Jedan narod, jedna vjera, na jednom forumu...

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Postavljam ovu temu i zamolio bih sve koji pišu na PF Religija, da iskažu svoje mišljenje o dva sledeća pitanja:

1. Šta mislite da li je bolje da na jednom forumu koji se bavi problematikom religije, učestvuju i pišu samo proipadnici jedne vjere, ili je bolje da na takvom forumu učestvuje što više pripadnika različitih vjera?

2. Šta, u kontekstu prvog pitanja, mislite o našem Forumu? Mnogi od vas posjećuju ili su članovi i drugih foruma, pa bi bilo zanimljivo da napravite komparaciju između našeg i ostalih foruma koje poznajete, sa posebnim akcentom na brojnost zasupljenih vjerskih denominacija i toleranaciju iznošenja njihovih stavova i mišljenja?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
mora da pripadaju svi nema sta da se deli ovi ce da ucestvuju a ovi nece, ja licno sam clan samo ovog foruma sto se tice religije, tako da ne biih mogao da odgovorim kako je na drugim forumima, ja sam se ovde igrom slucaja registrovao pre oko 3 godine, mislim da sam nesto skidao na ovom forumu, pa sam skoro kao sto ti je poznato upao na temu religija pa mi bilo zanimljivo xD

upravnice a sto pitas ovo pitanje? jesi to pod pritiskom da samo jedni budu na forumu?
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
1. Što nas više ima to nam je bolje.
Ja volim ljude a različitost mi je zanimljiva. Poštujem najpre svoje pa onda svačije. (Jedino što me spidi nasmije do suza i ne mogu a da mu ne odgovorim a uvek me ponese pa mi nekad i žao jer znam da preteram mrvicu al ja to sve pišem na krilima njegovih izjava. trudim se da uvek moja zezancija s njim nosi neku prikrivenu poruku a nikad zlonamernu)

2. Pojma nemam. Rubruke politika i religija sam uvek zaobilazio u veeeelikom luku, sve do sada. Malo samo zavirio u religiju, slučajno i vidi sad, ... udavi sve tamo kolko trkeljam, bolje bi bilo da ni sada nisam virnuo u religiju a vrag mi nije dao mira, šta ćeš. Ne mogu da komparišem jer ne znam (na sreću za njih) kako je na drugim forumima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moje licno iskustvo je da forumi u okviru odredjenih crkava dopustaju samo pripadnicima tih crkava da ucestvuju na njihovim forumima, ili pak za one koji nisu pripadnici tih crkava a ukljuce se u diskusiju postoji rigorozniji oblik kontrole.
Na svetovnim forumima je inace veca tolerancija.

Da li je bolje da na forumu ima samo pripadnika jedne vere ili vise pripadnika razlicite vere, to zavisi od koncepcije samog foruma.
Na nekim forumima koliko znam postoje podforumi sa takvom mogucnoscu.

Ne posecujem forume u velikoj meri, ali smatram da je Serbian forum jedinstven po posecenosti i mogucnoscu diskusija, dok drugi nisu poseceni u toj meri, i Serbian forum ima visok nivo tolerantnosti, sto smatram licno prednoscu u odnosu na druge, i takodje sto je urednik direktni ucesnik i diskutant.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Postavljam ovu temu i zamolio bih sve koji pišu na PF Religija, da iskažu svoje mišljenje o dva sledeća pitanja:

1. Šta mislite da li je bolje da na jednom forumu koji se bavi problematikom religije, učestvuju i pišu samo proipadnici jedne vjere, ili je bolje da na takvom forumu učestvuje što više pripadnika različitih vjera?
[FONT=&amp]Bolje je različitih vera, pod uslovom da je urednik OBJEKTIVAN [/FONT][FONT=&amp]![/FONT]

[FONT=&amp]Jer od njega najviše zavisi tok vođenja, kvalitet i opstanak bilo koje teme.[/FONT]
[FONT=&amp]Ako je loš urednik, tema će otići ili u vređanje ili u zatvaranje. A ako je urednik KVALITETAN. Tema će opstati dugo vremena i biti jako kvalitetna. Ne kaže se bez razloga: ,,Riba od glave smrdi [/FONT][FONT=&amp]![/FONT][FONT=&amp]’’[/FONT]

[FONT=&amp]Ali nažalost za to treba, URDENIK imati najmanje 2 stvari:[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Mora biti, poštena, objektivna i dobra ličnost ;[/FONT]
[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Mora dobro poznavati materiju iz te oblasti (npr. Bibliju) [/FONT][FONT=&amp]![/FONT][FONT=&amp]Jer kako će bez ove dve stvari dobro voditi PF Religiju na nekoj temi iz Hrišćanstva, ako nema ove dve stvari [/FONT][FONT=&amp]?[/FONT]

[FONT=&amp]A koliko ima takvih u Srbiji ?[/FONT]
2. Šta, u kontekstu prvog pitanja, mislite o našem Forumu? Mnogi od vas posjećuju ili su članovi i drugih foruma, pa bi bilo zanimljivo da napravite komparaciju između našeg i ostalih foruma koje poznajete, sa posebnim akcentom na brojnost zasupljenih vjerskih denominacija i toleranaciju iznošenja njihovih stavova i mišljenja?

[FONT=&amp]Mislim da u Svetu postoje i [/FONT][FONT=&amp]mnogo bolji [/FONT][FONT=&amp]UREDNICI, no što ih trenutno ima SF. Tako da bi bilo krajnje vreme da se malo razmisli o kvalitetnoj zameni, nekoih od trenutnih.[/FONT]
[FONT=&amp]Ili možda neko smatra da ne postoje ?[/FONT]
[FONT=&amp]Da od urednika što trenutno imamo na raspolaganju – Ovi su njabolje rešenje.[/FONT]

[FONT=&amp]Pozdravljam vas sa jednom poslovicom:[/FONT]

[FONT=&amp],,Praksa je najbolji sudija’’.[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Tipicna odlika hriscanstva, ne preuzimanje odgovornosti za sopstvene postupke i prebacivanje iste na druge.

Podrska uredniku.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Bolje je da učestvuje više pripadnika različitih vera. U grupi istomišljenika teško se ostvaruje napredak. Ja sam lično mnogo toga novog naučio baš na ovom forumu, neke diskusije su me inspirisale da se ponovo prihvatim literatura, i možda će ovo zvučati smešno, ali ako ikada u životu budem mislio da se bavim politikom ili bilo kakvim vidom javnog života, ove diskusije su fenomenalni trening. Bolje nisam mogao poželeti. Inače na ovim forumima sam imao neke od meni lično najboljih diskusija. Jurivaka, tebi se lično divim koliko vremena posvećuješ ovom forumu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Tipicna odlika hriscanstva, ne preuzimanje odgovornosti za sopstvene postupke i prebacivanje iste na druge.

Podrska uredniku.

ja tek sad vidim o cemu je rec ovde xD i zasto je ovo postavio upravnik
ti podrzavas upravnika zato sto je ateista kao i ti i to je upredu,
ja sam imao isto raspravku sa upravnikom zbog slicnih stvari i cinjenica je da nije tolerantan prema svima isto, da se poziva na pravila kako njemu odgovara ili verovatno od raspolozenja, ja sam samo hteo isto za sve, prica o nekom omalozavanju a svako svakog u 90% slucaja omalovazava ovde, mozda se on plasi da kaznjava ili koristi pravilnik zbog prisutnosti na forumu
ja samo trazim da bude isto za sve, ako mene kazni zbog necega hocu i da kazni druge za to isto, a ne kako mu se cefne i kako je raspolozen i ko mu je blizi srcu i ko nije
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
ja tek sad vidim o cemu je rec ovde xD i zasto je ovo postavio upravnik
ti podrzavas upravnika zato sto je ateista kao i ti i to je upredu,
ja sam imao isto raspravku sa upravnikom zbog slicnih stvari i cinjenica je da nije tolerantan prema svima isto, da se poziva na pravila kako njemu odgovara ili verovatno od raspolozenja, ja sam samo hteo isto za sve, prica o nekom omalozavanju a svako svakog u 90% slucaja omalovazava ovde, mozda se on plasi da kaznjava ili koristi pravilnik zbog prisutnosti na forumu
ja samo trazim da bude isto za sve, ako mene kazni zbog necega hocu i da kazni druge za to isto, a ne kako mu se cefne i kako je raspolozen i ko mu je blizi srcu i ko nije

Od kada sam na forumu nisam stekao takav utisak. Pogotovu kada pogledam temu Adventisti i slicne teme. Mislim da je vrlo tolerantan i na moje misljenje ne utice cinjenica sto je ateista iako smatram da uredjenje foruma, poput drzave mora biti sekularno.:D

Ali salu na stranu zamisli da pravoslavac ili adventista uredjuje na primer temu Adventisti. Pa oni drugi bi bili banovani u roku od mesec dana.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
tolerantan kako kad i kako prema kome i u tome je problem, nije bitno ko uredjuje forum ako je ta osoba realna i ima ista pravila za sve, problem je sto cas ovako cas onako, ja sam licno digao ruke od toga video sam da pricam u prazno i da od toga sto ja hocu (a hocu da bude isto za sve) nema nista, nastavio sam po starom, ja sam trebao da bude mbanovan jedno 10x do sad ali zajedno sa vecinom clanova ove teme, zbog tolerancije i bez zakonja je i nastao ovaj problem, e sad ako hoce toleranciju onda neka naprave novi pravilnik
 
Natrag
Top