Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
KRUM "STRASNI"


1.Reci: "On je Allah – Jedan!

2. Allah je Utočište svakom!

3. Nije rodio i rođen nije,

4. i niko Mu ravan nije!"
AMIN!

Kada covjek govori rijeci koje je dao Bog, one su uivijek isitinite i lijepe.


Ако говоримо о гласницима, Куран је низ противречности ...
Кур'ан каже да је Аллах послао посланике - "samo ljude slali":
Сура 12, аиат 109
A Mi smo i prije tebe samo ljude slali, građane kojima smo objave objavljivali. Zar ovi ne putuju po svijetu, pa ne vide kako su skončali oni prije njih – a onaj svijet je doista bolji za one koji se budu Allaha bojali – zar se nećete opametiti!


Сура 21, аиат 7
7. I prije tebe smo samo ljude slali kojima smo objavljivali, zato pitajte sljedbenike Knjige ako ne znate vi!


Међутим, Кур'ан 27: 82 каже да је Бог послао говори и звер у човеку:

82. I kad dođe vrijeme da oni budu kažnjeni, Mi ćemo učiniti da iz zemlje iziđe jedna životinja koja će im reći da ljudi u dokaze Naše nisu uvjereni.


А Сура 6:130 изјављује да имају Џин гласнике:
130. "O skupe džinski i ljudski, zar vam iz redova vas samih poslanici nisu dolazili koji su vam ajete Moje kazivali i upozoravali vas da ćete ovaj vaš dan dočekati?" Oni će reći: "Mi to priznajemo na svoju štetu." Njih je život na Zemlji bio obmanuo i oni će sami protiv sebe posvjedočiti da su bili nevjernici.


Сура 22:75 говори да међу посланицима анђела:

75. Allah odabire poslanike među melekima i ljudima. – Allah sve čuje i sve vidi;



AMIN, na rijeci iz Kur'ana!

Да у исламу је огромна лаж !!!
Krume?

Ova zadnja, tvoja, recenica je najveca laz! Ona potice od sejtana licno!

Islam znaci: pokornost Bogu! A ti tvrdis da je to laz! Ko si? (Tko si?)

Lijepo si prepisao prevode Bozjih Rijeci, i ja mogu imati samo jednu konstataciju: ti si jedan od izgubljenih, od onih kojima je Bog s pravom zacepio oci i usi, pa ne vide i ne cuju!

Pogledaj malo bolje i vidjeces da nema primjedbe na Kur'an, samo na tvoj um!

Slao (proslo vrijeme o kojem Govori) ljude-poslanike ljudima, slao je dzinima (nevidljiva bica) poslanike-dzine.
U buducem vremenu poslace zivotinju ( to ne mozes osporiti, ali imas pravo da ne vjerujes).
Zar cemo pricati o andjelima a ne znamo ni cijelu pricu o bijednoj bakteriji?

Kur'an cuda cini!

Tebe, na primjer razotkriva kao covjeka koji ne vlada razumom.

Da, ova tema se nadovezuje na temu koju sam malopre komentarisao, da li postoje vanzemaljci....jedan od dokaza njihovog postojanja su sve 3 pustinjske religije, jevrejska, hriscanska i islam. Sve zapisano u svetim kjnigama, koji su vecim delom prepisani iz prethodnih knjiga, knjiga koje su, ajde da kazemo, odstampale naprednije civilizacije (leviti) i predale u ruke nizim bicima, ovde mislim na nas, a sve ostalo je je vec poznato.....Jurivaka je dobro napisao, da oni se, sto se i moze videti iz Jurivakinog post-a hrane mrznjom, strahom i ljudskom patnjom, ali to ne znaci da se on, istina i ljubav ili ti za nas poznata rec, bog, moze uplesti u ovu temu jer on je, kako sam napisao, istina i ljubav....



Vjera je samo jedna, a to je islam.

Islam je prenosen od Adema a.s. (Adam) do Muhammeda a.s.

Празник у пратњи крви жртве ...

Bajram, slava Boga odlaskom na hadzdz, na mjesto Istine, Ljubavi i Postovanja.

Kurban, za podsjecanje na Bozju Milost kada je Bog Ibrahimu a.s. (Abraham) podario ovna u zamjenu za zrtvovanje sina.

SUBHANALLAH!

(Slava Bogu!)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
KRUM "STRASNI"
1.Reci: "On je Allah – Jedan!

2. Allah je Utočište svakom!

3. Nije rodio i rođen nije,

4. i niko Mu ravan nije!"


AMIN!

Kada covjek govori rijeci koje je dao Bog, one su uivijek isitinite i lijepe.

Истина је једна - нису научили Кур'ан и пропустити делове ње. када цитирате! То је незнање!

Ако говоримо о гласницима, Куран је низ противречности ...
Кур'ан каже да је Аллах послао посланике - "samo ljude slali":
Сура 12, аиат 109
A Mi smo i prije tebe samo ljude slali, građane kojima smo objave objavljivali. Zar ovi ne putuju po svijetu, pa ne vide kako su skončali oni prije njih – a onaj svijet je doista bolji za one koji se budu Allaha bojali – zar se nećete opametiti!


Сура 21, аиат 7
7. I prije tebe smo samo ljude slali kojima smo objavljivali, zato pitajte sljedbenike Knjige ako ne znate vi!


Међутим, Кур'ан 27: 82 каже да је Бог послао говори и звер у човеку:

82. I kad dođe vrijeme da oni budu kažnjeni, Mi ćemo učiniti da iz zemlje iziđe jedna životinja koja će im reći da ljudi u dokaze Naše nisu uvjereni.


А Сура 6:130 изјављује да имају Џин гласнике:
130. "O skupe džinski i ljudski, zar vam iz redova vas samih poslanici nisu dolazili koji su vam ajete Moje kazivali i upozoravali vas da ćete ovaj vaš dan dočekati?" Oni će reći: "Mi to priznajemo na svoju štetu." Njih je život na Zemlji bio obmanuo i oni će sami protiv sebe posvjedočiti da su bili nevjernici.


Сура 22:75 говори да међу посланицима анђела:

75. Allah odabire poslanike među melekima i ljudima. – Allah sve čuje i sve vidi;

AMIN, na rijeci iz Kur'ana!
Ако говоримо о гласницима, Куран је низ противречности ...
Кур'ан каже да је Аллах послао посланике - "samo ljude slali":

Међутим, Кур'ан 27: 82 каже да је Бог послао говори и звер у човеку...

Сура 22:75 говори да међу посланицима анђела...

Куран каже - присуство противуречности значи да Кур'ан није откривење од Бога.
Сура 4, аиат 82
82. A zašto oni ne razmisle o Kur'anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrječnosti.

Према његовој сопственој теологији, Кур'ан је откривење од Бога.
Krume?

Ova zadnja, tvoja, recenica je najveca laz! Ona potice od sejtana licno!

Islam znaci: pokornost Bogu! A ti tvrdis da je to laz! Ko si? (Tko si?)

Ја сам Мехди.
Ко су они ставили у хадису долази из 14 века хизхдрата.


Lijepo si prepisao prevode Bozjih Rijeci, i ja mogu imati samo jednu konstataciju: ti si jedan od izgubljenih, od onih kojima je Bog s pravom zacepio oci i usi, pa ne vide i ne cuju!

Pogledaj malo bolje i vidjeces da nema primjedbe na Kur'an, samo na tvoj um!

Slao (proslo vrijeme o kojem Govori) ljude-poslanike ljudima, slao je dzinima (nevidljiva bica) poslanike-dzine.
U buducem vremenu poslace zivotinju ( to ne mozes osporiti, ali imas pravo da ne vjerujes).
Zar cemo pricati o andjelima a ne znamo ni cijelu pricu o bijednoj bakteriji?

Кур'ан каже да су хришћани честити са Аллахом.

Сура 3, аиат 113 и 114
113. Ali, nisu svi oni isti. Ima ispravnih sljedbenika Knjige koji po svu noć Allahove ajete čitaju i mole se;
114. oni u Allaha i u onaj svijet vjeruju i traže da se čine dobra djela, a od nevaljalih odvraćaju i jedva čekaju da učine dobročinstvo; – oni su čestiti;


"Књига" је назив Библији у Кур'ану

Kur'an cuda cini!
Tebe, na primjer razotkriva kao covjeka koji ne vlada razumom.

Добро би подржали своје тврдње са чињеницама из Кур'ана.
Покажи ми барем један од пророчанствима Мухамеда, описаних у Кур'ану!
Најмање једна лепо молим!


Vjera je samo jedna, a to je islam.

Неко лаже.Кур'ан каже другачије!
Сура, 5, аиати 43 - 47
43. A otkud da oni traže od tebe da im sudiš kad imaju Tevrat, u kome su Allahovi propisi? Oni ni poslije presude tvoje ne bi bili zadovoljni jer nisu nikakvi vjernici.
.
Тора /Стари Завет/ садржи непогрешиве реч Божију.
.
44. Mi smo objavili Tevrat, u kome je uputstvo i svjetlo. Po njemu su jevrejima sudili vjerovjesnici, koji su bili Allahu poslušni i čestiti ljudi, i učeni, od kojih je traženo da čuvaju Allahovu knjigu, i oni su nad njom bdjeli. Zato se, kada budete sudili, ne bojte ljudi, već se bojte Mene, i ne zamjenjujte riječi Moje za nešto što malo vrijedi! A oni koji ne sude prema onome što je Allah objavio, oni su pravi nevjernici.
45. Mi smo im u njemu propisali: glava za glavu, i oko za oko, i nos za nos, i uho za uho, i zub za zub, a da rane treba uzvratiti. A onome ko od odmazde odustane, biće mu to od grijeha iskupljenje. Oni koji ne sude prema onom što je Allah objavio pravi su nasilnici.

Бог каже да Тора садржи Његову непогрешив речи / пресуде Аллаха у њему /. Бог каже да је "Тора је настава у њој и светлост." Алах лично наредио рабини и јеврејске правницима судити по ономе што Писмо Аллаха Ко не суди по ономе што је открио Аллаха -.. Да је он један од невјерника ко би порекао речима Самог Бога, није наложено да Тора рабинским Ко би порекао да је у 7. веку Мухамеда не суди по Торе Јевреја који ће рећи да је у 7. веку, Тора је била лажна и Мухамед је испуни команду Аллаха да суди по ономе што је откривено од Њега?
..
46.Poslije njih poslali smo Isaa, sina Merjemina, koji je priznavao Tevrat prije njega objavljen, a njemu smo dali Indžil, u kome je bilo uputstvo i svjetlo, i da potvrdi Tevrat, prije njega objavljen, u kome je također bilo uputstvo i pouka onima koji su se Allaha bojali,

Више него јасно знам ни ја не могу да кажем - Исус / Иса / син Маријам / Мариа / упућен потврђује Тору. До сада нема сумње да је у првом веку Тора садржана непогрешиве Реч Божију! Еванђеље / Инджил/ Исуса поново шаље до вођства и светло и потврда Торе.


47. i sljedbenicima Indžila smo bili naredili da sude prema onome što je Allah objavio u njemu. Oni koji nisu sudili prema onome što je Allah objavio – pravi su grješnici.
...
"sljedbenicima Indžilа" = sljedbenicima Еванђеље = Хришћани


Кључни аиат! Хришћани су позвани Људи Јеванђеља! Аллах Сам потврђује да Јеванђеље садржи непокресхимите његовим речима / ... оно што је Бог открио у њему! /! Они који не суде по ономе што је откривено Аллаха у Јеванђељу, то је зао! Нека хришћане да запамти најмање последње две стихове да покажу муслиманима како је Аллах рекао Људи Јеванђеља. Зашто је Аллах назвао јеванђеље "савете и светло" и заповадва муслимане да верује у то?
...
Значење Кур'ану је само један у - потврди Јеванђеље/ Инджил/.

Сура 61, аиат 14
14. O vjernici, pomozite Allahovu vjeru, kao što su učenici rekli: "Mi ćemo pomoći Allahovu vjeru!" – kad ih je Isa, sin Merjemin, upitao: "Hoćete li me pomoći Allaha radi?" I neki od sinova Israilovih su povjerovali, a drugi nisu, pa smo Mi one koji su povjerovali – protiv neprijatelja njihova pomogli, i oni su pobijedili.

Хришћанство проширила кроз моћ Аллаха и Аллах је хришћанима победника.
Заиста, 2.5 милијарде хришћана у 20. веку Криа.
Још додатних сто милиона хришћана у Кини од почетка 21. века, плус неколико милиона у Кореји.
Према Allah - Хришћани су победници!


Islam je prenosen od Adema a.s. (Adam) do Muhammeda a.s.

Кафирино погрешно!
Адам не Расул.
Адам е Наби ...
Ако не знате арапски и не разумеју шта ја говорим, право у пакао.

Bajram, slava Boga odlaskom na hadzdz, na mjesto Istine, Ljubavi i Postovanja.

Kurban, za podsjecanje na Bozju Milost kada je Bog Ibrahimu a.s. (Abraham) podario ovna u zamjenu za zrtvovanje sina.

SUBHANALLAH!

(Slava Bogu!)

Реч "оvna" није реч у Курану!

Куран позива на насилне убијања животиња убризгавање крви.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Krume, ti imas ocit problem s jezikom:

Kaze: slali smo ljudima kao posalnike samo ljude (Adam,..Henok... Abraham... David... Solomon,... Isus,... Muhammed a.s.

Kaze: poslacu im zvijer - to je buduce vrijeme!

U tvojoj glavi su proturjecnosti!

Ako si Mehdi ponasaj se tako, a ne kao vuk u janjecoj kozi - antihrist.

Biblija se ne spominje u Kur'anu!

Spominje se Tora (Tewrat) koji je dat Mojsiju da je prenese ljudima, spominju se Psalmi (Zebur) koje je David pjevao ljudima, spominje se Jevandjelje (Indzil) - Radosna vijest - koju je Isus govorio ljudima apominje se Kur'an - Radosna vijest i Opomena - koje je Muhammed a.s. prenio ljudima i po obecanju Allaha koji se jedini do danas nije promijenio.

Ako vec spominjes ti da Kur'an govori o hriscanima koji ispravno govore ajete i po svu noc mole Jedinoga Boga, kakve onda ti primjedbe imas na Kur'an izuzev ako nisi jedan od "neispravnih"?

Покажи ми барем један од пророчанствима Мухамеда, описаних у Кур'ану!
Најмање једна лепо молим!

Bice Sudnji dan. OK?

43. A otkud da oni traže od tebe da im sudiš kad imaju Tevrat, u kome su Allahovi propisi? Oni ni poslije presude tvoje ne bi bili zadovoljni jer nisu nikakvi vjernici.

I sta hoces reci? Da nisu muslimani (pokorni Bogu) oni koji vjeruju u Tewrat? Oni koji vjeruju u Tewrat su muslimani.

I Isus je musliman!

Samo ti to ne razumijes.

Isus je priznao Toru jer ako je ne bi priznao on ne bi bio vjerodostojan.

Muhammed a.s. je priznao Toru i Jevandjelje, jer Bog daje najave da ce doci, i u Tori i Jevandjelju!

Zasto onda ti ne vjerujes?

Nisu postojali hriscani u doba Isusovog poslanstva!


Postojali su sljdbenici Isusovi, ucenici Isusovi, oni koji su priznavali Jevandjelje! Hriscani se ne spominju, kao ni crkve ni krstovi u Jevandjelju.

Ti si ratnik Krume? Krst i mac?

U velikoj si zabludi Krume, "pobjednika" je uvijek bilo, Grci, Rimljani, Turci, Nijemci, Amerikanci su bili pobjednici i svi su skretali, pobjeda im je davana kao iskusenje.

Ja nisam religiozan Krume, ja pripadam samo Allahu (Jedan Jedini Bog, Vladar svijetova i Sudnjeg Dana), mene ne zanimju takve vrste pobjede, mene zanimaju samo Allahove Rijeci Upute. Vjerujem Mu bez imalo sumnje.


Кафирино погрешно!
Адам не Расул.
Адам е Наби ...
Ако не знате арапски и не разумеју шта ја говорим, право у пакао.

Ti si covjek mrznje i polupismenosti. Ti si opak kelevetnik!

Ja nisam napisao da je Adem Resul, ja sam napisao da je islam prenosen ljudima pocev od Adema. Ko je pricao svojim potomcima o Bogu Koga je vidio i s Kojim je razgovarao? Islam je istina, Krume.

Ti si prilicito smusen, jer imas dio znanja koje tebe prvenstveno ukopava u nevjeru.

Реч "оvna" није реч у Курану!

Куран позива на насилне убијања животиња убризгавање крви.

Posto poznajes Kur'an, prepisi par ajeta koji se odnose na ovaj slucaj, kao i klanje kurbana.

I da te poucim:

Covjek je na Zemlji Bozji namjesnik.
(procitaj pocetak Tore).
Covjeku je data vlast nad zivotinjama i ne polaze nikome racune za to sto ih uibija i jede.

Ti si vegetarijanac? Nisi nikada pojeo neku larvu u vocu, na primjer? Ili ribu (koja takodje ima krv!).

Zato Krume, sjedi i razmisljaj prije nego napises neku glupost. Jedino sto vrijedi od tebe jesu ajeti, zar ne vidis koliko su vrijedni?
Pokazujes da ne vidis, dakle spadas u one kojima je Bog s pravom zacepio oci i usi. Strahota!
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Krume, ti imas ocit problem s jezikom:

Kaze: slali smo ljudima kao posalnike samo ljude (Adam,..Henok... Abraham... David... Solomon,... Isus,... Muhammed a.s.

Проблем лежи у вама. Писао имена неколико гласника - Расул и гласници тукли без изричите их традиционални ислам почасти.
Зашто не изразавасх почаст највећи Расул - Мојсије / Муса / а Исус / Иса /?

Kaze: poslacu im zvijer - to je buduce vrijeme![/QUOTE]

U tvojoj glavi su proturjecnosti!

Ako si Mehdi ponasaj se tako, a ne kao vuk u janjecoj kozi - antihrist.
Сада сам убеђен да они знају ништа о исламу. Само ћу вам рећи да се консултује суннета. Ту ћете видети да Мехди дошао на земљу у 14. веку Хизхдрата! А имамо 15. века Хизхдрата! Махди је отишао! То значи да је ислам велика лаж!
BiblijaЗашто муслиман лаж?
Лаж учите Мухамеда? se ne spominje u Kur'anu!
То говори о неписменим муслиманима!

Арапски не разуме, и турски језик разумеш?
Ево турски Библија зове ИНДJIL.
incil.jpg

Spominje se Tora (Tewrat) koji je dat Mojsiju da je prenese ljudima, spominju se Psalmi (Zebur) koje je David pjevao ljudima, spominje se Jevandjelje (Indzil) - Radosna vijest - koju je Isus govorio ljudima apominje se Kur'an - Radosna vijest i Opomena - koje je Muhammed a.s. prenio ljudima i po obecanju Allaha koji se jedini do danas nije promijenio.

Опет грешка.
Јеванђеље = добра вест, блага вест.
Псалми дати Посланику Дауд онда Индjил Исуса.
И у Тори не помиње Индjил и Псалме.

Ako vec spominjes ti da Kur'an govori o hriscanima koji ispravno govore ajete i po svu noc mole Jedinoga Boga, kakve onda ti primjedbe imas na Kur'an izuzev ako nisi jedan od "neispravnih"

Куран заиста променио!

Bice Sudnji dan. OK?

ТКао што се очекивало - највећи пророк у исламу - Мухамед, није направио никакве прогнозе!
Судњи дан / Дан Каиамет / није дошао. И након што је дошло, не знамо да ли је то пророчанство!
И могу вам рећи да након 1 милион година, земља ће нестати. Ја могу да вам кажем да после 1000 година неће бити снега. Али ово није пророк, јер ови догађаји није десило.

Питам се - Реците ми једну пророчанство Мохаммед?
Један пророчанство, да бисте се уверили да је Мухамед је пророк!

I sta hoces reci? Da nisu muslimani (pokorni Bogu) oni koji vjeruju u Tewrat? Oni koji vjeruju u Tewrat su muslimani.

Ти ме збуњују са Аллахом!
Нисам рекао ништа. Оно што смо прочитали речи Алаха.
Аллах говори о Јеврејима. Он каже да Тора садржи речи Алаха.
И муслимани морају да верују у Тори, јер садржи смернице и светлост.

I Isus je musliman!
Како знаш да је Исус муслиман?
Ти си неписмен, не знајући како да се постане муслиман!
Како?

Samo ti to ne razumijes.

Isus je priznao Toru jer ako je ne bi priznao on ne bi bio vjerodostojan.

Muhammed a.s. je priznao Toru i Jevandjelje, jer Bog daje najave da ce doci, i u Tori i Jevandjelju!

Zasto onda ti ne vjerujes?

Nisu postojali hriscani u doba Isusovog poslanstva!

Како је Бог дао обавештење о Мухамеда, биће Тора и Јеванђеље, Мухамед је родјен око 2.000 година након Мојсија и 600 година после Христа?
Дназхен питам - Сигурно си у реду са психу?

Postojali su sljdbenici Isusovi, ucenici Isusovi, oni koji su priznavali Jevandjelje! Hriscani se ne spominju, kao ni crkve ni krstovi u Jevandjelju.
Пошто нису видели јеванђеље ни слика, како сте знали шта је у њему?
Да ли сте читали "Дела светих апостола"?

Ti si ratnik Krume? Krst i mac?

U velikoj si zabludi Krume, "pobjednika" je uvijek bilo, Grci, Rimljani, Turci, Nijemci, Amerikanci su bili pobjednici i svi su skretali, pobjeda im je davana kao iskusenje.

Ти ме збуњују са Алахом. Аиата са "победницима" је Аллахове, а не моја.
Током протеклих 10 година Хизхдрата, ислам водио 65 ратника и 27 од њих су лично предводио Мухамеда.
Ислам је милитантна религија!

Ja nisam religiozan Krume, ja pripadam samo Allahu (Jedan Jedini Bog, Vladar svijetova i Sudnjeg Dana), mene ne zanimju takve vrste pobjede, mene zanimaju samo Allahove Rijeci Upute. Vjerujem Mu bez imalo sumnje.

Знам да си неписмен и не зна ништа о исламу!
Није муслиман.
Сада сам схватио да сте ви кафир / неверник, гиаоур / ислам.
Као и ви, Аллах је наредио муслиманима да буду убијени.
Сура 9, аиат 5
5. Kada prođu sveti mjeseci,ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakome prolazu dočekujte! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je.


Ti si covjek mrznje i polupismenosti. Ti si opak kelevetnik!

Ja nisam napisao da je Adem Resul, ja sam napisao da je islam prenosen ljudima pocev od Adema. Ko je pricao svojim potomcima o Bogu Koga je vidio i s Kojim je razgovarao? Islam je istina, Krume.

Ti si prilicito smusen, jer imas dio znanja koje tebe prvenstveno ukopava u nevjeru.

Знао сам!
Твоје незнање је бесконачан и не може чак ни да препознају своје заблуде.
У исламу постоје две изасланици - Наби и Расули.
Бог шаље ланца пратебнитси 124.000, али само преноси наређења Расул вјеру ислам.
Неки Расул - Мојсије / Мојсије / Јесус / Иса / Давид / Дауд / Мохамед.
Наби само припрема људе за монотеизма.
Адам не је Расул. Дакле, Адам ни jе проносил Ислам као говорим.

Оно што пророк Александра Македоније, који је такође описан у Кур'ану?
Оно предвиђања могу бити Адам и шта предвиђања могу бити Алекандер Македонце?
Шта?
Ја бих рекао - НЕ ...

Posto poznajes Kur'an, prepisi par ajeta koji se odnose na ovaj slucaj, kao i klanje kurbana.

I da te poucim:

Covjek je na Zemlji Bozji namjesnik.
(procitaj pocetak Tore).
Covjeku je data vlast nad zivotinjama i ne polaze nikome racune za to sto ih uibija i jede.

Ti si vegetarijanac? Nisi nikada pojeo neku larvu u vocu, na primjer? Ili ribu (koja takodje ima krv!).

Кур'ан даје моћ човека над женом!
То не значи да морате да убије жену.


Zato Krume, sjedi i razmisljaj prije nego napises neku glupost. Jedino sto vrijedi od tebe jesu ajeti, zar ne vidis koliko su vrijedni?
Pokazujes da ne vidis, dakle spadas u one kojima je Bog s pravom zacepio oci i usi. Strahota!

Пријатељ
Ти не знаш арапски и не може ценити поезију.
Такође - током Моханед у арапском било ни гласа, ни тачкице и шипке. Нако је требало да кажем да читају Кур'ан.
Кур'ан је откривено у различитим седенм огласовки, који су сада изумрла.
Мухамед није оставио никакву писану копију Курана, док је био жив.
А као што знамо - Мухамед је отрован од стране Јевреја и изненада умро!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Krum strasni


Сада сам убеђен да они знају ништа о исламу. Само ћу вам рећи да се консултује суннета. Ту ћете видети да Мехди дошао на земљу у 14. веку Хизхдрата! А имамо 15. века Хизхдрата! Махди је отишао! То значи да је ислам велика лаж!

Ti si brate zalutao!
Mozda si se nekada nazivao muslimanom, sada hriscaninom, ali nisi nikada bio musliman, a kao hriscanin si vrlo agresivan i neznalica - antihrist.
Ima vas jos takvih sto se umjesto na Kur'an pozivate na "ucenja" nekih "svetaca", bas kao sto cini i vecina hriscana zanemarujuci Isusove rijeci i oslanjajuci s ena sanje Ivana i Pavla, sanje suprotne Isusu.
Inace se ne bi kitili kipovima i krstovima kao idolopoklonici.

shvati: Kur'an je cista Bozja Rijec.

Ево турски Библија зове ИНДJIL.
Pa sta?
Tô nije Biblija, nego "Jevanjdjelje".
Jevandjeljem se pogresno naziva Novi zavjet.
Jevandjelje u izvornom obliku, koliko se zna, nije sacuvano - ne postoji.
Na sta se onda oslanjas?

И у Тори не помиње Индjил и Псалме.
U Tori spominje dolazak Muhammeda a.s.
I u Indzilu takodje.
Ali ti vjerujes u ono sto malo vrijedi.

ТКао што се очекивало - највећи пророк у исламу - Мухамед, није направио никакве прогнозе!

Ti si nevjernik! Biblija spominje Sudnji dan, o tome je govorio i Isus. O tome je govorio i Muhammed a.s.
Pa ako laze Muhammed a.s. onda laze i Isus (Isa a.s.).
Ja njima vjerujem, i meni je dovoljno to jedno prorocanstvo, koje se doduse nije dogodilo.
Pokusaj na stranicama komentara Kur'ana pronaci mnogobrojna ispunjenja mnogo brojnih prorcanstava Muhammeda a.s.
Ako si pismen bices mnostvom i istinom jako iznenadjen, za razliku od mene.

Аллах говори о Јеврејима. Он каже да Тора садржи речи Алаха.
И муслимани морају да верују у Тори, јер садржи смернице и светлост.

Vidis kako mozes ponekad reci i jednu svoju tacnu recenicu.
Muslimani vjeruju u Toru (Tewrat). Da.

Како знаш да је Исус муслиман?
Ти си неписмен, не знајући како да се постане муслиман!
Како?

Kako ne bih znao? Musliman znaci: odan Bogu. To je Isus bez sumnje bio!
Ali Isus nije bio ni zidov ni krscanin, to je bar sasvim sigurno. Da je bio zidov bio bi najveci zidovski svecenik, ne bi ga htjeli razapeti. Hrisanstvo je nastalo stotinu i vise godina nakon sto ga je Bog ugostio.
To sto ljudi lazu o njemu je vec postalo nesto jako ruzno.

Како је Бог дао обавештење о Мухамеда, биће Тора и Јеванђеље, Мухамед је родјен око 2.000 година након Мојсија и 600 година после Христа?
Bog je ui Tori izvjestio da ce se pojaviti Isus i Muhammed a.s.!
Ja govorim o tome da Tora bez sumnje najavljuje dolazak Muhammeda a.s.
Takodje Isus najavljuje dolazak Muhammeda a.s.
I Muhammed a.s. priznaje Toru i Jevandjelje! Logicno!

Islam nije nova vjera, nego usavrsena vjera!

Samo tebi smeta krv u ocima da to vidis.

Да ли сте читали "Дела светих апостола"?

Citao, da. Pored mnogo lijepih ukrasnih rijeci izrekli su teske lazi o Bogu i Isusu, nesto sto odstupa od Jevandjelja i tako nacinili smjesu idolopoklonicke religije. Tako i to lijepo sto su napisali nema nikakvu vrijednost: vuci u lisicijoj kozi.
Umjesto obozavanja Boga, obozavaju ikone, kipove, svece, apostole itd.... Ti znas cije je to djelo.

Ислам је милитантна религија!

Militantna religija, moze biti. Sve su religije militantne, Krume. Zasto ne kazes i hriscanstvo je militantna religija, krscanstvo, budizam, protestantizam i td.?
O opravdanosti ili neopravdanosti militantizma ne bih ovom prilikom.

5. Kada prođu sveti mjeseci,ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakome prolazu dočekujte! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je.
Kao vecina prepisivaca kleveta i ti se pozivas na ajet zabpravljajuci da se govori o onim mnogoboscima koji su prekrsili sporozume o miru i krenuli s napadima i genocidom.
Allah dakle daje ljudima pravo da se brane!

Sada mi reci zasto krscanske vojske gomilaju oruzja i napdaju razaraju ljude i drzave ako im je Isus zabranio da uospte imaju oruzje?
I da ako ih neko udari okrenu drugi obraz, jer ako ih udari udarice ih s razlogom obzirom da su zasticeni od Boga?
Krivovjernici, to je.

У исламу постоје две изасланици - Наби и Расули.
Zasto pises kao nevjernik kada toliko znas?
Izgleda da ti je to znanje dato kao iskusenje, da sto jace padnes.

Кур'ан даје моћ човека над женом!
То не значи да морате да убије жену.
Tora daje moc covjeka nad zenom, Jevandjelje daje moc covjeka nad zenom. Ubijanje grijsnica je vrlo slikovito opisano u Starom zavjetu, takodje u Jevandjelju. Samo sto ti o tome pojma nemas.
Tek Kur'an uspostavlja odnose medju ljudima i zenama na pravedan nacin.

Мухамед није оставио никакву писану копију Курана, док је био жив.
Sjedi Krume, jedinica iz vladanja i jedinica iz znanja!
Cista jedinica!

Mojsije nije pisao nista - dobio je Uputu od Boga.

Isus nije pisao nista - dobio je Jevandjelje od Boga, govorio ga je.

Sokrat nije pisao nista - pisao je Platon.

Konfucije nije pisao nista - pisali su njegovi ucenici.


Sada zapamti: od prve rijeci Kur'ana koje je Muhammed a.s. izgovorio do zadnje rijeci bilo je mnostvo koje ga je ucilo napamet. Danas je to milionsko mnostvo, kao sto znas.
Da nije ostalo ni jedno pisano slovo ostala je nesumnjivo tacna usmena predaja.
Kur'an se ne moze unistiti!
Nad njim bdije Bog! -- ispunjeno prorocanstvo.

Jer se Kur'an na jeziku kojim se Bog obratio uci lako! ---- jos jedno ispunjeno prorocanstvo, jer se na drugim jezicima ne uci lako!

Ono sto jeste sigurno: Kur'anski jezik nije sasvim jednak arapskom jeziku!

Zasto ti jesi nevjernik?
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Krum strasni
Сада сам убеђен да они знају ништа о исламу. Само ћу вам рећи да се консултује суннета. Ту ћете видети да Мехди дошао на земљу у 14. веку Хизхдрата! А имамо 15. века Хизхдрата! Махди је отишао! То значи да је ислам велика лаж!
Ti si brate zalutao!
Mozda si se nekada nazivao muslimanom, sada hriscaninom, ali nisi nikada bio musliman, a kao hriscanin si vrlo agresivan i neznalica - antihrist.
Ima vas jos takvih sto se umjesto na Kur'an pozivate na "ucenja" nekih "svetaca", bas kao sto cini i vecina hriscana zanemarujuci Isusove rijeci i oslanjajuci s ena sanje Ivana i Pavla, sanje suprotne Isusu.
Inace se ne bi kitili kipovima i krstovima kao idolopoklonici.

shvati: Kur'an je cista Bozja Rijec.
Рекао сам -"Ту ћете видети да Мехди дошао на земљу у 14. веку Хизхдрата! А имамо 15. века Хизхдрата! Махди је отишао! То значи да је ислам велика лаж! "
Нисте негирао чињеницу да је мој отвардение лажи.
А ако се то не деси још Махди, да је ислам лажна!

Ево турски Библија зове ИНДJIL.

Pa sta?
Tô nije Biblija, nego "Jevanjdjelje".
Jevandjeljem se pogresno naziva Novi zavjet.
Jevandjelje u izvornom obliku, koliko se zna, nije sacuvano - ne postoji.
Na sta se onda oslanjas?
Ја знам за чињеницу да Jеванђеље је отишао.
Да ли можете да наведете - Када јеванђеље је отишао - пре Мухамеда смрти 8. јуна, 632 године пне, или касније?
U Tori spominje dolazak Muhammeda a.s.
I u Indzilu takodje.
Ali ti vjerujes u ono sto malo vrijedi.
Где у Тори и Jеванђеље је писано о Мухамеда, не ја не знам?

ТКао што се очекивало - највећи пророк у исламу - Мухамед, није направио никакве прогнозе!

Ti si nevjernik! Biblija spominje Sudnji dan, o tome je govorio i Isus. O tome je govorio i Muhammed a.s.
Pa ako laze Muhammed a.s. onda laze i Isus (Isa a.s.).
Ja njima vjerujem, i meni je dovoljno to jedno prorocanstvo, koje se doduse nije dogodilo.
Pokusaj na stranicama komentara Kur'ana pronaci mnogobrojna ispunjenja mnogo brojnih prorcanstava Muhammeda a.s.
Ako si pismen bices mnostvom i istinom jako iznenadjen, za razliku od mene.

Изненађен сам ваш незнању, али ја бринем о свом менталном здрављу.
Сам каже да је Иисус прорекао Судњи дан и онда тврде да је ово дело Мухамеда.
Након Иисус је рођен 600 година прије Мухамеда, који пророковаше Судњи дан?

Који? Који? Који?
Знам да је Иисус пророк, али не знам да ли је Мухамед био пророк...?!
Ја опет питам - Дај ми барем пророчанство Мухамеда, молим те!

Ако не можете да наведете барем један пророчанство он токава Мухамед није пророк!
Дај ми барем пророчанство Мухамеда ...

Vidis kako mozes ponekad reci i jednu svoju tacnu recenicu.
Muslimani vjeruju u Toru (Tewrat). Da.

У Тори пише да треба да се врши обрезивање осмог дана. И муслимани ни су обрезани на снагу осмог дана.
Али Мухамед није био ни обрезан икада!
А шта Муслимани верују, онда?

Како знаш да је Исус муслиман?
Ти си неписмен, не знајући како да се постане муслиман!
Како?
Kako ne bih znao? Musliman znaci: odan Bogu. To je Isus bez sumnje bio!
Ali Isus nije bio ni zidov ni krscanin, to je bar sasvim sigurno. Da je bio zidov bio bi najveci zidovski svecenik, ne bi ga htjeli razapeti. Hrisanstvo je nastalo stotinu i vise godina nakon sto ga je Bog ugostio.
To sto ljudi lazu o njemu je vec postalo nesto jako ruzno.

Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха....
А-а-а-а-ха-ха-ха-ха-ха-ха....
Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха....
А-а-а-а-ха-ха-ха-ха-ха-ха....



Bog je ui Tori izvjestio da ce se pojaviti Isus i Muhammed a.s.!
Ja govorim o tome da Tora bez sumnje najavljuje dolazak Muhammeda a.s.

Басне бих разговарати са мном или да поткрепи своју тврдњу са чињеницама?!

Takodje Isus najavljuje dolazak Muhammeda a.s.
I Muhammed a.s. priznaje Toru i Jevandjelje! Logicno!

Басне бих разговарати са мном или да поткрепи своју тврдњу са чињеницама?!

Islam nije nova vjera, nego usavrsena vjera!

Samo tebi smeta krv u ocima da to vidis.
18578.jpg


Ево Крв ...



Citao, da. Pored mnogo lijepih ukrasnih rijeci izrekli su teske lazi o Bogu i Isusu, nesto sto odstupa od Jevandjelja i tako nacinili smjesu idolopoklonicke religije. Tako i to lijepo sto su napisali nema nikakvu vrijednost: vuci u lisicijoj kozi.
Umjesto obozavanja Boga, obozavaju ikone, kipove, svece, apostole itd.... Ti znas cije je to djelo.

Кур'ан каже да нико не може да замени реч Аллаха.

Ви кажете да реч Аллаха у Инjил је замењен.

Сура 10, аиат 63 и 64
63.oni koji budu vjerovali i koji se budu Allaha bojali,

64. za njih su dobre vijesti i na ovome i na onome svijetu – Allahove riječi niko ne može izmijeniti – to će, zaista, velik uspjeh biti
.

Сура 50, аиат 28 и 29
28. "Ne prepirite se preda Mnom!" – reći će On – "još davno sam vam zaprijetio,

29. Moja Riječ se ne mijenja i Ja nisam prema robovima Svojim nepravičan."


То значи да је ваш неверник / неверник, гиаоур / и они очекују проклетство Аллаха - ватра!
Ви клеветник, неотесан човек и увреда верници у исламу.

Ислам је милитантна религија!

Militantna religija, moze biti. Sve su religije militantne, Krume. Zasto ne kazes i hriscanstvo je militantna religija, krscanstvo, budizam, protestantizam i td.?
O opravdanosti ili neopravdanosti militantizma ne bih ovom prilikom.

Будизам није религија.
Протестантска хришћанска деноминација је.
Шта ви кажете?
Где је Исус позива хришћане да убиство?
Да ли је истакао да је ја не разумем?


Сура 9, аиат 5.
5. Kada prođu sveti mjeseci,ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakome prolazu dočekujte! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je.

Kao vecina prepisivaca kleveta i ti se pozivas na ajet zabpravljajuci da se govori o onim mnogoboscima koji su prekrsili sporozume o miru i krenuli s napadima i genocidom.
Allah dakle daje ljudima pravo da se brane!
Треба напоменути да су месеци забране биле само четири године!
Месеци су:
- шауал ( شوال),
- мухаррам ( محرم),
- зу-л-хиджа (ذو الحجة ),
- зу-л-ка’да ( ذو القعدة ).

Oстали месеци, Алах наредио да убију невернике!
А твоје реци су лаж!
Sada mi reci zasto krscanske vojske gomilaju oruzja i napdaju razaraju ljude i drzave ako im je Isus zabranio da uospte imaju oruzje?
I da ako ih neko udari okrenu drugi obraz, jer ako ih udari udarice ih s razlogom obzirom da su zasticeni od Boga?
Krivovjernici, to je.

Одговор је једноставан!
Јеванђеље се не пише оно што сам означена црвеном бојом.
Дакле, Бог се не проповеда.
И да, као што сам нагласио ковто Сура 9 аиат 5 пише у Курану.
Зато Аллах је Сатана!

Чудно да ме питате за реч Аллаху у Еванђељу!

Zasto pises kao nevjernik kada toliko znas?
Izgleda da ti je to znanje dato kao iskusenje, da sto jace padnes.

Нисам питао, али показује да су научили ислам и не знају основе.
За себе могу да кажем да знам све о исламу - до последњег детаља.

Tora daje moc covjeka nad zenom, Jevandjelje daje moc covjeka nad zenom. Ubijanje grijsnica je vrlo slikovito opisano u Starom zavjetu, takodje u Jevandjelju. Samo sto ti o tome pojma nemas.

Ви сте сами рекли да верујете у Тори.
Оно што ми говоримо о прописана за Јевреје, а не хришћани.

Tek Kur'an uspostavlja odnose medju ljudima i zenama na pravedan nacin.

Браво!
Кур'ан даје пребијање жене у порицању секса!

Сура 4, аиат 34
34.Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite! – Allah je, zaista, uzvišen i velik!

Премлаћивање жену је део религије ислама.

Sjedi Krume, jedinica iz vladanja i jedinica iz znanja!
Cista jedinica!

Mojsije nije pisao nista - dobio je Uputu od Boga.

Isus nije pisao nista - dobio je Jevandjelje od Boga, govorio ga je.

Sokrat nije pisao nista - pisao je Platon.

Konfucije nije pisao nista - pisali su njegovi ucenici.

Очигледно Мухамед је лагао када је рекао да су речи Аллаха не може бити промењена. Ти оптужују Мухамеда сам превару.
Слажем се да је Мухамед варалицу!


Sada zapamti: od prve rijeci Kur'ana koje je Muhammed a.s. izgovorio do zadnje rijeci bilo je mnostvo koje ga je ucilo napamet. Danas je to milionsko mnostvo, kao sto znas.
Da nije ostalo ni jedno pisano slovo ostala je nesumnjivo tacna usmena predaja.
Kur'an se ne moze unistiti!
Nad njim bdije Bog! -- ispunjeno prorocanstvo.

Jer se Kur'an na jeziku kojim se Bog obratio uci lako! ---- jos jedno ispunjeno prorocanstvo, jer se na drugim jezicima ne uci lako!

Ono sto jeste sigurno: Kur'anski jezik nije sasvim jednak arapskom jeziku!

Zasto ti jesi nevjernik?
Sada zapamti: od prve rijeci Kur'ana koje je Muhammed a.s. izgovorio do zadnje rijeci bilo je mnostvo koje ga je ucilo napamet. Danas je to milionsko mnostvo, kao sto znas.
Da nije ostalo ni jedno pisano slovo ostala je nesumnjivo tacna usmena predaja.
Kur'an se ne moze unistiti!
Nad njim bdije Bog! -- ispunjeno prorocanstvo.

Jer se Kur'an na jeziku kojim se Bog obratio uci lako! ---- jos jedno ispunjeno prorocanstvo, jer se na drugim jezicima ne uci lako!

Ono sto jeste sigurno: Kur'anski jezik nije sasvim jednak arapskom jeziku!

Zasto ti jesi nevjernik?

Сада видим где је истина?
Писмен или неписмен Мухамед?
Кур'ан је једном рекао да је неписмен Мухамеда:
Сура 7 аиат 158
158. Reci: "O ljudi, ja sam svima vama Allahov poslanik, Njegova vlast je na nebesima i na Zemlji; nema drugog boga osim Njega, On život i smrt daje, i zato vjerujte u Allaha i poslanika Njegova, vjerovjesnika, koji ne zna čitati i pisati, koji vjeruje u Allaha i riječi Njegove; njega slijedite – da biste na Pravome putu bili!"

Мохаммед сарадници тврде да је Мухамед био писмен.
Сахих Бухари Том 5, Књига 59, хадис 717

Испричао Абдулах бин Убаидуллах:
Ибн Абас је рекао: "Када је Аллахов Апостол је био на самрти, а било је неколико људи у кући Он је рекао:". Приђи, ја ћу писати о нечему, онда вас неће преварити. "Неки од њих (тј. својим друговима) је рекао:" Аллахов Апостол је озбиљно болестан и има (Света) Кур'ана. . Књига Аллаха је довољан за нас. "Дакле, људи се растали и почели да разговарају Неки од њих рекао:" Дај потребно да пишем, тако да он може да пише о било чему, након чега нећемо бити збуњени ", па када говори, а разлике између њих повећао, Аллахов Апостол је рекао, "Стоп", Ибн 'Абас обичај да каже: "Без сумње, ово је врло несрећна (велика катастрофа) да је Аллахов Апостол је спречен од писања нешто јер писање је погрешна, јер разлика и буке. "

Ко лаже - Куран или Мохаммед?

Писмен или неписмен Мухамед?

Извор - Hadith (Hadis) Books (Sahih Al-Bukhari, Sahih Muslim, Sunan Abu-Dawud, and Malik's Muwatta)
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Рекао сам -"Ту ћете видети да Мехди дошао на земљу у 14. веку Хизхдрата! А имамо 15. века Хизхдрата! Махди је отишао! То значи да је ислам велика лаж! "
O cemu govoris?
O predanju Kurda ili predanju Somalaca?
Kur'an je Knjiga i Objava!
Kur'an je temelj vjerovanja, a ne necije bajke.

Ја знам за чињеницу да Jеванђеље је отишао.
Да ли можете да наведете - Када јеванђеље је отишао - пре Мухамеда смрти 8. јуна, 632 године пне, или касније?
Priznajes da je "otisao".
Jevandjelje je otislo s Isusom, nema veze sa smrcu Muhammeda a.s.
Kur'an zamjenjuje Jevandjelje potpuno, sve glavno daje bez greske.

Где у Тори и Jеванђеље је писано о Мухамеда, не ја не знам?
U Tori se Bog obraca Mojsiju i kaze mu: Dacu im proroka izmedju tvoje brace (Ismaelci) kao sto si ti, i stavicu Moje Rijeci u njegova usta. Ne bude li neko poslusao Moje Rijeci sto ih stavim u njegova usta,odgovarace preda Mnom. Lazni prorok da se ubije.
U Jevandjelju Isus govori: rekao bih vam svu istinu ali ne mozete je nositi. Kada dodje on, Duh istine, uvesce vas u svu istinu.

Sto znaci da Jevandjelje nije potpuna objava.

Kur'an je potpuna obecana Objava!

Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха....
smij se samo. Mozes li dokazati da je bio zidov? Mozes li dokazati da je bio hrisanin?
Ja ti mogu sasvim lako dokazati a i ti si toga svjestan: Isus je bio musliman!(Odan Bogu!) Ni zidov ni hriscanin. Ni Izraelac ni Arapin, covjek koga je rodila Marija bez muskog sjemena pa nijee pripadao ni jednoj porodici, ni jednom plemenu Krume nestasni.

Allahove riječi niko ne može izmijeniti

Da. Allahove Rijeci su u Kur'anu. I niko ih ne moze izmjeniti. Zato je Kur'an poslan. Da cuva predhodne objave.

Где је Исус позива хришћане да убиство?

Zasto lazete da ga slijedite? Zasto unistavate ljude i drzave?

Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je.
Amin!
Ali vi ubijate neduzne ljude, mucite zene i djecu po logorima, sve to oni koji sebe nazivaju sljedbenicima Isusa cine! Vrlo si glup.

Oстали месеци, Алах наредио да убију невернике!
Ne zaboravi: one koji su kidisali krseci ugovore o miru, koji su krenuli u pljacku i genocid. Nije grijeh.
Grijeh je vama koji krsite ugovore i cinite genocid, koji sirite mrznju prema islamu i inace mirnim ljudima, koji ste uveli inkviziciju i pobili milione ljudi, vi ste zaista nevjernici. Takve Kazna nece mimoici, to valjda znas?

Јеванђеље се не пише оно што сам означена црвеном бојом.
Дакле, Бог се не проповеда.

Znam ja, Bog se ne propovijeda u vasim glavama, s kojim pravom onda pises ruzno o Allahu, Stvoritelju i Gopodaru nebesa i zemlje?
Kad znas da je stvorio Satanu, kao i bica poput tebe koji slijede Satanu, ne daje ti nikakvo pravo da govoris svoje lazi.

За себе могу да кажем да знам све о исламу - до последњег детаља.
Zna i tvoj ucitelj, Sotona. To ga ne sprecava da mrzi Boga i mirne ljude.

Оно што ми говоримо о прописана за Јевреје, а не хришћани.
Dakle, ne vjerujete u Toru?

Ovo sto pisem Krunu nestasnom obracujuci mu se u mnozini, nejgovim istomisljenicima ne odnosi se na hriscane (oni kojima je Bog milost u srca ulio), zato bez uvrede. Ja ne znam pod kojim se pravim religioznim imenom Krum istice.


Сура 4, аиат 34
34.Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite! – Allah je, zaista, uzvišen i velik!

Amin!

Allah je Velik!

Ti si mali.

I lazov. Nema premlacivanje, vidis kako izmisljas, ima: posavjetovati, rastaviti u postelji pa i udariti ako grijeh cine. SUBHANNALH! PRVAEDNI BOG!
Sto znaci da muslian nije grijesnik ako udari zenu koja uporno grijesi, ali svaki hriscanin jeste!
Imate veliko opterecenje Krume!

Слажем се да је Мухамед варалицу!
Ko si ti bijednice da govoris takve stvari o covjeku, Poslaniku, o kojem su najveci umovi svijeta napisali najljepse rijeci hvale?
Ko si ti bijednice? Zar te nije sramota da negiras jednog genija kao sto je Göete?



Мохаммед сарадници тврде да је Мухамед био писмен.
Сахих Бухари Том 5, Књига 59, хадис 717

Mogao bih povjerovati da se vremenom opismenio, ali Kur'an je dat Muhammedu a.s. kada nije znao ni citati ni pisati.
Zasto sumnjas u Kur'an?


Ко лаже - Куран или Мохаммед?

Писмен или неписмен Мухамед?

Posto si puin mrznje i neznanja, ti lazes.
Kur'an je Istina, Bozja Rijec.


Jedino je islam(pokornost Bogu) vjera.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
da je Biblija djelimicna istina je sasvim jasno. Postoje mnogoi dokazi za to.

Kur'an je cista istina, sto ne znaci da se svidja svakome, i ne znaci da vjeruje svako.

Ako se posmatzra ocima ateiste moze osporiti Postojanje Boga, ili cudesno rodjenje Isusa, ili.... ali nece moci ni osporiti onome ko vjeruje.
Kur'an u sebi nema kontradikcija.

Evo primjer uzivo:
"Od Allahove kise zemlja zazeleni".

Prije dvije godine za vrijeme suse uvjerio sam se u to (nakon sto sam bio skeptican ili pak nisam ni razmisljao o tom).
Iako se trava zalijevala ostala je zuta sve dok nije pala kisa.
Povrtne i druge kulture nisu obuhvacene ovim ajetom, kaze precizno: zemlja.

Mozda
 
Natrag
Top