ИЗАБРАНЕ СВЕТООТАЧКЕ ПОУКЕ

Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
‎"Kada bismo mi bili smireni, Gospod bi nam davao da vidimo raj svaki dan. Pošto, pak, nismo smireni, daje nam se borba sa samim sobom. Ko sebe pobeđuje na smirenje i trud od Gospoda će dobiti svetu pomoć." Starac Siluan
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2009
Poruka
13
Па духовни живот и јесте прави живот.Остало је све ствар.
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Тешко је живети с ближњима ако се упуштамо у мислени рат с њима. Није довољно само уздржавати се од отвореног рата речима и делима. Не ступајте ни у мислени рат с њима. Од тога се губи мир у души и љубав према ближњима. Ближњима се не треба супротстаљати нити их убеђивати. То ништа не вреди. Можете ви и на глави дубити пред њима, ништа нећете постићи. Ближње треба само волети ради Господа.

Отац Тадеј
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Тешко је живети с ближњима ако се упуштамо у мислени рат с њима. Није довољно само уздржавати се од отвореног рата речима и делима. Не ступајте ни у мислени рат с њима. Од тога се губи мир у души и љубав према ближњима. Ближњима се не треба супротстаљати нити их убеђивати. То ништа не вреди. Можете ви и на глави дубити пред њима, ништа нећете постићи. Ближње треба само волети ради Господа.

Отац Тадеј


Vaši sveti oci u srednjem veku spaljivali su na lomači one koji poseduju " Sveto Pismo ". Smatrali su da samo oni mogu da poseduju sveto pismo i da ga interpretiraju onako kako oni hoće. Ne zaboravite da je Isus i sveto pismo trebao da bude temelj za veru.Danas je sveto pismo dostupno svima i nisu nam porebni nikakvi oci koji će da tumače sveto pismo umesto nas. Na kraju krajeva razni apokrifi su izbili na prvo mesto u tim religijama.Za vašu informaciju katolički papa sa kojim se stupa u savez ekumenizma zabranjuje bilo kakvu upotrebu božijeg imena i daje sebi za pravo da prepravlja bibliju.
Da vam vaši sveti oci ne bi bili bogovi bolje razmišljajte svojom glavom.

Poslovice 27.11. Budi mudar sine moj i obraduj srce moje da imam šta odgovoriti onom ko me ruži. Biblija
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Vaši sveti oci u srednjem veku spaljivali su na lomači one koji poseduju " Sveto Pismo ". Smatrali su da samo oni mogu da poseduju sveto pismo i da ga interpretiraju onako kako oni hoće. Ne zaboravite da je Isus i sveto pismo trebao da bude temelj za veru.Danas je sveto pismo dostupno svima i nisu nam porebni nikakvi oci koji će da tumače sveto pismo umesto nas. Na kraju krajeva razni apokrifi su izbili na prvo mesto u tim religijama.Za vašu informaciju katolički papa sa kojim se stupa u savez ekumenizma zabranjuje bilo kakvu upotrebu božijeg imena i daje sebi za pravo da prepravlja bibliju.
Da vam vaši sveti oci ne bi bili bogovi bolje razmišljajte svojom glavom.


Poslovice 27.11. Budi mudar sine moj i obraduj srce moje da imam šta odgovoriti onom ko me ruži. Biblija


Наши свети оци нису никога спаљивали на ломачи. Ми смо православци и тога код нас није било. За католике сам начула нешто, прича се.

У вези оног болдованог:

Господе Исусе Христе

Отвори уши моје да чујем и запамтим речи Твоје и извршим волју Твоју.
Отвори очи моје да видим чудеса закона Твога.
Молим Те, Боже мој, просветли срце моје, јер многи, надајући се само на себе и своје знање, тумачили су Свето Писмо по своме разуму и „када се грађаше мудри . полудеше!“


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Кад би разјарени човек могао у време гнева свога да види себе не би му потребан био никакав савет да се умири, стога што нема ништа непријатније од лица разјаренога. (Св. Златоуст)[/FONT]

 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
„Наша вјера јесте хришћанска, наше хришћанство је православно, а наше православље је српско. Тако је и тако ће се звати. То је моја вјера и моје ВЈЕРУЈУ.“
Свети Симеон Мироточиви
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Молитва оца Тадеја

Господе, ево немам снаге, нисам се научио од младости, остарио сам у злу, зло моје са мном је остарјело, па сад треба много труда да се то избаци и искоријени из мене. Али Ти си силан и моћан, научи ме да будем безазлен, простодушан, кротак и смирен. Награди ме Твојим божанским особинама, као што награђујеш Твоје анђеле и Твоје свете.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Туга гледа унатраг, брига гледа око себе, а вера гледа горе. Ми смо оно што увек понављамо.

Ако те Бог ставио у нешто он ће те и провести кроз то.
У срећним тренуцима слави Бога.

У тешким тренуцима тражи Бога.
У тихим тренуцима обожавај Бога.
У болним тренуцима уздај се у Бога.

У сваком тренутку захваљуј Богу.
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2009
Poruka
1.287
"Сваком срцу што љубављу гори
Са небеса стижу одговори.
Сваком бићу што Бога прославља
Бог се благи милостиво јавља".

вл.Николај Велимировић
 
Natrag
Top