Jedan narod, jedna vjera, na jednom forumu...

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Infamous, prestani se baviti urednikom. Nije tema o tome.

pa ja pricam o temi svo ovo vreme, ti si postavio ovu temu zbog nekih problema koji su se javili, e sad i ti si deo tih problema ne mozes sebe da izolujes iz teme. ali nema veze evo prestajem da se bavim tobom posto ocigledno da pricam sam sa sobom
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
pa ja pricam o temi svo ovo vreme, ti si postavio ovu temu zbog nekih problema koji su se javili, e sad i ti si deo tih problema ne mozes sebe da izolujes iz teme. ali nema veze evo prestajem da se bavim tobom posto ocigledno da pricam sam sa sobom
Pogrešna percepcija. Tema nije postavljena zbog bilo kakavih problema, nego čisto kao anketa (u prvi mah sam i mislio da postavim anketu, ali sam odustao, jer na ovaj način se može bolje iskazati svačija misao, nego puko glasanja) da bi se izvršila komparacija između našeg i drugih foruma. Ni jedna organizacija, ni jedno preduzeće, ni jedan poduhvat..., se ne može vrednovati na pravi način, dok se ne uporedi sa sebi sličnima. To je svrha postavljanja ove teme, a ne neki problemi ili urednik.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Naslov teme je nadasve itrigantan i nema toga koji ga vidi a da neće da "virne", i u toj temi čovek postavio dva pitanja a nekima je to, bojim se, previše pa ne odgovore ni na jedno. O svemu će da šalabajzaju samo ne o onome šta ih se pita. Pitam se šta bi bilo kada bi im čovek dao dve ovce da čuvaju i to nacrtane na hartiju. Sigurno bi od dve nacrtane tri prave ovce izgubili. Možda bi čovek trebao svima nama da postavlja samo po jedno pitanje. A nekima po pola pitanja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Naslov teme je nadasve itrigantan i nema toga koji ga vidi a da neće da "virne", i u toj temi čovek postavio dva pitanja a nekima je to, bojim se, previše pa ne odgovore ni na jedno. O svemu će da šalabajzaju samo ne o onome šta ih se pita. Pitam se šta bi bilo kada bi im čovek dao dve ovce da čuvaju i to nacrtane na hartiju. Sigurno bi od dve nacrtane tri prave ovce izgubili. Možda bi čovek trebao svima nama da postavlja samo po jedno pitanje. A nekima po pola pitanja.
Hahaha! taman, da nisi malo pretjerao? Najveći broj zna o čemu je riječ, ali neki to zanemare pa koriste priliku da da se malo "osvete" uredniku:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Hahaha! taman, da nisi malo pretjerao? Najveći broj zna o čemu je riječ, ali neki to zanemare pa koriste priliku da da se malo "osvete" uredniku:)

sto me cackate? i posle ja ispadam kriv kad odgovorim, sta sam se ja tebi svetio? ovo je upuceno meni posto si samo samnom imao ovu raspravku na temi, a ovom paja patku gore iznad sto me kao prozvao, neka procita moj prvi post ovde pa onda neka mudruje mudrac a ne da mi on sad kao prodaje pamet o nekakvim ovcama nacrtanim na papiru, ja mozda nebih mogao da cuvem te dve ovce nacrtane ali bih njega mogao da cuvam sigurno
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Postavljam ovu temu i zamolio bih sve koji pišu na PF Religija, da iskažu svoje mišljenje o dva sledeća pitanja:

1. Šta mislite da li je bolje da na jednom forumu koji se bavi problematikom religije, učestvuju i pišu samo proipadnici jedne vjere, ili je bolje da na takvom forumu učestvuje što više pripadnika različitih vjera?

2. Šta, u kontekstu prvog pitanja, mislite o našem Forumu? Mnogi od vas posjećuju ili su članovi i drugih foruma, pa bi bilo zanimljivo da napravite komparaciju između našeg i ostalih foruma koje poznajete, sa posebnim akcentom na brojnost zasupljenih vjerskih denominacija i toleranaciju iznošenja njihovih stavova i mišljenja?
1. Mislim da bi bilo idealno da na raznim temama religije pišu svi mogući vernici bez obzira na versku pripadnost, po mogućstvu da ne ''zarate'' rečima međusobno, što bi moram priznati bio ''Sizifov posao''...:lol: da se to i ostvari...Osim toga, kako su nastali verski ratovi...Pa zbog sukoba mišljenja...dabome...

2. Na drugom sam forumu koji je više zabavnog karaktera, ali SF ipak smatram jednim od najjozbiljnijih foruma na netu. Kada je religija u pitanju, mislim da na malo mesta na netu možete pronaći ono što se ovde piše. Obzirom da su mnogu PDF-ovi na neki način nestali kada su diskusije u pitanju, ovaj se itekako drži, što je evidentni dokaz da ovaj PDF funkcioniše itekako dobro. Puno različitih verskih razmišljanja i opredeljenja...

Definitivno mislim da bi Jurivaki kao uredniku ovog PDF-a trebalo zaračunati ''beneficiran radni staž'', jer rad na ovakvom PDF-u smatram kao rad u otežanim uslovima...:lol:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
"Između onog što mislim i što ću reći,
I što vjerujem da kažem i onoga što kažem,
I onog što želiš čuti i onog što čuješ,
I onoga što vjeruješ da razumiješ i što razumiješ
postoji devet mogućnosti da se ne razumijemo."

Imajmo ovo na umu.
yes3

 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

"Sve znanosti i umjetnosti imaju kao cilj neko dobro: najviše dobro je pravednost, a ona se pak sastoji u ostvarenju općega dobra." (Aristotel)

Zadnjih dana je bilo dosta rasprava među nama zbog različitih vjerskih uvjerenja i opredjeljenja, želim se zahvaliti uredniku na strpljivosti i racionalnom pristupu našim raspravama, a ujedno i napisati nešto na temi kojoj je autor.
Meni se čini da nestaje pravog kršćanskog duha i da se sve svodi na ljudsko nastojanje da se drugog uvjeri ili optuži. Ako se tako nastavi onda doista ispada da je vjernik vjerniku vuk ako ne ide u njegovu crkvu. Haha, ali ovdje imamo dodatni problem. Svi ne idu u crkvu, niti joj pripadaju, što više, preziru je i odabacuju dogme, crkveno učiteljstvo, negiraju njezinu povijest...
Dakle, postoji jako mnogo razlika između nas. Nitko s nikim i jedan protiv drugoga.
:D

Jedino vjera u Boga je ono u čemu smo jedinstveni, ali se čini kao da ni ta vjera u Boga ljubavi nije dostatna.
Tako da...još jednom, hvala uredniku koji je ovdje prisutan.
Za bolju komunikaciju ne vidim drugog načina osim da se svaki vjernik pred Bogom preispita da li ima kakvu duhovnu korist od foruma Religije?
"Po ovome će se znati da ste moji učenici, ako budete ljubili jedan drugoga!

 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ako smijem primjetiti vrlo često ispisuješ riječ ljubav
šest slova, l j u b a v
pa da te upitam ovako javno pred svima
što predstavlja ljubav tebi kao RIMOkatoliku
mrtva slova na papiru, nešto na što se pozivaš ili ??
gdje su tvoja djela ljubavi, u nekom ormaru sakrivena, odbačena davno, zaboravljena
ljubav kažeš
da li je ljubav prisutna i kada učestalo danonočno vrijeđaš ljude na forumu, javno, u prvom redu mene
koliku dozu ljubavi imaš kada pišeš krajnje vulgarne riječi-nazive,
zar se tako ljubi bližnjega svog
zar tako zahvaljuješ Bogu i Kristu za milost

zapitaj se da li su kršćani pozvani da trpe zajedno sa Kristom pa makar i nepravedno bili napadani, osuđivani, progonjeni
jer Apostol Petar je napisao:

Ako tko, jer je svjestan Boga, trpi nepravedno i strpljivo podnosi patnje,
to je Bogu ugodno. Kakva je, naime, slava u tome ako čete krivi strpljivo
podnositi udarce? Ali ako čete strpljivo podnositi trpeći što dobro ćinite,
to je ugodno kod Boga.
1. Poslanica Petrova 2:20

nisam primjetio da sam i na jednu tvoju uvredu uzvratio istom
kakva razlika između naša dva karaktera

piše u Bibliji također:
Ne vraćajte zlo za zlo, ni uvredu za uvredu, već naprotiv blagoslivljajte, jer ste na to pozvani da baštinite blagoslov.
1.Petrova Poslanica 3:9

zatim:
„Dječice, ne ljubimo riječju i jezikom, nego djelom i istinom“
1.Poslanica Ivanova 3:18

gdje si ti od ljubavi ??
ali nemoraš očajavati, vrijeme milosti još uvijek traje, ima nade i za tebe da se preobratiš-spasiš
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top