Iskustva sa bogom

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mogao bih i ja da se smejem na Miretove komentare hahahaha, i da kazem "evo coveka koji besumucno laze" jer on je toliko zaslepljen - da on ni ne razume o cemu ja govorim.

Prva laz koju je izneo je ta "da sam ja navodno tvrdio da ja jedini imam iskustva, i da sam jedini posvecen" i ako sam ja koliko mi se cini na samom pocetku ove teme napomenuo - da otvaram temu iz razloga da bi prisutni napisali neko svoje iskustvo sa Bogom.
Sto znaci da ja kada pisem o ovome - pisem uopsteno.

Druga laz koju je Mire izneo je ta "da ja veru i istinu merim iskustvom"

Ja nigde nisam napisao da je samo iskustvo po sebi merilo, mada je izraz "ISUSTVO" u biblijskom smislu sirok pojam, i uglavnom podrazumeva iskustvo obracenja i novorodjenja Svetim Duhom, u kome covek biva promenjen iznutra, i daje mu se sila Duha Svetoga kako bi ziveo jednim novim zivotom u posvecenju.
Ja sam vise puta pisao o tome, da je merilo istine rec Bozja, koju covek prihvatajuci dozivljava ovo licno iskustvo koje sam pomenuo.
Sva druga iskustva su sekundarna.

Dakle, iskustva su prozvod spoznaje istine iz reci Bozje, gde covek tu istinu prihvata celim srcem, i Bog mu tada daje i iskustvo gore opisano, pa i mnoga druga.

Covek koji uci suprotno pismu, i njegova iskustva su pod znakom pitanja, jer i sotona moze dati ljudima nekakva iskustva da bi ljude utvrdio u lazi.

Dakle, merilo je rec Bozja i istina koja se u njoj nalazi, a iskustva su samo proizvod prihvatanja te reci, i njeno sprovodjenje u licni zivot.

Sto se tice savrsenstva, ono je postavljeno kao Hriscanski ideal, i pitam se sta Mire ima protiv ljudi koji tom idealu teze, i mole se Bogu da ga kroz zajednicu sa njim ostvare.

Ja bih se radovao i radujem se ako neko moze da posvedoci da iskreno ka tome tezi, a ne bih zavideo poput Mireta, jer sta je veca radost od saznanja da ljudi zele da sluze Bogu celim srcem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo jedno moje iskustvo:

Nekoliko meseci nisam radio, igrom slucaja ostao sam bez posla, nije izgledalo da cu u dogledno vreme naci posao.. Drzava je vec pocela da salje tuzbe za neplacene racune, a mi smo jedva sastavljali kraj s krajem, jedva smo imali za hranu.. Pretili su plenidbom stvari.. Odlucio sam da se pomolim Bogu, ali ovaj put sam zeleo da se molim i sa drugima, da i oni budu osvedoceni, tako da se Bog proslavi.. Pozvao sam majku, jednu njenu drugaricu, njenog sina i jos jednog svog prijatelja, i zamolio ih da se zajedno pomolimo.. Vecina nije znala kako se moli, a nisu ni ni bili nesto narocito religiozni, ali ja sam insistirao. Zamolio sam Boga da bude milostiv i prema meni licno i njima, da zbog onih koji slusaju ucini i cudo ako treba , da se njegovo ime proslavi, da se pobrine za nase potrebe! Nije proslo ni nedelju dana, a mene je posetio jedan covek kojeg prvi put u zivotu vidim, komsija iz nemacke, koji je upitao kako smo, kako zivimo, a kad je cuo da nemamo dovoljno novca da platimo ni racune, smesta je izvadio pare, i rekao koliko ti treba, ja cu platiti, jel ti dovoljno 600e? Nisam mogao da verujem, to je bio tacan iznos koji mi je trebao da otplatim sav dug! Tacno 600e! Posle toga su svi slavili Boga zajedno sa mnom, jer su bili svesni da je sam Bog cuo nasu zajednicku molitvu..

Eto.. Mada smatram da ovakvim i slicnim iskustvima niko ne sme da potvrdjuje svoju dogmu, kao da je on nesto svet ili u istini posto ga Bog cuje! Nema tog oca koji ce ostati nem i gluv na molitve svoga deteta, ili ga uslovljavati svojom pomoci, makar ono bilo i najgore dete.. Bog je milostiv, jer "cini da njegovo sunce sija i pravednima i nepravednima", tako i molitve uslisava jer je dobar. Zato niko ne bi trebalo odmah da misli da je uslisen jer ima ispravnu dogmu! Bog uslisava coveka prvenstveno jer je dobar.. A dogma je ono oko cega se mi ljudi svadjamo..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hvala Bogu na ovom iskustvu koje je Mire doziveo.
Ono moze biti od Boga.
I tacno je da iskustva ne moraju biti direktna potvrda da li smo u istini, ali nam ih Bog ne daje ni da bi nas poveo krivim putem.
On jednostavno nekim ljudima daje iskustvo da bi ljudi poverovali u njega, a potom neke i vodi ka tome da spoznaju istinu koja je nuzna za njihovo spasenje.
Neki tu istinu nikada ne pronadju, ali sretni su oni u cijem zivotu se volja Bozja u potpunosti ostvari u pogledu spoznaje istine, jer sta ima lepse nego biti u istini, jer ona oslobadja, i daje istinsku radost.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Prva laz koju je izneo je ta "da sam ja navodno tvrdio da ja jedini imam iskustva, i da sam jedini posvecen"

Jesi tvrdio si, meni si to privatno rekao, da samo ti imas iskustva, i da su tudja iskustva ljudi sa ovog foruma ili lazna ili su od sotone.

Druga laz koju je Mire izneo je ta "da ja veru i istinu merim iskustvom"

Naravno da iskustvima meris, ma sta ti ovde sad pisao, jer ti tvrdis da iskustvo dokazuje dogmu!

Hvala Bogu na ovom iskustvu koje je Mire doziveo.
I ono moze biti od Boga
Sad za nijansu menjas iskaz od onog sto si meni pisao privatno i kazes "moze biti od Boga".


I tacno je da iskustva ne moraju biti direktna potvrda da li smo u istini, ali nam ih Bog ne daje ni da bi nas poveo krivim putem

Sad govoris suprotno onome sto si meni rekao privatno.. I onda ja lazem, jel tako?

Nego hajde da se ne svadjamo. Vec da pustimo ljude da pisu svoja iskustva, to bi bilo mnogo pametnije, zar ne? Da se Bog proslavi! Slazes se? Ovo bi mogla biti dobra tema..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U tvom sistemu iznosenja neistina i izvrtanja tudjih reci i njihovog vadjenja iz konteksta - to je tako.

Dakle, ja nigde nisam tvrdio da samo ja imam iskustva, vec da oni koji nemaju istinu, da su njihova iskustva pod znakom pitanja, i da su po bibliji od sotone, jer Bog nije dvolican niti kontradiktoran da daje iskustva i onima koji uce istinu, i onima koji uce laz.
I u privatnoj prepisci sam te vise puta demantovao, i cak pitao "zasto lazes da ja tvrdim da su iskustva merilo istine?"

Kao sto sam pisao i ovde, tako i tamo - da je merilo rec Bozja, a onaj koji tu rec Bozju spozna i prihvati je, on dozivljava iskustvo obracenja, novorodjenja, i posvecenja, i neumesno je da to ponavljam po stotinu puta.

Dakle, ne moze da ima iskustva sa Bogom i onaj koji uci nebiblijsku nauku, i onaj koji je uci, i da su oni u sukobu, a da Bog obojici daje iskustva.
Jednome daje Bog jer su ona proizvod prihvatanja istine, a drugome sotona da bi ga utvrdio u lazi, i tu nema istinskog obracenja, nego povrsna vera u kojoj eto sotona kroz povrsna trenutna osecanja vara coveka.
Mada vecina takvih zavedenih nikakva iskustva ne dozivljava nikada, niti ima iskustvo obracenja i novorodjenja Svetim Duhom, niti zna sta to znaci.

Sve drugo sam objasnio u predhodnom komentaru.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
U tvom sistemu iznosenja neistina i izvrtanja tudjih reci i njihovog vadjenja iz konteksta - to je tako.

Ja sam tacno prezentovao tvoje reci, procitaj moj komentar pazljivo pa ces videti da je tako. Nista ja izvrnuo nisam. Ja pucam pravo u sredu, i ne idem okolo naokolo!

To sto ti imas potrebu da razvodnis i ublazis ono sto si rekao, da bi sagovornik bolje svario, to je tvoj pokusaj mazanja ociju!

Ti ne mozes zato mene optuziti da ja lazem, sto stvari postavljam onakvim kakve jesu..

Dakle, ja nigde nisam tvrdio da samo ja imam iskustva, vec da oni koji nemaju istinu, da su njihova iskustva pod znakom pitanja, i da su po bibliji od sotone, jer Bog nije dvolican niti kontradiktoran da daje iskustva i onima koji uce istinu, i onima koji uce laz.

Posto ovde niko od nas "nije adventista" i nema "biblijsku istinu", ti smatras da su sva nasa iskustva lazna ili da su od sotone!

To sam i tvrdio, sta drugo?

Dakle, direktno i nedvosmisleno sam izneo tvoje tvrdnje gore, a to sto ih ti sada ublazavas, nikom ne moze pomoci!

Ne shvatam samo zasto si otvorio ovu temu pitajuci nas za nasa iskustva, ako su ona lazna? I ako im ne verujes?

Hoces da se hvalis vasim adventistickim iskustvima, ili pak pokusavas da istrazis tudja iskustva? Jedno od ta dva!

Bog nije dvolican niti kontradiktoran da daje iskustva i onima koji uce istinu, i onima koji uce laz.

Laodikeja, ovde samo ti imas iskustva, jer si jedino ti adventista! Drugi ih nemaju.. Cak i druge adventiste ti trpas u istu kategoriju sa nama i porices im iskustva, jer su formalisti!

Mozda postoji jedna jedina osoba za koju ti ovde smatras da "mozda" ima neka iskustva sa Bogom, ali ni to nisi siguran (kao ni za mene sto nisi) .. To je jednacina sa X nepoznatom!

Navedi mi jednu jedinu osobu ovde za koju ti smatras da "sigurno ima iskustva"!?

NE MOZES!

Dakle, ja nista ne predstavljam lazno!

A ti ublazavaj ako ti se tako svidja, samo nije lepo da mene nazivas lazovom! Ja istinu govorim!

I u privatnoj prepisci sam te vise puta demantovao, i cak pitao "zasto lazes da ja tvrdim da su iskustva merilo istine?"

Sto rece Tripo44 (mada ja ne volim da ga citiram), ti ovo govoris "formalno"! Dok u stvarnosti iskustvima meris!

Ti ovoga nisi cak ni svestan! Ti sebe ubedjujes u suprotno! Nekada ti je biblija bila merilo, a sad su ti iskustva zamenila bibliju i ona su ispred nje!

Mozes ti ovo poricati do sutra, ali ja vidim sta ti radis iz pisanja i ponasanja!

Izvini, imam prava da ovo mislim, a ti imas prava da porices!

To ne znaci da ja lazem!


Dakle, ne moze da ima iskustva sa Bogom i onaj koji uci nebiblijsku nauku, i onaj koji je uci, i da su oni u sukobu, a da Bog obojici daje iskustva.

Tvrdis znaci, da niko od nas nema iskustva sa Bogom! Jedino ti i poneki adventista imaju! I to je kljucno!

To sam u uvodu mog izlaganja i rekao, a ti onda tvrdis da ja "lazem"! Pa kako mogu lagati kada ti ovde potvrdjujes?

Dakle, ja istinu govorim!

A ti sad pljujes na svoju temu!

Jer trazio si da ljudi pisu svoja iskustva, a onda pljujes po njima, nazivajuci njihova iskustva laznim i sotonskim! To stvarno nije u redu!

Ili promeni svoj odnos prema sagovornicima, ili zatvori temu!

A dokazivati nam ovde kako jedino vi adventisti imate iskustva sa Bogom, molim te nemoj, to nije lepo! Ako je to cilj ove teme, molim te da je zatvoris i otvoris novu pod naslovom - "jedino adventisti imaju iskustva sa Bogom"!

Ili pusti ljude da ovde pisu svoja iskustva a ti otvori novu temu.. To sam ti odmah rekao da se ovde ne raspravljamo..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam odgovor dao, a ti citiraj ovde sta sam to drugo pisao na privatnoj prepisci pa da vidimo.

Ja sam ovde u jednom od predhodnih komentara napisao "da Bog moze dati iskustva coveku koji trazi Boga bez ikakvih predrasuda i predubedjenja van bilo koje crkve, ali sa ciljem da covek spozna puninu istine, a ne daje iskustva coveku koji ima predrasude ili predubedjenja sa ciljem da bi ga zadrzao u zabludi"
Ja sam slusao iskustva Adventista kojima se Bog pre nego sto su bili pripadnici bilo koje crkve, i dosli u Adventisticku crkvu - otkrio, i uputio ih na istinu i mesto gde se ona nalazi.

Takodje, napomennuo sam da je pojam "ISKUSTVO" sirok, i da uglavnom predstavlja covekovo iskustvo obracenja, gde je on Duhom Svetim osvedocen da je nesto istina, i kroz to osvedocenje - Duh Sveti u tom coveku budi zelju da se preda Bogu, sto vodi do obracenja i novorodjenja, odnosno - do promene u covekovom bicu, i do posvecenja, koje potom traje kroz ceo covekov zivot ako ostane u zajednici sa Bogom, i svakodnevno svakotrenutacno je odrzava putem molitve, proucavanja Bozje reci, razmisljanja, i trazenja svakotrenutacnog prosvetljenja i vodstvo Svetoga Duha.
Ovo je jedino u punini moguce u istini, odnosno - Bog daje ovo iskustvo onima koji su spoznali biblijsku istinu u svim tackama, i odlucili da tu istinu licno primene, i kada to urade, predaju se Bogu, dozive obracenje, novorodjenje, i posvecenje, Bog im tada daje i druga iskustva u zajednici sa njim.

Dakle, da bi neko imao iole bilo kakva iskustva sa Bogom, preduslov je ovo najznacajnije iskustvo gore opisano.
Bez njega, sva druga iskustva su pod znakom pitanja, ili ih uopste i nema, i ja imam pravo u to da sumnjam, jer sledim princip Bozje reci.

Bog moze dati ovo iskustvo ljudima koji zele da sluze Bogu a ne pripadaju crkvi koja ima istinu u punini, i nemaju tu puninu svetlosti istine po svim tackama vere, bilo iz neznanja, ili prosto jer ne razumeju, ili zive na nekim podrucjima gde nemaju mogucnosti da do punine istine dodju, ali koji krajnje iskreno zive po svetlosti koju imaju u tom trenutku.

Ja znam licno jednog takvog coveka, koji odlazi u nekoliko crkava, u Nararensku, i tamo katkad propoveda, ali se deklarise vise kao Pentakostalac, i taj covek nema kapacitet da spozna i prihvati puninu svetlosti istine, ali zivi krajnje Bogougodno u svetlosti koju ima.
Za njega mi je licno Bog glasom rekao u trenutcima kada sam se za njega molio da njegovo ime bude upisano u knjigu zivota, tada mi je glas rekao "NJEGOVO IME CE BITI U KNJIZI ZIVOTA"

Adventisti, sa akcentom na one koji su doziveli iskustvo obracenja i novorodjenja, imaju iskustva sa Bogom.
Ja licno znam takve Adventiste.
Naravno, u Adventistickoj crkvi je u velikoj, ako ne i u ogromnoj meri prisutan formalizam, i sve je manje onih koji bilo kakva iskustva i dozivljavaju.
Zato je Bog i podigao pokret za probudjenje i reformu crkve, u koji me je uz nekolicinu brace licno pozvao na rad i sirenje vesti za probudjenje i reformu.

Jos nesto.
Eto, ti osudjujes mene sto sam kategorican po pitanju iskustava, a tvoja crkva uci - da je jedino u Pravoslavnoj crkvi moguce doziveti iskustvo sa Bogom, da jedino episkop ima vlast da da Svetog Duha na liturgiji ( sto je izrekao jedan svestenik na predavanju u konaku jedne crkve, na kome sam prisustvovao pre dosta godina ) ..itd.

I sadasnji papa u jednom javnom obracanju negira sva iskustva van Rimokatolicke crkve, i upucuje na to da se ona mogu doziveti jedino u crkvi.
Kojoj izmedju ove dve, to je sad pitanje, i nije moje da o tome razmisljam.

Pa ne razumem sta ti imas protiv sto ja iznosim ucenje pisma, a ne gledas sta uce vase crkve.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja sam odgovor dao, a ti citiraj ovde sta sam to drugo pisao na privatnoj prepisci pa da vidimo.
Necu da citiram nista, nije lepo iznositi privatan razgovor. Napisao sam jedino zato sto znam tvoj stav, i nista nije tajno, a ti sam znas sta si pisao..

Pa necemo se raspravljati ovde sad, neka bude ovo tema gde ce ljudi pisati svoja iskustva..

Bez njega, sva druga iskustva su pod znakom pitanja, ili ih uopste i nema, i ja imam pravo u to da sumnjam, jer sledim princip Bozje reci.

Imas pravo da sumnjas, ali onda moras to unapred reci, da ljudi znaju tvoj stav..

Bog moze dati ovo iskustvo ljudima koji zele da sluze Bogu a ne pripadaju crkvi koja ima istinu u punini, i nemaju tu puninu svetlosti istine po svim tackama vere, bilo iz neznanja, ili prosto jer ne razumeju, ili zive na nekim podrucjima gde nemaju mogucnosti da do punine istine dodju, ali koji krajnje iskreno zive po svetlosti koju imaju u tom trenutku.

Znaci da ti ne mozes negirati tudja iskustva po principu dogmatike! I sam to priznajes..

Ja znam licno jednog takvog coveka, koji odlazi u nekoliko crkava, u Nararensku, i tamo katkad propoveda, ali se deklarise vise kao Pentakostalac, i taj covek nema kapacitet da spozna i prihvati puninu svetlosti istine, ali zivi krajnje Bogougodno u svetlosti koju ima.

Odkud ti znas da on nema istinu a ti imas? Moze biti bas suprotno, da on ima istinu a ti nemas! Zato ti ne mozes tudja iskustva negirati ili njima prosudjivati da li si u istini, jer taj covek je isto iskustvima uveren da ima istinu! Pa ne moze Bog i tebe iskustvima uveravati i njega iskustvima uveravati da je dogmatski ispravan! Zato se ovde ne radi o "dogmi", vec o Bozjoj mislosti, kojom on coveka blagosilja, kao sto sam rekao! On pomaze dobrim ljudima, imali oni dogmu ili ne! I mojoj babi ce Bog pomoci i dace joj iskustva, makar ona nista ne razume od teologije, ali je iskrena! I pre ce njoj dati iskustvo nego tebi koji si ucen!

Eto, ti osudjujes mene sto sam kategorican po pitanju iskustava, a tvoja crkva uci - da je jedino u Pravoslavnoj crkvi moguce doziveti iskustvo sa Bogom, da jedino episkop ima vlast da da Svetog Duha na liturgiji ( sto je izrekao jedan svestenik na predavanju u konaku jedne crkve, na kome sam prisustvovao pre dosta godina ) ..itd.

To nije kategoricki! Mi ucimo da ce Bog coveka dovesti u pravoslavnu crkvu, svakog koji je iskren! Uglavnom tako biva.. Ali postoje i situacije kada covek prosto ne moze neke stvari da shvati, jer je slabog intelekta, takvog coveka Bog takodje blagosilja ako je iskren. Znaci nije tacno da van crkve nema spasenja! Isto ucimo kao i svi, jer ne bi priznavali ni katolicima krstenje ni bilo sta drugo ako ce jedino pravoslavci biti spaseni! Niti bi sa njima odrzavali zajednicke sluzbe! A sta je sa muslimanima i ostalima? Nije tacno da oni nece biti spaseni, Bog ne gleda na versku pripadnost i dogmatiku! Da je ovo tacno imas i pricu o Samarjaninu, gde se on pokazao pravi vernik a farisej nije. Ali Samarjani uopste nisu imali isrpavnu dogmu, nisu Boga poznavali. Hristos je za njih rekao "vi ne znate cemu se molite a mi znamo, jer je spasenje od jevreja"! Ipak Samarjanina je Hristos pogvalio i on ce dobiti vecni zivot ako je postupao po savesti!

Znaci, dogmatika nije presudna, a iskustva Bog daje i onima koji dogmu nemaju, jer on voli sve ljude jednako!

I sadasnji papa u jednom javnom obracanju negira sva iskustva van Rimokatolicke crkve, i upucuje na to da se ona mogu doziveti jedino u crkvi.
Kojoj izmedju ove dve, to je sad pitanje, i nije moje da o tome razmisljam.
Biti u crkvi ne znaci biti pripadnik crkve na zemlji bukvalno, neki covek u africi moze biti clan crkve a da mi ne znamo za njega, jer on je citao bibliju, proucavao i sve isto veruje kao crkva ili slicno, takav je vec clan. Dok je onaj koji ne zna nista i nije citao takodje clan ako je iskren i postupa po savesti! Bog nikoga ne iskljucuje zbog nepoznavanja dogme! Nije posteno moju babu da iskljuci jer zena nije sposobna shvatiti!

Znaci nije kategoricki presudno biti clan crkve, ici bukvalno u hram u crkvu tj. gradjevinu, da bi ti doziveo iskustva! Mozes i kod kuce verovati.. Ali van crkve nema spasenja, i to u smislu duhovnog clanstva!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog zna koji su to iskreni ljudi koji su van crkve ili u drugim crkvama - a on im je milostiv jer su iskreni u tome da sluze Bogu po svetlosti koju imaju, jer ne poznaju drugo.
To se ne odnosi na one koji su u mogucnosti da spoznaju istinu, ili je spoznaju pa nisu spremni da ispostuju jevandjeoske kriterijume spasenja, vec biraju po svojoj volji neki laksi put.

Po bibliji zapisana biblijska istina, i vera u Hrista - su vrlo bitni, jer Isus je rekao "POSVETI IH ISTINOM SVOJOM, REC JE TVOJA ISTINA" i takodje "JER BOGU TAKO OMILE SVET DA JE I SINA SVOJEGA JEDINORODNOGA DAO, DA NI JEDAN KOJI GA VERUJE NE POGINE, NEGO DA IMA ZIVOT VECNI"

Reci "ON JE DOBAR COVEK I BOG CE GA SPASTI NA OSNOVU TOGA" je potpuno pogresno, jer Bozja rec kaze "I SVA NASA PRAVDA JE KAO NECISTA HALJINA, I OTPADOSMO SVI KAO LIST"

Nasa dela bez vere nas nikada nece spasti, cak ni formalno ispovedanje vere u Hrista usnama.

Po bibliji spasonosna je samo vera u Hrista koja je licno zajednistvo sa Hristom u dozivljaju licnog iskustva pokajanja, predanja i obracenja - sto dovodi do novorodjenja, ili promene kroz proces posvecenja Duhom Svetim, iz kojeg proisticu dela.

Blagodat Svetog Duha je dat Bozjoj crkvi na zemlji, i autoritet da njegovu rec objavljuje svetu, i svako ko cuje jevandjeosku istinu koju je Bog dao kao najbitniji spasonosni elemenat svetu preko crkve, i bez predrasuda je prihvati, Bog ce ga u tu istinu sam osvedociti, i taj covek ce imati ispunjenu radost jer je pronasao istinu, i pozelece da bude pripadnik Bozjeg naroda.

Na kraju da zakljucimo.

U ovom svetu postoje tri vrste ljudi:

1. Oni koji su spoznali spasonosnu istinu koju Bozja crkva objavljuje putem jevandjelja, i tu istinu sproveli u delo, i postali pripadnici crkve koja tu istinu ima.

2. Oni koji nisu pripadnici Bozje crkve, ali koji su u reci Bozjoj spoznali delimicnu istinu ali nemaju svetlosti po svim tackama vere, ali zive krajnje iskreno po svetlosti koju imaju u tom trenutku, mole se Bogu, citaju rec Bozju, i trude se da ispostuju sve sto su do tada spoznali, i traze da Bog u njima deluje u posvecenju i ociscenju od greha.

3. Oni koji istinu ne zele da prihvate, i ako su je mozda culi i razumeli, jer biraju neki laksi put, formu vere i ispovedanje usnama, veru rituala, gde nema nikakvog licnog iskustva sa Bogom, vec cak sta vise - otvoreno bezakonje i zivot u grehu, gde oni grese kada ih niko ne vidi, ili mozda i vidi, a potom se hvale nekim formalnim ispovedanjem, otvoreni protivnici crkve Bozje, bivsi simpatizeri istine koji su se okrenuli protiv nje, pripadnici drugih religija svesni istine ali koji ne zele da je prihvate... i svi ostali.

Od pripadnosti bilo kojoj od ovih tri grupa - zavisi da li ce mo biti spaseni ili ne.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top