Iskustva sa bogom

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
a odgovirih pa neko nema oci da cita.
Mi Adventisti drzimo deset zapovesti koje su Hristos i apostoli postavili kao izricit uslov spasenja.
Ostalo sam obrazlozio u mom predhodnom odgovoru.
Hajde daj mi tih 1o zapovedi koje su Hristos i apostoli postavili kao izricit uslov spasenja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svih desr zapovesti onako kako su zapisane u bibliji, jer u Jakovu 2. 10 - 12 kaze "KOJI SAV ZAKON ODRZI A SAGRESI U JEDNOM KRIV JE ZA SVE, JER ONAJ KOJI JE REKAO NE CINI PRELJUBE REKAO JE I NE UBI.
AKO NE UCINIS PRELJUBU A UBIJES POSTAO SI PRESTUPNIK ZAKONA"

Dakle, uslov spasenja u novom zavetu je drzanje SVIH dest zapovesti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Svih desr zapovesti onako kako su zapisane u bibliji, jer u Jakovu 2. 10 - 12 kaze "KOJI SAV ZAKON ODRZI A SAGRESI U JEDNOM KRIV JE ZA SVE, JER ONAJ KOJI JE REKAO NE CINI PRELJUBE REKAO JE I NE UBI.
AKO NE UCINIS PRELJUBU A UBIJES POSTAO SI PRESTUPNIK ZAKONA"

Dakle, uslov spasenja u novom zavetu je drzanje SVIH dest zapovesti.
A koji je to SAV zakon?
Jakov 2:10
10 Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jel ga ti drzis?
Da li ti to pokusavas da se opravdas delima zakona?
Da li u tom zakonu pise i da uzimate desetak?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Covek se ne opravdava delima zakona vec zaslugama njegove zrtve i prolivene krvi na krstu.
Drzanje zapovesti je rod vere i promene koju je Bog ucinio u nama da se mi prirodno ponasamo po moralnim principima zapisanim u deset zapovesti.
Ja apsolutno drzim deset zapovesti u duhu novoga zivota i zajednice sa Bogom.

Zasto ponovo pitas o desetku kada je vec dva puta dat odgovor?
Desetak je uzet iz starog zaveta kao sredstvo finansiranja Bozje crkve, i na nega upucuje apostol Pavle kada kaze "GOSPOD ZAPOVEDA DA ONI KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE"
To je aluzija na levitsko svestenstvo koje je primalo desetke, i to je princip i u novom zavetu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Covek se ne opravdava delima zakona vec zaslugama njegove zrtve i prolivene krvi na krstu.
Drzanje zapovesti je rod vere i promene koju je Bog ucinio u nama da se mi prirodno ponasamo po moralnim principima zapisanim u deset zapovesti.
Ja apsolutno drzim deset zapovesti u duhu novoga zivota i zajednice sa Bogom.

Zasto ponovo pitas o desetku kada je vec dva puta dat odgovor?
Desetak je uzet iz starog zaveta kao sredstvo finansiranja Bozje crkve, i na nega upucuje apostol Pavle kada kaze "GOSPOD ZAPOVEDA DA ONI KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE"
To je aluzija na levitsko svestenstvo koje je primalo desetke, i to je princip i u novom zavetu.
Biblija lepo kaze da onaj koji ne radi da i ne jede!!!
Takodje kaze da su svi apostoli radili neki posao,eto naprimer Pavle je zaradjivao za zivot jer je naucio zanat i radio ga ,ali je i propovedao.Niti Pavle niti Isus niti bilo koji drugi apostol nije skupljao desetak.
Sam Isus Hrist je lepo rekao kad se govorilo o milostinji ili dobrovoljnom prilogu bez pomena reci o desetku.
Jel se secas sta je rekao Isus za dobrovoljne priloge ili da ti ih citiram ovde,ponovi sta je rekao Isus?
A sta mislis o 1.Jovanovoj 1:
8 Ako kažemo da greha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama.
9 Ako priznajemo grehe svoje, veran je i pravedan da nam oprosti grehe naše, i očisti nas od svake nepravde
10 Ako kažemo da ne sagrešismo, gradimo Ga lažom, i reč Njegova nije u nama.
Jesi li ti savrsen ,jer ti ni u cemu od zapovedi isusovih ne gresis?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Citirao si reci iz 1 Jovanove poslanice, a potom si objasnio sasvim kontradiktorno i suprotno onome sto si citirao iz 1 Jovanove.

U 1 Jovanovoj 1 poglavlju se govori o dva ljudska stanja "O STANJU PRE OBRACENJA, I O STANJU NAKON OBRACENJA"

Da vidimo.

"Ako kažemo da greha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama"

Ovde se radi o ljudima pre obracenja, gde niko ne moze da kaze da nije gresan.

Nastavak glasi:

"Ako priznajemo grehe svoje, veran je i pravedan da nam oprosti grehe naše, i očisti nas od svake nepravde"

Ovde se radi o onima koji su se obratili i priznali svoje grehe i dopustili da ih Bog ocisti od greha.
Oni koji su ocisceni, oni nemaju greha i ne grese jer su u zajednici sa Bogom.
To ne znaci da ne mogu da sagrese, ali to se moze desiti jedino ako se svojevoljno odvoje od Boga.

Na drugom mestu Jovan kaze "KOJI GOD U NJEMU STOJI NE GRESI, KOJI GOD GRESI NE VIDE GA NITI GA POZNA" ( 1 Jovanova 3. 6 ).

Sto se tice desetka, dao sam odgovor.
To je sredstvo finansiranja crkve po modelu Svetinje i Lebitskog svestenstva, i apostol Pavle ga je potvrdio, ali je rekao da on nije hteo da se koristi ovim sredstvom da ne bi bio na smetnju vernima, pa je sam zaradjivao radeci u cilimarskoj radionici.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Citirao si reci iz 1 Jovanove poslanice, a potom si objasnio sasvim kontradiktorno i suprotno onome sto si citirao iz 1 Jovanove.

U 1 Jovanovoj 1 poglavlju se govori o dva ljudska stanja "O STANJU PRE OBRACENJA, I O STANJU NAKON OBRACENJA"

Da vidimo.

"Ako kažemo da greha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama"

Ovde se radi o ljudima pre obracenja, gde niko ne moze da kaze da nije gresan.

Nastavak glasi:

"Ako priznajemo grehe svoje, veran je i pravedan da nam oprosti grehe naše, i očisti nas od svake nepravde"

Ovde se radi o onima koji su se obratili i priznali svoje grehe i dopustili da ih Bog ocisti od greha.
Oni koji su ocisceni, oni nemaju greha i ne grese jer su u zajednici sa Bogom.
To ne znaci da ne mogu da sagrese, ali to se moze desiti jedino ako se svojevoljno odvoje od Boga.

Na drugom mestu Jovan kaze "KOJI GOD U NJEMU STOJI NE GRESI, KOJI GOD GRESI NE VIDE GA NITI GA POZNA" ( 1 Jovanova 3. 6 ).

Sto se tice desetka, dao sam odgovor.
To je sredstvo finansiranja crkve po modelu Svetinje i Lebitskog svestenstva, i apostol Pavle ga je potvrdio, ali je rekao da on nije hteo da se koristi ovim sredstvom da ne bi bio na smetnju vernima, pa je sam zaradjivao radeci u cilimarskoj radionici.
"Ako kažemo da greha nemamo, sebe varamo, i istine nema u nama"
Da li bi postojala razlika,da je ap Jovan napisao "Ako kazete da greha nemate,sebe varate i istine nema u vama"?
Ovo je ap.Jovan pisao ucenicima,koji su se poodavno krstili .
Da li ti to hoces sada da kazes da ti nemas nikakav greh?,da si savrsen,bez greha?
Da li to znaci da je isus pogresno ucio svoje ucenike da se mole Bogu,kad je rekao "Oprosti nam nase grehe kao sto mi oprastamo svojim duznicima"???
Kako nam to Bog oprasta grehe?,razumes li?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam odgovor dao, i reci Jovana koji kaze "KOJI GOD U NJEMU STOJI NE GRESI, KOJI GRESI NE VIDE GA NITI GA POZNA"

Covek ima mogucnost da sagresi jer ima slobodu izbora, i svi saveti coveku dati su zbog te mogucnost, da covek ako koji kojim slucajem i ucini neki greh nakon obracenja - treba odmah da se pokaje, i da od Gospoda zatrazi da on posreduje na nebu i opravda ga zaslugama svoje zrtve i krvi prolivene na krstu, i svog pravednog zivota.

Covek koji se pokajao za svoje grehe, obratio se, i koga je Isus opravdao od greha i obukao ga u haljine svoje pravde, i nanovo ga rodio Svojim Svetim Duhom - taj covek zivi novim zivotom u posvecenju, i kako Jovan i napominje "ON NE GRESI I NE MOZE GRESITI"

Covek koji gresi i nakon pokajanja, obracenja, i nanovorodjenja - pokazuje samo jedno, da se taj covek uopste i nije obratio, jer bi to prirodno dovelo do toga da tom coveku greh omrzne, i Duh bi ga ocistio od bilo kakve zelje da gresi.

Taj izraz "NE GRESI I NE MOZE GRESITI" je potpuna biblijska istina, i ona je uslovljena time da covek koji se obratio ne kida zajednicu sa Bogom koju je tim obracenjem ostvario, i u kojoj on uistinu ne gresi niti moze gresiti.

Hajde da kazemo da se to mozda moze desavati u pocetku, gde covek i dozivi poneki duhovni pad, ali kako vreme odmice - covek moze kroz svakodnevne male i velike pobede tako izgraditi sebe, da on dostize jedno stanje potpune cistote i svetosti, sto je i Biblijski ideal, jer Bog kaze "BUDITE SVETI KAO STO SAM JA SVET".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Hahahaha, evo ga covek koji kaze da nije opsednut svojim iskustvima, otvara temu o iskustvima! :) Covek koji sve meri svojim iskustvima i kojem su ona dokaz da je "izabran". Toliko je uveren u svoja iskustva, da su mu ona pomutila razum, pa mu ni biblija vise skoro nista ne znaci :).

Inace, nemojte ni pokusavati da mu biblijom dokazujete, jer nece vas poslusati. Samo on bibliju tumaci ispravno i to uz pomoc svojih iskustava i Elen White! A vi nikako!

Posto ste vi neverni i neposveceni, i posto nemate nikakava iskustva sa Bogom, ili su ona od sotone, zasto bi vas uopste i slusao?

To je stav ovog coveka! On hoce da kaze da vi nemate nikakava iskustva sa Bogom, a on ima!

Neke crkve poput jehovinih svedoka smatraju da Bog u novozavetnom periodu ne daje coveku nikakva iskustva, i da ona nisu potrebna i da nemaju nikakvu svrhu.

Ko ti je rekao da Jehovini Svedoci veruju da Bog ne daje nikakva iskustva u Novom Zavetu? Naravno da daje natprirodna iskustva, nebrojeno primera imas! Ti izgleda stvarno zelis da ubedis sebe kako niko sem tebe nema iskustva sa Bogom..

Da li ti to hoces sada da kazes da ti nemas nikakav greh?,da si savrsen,bez greha?
Pa on je "zivi svetac" zar ne znas to? On veruje da ko ne dostigne savrsenstvo (u drzanju zakona) ovde na zemlji nece ni uci u zivot! Moras jos mnogo toga da ucis o Laodikeji..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo što navodite su neki događaji ili možda nametnuta razmišljanja U redu nego jeste li vi konkretno komunicrali sa duhovima u smislu vi njima reč oni vama reč. Vi njima pitanje oni vama odgovor. Ja imam upravo to iskustvo nikakvo razmišljanje ni nametnuta misao nego direktna komunikacija sa duhovima pa verovali ili ne.
Ja nisam nikad razgovarao sa duhovima, hvala Bogu. Ali moja majka jeste, kad je bila mlada. Njen momak je nesrecno natradao u vojsci.. Pa su ona i njena kuma odlucile da prizovu umrlog coveka.. Duh se javio, izmedju ostalog je rekao i to da ce se moja majka udati i imati sina koji ce se zvati "Miroslav". To sam bio ja.. Duh je otisao uz treskanje i vetar, otvorivsi prozor..

Samo da napomenem, da mi nije dala ime majka, vec otac, koji za ovo njeno iskustvo nije ni znao..

Neciste sile itekako postoje, kao sto postoji i Bog! Mislim da treba da pricamo o pozitivnim iskustvima sa Bogom..
 
Natrag
Top