Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Biog se nikada ne javlja u necijem tijelu, jer On je Tijelo u Kojem boravi Njegov Duh (kao sto je kod nas tijelo i dusa). On je Zivi Bog, a ne zamisljeno biozanstvo ili ne da Boze kakva slika ili kip! Ta nismo divljaci da na trebaju totemi!,,

Tačno je da se Bog NIKAD ne javlja u tuđem telu već isključivo u onom koje od Njega zače i ime tom telu je Bog silni ,Otac večni jer je to telo po Duhu a ne po čoveku i u njemu je ono od čega je začeto.

,,On je Tijelo u Kojem boravi Njegov Duh
,,

Tačno tako ON JE TELO u kojem boravi Njegov Duh jer je od istog postalo a ne od čoveka.

,,On je Zivi Bog,,,

Amin.

,,
Musliman vjeruje, to je temelj vjerovanja: u Boga, Bozje andjele, Bozje Knjige, Bozje poslanike (sve!) u sudnji dan i da se nista ne dogadja bez Bozje Volje i odredjenja.
,,

To veruje i pravi Hrišćanin.

,,Kada kazemo Bog (Allah, svejedno je, svakako je Jedan), muslimani vjeruju da: Bog ima i postoji, da je Jedan, da je oduvijek i nije postao, da je zauvijek i nece nestati, da nije nicemu slican (ovdje treba biti oprezan, u tumacenju ove izjave), da sam po sebi opstoji, da zivi svojim vjecnim zivotom, da sve cuje i vidi, da sve cini svojom Voljom, da sve stvara, odrzava, i rastvara.,,

Amin, i još da dodam da mu je sve moguće i u telu se pokazati jer od Njega ishodi život i stvaranje.

,,Najgore sto covjek moze pogrijesiti osim sto negira Boga ili izmislja nekog drugog kao boga, jeste uporedjivati Boga s bilo kim! Pripisivati Mu nemoc ili potrebu da mu neko pomogne, i slicne stvari.,,

Tako je, niko nije ravan Bogu.
Niti se može neko uspoređivati sa Bogom.
Niti mu se može pripisati nemoj već SVEMOGUĆNOST.
Bog je Duh i po Duhu Marija zače i rodi sina od Duha a Duh je Bog i javi se u telu taj Duh da uzme na sebe smrt i uništi državu smrti jer jedino On to može jer je SVEMOGUĆ i ko mu osporava svemogućnost ne čini dobro. Ko nema Sina nema ni Oca Duha po kojem dođe telo Sin da postrada jer Duh ne može umreti zato uze telo jer po Duhu dođe telo kroz Mariju da Bog ispuni svoju reč kroz delo pokazavši ljubav prema svim stvorenjima.
pozdrav prijatelju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Tačno je da se Bog NIKAD ne javlja u tuđem telu već isključivo u onom koje od Njega zače i ime tom telu je Bog silni ,Otac večni jer je to telo po Duhu a ne po čoveku i u njemu je ono od čega je začeto.
Ja na primjer ne vjerujem da je Bog zaceo neko tijelo od sebe. Bilo koje. Iako asamo svi zaceti po Njemu, kao Storitelju svega, ali da je zaceo s nekom zenom neko tijelo, ja ne vjerujem.

Tačno tako ON JE TELO u kojem boravi Njegov Duh jer je od istog postalo a ne od čoveka.
Da, ali svi nase duse pripadaju samo Njemu, jer su sve od Njega! Nemaju ni starost ni kraj, bnego samo utociste kod Onoga Koji ih je dao.
Roditelji rode tiela, ali duse dolaze od Boga.
Njemu pripadamo i Njemu se vracamo. zato smo svi jednaki Hristosu i njemu braca onoliko koliko vjerujemo kako on dolazi s Knjigom od Boga i prenosi nam Jevandjelje, Radosnu vijest od Onoga Kome sve pripada.
To veruje i pravi Hrišćanin.
Hvala. Zato se trebamo drzati onoga sto nam je zajednicko, jer ces razlike naci i medju hriscanima samim. A da smo braca, to je jasno, ako vjerujemo.

Amin, i još da dodam da mu je sve moguće i u telu se pokazati jer od Njega ishodi život i stvaranje.
Koliko nam je poznato iz starog Zavjeta, ondje gdje bi se pokazao Bog u Tijelu sve bi se srusilo, tolika je Silina Njegova!
Ta od Sebe je stvoerio nebesa i zemlju i sve se Njemu pokorava!
Hristos se molio Njmeu (sjeti se Jevandjelja) kako pristoji samo Njemu: licem na tlu. iako je Tijelo Bozje daleko, On nas vidi, On cita s naseg srca misao prije nego se uoblici u glavi.

Bog je Duh i po Duhu Marija zače i rodi sina od Duha a Duh je Bog i javi se u telu taj Duh da uzme na sebe smrt i uništi državu smrti jer jedino On to može jer je SVEMOGUĆ i ko mu osporava svemogućnost ne čini dobro. Ko nema Sina nema ni Oca Duha po kojem dođe telo Sin da postrada jer Duh ne može umreti zato uze telo jer po Duhu dođe telo kroz Mariju da Bog ispuni svoju reč kroz delo pokazavši ljubav prema svim stvorenjima.
Bog je Tijelo i Bog je Duh, kao sto se moze nama nistavnim usporediti tijelo i dusa. Jer i mi smo tijelo i dusa.
Marija je rodila dijete, zacela je po Volji Bozjoj, za znamenje ljudima do Sudnjeg dana, ali je rodila dijete od krvi i mesa. Jajna celija se dijelila bez spermija. Ili mislis drugacije?
Hrist nije dao da ga se smatra drugacijim od ostalih ljudi. Zasto? Zato jer svaki covjek ima dusu, i svacija dusa pripada Bogu. On je imao Misiju, i po tome se razlikovao od drugih ljudi.Imao je Zadatak od Boga, i ispunio ga je sasvim.
On je porucio covjecanstvu, molite: Oce nas Koji jesi na Nebesima.....
Meni je iz ove molitve za koju Hritos kaze da je uzorna, jasno da je Boga Otac svima koji ga stuiju i mole, i da je na Nebesima, a ne opred tim covjekom kome je kazao ovu molitvu.
ako ima neka uzornija molitva koja potici od Hrista, napisi je.

Od Boga dolazi samo dobro, a za nesrecu koja nas zadesi smi smo krivi.

I tebi pozdrav dragi prijatelju.
Milo mi je razmjenjivati misljenje s tobom, jer si smiren i kulturan covjek. Hvala Bogu!
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za harija
Sta mislis kada bi na celom svetu postojali samo muslimani,a vera islam,da li bi svet bio pravedan,bez ratova i nasilja?
Zalosno je koliko nemira ima u muslimanskim drzavama.evo primer Libije,Egipta,Sirije...,arapsko prolece....

Prava Religija treba da ujedini sve ljude na temelju istine,zar ne?
Danas postoje samo 2 zapovedi za sve ljude na svetu.
1.Da vole Svemoguceg Boga svom dusom svojom i
2.Da vole svoje bliznje kao sasmi sebe.
Da li znas neku religiju koja ispunjava oba uslova?
da li znas neku religiju da skriva ime svoga Boga?
Zasto bi se trebalo skrivati Bozje ime?Kako cemo razlikovati Svemoguceg i Jedinog Boga od svih ostalih laznih bogova,ako ne po imenu?,zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Ja na primjer ne vjerujem da je Bog zaceo neko tijelo od sebe. Bilo koje. Iako asamo svi zaceti po Njemu, kao Storitelju svega, ali da je zaceo s nekom zenom neko tijelo, ja ne vjerujem.,,

Vidiš prijatelju, to je ono što sam govorio a tebe pogodilo da nije dobro tumačiti Pismo (Kuran možda) ali Pismo NE, zato što Pismo samo sebe tumači njega je potrebno slušati i živeti po tim rečima.
To što ne možeš prihvatiti nije sad problem jer tek kad se celo Pismo dobro upozna i znaju sva obećanja o žrtvi i telu kao žrtvi i smislu žrtvenog sistema onda stvari postaju jasne.
Tome te čovek ne može osvedočiti niti otvoriti um da veruješ to čini Duh Sveti i kad svim srcem zatražiš istinu dobićeš je i nećeš je više pustati. Nije mi čudno da ne možeš verovati da se Bog u telu javio zato što imaš predrasudu od davno i to ne može niko promeniti osim Boga kroz tvoju volju za istinom.

,,Roditelji rode tiela, ali duse dolaze od Boga.
Njemu pripadamo i Njemu se vracamo. zato smo svi jednaki Hristosu i njemu braca onoliko koliko vjerujemo kako on dolazi s Knjigom od Boga i prenosi nam Jevandjelje, Radosnu vijest od Onoga Kome sve pripada. ,
,

U pravu si za telo začeto po čoveku.
Isus ne nosi knjigu jer knjige su od davnina napisane i svedočile su o Njemu kao sinu čije ime je Otac večni, Bog silni.
Jevanđelje je davno objavljeno jer Isusov dolazak je Jevanđelje odnosno radosna vest jer se u njemu ispuni radost da smo otkupljeni kroz Njegovu žrtvu i da verom kao Avram postajemo prijatelji Božiji jer imamo savrđenu žrtvu a Avram ovna koji je simbol onog što će Bog dati umesto naših prinosa.

,,Hristos se molio Njmeu (sjeti se Jevandjelja) kako pristoji samo Njemu: licem na tlu.,,

Vidiš ko to razume , razume smisao trojednog Boga koji se javlja u telu.
TELO koje se zove Bog s nama je pokorno DUHU u sebi i a nebu i telo pada u poniznost Duhu iako je od Duha začeto ono je TELO ZEMALJSKO koje može umreti jer je Duh veći jer ne umire i večan je.
Sad se možda pitaš: pa kako su onda ,,ja i Otac jedno smo,, lepo, oni su u jednom telu Duh i telo kao celina jer je telo od Duha i po Njemu i pokorno je iako je Duh u njemu zato što telo propada i dobija posle nebesko i vraća se u slavi. Na gori se preobrazi to zemaljsko telo da bi sa anđelima govorilo i Duh iz tog tela Isus je govorio učenicima.

,,On je porucio covjecanstvu, molite: Oce nas Koji jesi na Nebesima.,,
Tako je, učenici nisu pitali kako da uče već kako da mole jer je molitva važnija zato što je to dijalog sa Bogom.
Jedan je Otac a On je Duh i taj Duh se u telu obznani vidljivim da može uzeti grehe sveta na sebe jer NEMA stvorenja ravnog Bogu i niko ne može uzeti greh osim Boga a da bi to učinio mora imati telo prečisto ne od čoveka ni od spermatozoida već po Duhu da bi to ČISTO telo bez nasleđenih greha i bez podložnosti smrti jer nije sagrešilo moglo uzeti grehe i kad izađe Otac-Duh iz tela tad ono može umreti da plati cenu i razvali vrata hadesa i pobedi sile tame jer to čoveku nije moguće.
Sin čovečiji je izraz koji govori da je sin po čoveku (ženi)došao ali od Boga i ne uzvisi se da bi Duh u telu bio uzvišen.

Pozdrav i svako dobro.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

za harija
Sta mislis kada bi na celom svetu postojali samo muslimani,a vera islam,da li bi svet bio pravedan,bez ratova i nasilja?
Zalosno je koliko nemira ima u muslimanskim drzavama.evo primer Libije,Egipta,Sirije...,arapsko prolece....

Prava Religija treba da ujedini sve ljude na temelju istine,zar ne?
Danas postoje samo 2 zapovedi za sve ljude na svetu.
1.Da vole Svemoguceg Boga svom dusom svojom i
2.Da vole svoje bliznje kao sasmi sebe.
Da li znas neku religiju koja ispunjava oba uslova?
da li znas neku religiju da skriva ime svoga Boga?
Zasto bi se trebalo skrivati Bozje ime?Kako cemo razlikovati Svemoguceg i Jedinog Boga od svih ostalih laznih bogova,ako ne po imenu?,zar ne?

A šta ćemo kad se taj isti JEDAN BOG predstavi u 15 imena kao 15 službi da li je i dalje jedan Bog sa više službi ili više Bogova?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Dragi RIS BG!
Vec smo rekli da su religije slicne. Ja posmatram pojedinca. Ocito je doslo vrijeme odvajanja janjaca i jaraca. zato ja geldam pöojedinca, a ne religiju. Ako slusas samo Toru, ili jos uze: samo Deset zapovijedi, mozes racunati da si na dobrom putu.

E, vidis, ja vjerujem u ta dva zakona. I njima ne kaze budi hriscanin ili aktolik ilio jehovin svjedok ili musliman.... samo ljubi Boga i obozavaj jedino Njega, i ljubi bliznjega svoga kao sebe.
Da ja tebe lazem, ne bih ispunio ni jedan od ta dva zakona.

Sto se tice imena, Jehova je u Ponovljenom zakonu 32:8,9 oznacen kao sin Visnjega.
zato mi je draze korisiti rijec Allah, jer ja odmah znam da je To Svevisnji i Jedini.

Dodato posle 22 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ja isticem mene licno: ja ne mogu vjerovati da je Bog imao ista sa zenama i njihovom djecom. Iako svakom je djetetu data dusa od Boga, i Bogu se vraca.
Bog je opisan kao Onaj Koji kada se ukaze planini, planina se srusi. Ako bi se pokazao covjeku, taj bi umro isti cas.
U kipa mozes gledati bez opasnosti na ovom svijetu. Ili u Bozjeg poslanika, koji je svakako samo covjek.
Cuo sam jkednom papau i onda shvatio da su svi koji ga slojede uzasni grijssnici. On je poslanici za bozic 2005. rekao: svi oni koji vjeruju da je Bog sisao u Mariju i rodio se kao dijete nama da ga cuvamo i pazimo mogu biti blazeni.
Pazi: sisao s bneba uvukao se Mariji izmedju nogu kroz onaj otvor sto imaju zene, pa proboravio devet mjeseci razvijajuci se od zigota do bebe za radjanje, i sve tako dalje..... pa mislim, moje misljenje je, da ljudi koji tako vjeruju mogu biti samo ludi. Da se Bog svemoguci provlaci korz onu stvar? Pa ima li iko od njih imalo pameti?

U pravu si za telo začeto po čoveku.
Svako je tijelo dobilo od Bioga dusu. Pa i ono koje nije zaceto po tijelu. Kao sto ni Adam nije zacet po tijelu, nego Bozjih Ruku djelo! Direktno. Kao sto je Ishak cudesno rodjen, samo od spermija! One ne pripada Sari, jer Sara nema udjela u njemu!
Ali Marija ima udjela u Hristosu! Zato je njen, sin covjecji, sin Marijin, dok smo mi svi sinovi Adamovi. Jasno, ne?

Vidiš ko to razume , razume smisao trojednog Boga koji se javlja u telu.
TELO koje se zove Bog s nama je pokorno DUHU u sebi i a nebu i telo pada u poniznost Duhu iako je od Duha začeto ono je TELO ZEMALJSKO koje može umreti jer je Duh veći jer ne umire i večan je.
Sad se možda pitaš: pa kako su onda ,,ja i Otac jedno smo,, lepo, o
Pogledaj samo koliko si morao koristiti "uzvisenih" i "nadahnutih" rijeci kojima nista narocito nisi rekao!
Od jedne obicne misli: Odmaknu se Hrist od ucenika pade licem na zemlju (nicice, ili kako hoces, onako kako to cine muslimani svakodnevno) i dugo ase molio Bogu.
Sta ja tu imam da pametujem?
I meni kazes da ne umiojem da citam Pismo! taman posla! Ti ne umijes, jer izmisljas. Vadis nepostojece misli i aspkte. Da li te je Boga strah?

Tako je, učenici nisu pitali kako da uče već kako da mole jer je molitva važnija zato što je to dijalog sa Bogom.
Jedan je Otac a On je Duh i taj Duh se u telu obznani vidljivim da može uzeti grehe sveta na sebe jer NEMA stvorenja ravnog Bogu i niko ne može uzeti greh osim Boga a da bi to učinio mora imati telo prečisto ne od čoveka ni od spermatozoida već po Duhu da bi to ČI
Pa kad uce, onda je Hrits bog? a Kad mole onda je Bog Bog?

Vjeruj da niko nece odgovarati za tvoje grijehe osim tebe. A odgovaraces i za dio grijeha onih koje si zaveo. ovo je pravi Hristov nauk, ne zaboravi!
Pakao zijeva na "pravednike" i "nadahnute".

I tebi lijpei pozdrav. Moli Boga za sebe.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Hari pozdrav.
U potpunosti te razumem i nije mi ništa novo to što ti govoriš razgovaram sa Muslimanima već neko vreme i znam gde vam je problem ali ja ne mogu tu mnogo pomoći, samo onoliko koliko je do čoveka.
Pitaš se možda šta tebi treba pomoći pa valjda meni treba pomoć----?

SVE što ti napisah piše u Pismu i sad ako verujemo Pismu onda save što rekoh je tačno a ako ne možemo mi verovati nečemu to ne znači da Bog nije rekao nešto što nama nije jasno i u naš razum možda sad ne može stati zbog raznih stvari i prepreka.

Ti se moliš stvoritelju svega i kažeš da je jedan Bog i ja to činim. Samo je razlika što se ja molim kao što je Isus rekao da ako šta ZAIŠTEMO u ime njegovo dobićemo. Dakle molim OCA u ime ŽRTVE i kroz tu žrtvu koju ustima prinosim pominjući je Bog uslišava a ne zbog neke moje ,dobrote, jer smo SVI grešni i nismo zaslužili život.

Da bi shvatio sve o čemu govorim molim te prati i pitaj se čemu ŽRTVA od postanja i zašto je Bog tražio žrtve...jer izgladnio???
Koji je smisao umiranja životinje i to ČISTE i BEZ MANE i prolivanje njene krvi...jer Bogu treba život te životinje ili krv???
Razmisli koje je to telo Bog UGOTOVIO i za čega?
Razmisli zašto od svih proroka ima jedan koji je najavljen da će doći od device a začet od Boga da li je On samo prorok ili telo od Boga ugotovljeno koje obeća davno i sve stoji zapisano? SVI proroci od čoveka i žene a jedan samo kroz devicu od Boga...razlog?

Koji je smisao cele hramske službe i ceremonijalnog zakona i svih prinosa žrtvi i škropljenja krvi po oltaru?
Kojim delom se mi spašavamo?

Taj Bog o kojem ti ja govorim je JEDAN ali ima mnogo službi u kojima se javljao jer je ON SVEMOGUĆ i nemože mu čovek reći:,,ti ne možeš biti ovde ili onde niti roditi niti izaći iz smrti,, To je ljudsko i slabo a Božije je svemoguće i UNAPRED sve rečeno i ISPUNJENO.
I ko NEMA SINA taj NEMA ni OCA jer ime sinu glasi: (čitaj Isaiju 9.6) pa sam vidi ko je telo ugotovljeno i koja imena ima i ko mu ih dade?

Bog je uvek KROZ ŽRTVU i samo kroz nju opraštao i čistio čoveka jer je plata za greh SMRT tako je životinja čista i bez mane bila slika savršene žrtve o kojoj se govori da će doći u ljudskom telu kao sin-dete i ko će biti to dete i od koga, ko to ne razume taj ne veruje Bogu jer Bog reče i ispuni. Ko nema tu žrtvu NEMA život večni kako god verovao u jednog Boga rečima ali delom ne potvrđuje veru u jednog koji reče i ISPUNI.
Bez Boga u telu kao pomirnice ne možemo imati oprost niti život jer naša dela nas ne spasavaju kad bi mi to mogli nikad Bog nebi tražio niti dao žrtvu jer mi našim delima možemo sebe spasiti...ali to nije tako jer i piše da smo SVI sagrešili i SVI se opravdavamo SMRĆU drugog koji uze grehe sveta da bi grešan čovek mogao živeti kroz veru imajući mir sa svima i čineći dobra dela koja su proizvod duhovnog obnovljenja.

Znam da ti je teško razumeti ali bar pokušaj i iskreno moli bez predrasuda to ti već rekoh zar ne...i zašto ne pitaš i čekaš odgpvor već sve po ljudskom razumu bez vere u pisanu reč.

Kažeš: ,,Pakao zijeva na "pravednike" i "nadahnute".

Da li je Avram bio pravednik, da li je Isus bio pravednik...gde oni završavaju?
Svi apostoli su bili nadahnuti Duhom Svetim kao i svaki koji ima pomirnicu sa Bogom i gde onda završavaju sa verom u Boga???
Šta nas zapečaćava za život večni...nije li to Duh Sveti ...ti kažeš da veruješ prorocima i u pisanu reč a izjavljuješ najopasniju stvar jer to isto Pismo kaže da se hula na Duha svetog NIKAD ne oprašta...da li stvarno veruješ pisanoj reči ?
Pokušaj molim te odgovoriti na svako pitanje radi sebe.
Svako dobro i čitamo se.

PS. nervoza nije dobra ostavi je po strani, Isus reče da imamo Njegov mir a u tom miru nema panike a strah Božiji je u pozitivnom smislu dobar dok savršena ljubav izgoni strah jer kad ljubiš nemaš strah jer je Bog ljubav i ona se manifestuje kroz sluge Božije.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Kažeš: ,,Pakao zijeva na "pravednike" i "nadahnute".

Da li je Avram bio pravednik, da li je Isus bio pravednik...gde oni završavaju?
Svi apostoli su bili nadahnuti Duhom Svetim kao i svaki koji ima pomirnicu sa Bogom i gde onda završavaju sa verom u Boga???
Šta nas zapečaćava za život večni...nije li to Duh Sveti ...ti kažeš da veruješ prorocima i u pisanu reč a izjavljuješ najopasniju stvar jer to isto Pismo kaže da se hula na Duha svetog NIKAD ne oprašta...da li stvarno veruješ pisanoj reči ?
Pokušaj molim te odgovoriti na svako pitanje radi sebe.
Svako dobro i čitamo se.

PS. nervoza nije dobra ostavi je po strani, Isus reče da imamo Njegov mir a u tom miru nema panike a strah Božiji je u pozitivnom smislu dobar dok savršena ljubav izgoni strah jer kad ljubiš nemaš strah jer je Bog ljubav i ona se manifestuje kroz sluge Božije.

Ovdje sam naovodnike stavio na pravednike i nadahnute. "pravednici" su oni koji kazu za sebe da su pravednici, iako nisu. "Nadahnuti duhom" su tezak slucaj jer taj duh moze biti necisti.
Razmislio sam vise puta o tome sto kazujes i nalazim da pripadas jednom drustvu koje ima odredjenu sliku isjecenu iz dijelova Psima (dogmu), dok druga drustva imaju druge slike isjecene iz istog Pisma.
Zato prednost dajem Kur'anu.
Ukoliko bi se covjek ponasao nehajno u "nadahnutoj ljubavi bez straha", sigurno bi pocinio mnoge teske prestupe s nadom da ih niko nije vidio ni cuo.


ukoliko se bog radja od neke zene, onda to nije Bog: Bog Avrahamov i Bog Mosjijev i Bog Hristosov (kome se on ponizno moli, a kako bi drugacije jedan takav lik?) i Bog Muhammedov, a nije ni moj, bez sumnje. Moj je Bog Onaj koji je stvorio Adama i udahnuo mu dusu, koga je Avraham bez pogovora slusao, Bog koji je izveo Izraelce iz Egipta kamo su dospjeli zbog pramajke Sare, Bog kome se molio Danilo, Bog Koga je prizivao Hristos ("Oce, otkloni ovaj kalez.." i "Oce, u ruike tvoje predajem duh svoj").

Hvala ti na lijepim rijecima, Mir je najbolji.

neka je Mir Bozji s tobom
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Moj je Bog Onaj koji je stvorio Adama i udahnuo mu dusu, koga je Avraham bez pogovora slusao, Bog koji je izveo Izraelce iz Egipta kamo su dospjeli zbog pramajke Sare, Bog kome se molio Danilo, Bog Koga je prizivao Hristos ("Oce, otkloni ovaj kalez.." i "Oce, u ruike tvoje predajem duh svoj").,,

Ovde si lepo predstavio i mog Boga jer nema drugog.
Samo je razlika u tome što ja možda milošću Božijom kroz veru bez predrasuda verujem pisanoj reči i vidim Boga u raznim funkcijama i vidim telo koje zače od BOGA i svrha toga je da nas OTKUPI i spasi od večne smrti. To je POMIRNICA jer i pomirilište u hramu je bilo da se krvlju škropi.
TELO Isus se molilo Ocu od koga zače i koje je VEĆE od TELA ali su JEDNO od DUHA telo i DUH u TELU. Sve to zbog tebe i mene prijatelju.
Ako se neko bori protiv dogmi onda sam to ja bez imalo skromnosti, i ne možeš me videti ni u jednoj dogmi a mislim da mi je većina njih dobro poznata.
Ovo učenje koje govorim je pisana reč koja nije od ljudi plasirana kao neko značenje njima samo prihvatljivo i njihovim sledbenicima nego uopšteno kao proročki zapis po principu veruj kako čitaš i što čuješ to tvori.

Mir i tebi i domu tvom i svako dobro od Boga i Oca našeg.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
S religijama koje imaju mnosotvo bogova i njihovih zadaca i funkcija, religije koje su nastale na ucenjima "svetaca" (izuzimajuci Hrsita i Muhammed a.s.) meni nisu prihvatljive i ja im ne vjerujem; bez obzira kakve sebi epitete davale.
Vjera je jednostavna, farizeji su od vjere nacinli "filozofiju".
Samo ljudi ne mogu da shvate koliko je jedotavno Hrist rekao: Oce nas Koji jesi na nebeseima sveti se Ime Tvoje.....
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
S religijama koje imaju mnosotvo bogova i njihovih zadaca i funkcija, religije koje su nastale na ucenjima "svetaca" (izuzimajuci Hrsita i Muhammed a.s.) meni nisu prihvatljive i ja im ne vjerujem; bez obzira kakve sebi epitete davale.
Vjera je jednostavna, farizeji su od vjere nacinli "filozofiju".
Samo ljudi ne mogu da shvate koliko je jedotavno Hrist rekao: Oce nas Koji jesi na nebeseima sveti se Ime Tvoje.....
Duh je oduvek bio u prostoru i danas je.
Kad Isus kaže da je Otac na nebesima On zna da je Bog Duh i da je po Duhu začela Marija i telo slavi Duha po kojem je došlo i koji je i u telu i na nebu i svugde, SVEPRISUTAN.
Zašto preskačeš da čitaš kad Isus kaže da su On i Otac JEDNO.
Ne kaže istomišljenici niti zajedno već JEDNO.
Zašto ne čuješ koga im je pokazao kad pitaše da im pokaže Oca?

Zašto je teško čitati Isaiju 9. 6 i videti ko je SIN.

Pozdrav.
 
Natrag
Top