Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Autor Bog a zapisničar David.
zato mogu s punim pravom sumnjati u vjerodostojnost cijelog Pisma. Ko je sta tu sve zapisivao pa su se izlegle takve teorije koje negiraju Boga (jer Ga trpaju u nekakva ijela, pa ako ne Boga, onda Duha i take stvari koje granice sa nicim i svacim istovremeno) ja uzimam Kur'an kao sigurnu vodilju,u koju nema sumnje, jer je:
Kur'an uputstvo vjernicima 2:1-5
Ko sumnja u Kur'an ceka ga patnja 2:24,24
Da Kur'an nije od Allaha u njemu bi bile mnoge proturjecnosti 4:82
Kur'an bdije nad predhodnim objavama, da je Allah htio bili biste iste vjere, zato se u dobru takmicite 5:48
Ostavi one koji vjeru uzimaju kao igru, opominji Kur'anom da ne bi covjek stradao zbog onog sto cini 6:70
Kur'an je od Boga, ako sumnjajte pokusajte nacinit jednu suru 10:37,38
Kad citas Kur'an nevidljivi je zid izemdju tebe i nevjernika 17:45,46
U Kur'anu je lijek i milost za vjernike 17:82
Znalci ce spoznati da jhe Kur'an istinit, nevjernici sumnjaju 22:54,55
Mi cemo im pruziti dokaze u svemiru pa i njima samima dok im ne bude jasno da je Kur'an istina 41:53
Kur'an je u Glavnoj Knjizi 43:4
Kazite vi meni sta ce biti s vama ako je Kur'an od Allaha a vi necete u nj da vjerujete i ako je jedan od Izraelaca posvjedocio da je i on od Allaha, ap on povjerovao, a vi se uzoholili? 46:10
Knjiga Mojsijeva bila je putovodja i milost, a Kur'an na arapskom jeziku nju potvrdjuje da opomene zle i obraduje dobre 46:12
Kur'an je dostupan za pouku, ima li ko bi je primio? 54:22.23.40
Iz Kur'ana ucite ono sto je lako 73:20
U Kur'an treba vjerovati 2:41-44
Ne izgivaraj Kur'an jezikom svojim da bi ga sto prije zapamtio 75:16-18

Kada znam Kur'an za mene nema tajni ni otajstava, nema relikvija nema kipova ni ikona, nema naglabanja da li je Hritis postojao ili nije, ni kako je rodjen, shvacas?
Ostaje mi samo da zahvalim Bogu na tom sto jesam, na tom sto nam svima daje, na tom sto pripadamo Njemu i sto se Njemu vracamo.

tek kada poznajem Kur'an, ja mogu da ispravno citam Pismo (Bibliju) bez bojazni da cu upasti u raznorzane istorijsko religiozne zamke kojima se sluze oni sto nastoje da ljude odmaknu od Boga pripisujusi Bozju Moc pojedinim Bozjim poslanicima, iako oni sami nikada nisu bili na tom putu da ljude obmanjuju da su oni mocni ili pak bozanstva.

Mislim da je tezak grijeh pripisivati bilo kome Bozju Moc, pa i Hristosu, ili reci pak za Mariju da je ona bogorodica....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Meni je uvek zadovoljstvo razgovarati sa vernikom.
Pošto nam je isti Bog onda mi možeš pomoći u sledećim pitanjima jer Kuran sigurno daje odgovore potrebne vernicima:

1. Koje se IME prizivalo od Isaka?
2. Čiji su potomci oni u Arapskoj a čiji oni u Izraelu?
3. Zašto je Mojsije načinio zmiju i stavio na štap u pustinji?
4. Zašto je od Avrama traženo da prinese sina?
5. Da li su Isak i Jakov sluge Božije?
6 Zašto je uvedena hramska služba i žrtvovanje u njoj?
7. Koje je to telo Bog ugotovio i dao ljudima da se spasu kao savršenu žrtvu?
8. Zašto je Isus morao od Duha začeti a ne od čoveka i zašto ga je devica morala roditi a ne žena?
9. Koja je bila svrha dolaska jednog takog tela na takav neobičan način?
10. Da li je po Kuranu Isus oslovljen Mesijom i šta ta reč na Hebrejskom znači?

Deset pitanja za desetku pod uslovom da budu tačni odgovri.
Još uvek si prijatelj i tako te pozdravljam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Hvala. Prirodno je zadovoljstvo razgovarati s vjernikom.
Napisao sam ti vec odgovor, ali me neko ili nesto sprijecilo da bude poslan. Zato cu prvo ove redove da ti posaljem da znas da ne izbjegavam odgovor.

Dodato posle 16 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

1. Ne shvatam o cemu zapravo ili sta hoces da kazes u vezi ovoga?
2. I jedni i drugi su Avrahamovi potomci!
S tim da se Pismo bavi s dva potomka, pogledaj prorocanstvo dato Avramu, pa ces vidjeti da je jedno potomstvo bilo tlaceno u Egiptu, to su svakako Izraleci. Drugom potostvu je data zemlja izmedju Nila i Eufrata, to su Arapi, kao sto je vec u osnovnoj skoli poznato.
Osim njih su Edomci i Keturini sinovi na parcetu koje se naziva Palestina. Na kojoj je multietnickoj i multireligijskoj nastao jednonacionalni Izrael, u kome su pogazeni svi Bozji zakoni.
3. Zmija na stapu je po Bozjoj zapovijedi da se ljudi izlijece kada je pogledaju.
Ako to mislis izjedanacavati sa ikonama i kipovima, onda nisi daleko od paganstva
4. Od Avrama je trazeno da prinese provorodjenog sina, prvinu Avramove snage, da bi ga Bog iskusao zbog nas, da bismo slijedili Avramovu odanost Bogu. Bog je svakako znao sta ce se dogoditi.
5. Isak i Jakov(Izrael) su svakako Bozje sluge, i njihovi potomci, odani Bogu.
6. Nisam trazio po Pismu, ali meni je hramska sluzba i prinosenje zrtve kao sjecanje na Abela i Avrama
7. Bog je ugotovio cijelu vaseljenu, sva tijela. Izdvaja se Hrist u najavama proroka, neobican lik, posljednji koji je poslan Izraelu. I koga su hramski sluzbenici htjeli ubiti i poniziti. Ali ga je Bog Spasitelj Jedini izbavio iz ponizenja, muka i smrti. To ne mijenja Hristovu spremnost na sve Bozje Zapovijedi!
8. Da bi Bog pokazao Svoju Moc, da On moze sto hoce.
9. Da ljudi shvate da je od Boga i da je Jevandjelje od Boga, Jevandjelje - Radosna vijest.
10. Da Hrist je Mesija (Mesih na arapskom) moze se reci i Hrist, ima jednako znacenje, znaci pomazanik, onaj koji je pomazan da vrsi sluzbu u Ime Boga, Bozji Poslanik, Izabranik, Rijec (Bog je izvrsio Rijec, Obecanje). Znamenje ljudima zajedno s njegovom majkom Marijom do Sudnjeg dana.

Pozdrav prijatelju, pitaj ako jos nesto zelis znati, ili me ispravi, pricinices mi radost ukoliko potkrijepis stavcima iz Pisma.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Pozdrav prijatelju.

Prvo pitanje u vezi Božijeg imena je direktno i otkud su Sitovi potomci već tada znali Božije ime?

2. Jedni su od Ismaila a drugi od Isaka. Važno za razdvojiti jer se jednome daje jedan nalog i nasilništvo a drugome obećava dolazak Mesije kroz to koleno.
3. Odličan odgovor! Pogled VERE se trebao probuditi i to pogled na stub i na ono šta je na stubu.
4. Nije tako prijatelju. Jer da si u pravu onda nebi SVI morali mnogo vekova prinositi žrtve. Avramu jeste bilona kušanje a znaš zašto?
Zato što je već pokazao ne verstvo da će mu Sara roditi SINA pa uze Agaru u neverstvu koje dođe kroz Saru i on posumnja.
Zato Bog kuša i pokazuje mu da je Bog kadar i iz SMRTI PODIĆI i Avram veruje i spreman je učiniti ono što će Bog učiniti jer Isak nije mogao otkupiti nikog već Mesija bez greha.

5. Amin.
6. Hramska služba je žrtveni sistem koji je Bog naredio po tačno utvrđenim tačkama da se čini i to ima svoju svrhu.
Prinosilo se jagnje koje je krotko i poslušno kao Isus.
Prinosio se muški PRVENAC kao što je Isus.
Žrtva je morala biti bez mane kao što je Isus.
Žrtva je nosila grehe zato se i klala kao što je Isus žrtvovan i poneo grehe.
Od tad se više NE prinose žrtve za greh jer se ispuni predslika o savršenoj žrtvi koja se zove Mesija.

7.Ni jedna žrtva NIJE POBEGLA sa žrtvenika tako ni Isus nije pobegao niti Bog ,laže, jer je obećao i ISPUNIO zato i dođe Mesija jer mu je to služba.
8. Ne, da bi Bog pokazao da može šta hoće već da bi izvršio ono što je rekao preko proroka da će ugotoviti TELO (jednina) koje će poneti grehe sveta jer ni jedan grešnik to ne može već Bog i rođeni od Njega bez greha.

9Tačno, da vrši službu u ime Boga i ispuni reč o žrtvi i tako i bi zato je i došao a sad će doći kao car.

10. Vidiš da imamo istog SPASITELJA i istu žrtvu ako priznaješ Isusa za Mesiju koji uzima grehe jer nije Mesija onaj koji samo prorokuje ili nosi poruke već očiđća narod kroz POGLED VERE i priznanje.

Svako dobro.

Pozdrav prijatelju.

Prvo pitanje u vezi Božijeg imena je direktno i otkud su Sitovi potomci već tada znali Božije ime?

2. Jedni su od Ismaila a drugi od Isaka. Važno za razdvojiti jer se jednome daje jedan nalog i nasilništvo a drugome obećava dolazak Mesije kroz to koleno.
3. Odličan odgovor! Pogled VERE se trebao probuditi i to pogled na stub i na ono šta je na stubu.
4. Nije tako prijatelju. Jer da si u pravu onda nebi SVI morali mnogo vekova prinositi žrtve. Avramu jeste bilona kušanje a znaš zašto?
Zato što je već pokazao ne verstvo da će mu Sara roditi SINA pa uze Agaru u neverstvu koje dođe kroz Saru i on posumnja.
Zato Bog kuša i pokazuje mu da je Bog kadar i iz SMRTI PODIĆI i Avram veruje i spreman je učiniti ono što će Bog učiniti jer Isak nije mogao otkupiti nikog već Mesija bez greha.

5. Amin.
6. Hramska služba je žrtveni sistem koji je Bog naredio po tačno utvrđenim tačkama da se čini i to ima svoju svrhu.
Prinosilo se jagnje koje je krotko i poslušno kao Isus.
Prinosio se muški PRVENAC kao što je Isus.
Žrtva je morala biti bez mane kao što je Isus.
Žrtva je nosila grehe zato se i klala kao što je Isus žrtvovan i poneo grehe.
Od tad se više NE prinose žrtve za greh jer se ispuni predslika o savršenoj žrtvi koja se zove Mesija.

7.Ni jedna žrtva NIJE POBEGLA sa žrtvenika tako ni Isus nije pobegao niti Bog ,laže, jer je obećao i ISPUNIO zato i dođe Mesija jer mu je to služba.
8. Ne, da bi Bog pokazao da može šta hoće već da bi izvršio ono što je rekao preko proroka da će ugotoviti TELO (jednina) koje će poneti grehe sveta jer ni jedan grešnik to ne može već Bog i rođeni od Njega bez greha.

9Tačno, da vrši službu u ime Boga i ispuni reč o žrtvi i tako i bi zato je i došao a sad će doći kao car.

10. Vidiš da imamo istog SPASITELJA i istu žrtvu ako priznaješ Isusa za Mesiju koji uzima grehe jer nije Mesija onaj koji samo prorokuje ili nosi poruke već očišća narod kroz POGLED VERE i priznanje.
Zato Bog kuša Avrama i pokazuje mu da je Bog kadar i iz SMRTI PODIĆI i Avram veruje i spreman je učiniti ono što će Bog učiniti jer Isak nije mogao otkupiti nikog već Mesija bez greha.Tako Isusa PODIŽE iz smrti da bi SVI koji su od Avramove vere prihvatili Isusa i vaskrsenje znajući da je Bogu to moguće jer i pokaza.


Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pozdrav prijatelju, jos uvijek je u vezi 1. meni nejasno, sta zelis?
Arapi za Bog kazu Allah, neki drugi narodi drugacije, zar Jahve ili jehova na jevrejskom nije slicno?
2. Da vidimo Postanak 15:13 "- Dobro znaj da ce tvoji potomci biti stranci u tudjoj zemlji; robovat ce ibiti tlaceni 400 godina.... oni ce se ovako vratiti za cetvrtog narastaja jer se mjera zlocina armorejskih jos nije navrsila" To su Izraleci, nisu li? I bili su zadozeni da pobiju Armorejce, ali su oni krenuli na cijeli Kanaan.
Dalje, 15:18 - "Toga je dana Jahve sklopio Savez Avramom rekavsi: potomstvu tvojem dajem zemlju od Rijeke u Egiptu, do Velike rijeke, Eufrata"
Kao sto je svima poznato na tom podrucju izmedju Nila i Eufrata zive Arapi.
Ko je zaduzen za ubijanje Armorejaca, pa jasno:Izraelci! Samo su se osilili pa ih je Bog stalno kaznjavao zbog nepravde! pa cijelo je Pismo puno kazni Izraelcima!
3. Govorili smo o zmiji na stubu! Ne mozes usporedjivati s Hristosom na stubu! To je zaista neprimjereno!
4. Hoces reci da je Avram nevjernik!??? O uzsasa! Mozes li naci taj pasus u Pismu, u kojem je Avram(Avraham) pokazao nevjerstvo?
Da ti odmah kazem: neces ga naci!

6. Do Boga se ne dize od nas nista nego samo nasa vjera i nasa djela. Dakle prinosenje zrtve ili vjerovanje u zrtvu, ne cini nas boljim

7. Hrist nije pobjegao, ali ni Avrahamov jedinac nije pobjegao. Ako je Avrahamov jedinac zaminjen ovnom, jedinac koji nije bio svarsen kao Hrist, zasto Hrist , koji je bio savrsen kako kazes, ne bi bio zamijenjen Prividjenjem nekolicini koja je bila prisutna?
Zasto je Biog spasao Avrahama i njegovog sina koji Ga nisu molili, a ne bi spasao Hrista (za koga odredjen krug tvrdi da je sin, a neki i bog licno!) koji je vapio: Oce, otkloni ovaj kalez od mene?

8. Da! ne postoji niko ko bi mogao oprati grijehe s nas osim Bog!
Samo, necemo se zavaravati da je Hrist odnio girjehe sa sobom i da vise grijeha nema! Ili da Hristos moze odnijeti bilo cije grijehe! pa znas koliko zlocinaca zivi na ovom svijetu? Pranje grijeha nastace u Paklu, vjecnoj vatri przenja, koji je takodje Hrist nagovijestio, i on ce u Ime Boga bicem otjerati nevjernike u vatru vjecnog mucenja!
Prema tome, kakav je i ciji je grijeh odnesen?

10. Bog Svemoguci sve moze! I niko vise, pa ni Hrist ni njegova majka, ni bilo koji covjek ni bilo koje bice koje je ikada zivjelo! Bog usmrti sve osim troje:
Henoka, Ilije i Hristosa.
Zasto njih Bog nije usmrtio, mi ne mozemo tvrditi nista.

Braca smo po Adamu svakako, a u vjeri jer vjerujem u Jednoga Boga, Koji je Oduvijek i zauvijek, Koji je sve stvorio i sve Njemu pripada.

I tebi svako dobro!
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,u vezi 1. meni nejasno, sta zelis?
Arapi za Bog kazu Allah, neki drugi narodi drugacije, zar Jahve ili jehova na jevrejskom nije slicno?
2. Da vidimo Postanak 15:13 "- Dobro znaj da ce tvoji potomci biti stranci u tudjoj zemlji; robovat ce ibiti tlaceni 400 godina.... oni ce se ovako vratiti za cetvrtog narastaja jer se mjera zlocina armorejskih jos nije navrsila" To su Izraleci, nisu li? I bili su zadozeni da pobiju Armorejce, ali su oni krenuli na cijeli Kanaan.
Dalje, 15:18 - "Toga je dana Jahve sklopio Savez Avramom rekavsi: potomstvu tvojem dajem zemlju od Rijeke u Egiptu, do Velike rijeke, Eufrata"
Kao sto je svima poznato na tom podrucju izmedju Nila i Eufrata zive Arapi.
Ko je zaduzen za ubijanje Armorejaca, pa jasno:Izraelci! Samo su se osilili pa ih je Bog stalno kaznjavao zbog nepravde! pa cijelo je Pismo puno kazni Izraelcima!,,

1. Jedno je ime tad dato i znalo se u SITOVOM plemenu a da li se znalo i u Ismailovom u to vreme?

2. Bog nije kažnjavao Izraela zbog rata jer su u rat odlazili po BOŽIJEM nalogu već ih je kažnjavao zbog ,visina, Vavilonskog nasleđa.

3. Govorili smo o zmiji na stubu! Ne mozes usporedjivati s Hristosom na stubu! To je zaista neprimjereno!

Zar nisi lepo rekao POGLED VERE u zmiju i pogled vere u Isusa.

4. Hoces reci da je Avram nevjernik!??? O uzsasa! Mozes li naci taj pasus u Pismu, u kojem je Avram(Avraham) pokazao nevjerstvo?

Ne prijatelju, greška. Avram je dobio od Boga obećanje da će SARA zatrudnjeti i roditi sina a ona nije poverovala u to i Avram se čudio da u starosti može imati sina i onda Sara predlaže da Avram sa Agarom ima dete jer nije verovala da može roditi.
Bog daje i Sari sina iako je bila neverna-sumnjičava (to ne znači da ne veruje u Boga već je gledala na svoje telo kao i Avram) Ta sumnja je otklonjena kad je Sara rodila. A u Pismu jasno piše da se Sara nasmejala kad je rečeno da će u starosti roditi i da se Avram čudio kako u tim godinama da ima sina to ti je jasno.
6. Do Boga se ne dize od nas nista nego samo nasa vjera i nasa djela. Dakle prinosenje zrtve ili vjerovanje u zrtvu, ne cini nas boljim

Lepo si to rekao i tačno po pitanju svega i vere i dela i da nas žrtva NE ČINI BOLJIM.
ALI, Žrtva nas OTKUPLJUJE tako grešne a DUH nas menja i čini boljim a to je Duh onoga koji nas otupi i ljubi.

7. Hrist nije pobjegao, ali ni Avrahamov jedinac nije pobjegao. Ako je Avrahamov jedinac zaminjen ovnom, jedinac koji nije bio svarsen kao Hrist, zasto Hrist , koji je bio savrsen kako kazes, ne bi bio zamijenjen Prividjenjem nekolicini koja je bila prisutna?
Zasto je Biog spasao Avrahama i njegovog sina koji Ga nisu molili, a ne bi spasao Hrista (za koga odredjen krug tvrdi da je sin, a neki i bog licno!) koji je vapio: Oce, otkloni ovaj kalez od mene?


Avramov sin nIJE mogao otkupiti nikoga zato je bio zamenjen ovnom. Božiji sin može da otkupi i zato je došao i zato i ima ime Mesija i Bog sa nama (u telu).Kad bi rekli to je bio Juda Iskariotski ili priviđenje onda učinismo Boga ,lažom, jer On obeća dati telo za otkup i dade i zato piše ko je u tom telu i od koga je to telo.
Telo je vapilo ali ne da bude po volji tela već po volji Duha Oca.I otac nije uklonio jer telo nije znalo što Duh-Otac zna inače bi znalo i dan koji samo Duh zna.Da je telo uklonjeno Bog bi izneverio obećanje i uskratio ljubav i nebi bilo jevanđelja da smo kroz VERU u Božije obećanje Isusa spašeni.

8. Da! ne postoji niko ko bi mogao oprati grijehe s nas osim Bog!
Samo, necemo se zavaravati da je Hrist odnio girjehe sa sobom i da vise grijeha nema! Ili da Hristos moze odnijeti bilo cije grijehe! pa znas koliko zlocinaca zivi na ovom svijetu? Pranje grijeha nastace u Paklu, vjecnoj vatri przenja, koji je takodje Hrist nagovijestio, i on ce u Ime Boga bicem otjerati nevjernike u vatru vjecnog mucenja!
Prema tome, kakav je i ciji je grijeh odnesen?


Samo Bog u telu kroz devicu odnosi greh.
Pa piše da će i žito i kukolj rasti zajedno do kraja a onda SUD. Dakle zločinac koji se ne pokaje i ne prihvati pomirnicu sa Bogom teško mu je a ko ima Isusa za žrtvu ima mir sa Bogom jer ne možemo ništa drugo dati za otkup duše niti nas naša dela mogu spasiti.
U vatri je plata za greh a ne očišćenje i nema čistilišta, čistikište je Isus i ko Ga ima ima očišćenje.
Odnešen je svaki greh koji je priznat i pokajan prihvatanjem Isusa kao žrtve za izmirenje sa Ocem kroz savez u svetoj krvi.

10. Bog Svemoguci sve moze! I niko vise, pa ni Hrist ni njegova majka, ni bilo koji covjek ni bilo koje bice koje je ikada zivjelo! Bog usmrti sve osim troje:
Henoka, Ilije i Hristosa.
Zasto njih Bog nije usmrtio, mi ne mozemo tvrditi nista.


Bog NIJE izostavio Isusa kao Noja i Iliju jer je On žrtva MESIJA zato i stiže na takav način i sam je svedočio da je zato došao kao što proroci davno napisaše.
Možemo tvrditi ako verujemo Bogu i njegovim prorocima jer vekovima ranije najavi šta će učiniti i zašto i učini.

,,Braca smo po Adamu svakako, a u vjeri jer vjerujem u Jednoga Boga, Koji je Oduvijek i zauvijek, Koji je sve stvorio i sve Njemu pripada.

To je tačno. Ali verujem i SVAKOJ BOŽIJOJ reči zato Imam Boga kao SPASITELJA i žrtvu koju dade po reči istinitoj kao pomirnicu i dar oproštenja kroz nju a samim tim i život jer se to ne dobija našim novcem niti delima već MILOŠĆU BOŽIJOM a verom (pogledom vere) živi.

Bog te blagoslovio.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
1. Jedno je ime tad dato i znalo se u SITOVOM plemenu a da li se znalo i u Ismailovom u to vreme?
Podsjeti se da su Ismaleci potomci Avrahama i da si sigurno znali Ko je Bog!
Nakon dugih vijekova postali su slicni paganima, i medju njima je carevala svaka opacina.
Pojava Muhammeda a.s. vratila ih je medju vjernike.
2. Bog nije kažnjavao Izraela zbog rata jer su u rat odlazili po BOŽIJEM nalogu već ih je kažnjavao zbog ,visina, Vavilonskog nasleđa.
Nije ih kaznjavao zbog iskorjenjivanja mnogobozaca, i to zbog zlocina njihovih, da ih iskorijeni (o tome vremenu kada kazuje Kur'an, muslimanima i Muhammedu a.s. se pripisuje da su ubojice i slicne gluposti).
Kaznjavani su zbog obijesti, pretjerane upotrebe sile, nepravde, mrznje, i ostalih opacina koje se lako prate kroz Pismo.

Zar nisi lepo rekao POGLED VERE u zmiju i pogled vere u Isusa.
Mislim da to nisam rekao, mjedena zmija je imala svojstva koja je Bog dao da se izlieci onaj koga je zmija ujela.
Zar mozes upsoredjivati ikonu ili kip Hrista sa zmijom? Ne zaboravi, mjedena zmija je bila itekako djelotvornija.

Ne prijatelju, greška. Avram je dobio od Boga obećanje da će SARA zatrudnjeti i roditi sina a ona nije poverovala u to i Avram se čudio da ....................
Prijatelju moj, nemoj mi otici u zansene pjesnike, njima ce biti Pakao napunjen, ako Bog da.
Uzmi Postanak 15 i citaj po redu. Vidjeces da Avram pita Boga za potomka, pa mu Bog kaze: "Bastinik ce biti tvoj potomak" 15:4
Onda slijedi Prorocanstvo u kome s enagovjestavaju dva potomstva: Izraleci (koji ce robovati u Egiptu) 15:13, i
Arapi, koji ce naseliti zemlju izmedju Nila i Eufrata (Savez!) 15:18
nema rijeci o Avramovoj sumnji!
Citaj dalje, pa ces vidjeti. Agara je zakonita zena Avramova, jer mu je Sara dala za zenu - 15:3!
Sara je sumnjala i lagala Bogu da s ene smije, Sara je protjerala Ismaila i njegovu majku i zato je njeno potomstvo kaznjeno tlakom u Egiptu! Bog je Pravedan, prijatelju! Tlaka je Izraelova za nauk nama.

ALI, Žrtva nas OTKUPLJUJE tako grešne a DUH nas menja i čini boljim a to je Duh onoga koji nas otupi i ljubi.
Zato muslimani a i neki drugi zrtvuju ciste zivotinje. Onaj ko negira Jednocu Svemoc Jednoga Boga, koji negira da je Hrist od Boga poslan s Evandjeljem, sta njemu koristi otkupna zrtva kada ce ga najvise kazniti onaj koji je trebao biti zrtvovan, Hrist naime? On ce reci: odlazite zlotvori! A mjesto je zlotvorima u Paklu.

Avramov sin nIJE mogao otkupiti nikoga zato je bio zamenjen ovnom. Božiji sin može da otkupi i zato je došao i zato i ima ime Mesija i Bog sa nama (u telu).Kad bi rekli to je bio Juda Iskariotski ili priviđenje onda učinismo Boga ,lažom, jer On obeća da.......
Izvini, ali o ovome Hrist nije govorio. Ako mislis da jeste, ima i u istom psimu da je govorio sasvim drugacije. Pitam te koliko je Pismo vjerodostojno kada moze da se cita sa suprotnim znacenjima? Meni nije, i bez Kur'ana gubis sansu da budes u Istini. Naravno, izbor je samo tvoj, i samo tebi pripada tvoja nagrada ili kazna po tom pitanju (kao i meni moja).

Samo Bog u telu kroz devicu odnosi greh.
Ne znam o ovome, ne vjerujem u ovo, da se Bog rodi?.... mozda imas neki odgovarajuci pasus?
Bog NIJE izostavio Isusa kao Noja i Iliju jer je On žrtva MESIJA zato i stiže na takav način i sam je svedočio da je zato došao kao što proroci davno napisaše.
Možemo tvrditi ako verujemo Bogu i njegovim prorocima jer vekovima ranije najavi šta će učiniti i zašto i učini....
Mislim da sve gubi smisao na ovaj nacin "produhovljenog" pjesnistva.
Bog je rekao Avramu:
"Blagoslovit cu te ime ti uzvelicat i sâm ces biti blagoslov!"
Nije rekao Hristu na taj nacin, jer je Hrista poslao Izralecima. To sto mi vjerujemo u Mesiju koji je poslan Izaelcima je posljedica nase vjere u Boga, a ne u Hrista. Jer Hrist nije nastao iz nicega.
Uzeo ga je sebi kao Henoka i kao Iliju, s tijelom, da ga spasi ponizenja i smrti.

To je tačno. Ali verujem i SVAKOJ BOŽIJOJ reči zato Imam Boga kao SPASITELJA i žrtvu koju dade po reči istinitoj kao pomirnicu i dar oproštenja kroz nju a samim tim i život jer se to ne dobija našim novcem niti delima već MILOŠĆU BOŽIJOM a verom (pogledom vere) živi.
I ja vjerujem! samo ja ne vjerujem da je svaka rijec koju su izgovorili mnogobrojnji pisci Pisma od Boga! Jer Bog sve zna i govori samo Istinu! Savle-Pavle, Jovan, Matija, Luka itd.... njihove sve rijeci nisu od Boga! Cuvaj se da ne zalutas u njihovim metaforama i hiperbolama i da ne zaboravis Boga!

Hvala na blagoslovu, i tebe Bog blagoslovio, i neka je Mir Bozji na tebe.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Pošto je ovo tema o Islamu hajde da nešto naučim o njemu.
Evo samo ću po par pitanja postavljati radi preciznijeg odgovora.
1. Kako se Musliman spašava odnosno na koji način?
2. Znam da prinosite žrtvu i koja je svrha te žrtve?
3. Ko je posebni prorok zvani Mesija u 18. 18 i u čemu se razlikuje od ostalih?

Svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Pozdravljam te Baumaester.
Ne bih rekao da znam potpune odgovore na tvoja pitanja. Osim toga ja sam samo vjernik ali ne i religiozan covjek, tako da cu ti pokusati odgovoriti mojm vidjenjem (vjerovanjem).
1. Musliman se spasava molitvom i dobrim djelom. Posto se Bog odaziva molitvama, a nagradjuje dobra djela,. musliman moze molitvom i cinjenjem dobrih djela da izmjeni ono sto mi nazivamo sudbinom. Bog kaze: bolji je onaj koji je dobar za vise ljudi
2. U idejnom smislu prva zrtva je primljena od Abela, Kainovog brata.
Zasto od stoke? Mislim da je razlog bio taj sto je Abel smatrao da sve pripada Bogu, a Kain da je njegovo ono sto je ogradio i obradjivao kao ratar. Kasnije, takodje, kod Avrahama, ovan umjesto covjeka, da se zna da Bog nije podcinio ljude drugim ljudima, nego je ljudima podcinio stoku.
Ali evo sta sam nasao u Kur'anu:

"Svakoj vjerskoj zajednici propisali smo klanje kurbana kako bi spominjali Allahovo Ime prilikom klanja stoke koju im On daje. Vas Bog je jedan Bog, zato se samo Njemu predajte. A radosnom viescu obraduj poslusne" 22:34

"Do Allaha nece doprijeti meso njihovo i krv njihva, ali ce Mu stii iskreno ucinujena dobra djela vasa; tako vam ih je podcinio da biste Allaha velicali zato sto vas je uputio. I obraduj one koji dobra djela cine!" 22:37

Meni je ovo dovoljno.

3. Ovdje nisi napisao da se radi o Ponovljenom zakonu 18:18? Ja mislim da jeste....
Pa da vidimo, prati u Pismu:
- Od Ismaila je izvedeno 12 plemena od njegovih dvanaest sinova koji se nastanise nasuprot svojoj braci (Isakovcima) Postanak 25.12-18

Sada da vidimo sta je Bog rekao Mojsiju:
"Podignut cu im proroka izmedju tvoje brace kao sto si ti. Stavit cu Svoje rijeci u njegova usta da im kaze sta im zapovijedim. A ne bude li ko
posusao Mojih rijeci sto ih prorok bude govorio u Moje Ime, taj ce odgovarati preda Mnom. A prorok koji bi se usudjivao govoriti sta u Moje Ime sto ja budem zapovijedio da govori, i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi." Ponovljeni zakon 18:18-20

Neki ljudi vjeruju da se ovdje radi o Hristu, ali ocigledno nije!
Isus je u malo cemu licio na Mojsija. Mojsije je bio ratnik, vojskovodja, bio je ozenjen, donio zakon od Boga... i umro je kako mi to kazemo, priridnom smrcu. I rodio se prirodno, u spolnom aktu.
Ali zato za ove redove mozemo reci da se odnose na Muhammeda a.s., jer takodje bio vojskovodja, jer je donio zakon od Boga, jer je bio ozenjen, jer je umro prirodnom smrcu....
Ali ima jos:
"podignut cu im od njihova brace", pa s esjeti da se Ismail naselio u Paranu na suprot braci!
Povjeruj u ove retke i zakljuci da Muhammed a.s. nije lazni inace bi bio pogubljen!
Ima jos... Muhammed a.s. je bio nepismen covjek, pa su mu rijeci stavljane u usta, i inace svaka sura (poglavlje) u Kur'anu uvijek pocinje: U Ime Allaha Milostivog Samilosnog.

Kalkulacije sa odbacivanjem Ismaila kao prorodjenca odbacuje sasim jasno Ponovljeni zakon 21:15:
"Covjek je duzan da prizna provorodjenca i njemu dâ dvostruk dio od svega sto ima jer je on prvina njegove snage - njemu dakle pripada pravo provorodstva".

Dalje:
Dodje Jahve sa Sinaja
sa Seira im se pokaza
i s gore Parana zasja - Ponovljeni zakon 33:1-2

Ovi stihovi hronolscki ne bi imali smisla izuzev:
Mojsiju se Bog javio na Sinaju
Hristos je dosao iz zemlje Seira (zato je Marija, njegova majka, Edomka, a ne Izraelka!)
Na gori u Paranu pocelo je objavljivanje Kur'ana.

Musliani ne sumnjaju u Hrista, jer vjeruju da je u Kur'anu istina: Hrist nije ni ratapet ni umro!

Po zakonu o kojem smo pisali, Hristos bi bio lazni Mesija da je pogubljen.


I tebi svako dobro, i ugodno vece.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
"Svakoj vjerskoj zajednici propisali smo klanje kurbana kako bi spominjali Allahovo Ime prilikom klanja stoke koju im On daje. Vas Bog je jedan Bog, zato se samo Njemu predajte. A radosnom viescu obraduj poslusne" 22:34

Ko su to ONI što su propisali?

Mojsiju je rečeno među NJEGOVOM braćom će dići proroka.
Da li je Mojsije Ismailov ili Isakov potomak?
Isus nije govorio svoje već ono što je čuo od Oca a otac mu nije Josif već ...podseti me ko je Isusov Otac?
Bog ne govori da će dati proroka po fizičkoj istovetnosti kao visina rasta, odevanje, ista hrana, ženidba, toalet, pranje zuba...već po smislu važnosti poruke i izvođenja naroda iz ropstva ali ovog puta iz večnog ropstva greha.

Lepo to Kurran kaže da se dobra dela trebaju činiti ali smrt ga IPAK HVATA i ko će ga izvaditi iz smrti...ko plaća cenu da ne bude večno u smrti...koji novci i koje delo direktno vadi čoveka iz smrti?
Seti se da Bog reče da je plata SMRT i da se KRVLJU očišća greh pa zato i postavi hramski prinos BEZ MANE i PRVENAC da bude i obeća sina koji piše i u Kuranu i kaže i Kuran da Marija od Boga zače kao devica i da rodi SINA Mesiju -Spasitelja kroz žrtvu.

,,Sura Merjem, ajet 33 "I nek je mir nada mnom na dan kad sam se rodio i na dan kad budem umro i na dan kad budem iz mrtvih ustao..."
Sura An-Nisa, ajet 157 "I zbog rijeci njihovih: "Mi smo ubili Mesiha, Isa, sina Merjemina, Allahova poslanika!" A nisu ga ubili ni raspeli, vec im se samo pricinilo."

Koja od ove dve gornje da se briše, jedna tvrdi da nije umro niti vaskrsao a druga da jeste.
Možda može ovako mada malo neozbiljno: ,,Isusa rodila devica marija kao MESIJU što znači pomazan za žrtvu, i on pobegne (Bog ga poslao da dođe i rodi se i pobegne) a onda posle...oho ho dođe opet kroz Mariju ili na oblacima da umre jer prošli put nije smeo a sad sme pa tako imamo 2 Mesije onog pre i ovog novog ...Bog nije rekao da će dati 2 žrtve za greh niti 2 sina već JEDNOG. I On treba tad da caruje ali ne on će umesto da caruje umreti pa će antihrist carovati a Isus nemoćan ležati....A ko dolazi kao Car nad carevima da zatire i sudi kad On umire...?,,

Pomozi mi da vidim razlog zašto je Kuran uopšte pisan kad je Isus rekao da je SVRŠENO i da Duh Sveti koji se izlio na praznik Duhova poučava o onome što e ISUS učio a ništa NOVO ne uči?
Ko veruje taj se i bori, pozdrav.
 
Natrag
Top