IVAN 20,28 – BOG MOJ - KOME je Toma TO reko?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Pa lepo...ti sad Boga predstavi kao nekog ko se rodio kao čovek.

Hvala Bogu da i ti konačno nešto nauči. Da, Bog se rodio kao čovjek. I nastanio se među ljude, kaže tebi mrski sveti apostol Ivan u svom tebi također mrskom evanđelju.

Šta kaže Bog u Pismu da li se On može roditi? Ili je večan? Ako je večan po tebi se rodio pre 4000 godina?

Kako prije 4000??? Kao čovjek Bog se rodio prije 2000 godina.

Nešto ti računica loša

Vidjesmo gore, tvoja je "za onu stvar". ;)

Dakle, ovo je rođenje u vremenu. Shavataš li ti to?

Tako je. Bog Sin, koji je od vječnosti jedno s Ocem i Duhom Svetim, prije 2000 godina rodio se kao čovjek, Isus iz Nazareta.

Mi ovde govorimo o tvom simvolu vere koji govori o rođenju u večnosti...šta ću sa ovim detetom? Dokle moram da čitam ove detinjarije i neozbiljnosti u pristupu?

I? Napisah gore, Sin je od vječnosti u Ocu i Otac u Sinu. :)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si uvijek u pravu. Ipak si ti sveti Ilija.

Ja sam samo covek koji ne voli nepravdu, laz, izvrtanje cinjenica, zlocu, licemerje, pretvaranje...

Ilija je reformni pokret koji je Bog podigao u danasnjem vremenu u cilju probudjenja crkve i objavu Hristovog skorog dolaska u slavi.
Svi oni koje je Bog pozvao u sluzbu u ovom delu probudnja crkve - predstavljaju Iliju koji ce doci.
To su pojedinci koje Bog upotrebljava u njegovom delu.
U tom smislu ja jesam Ilija, odnosno - onaj koji je pozvan da radi u Duhu i Sili Ilijinoj.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Napisah gore, od Sin je od vječnosti u Ocu i Otac u Sinu. :)

Tako je, ali kako to pojasniti nekome ko veruje da se Bog rodio pre 4000 godina (mlađi je od Piramida.... :cool:) *

*Pobrkao je Isusa i Adama, koji, o gle čuda ne beše rođen nego stvoren, i to ne pre 4000 godina nego mnoooogoooo ranije (reda veličine 100.000 godina ranije)**

** Što nas opet vraća na staru boljku svih idolatra PIsama, a to je "verovanje" u mladu Zemlju, čoveka starog tek koji milenijum, stvaranje u doslovnih šest dana, Boga koji ide da dremne... ***
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
I? Napisah gore, Sin je od vječnosti u Ocu i Otac u Sinu. :)

Gde stoji u Pismu da Bog Sin se rodio u večnosti od Boga Oca?

Ako je Bog taj Sin gde nalaziš da se On rađa? Gde nalazimo tekstove da se Bog može roditi?

I ne brkaj pojmove. Govorimo o simvolu vere koji govori o "rađanju u večnosti" a ne na zemlji. Skoncentriši se malo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Natrag
Top