LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Islam je religija kao i svaka druga religija. Istina je da danas ekstremizam i terorizam karakteriše tu religiju, ali nekada je toga bilo i u drugim religijama. Ono što, po meni, Islam donekle razlikuje od drugih religija, u doktrinarnom smislu, jeste njegova teoretska osnova, to jest, Kur'an. Za razliku od drugih svetih knjiga, u Kur'anu postoji mnogo odredbi (ajeta) koje ne važe!? Da bi se pravilno razumjeli kur'anski ajeti, mora se voditi računa o njihovoj hronologiji. Mlađi stihovi poništavaju starije (dokidanje ili abrogacija), ako se odnose na istu materiju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2010
Poruka
12
Citam post ove sanie valiant,i nije mi jasno kako to zakljucuje,da su svi problemi muslimanske populacije seksualne prirode,barem sam ja tako shvatio iz napisanog.Naravno da mladi postaju isfrustrirani oko 20 te,kao i svuda u svetu.Sta je sa hriscanskom omladinom na zapadu,droga ubija masovno,porast gej i lezbejske populacije,stupanje u seksualne odnose sa 13/14 godina,toga ima i u islamskim zemljama.Bog zapadne civilizacije je NOVAC,muslimani jos uvek veruju u ideologiju bilo vere ili politike.I zato hriscanima smeta kada su muslimani revnosniji u religiji,i javnom ispoljavanju iste.I onda engleska ,amerika i evropske zemlje kolonizuju te arapske zemlje,izrabljuju,muce ,kinje,organizuju krstaske ratove,otimaju resurse,naftu ,rude,....itd.Ponekad i organizuju svetske ratove,sa svim logorima smrti,holokaust itd.Ubijanje indijanaca po americi.Nisu to muslimani napravili,vec hriscani,turci su mogli za 500 godina da srede da nijedan hriscanin do beca ne postoji,naravno trebala je raja za rad ,pa nisu to uradili.Ostale su i crkve i narodi na tim teritorijama,kada se hriscanima pruzila prilika zatrli su i narod i verske bogomolje u 99 % slucajeva,sa par gradova kao izuzetak.I posto su dugo bile kolonije ,sada u evropu dolaze doseljenici arapi.pakistanci,crnci itd,i sa ovakvim natalitetom za sto godina bice vecina u evropi.To najvise boli evropljane.Srbija je pored japana i italije,najstarija zemlja na planeti,dobro je rekao B.Bogdanovic ili neko drugi ne secam se bas"poslednji srbin ce se braniti na kalemegdanskoj tvrdjavi"Nisu muslimani sveci,daleko su od toga,ali vise je isfrustrirana zapadna civilizacija nego istocna.Nisu nista stasniji teroristi od zapadnih yurivaka,jeste da je sada trend takav da se plase muslimana neosnovano naravno,tu su stvari dublej prirode.Sta je sto dvesta godina za istoriju nista ,jedna sekunda,sta ce biti kada se preokrene situacija....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo što si napisao malo "miriše" na politiku, a politika nije dozvoljena na ovom forumu, pa to neću ni komentrisati. Ja sam rekao da danas ekstremizam i terorizam karakteriše tu religiju, a da je toga kroz istoriju bilo i u drugim religijama, a nisam pravio nikakvu diferencijaciju u smislu, koji je ekstremizam i terorizam strašniji.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2010
Poruka
12
Nije politika ,sam si rekao da danas ekstremizam i terorizam karakterisu tu religiju,i tim si sve muslimane sveta 1,8 milijardi nazvao teroristima,ti si to napisao,a drugacije se ne moze shvatiti sem tako,Znaci glavne odlike islama su to ekstremizam i terorizam,tako ispada.Znaci u karakteru svakog muslimana je ekstremizam i terorizam.http://serbianforum.org/images/smilies/wacko2.gif,naravno da ga ima i u drugim religijama ima ga i danas,da ne nabrajam bilo bi bas podugacko.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nije politika ,sam si rekao da danas ekstremizam i terorizam karakterisu tu religiju,i tim si sve muslimane sveta 1,8 milijardi nazvao teroristima,ti si to napisao,a drugacije se ne moze shvatiti sem tako,Znaci glavne odlike islama su to ekstremizam i terorizam,tako ispada.Znaci u karakteru svakog muslimana je ekstremizam i terorizam.http://serbianforum.org/images/smilies/wacko2.gif,naravno da ga ima i u drugim religijama ima ga i danas,da ne nabrajam bilo bi bas podugacko.
Nisu svi muslimani teroristi i ekstremisrti, ali danas, na globalnom planu, terorizam preovlađuje u islamskim zemljama, a uz to, i "izvoze" ga po svijetu. To je činjenica, i nisam je ja izmislio. Dakle, ne ispada da je Islam teroristička religija, nego da se u islamskim zemljama danas dešava najviše terorizma. To sam rekao i nemoj mi spočitavati nešto što nisam. A ti reci da li je to tačno ili nije.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Nije politika ,sam si rekao da danas ekstremizam i terorizam karakterisu tu religiju,i tim si sve muslimane sveta 1,8 milijardi nazvao teroristima,ti si to napisao,a drugacije se ne moze shvatiti sem tako,Znaci glavne odlike islama su to ekstremizam i terorizam,tako ispada.Znaci u karakteru svakog muslimana je ekstremizam i terorizam.http://serbianforum.org/images/smilies/wacko2.gif,naravno da ga ima i u drugim religijama ima ga i danas,da ne nabrajam bilo bi bas podugacko.

Pa čovek ne mora biti nešto puno pametan kako bi zaključio da najviše problema ima zbog pokornih islamskih zaluđenika. Ne opravdavam pohlepu naših pravoslavaca, niti pedofiliju i pederaj u vatikanu (to je za giljotinu da se ja pitam) ali ako sagledamo globalnu sliku, najveći problem jeste krivo shvaćeni Islam i verski-fanatizam kod obrezanih. Francuzi ovih dana imaju neke muke, čuo sam.. Isto tako i malo iznad nas neki minareti po dojčetu ovo, ono.. nisu te zemlje koje se bune protiv toga "poludele" odjednom, ne sekiraj se.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2010
Poruka
12
Niko se ne zapita ,kako i zasto se izvozi taj terorizam,zasto ti obrezani kako kaze overlord to rade.Ako izuzmemo otomansku imperiju,i mavarsku spaniju,kada je to islamski svet napadao i kolonizovao evropu,dobro nisu mogli spreceni su bili,ok je to.Imate engleski komonvelt sa neki 30 drzava,i logicno je da bivse sluge idu u te zemlje,da rade skoluju se,i ispovedaju svoju religiju,to sada rade i arapi ,pakistanci,iranci,,,,itd.E sad overlord sto se oni vise bave seksom od evropljana to je druga stvar,i bice sta ce biti,tvoji unuci ce imati saren komsiluk,kao sto ga ja sada imam.Cinizam je ok,a na terenu je nesto drugo,imas baskiju,severnu irsku,crvene brigade,marksiste u grckoj koji nisu nista manje aktivni nego neki arapi po evropi,cak su zagrizeniji.Jaki neo nacisticki pokreti sirom evrope itd.Ddju ameri i nato pakt malo bombarduju po arapima ,pa ovi odu malo na vidjenje po evropi sa njima,a onda se po evropi useru od straha,pa svakog sa turbanom i bradom gledaju ko nekog teroristu.Yurivaka evropu isto karakterise ekstremizam,samo sto se radi na drzavnom nivou,putem nato pakta,a u fazonu sloboda govora,stampe itd.Ovi samo vracaju kako znaju i umeju,i njihovu decu i zene ubijaju po avganistanu,iraku i ostalim gudurama.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Može se razumjeti to što ti zastupaš. Nije to problem. Problem je u tvojoj objektivnosti. Rekao sam da se u islamskim zemljama danas dešava najviše terorizma, i pitao te da li je to tačno ili nije? Ti ne odgovaraš na to pitanje, nego pokušavaš izjednačiti zapadni i islamski terorizam, s tim što zapadni terorizam vidiš u institucionalnom obliku. Nisi ti tu daleko od istine, ali, jesi kada ne vidiš, ili ne želiš da vidiš, koliko se u nekim islamskim zemljama ubijaju međusobno, pa čak i u islamskim bogomoljama.
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Мени искрено је жао муслимана, јер су прилично истрајни у вери, доста њих, али им та вера неће донети плода, јер је Православна вера истинита... И тај свој да кажем ентузијазам у вери да употребе у правој вери имали би користи за душу...

Нек да Бог свима да спознају истину једину и непроменљиву...
 
Natrag
Top