samog Boga koji tu rec salje..
Zamisli tvrdnju 2000 godina nije se znalo za to ime i onda se pojave J.S. koji tvrde da to ime ''spasava''..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
...

Na ovakve misli nas navode kako Jehovini Svedoci tako i drugi koji sire pricu o ''falsifikovanju'' i ''menjanju''.
Ja tvrdim da je Biblija do nas dosla neizmenjena i ne nasedam na ovakve price o falsifikatu, jer to dovodi u sumnju kompletno Hriscanstvo kao veru i veru u samog Boga koji tu rec salje..
Zamisli tvrdnju 2000 godina nije se znalo za to ime i onda se pojave J.S. koji tvrde da to ime ''spasava''..

Нема другог имена за спасење до ЈЕХОШУЕ тако апостоли рекоше.
Нигде нисам читао да има упозорење о додавању или одузимању осим Откривења.
Наравно да по питању закона неће нестати ни титла то и напоменух.
Што се тиче измена или додавања осталих текстова већ сам заборавио оно од раније који се све текстови налазе у ранијим списима а који у каснијим знам за задњу главу Марка да је нема у старим рукописима више од пола текста те главе.

Погледајмо само преводе колико се разликују у многим стварима и ево један пример.
УЉУ И ВИНУ НЕМОЈ ДА НАШКОДИШ
УЉА И ВИНА НЕЋЕ НИ БИТИ
Некад сам се тиме бавио и имао сам десетине таквих грешки.
Но добро можда ја грешим.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.284
Нема другог имена за спасење до ЈЕХОШУЕ тако апостоли рекоше.
Нигде нисам читао да има упозорење о додавању или одузимању осим Откривења.
Наравно да по питању закона неће нестати ни титла то и напоменух.
Што се тиче измена или додавања осталих текстова већ сам заборавио оно од раније који се све текстови налазе у ранијим списима а који у каснијим знам за задњу главу Марка да је нема у старим рукописима више од пола текста те главе.

Погледајмо само преводе колико се разликују у многим стварима и ево један пример.
УЉУ И ВИНУ НЕМОЈ ДА НАШКОДИШ
УЉА И ВИНА НЕЋЕ НИ БИТИ
Некад сам се тиме бавио и имао сам десетине таквих грешки.
Но добро можда ја грешим.

Taramana vec sam ti pricao i sam si upoznat iz kojih se izvora rade prevodi, postoje majority i minority tekstovi, ovi drugi su falsifikat Euzebija radjeni pod uticajem Konstantina(koji je odbacio Trojstvo i nastojao da ujedini Hriscane u Arijanstvu pa je napravio pripremljen tekst(predlog)) koji Hriscani nikada nisu prihvatili i ostali su da leze zakopani do novijeg vremena, kada su pronadjeni najstariji(ostali neosteceni jer nisu ni korisceni), u njima nemas marka zadnju glavu to sto spominjes i sl..
Tamo su vrsene promene na svakom mestu gde se kaze da je Isus Bog, gde se spominju Isusova cuda i sl..
Naucnom analizom je utvrdjeno da su falsifikat, na primer na jednom mestu je tekst toliko puta strugan(brisan) da je prakticno necitljiv, tu je i polozaj slova, pravopis i sl..

Na zalost na ovim tekstovima se danas zasnivaju svi noviji prevodi, a to ti je od Westkota i Horta(kritika NZ), koji su i inace bili okultisti, i postoje njihove prepiske u kojima se oni dogovaraju sta da izbace a sta da zadrze, sve se radilo smisljeno..

Najveci prigovor muslimana na autenticnost Biblije, se upravo zasniva na tim ''revizijama teksta'', a one su radjene upravo da bi bile u skladu sa Westkotom i Hortom, sa tim laznim tekstovima. Na tim tekstovima NZ se zasniva i ''New World Translation''.

Brate, vodi se velika borba protiv Biblije...
19 vekova je bila jedna Biblija kroz citavu tradiciju prepisivanja i nije bilo greske ni razlike dok danas imamo ''revizije'', i pojavu sekti, te price o falsifikatima i dr. upravo zbog ovih laznih tekstova.
Sta mislis zasto je to tako, i kako to da mi vekovima nismo znali da je nesto ''pogreno napisano'' a danas to znamo.

I kako to da Bog nije cuvao svoju rec, pa je 2000 godina bila ''jedna poruka'; a sada je neka ''druga poruka''?
Sta je to Bog davao nama na ''kasicicu'' svoju Rec? Ili je ''sve'' ili ''nista'' brate.
Nemoj da te varaju, Bibliju je cuvao i cuva nas Bog.
A ovi danas sto menjaju, rade to zbog poslednjih vremena, pripremaju teren antihristu, ali nece uspeti..

Da Bog cuva Svoju Rec, slozice se svaki ozbiljan istrazivac Pisma i svaki Teolog.
Evo samo dva teksta od mnogih koji to potvrdjuju:

''Suši se trava, i cvet opada; ali Reč Boga našeg ostaje doveka.''(Isaija 40:8)

''Ali reč Gospodnja osaje doveka. A ovo je reč što je objavljena među vama.'' (1. Petrova 1:25)

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana vec sam ti pricao i sam si upoznat iz kojih se izvora rade prevodi, postoje majority i minority tekstovi, ovi drugi su falsifikat Euzebija radjeni pod uticajem Konstantina(koji je odbacio Trojstvo i nastojao da ujedini Hriscane u Arijanstvu pa je napravio pripremljen tekst(predlog)) koji Hriscani nikada nisu prihvatili i ostali su da leze zakopani do novijeg vremena, kada su pronadjeni najstariji(ostali neosteceni jer nisu ni korisceni), u njima nemas marka zadnju glavu to sto spominjes i sl..
Tamo su vrsene promene na svakom mestu gde se kaze da je Isus Bog, gde se spominju Isusova cuda i sl..
Naucnom analizom je utvrdjeno da su falsifikat, na primer na jednom mestu je tekst toliko puta strugan(brisan) da je prakticno necitljiv, tu je i polozaj slova, pravopis i sl..

Na zalost na ovim tekstovima se danas zasnivaju svi noviji prevodi, a to ti je od Westkota i Horta(kritika NZ), koji su i inace bili okultisti, i postoje njihove prepiske u kojima se oni dogovaraju sta da izbace a sta da zadrze, sve se radilo smisljeno..

Najveci prigovor muslimana na autenticnost Biblije, se upravo zasniva na tim ''revizijama teksta'', a one su radjene upravo da bi bile u skladu sa Westkotom i Hortom, sa tim laznim tekstovima. Na tim tekstovima NZ se zasniva i ''New World Translation''.

Brate, vodi se velika borba protiv Biblije...
19 vekova je bila jedna Biblija kroz citavu tradiciju prepisivanja i nije bilo greske ni razlike dok danas imamo ''revizije'', i pojavu sekti, te price o falsifikatima i dr. upravo zbog ovih laznih tekstova.
Sta mislis zasto je to tako, i kako to da mi vekovima nismo znali da je nesto ''pogreno napisano'' a danas to znamo.

I kako to da Bog nije cuvao svoju rec, pa je 2000 godina bila ''jedna poruka'; a sada je neka ''druga poruka''?
Sta je to Bog davao nama na ''kasicicu'' svoju Rec? Ili je ''sve'' ili ''nista'' brate.
Nemoj da te varaju, Bibliju je cuvao i cuva nas Bog.
A ovi danas sto menjaju, rade to zbog poslednjih vremena, pripremaju teren antihristu, ali nece uspeti..

Da Bog cuva Svoju Rec, slozice se svaki ozbiljan istrazivac Pisma i svaki Teolog.
Evo samo dva teksta od mnogih koji to potvrdjuju:

''Suši se trava, i cvet opada; ali Reč Boga našeg ostaje doveka.''(Isaija 40:8)

''Ali reč Gospodnja osaje doveka. A ovo je reč što je objavljena među vama.'' (1. Petrova 1:25)

Pozdrav.

Hvala ti brate moj,jesam to čitao davno i dobro je da si me podsetio jer sam se baš sa Muslimanima i raspravljao oko toga i branio celovitost istine a ovo ostalo sam kao prevodilačku grešku iznosio IMA ULJA NEMA ULJA.
Sve si dobro rekao i podsetio si me sad još na neke stvari,hvala ti.
Znam da su Js komponovali izraze po svom imam njihov prevod.
Svako dobro bracika.

Ti čekaj odgovor od svedoka ja neću jer nikad nisu bili iskreni pa priznali greške u svim datumima i ćute kad im se pomene uzimanje večere a ja nisam za takve igre gde će stići smešak umesto odgovora i ismevanje BEZ OBRAZLOŽENJA.
Vi nastavite ja ne mogu.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Netacno... Ko odbacuje Jehovu Boga tu titulu daje Sinu sto je nonsens.
Dakle mi sledimo JHVH Jehovu Boga i Isusa Hrista Bozjeg Sina.

Dobro poštujete JAVH , on je Bog . Samo bi pitala čisto iz radoznalosti štovam onda dođe KRIST, što on predstavlja u vašem verovanju ?

Taramana, pusti devojku(zenu, ne znam godine), ako ona misli da ima istinu neka misli.
Trebas lepo pisati, bez obzira sumnjao ti u neciju iskrenost ili ne..

Tako je svatko neka misli što hoće ,i svatko misli daje njegova vjera prava , a dali je to baš tako koli ćega znat
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Dobro poštujete JAVH , on je Bog . Samo bi pitala čisto iz radoznalosti štovam onda dođe KRIST, što on predstavlja u vašem verovanju ?



Tako je svatko neka misli što hoće ,i svatko misli daje njegova vjera prava , a dali je to baš tako koli ćega znat
Vec sam napisala ali nema veze odgovoricu.
Dakle mi sledimo JHVH Jehovu Boga i Isusa Hrista Bozjeg Sina.
Isus nam dodje ono sto on i jeste sto je za Njega rekao Bog da je Bozji Sin.
A sada vec Kralj Bozjeg Kraljevstva na nebu.
I poglavar hriscanske skupstine.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.284
Vec sam napisala ali nema veze odgovoricu.

Postovanje Mistery77, pretpostavljam da na moje gornje pitanje u vezi ''neopravdanog ubacivanja imena YHWH'' u NS prevod, ne postoji adekvatan odgovor, pa necu ni insistirati na tome, nego cu odmah krenuti na sledece pitanje:

Jehovini Svedoci grcku rec ''parusia'' u svom prevodu New World Translation, prevode sa ''prisutnost'', i evo njihovog obrazlozenja(s kojim se nece sloziti ni jedan lingvista):

Реч парусиа („присутност“) разликује се од грчке речи елефсис („долазак“), која се у грчком тексту појављује само једном, у Дел 7:52, у облику елефсеос (лат.,adventu). Изрази парусиа и елефсис не користе се као синоними.''

Da li je ovo istina, ili znacenje reci ''parusija'' zavisi od konteksta i ima dublje znacenje, kao sto vecina prevodilaca tvrdi?

Necu se koristiti citatima strucnjaka, vec hajde da vidimo to iz same Biblije:

Apostol Jakov kaze:

''Iskazujte strpljenje DO GOSPODOVE PRISUTNOSTI'' (Jakov 5,7.8 NW), da li to znaci da posle 1914. godine vise necemo morati da ''iskazujemo strpljenje'' prema onima koji nas ''progone'' tj. nas Hriscane???

Da li se to desilo?
NE!

Jehovini Svedoci ovde imaju problem, jer nacin ovakvog prevodjenja nikako nema smisla i suproti se njihovoj teologiji.

Ovo uopste niti ne ukazuje na ''nevidljivu Hristovu prisutnost''!

Ovaj tekst znaci da kada Hristos po drugi put ''dodje'' , prestaje svako progonstvo Hriscana, a Bog ce tada uspostaviti svoje Kraljevstvo. Iz toga proizlazi da se izraz ''Parousija'' ovde odnosi na ''SVEOPSTU HRISTOVU PRISUTNOST'' prilikom njegovog drugog dolaska i koristi se da bi ukazala na ''prirodu dolaska''.
Naime Isus ce kada dodje ''biti svuda prisutan'' da bi ga ''svako oko[moglo] ugledati''(Otkr. 1:7).

Jehovini svedoci promasuju poentu i znacenje ove reci, te manipulisu prevodom, da bi poduprli svoje stavove i ideje o ''nevidljivoj prisutnosti'' iako ta rec ovde sluzi(i upotrebljena je jedino zato) da ukaze na ''vidljivu sveopstu prisutnost'' prilikom njegovog dolaska. Ne postoji izraz ''nevidljivo''.


Kontekst to jasno i pokazuje:

''Jer kao sto munja seva od istoka do zapada takav ce biti i dolazak[Parusija] sina covecjeg''
- dakle ''vidljiva manifestacija sveopste prisutnosti''.

''Ako vam ko rece, evo ga u kucama, evo ga u sobama, ne verujte, jer ce izaci lazni Hristosi i mesije..''
- opet ''vidljiva manifestacija dolaska''.


Dakle znacenje te reci svakako zavisi od konteksta, i ima mnogo dublje znacenje nego na prvi pogled posmatrano, a Hristos i apostoli nigde ne govore ni o kakvoj ''nevidljivoj prisutnosti'' vec o ''vidljivoj sveopstoj Hristovoj prisutnosti''.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top