Iskustva sa bogom

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pa lepo Dragane,
vidi se da si iskren covek i Bog to mnogo ceni.
lepo je sto uvidjas svoje greske i sto se istinski kajes,i to Bog veoma mnogo ceni.

E sad ima i ona druga strana novcica ili medalje...
Nisi ti jedini iskren na ovome svetu. Mnogo je iskrenih osoba.
Mislis li da nema iskrenih osoba i u Izraelu,Kini,USA itd?u svim ostalim verskim organizacijama takodje ima mnogo iskrenih ljudi.
Da li se slazes sa ovim, pa ako se slazes da pogledamo sta u Bibliji pise o mnogim iskrenim osobama koje veruju u Boga.
Dela ap 8:3 A Savle dosađivaše crkvi, jer iđaše po kućama, i vucijaše ljude i žene te predavaše u tamnicu.
Dela ap 9:1 A Savle još dišući pretnjom i smrću na učenike Gospodnje pristupi k poglavaru svešteničkom,
2 I izmoli u njega poslanice u Damask na zbornice, ako koga nađe od ovog puta, i ljude i žene svezane da dovede u Jerusalim.
Da li je Pavle Iskreno verovao u Boga?,jeste ...Razmisli o tome i o sebi
Nadalje dal se secas kad je Jehova Bog mnogim svojim prorocima dozvolio da na njih utice sotonin lazljivi duh???
Da li znas sa kakvim se sve prevarama sluzi sotona da bi zadobio cak i one najvernije isusu???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je samo manji deo opisanh iskustava koja se mogu pogledati na mojoj internet stranici "ADVENTNOMNARODU.BLOGSPOT.COM"

Iskrenost nas ne spasava niti nam daje Iskustva, vec nasi konkretni koraci u primenjivanju reci Bozje, pokajanje i odricanje od greha - cime nam se daje sila novorodjenja koja nas menja da postanemo novi ljudi.

Postoji tu jos jedna pojedinost, a to je istina da postoje od Boga posebno odabrani ljudi, koji su pozvani na poseban vid sluzbe, recimo - prorocku sluzbu, sluzbu reformatora.. itd, i takvi ljudi su po prirodi stvari vec rodjenjem vodjeni Bozjom rukom, i on ih tokom vremena vodi tamo gde zeli da oni budu.
Oni su obdareni posebnim darovima, pronicljivoscu, darom raspoznavanja duhova, prepoznavanja istine, mozda darom isceljenja, i prorostva u svakom slucaju.

Secam se kada sam pricao svoja iskustva sa Bogom nekoj braci mojim saradnicima u delu probudjenja i reforme crkve u koje sam licno pozvan od Gospoda, tada mi je jedan od te brace rekao "Dragance, pa ti si imao iskustva koja niko u istoriji Adventizma i vernih ljudi nije doziveo"

Naravno, jer Isus je Jovana krstitelja koji je bio Ilija onoga vremena koji je odabran da najavi prvi Hristov dolazak u poniznosti - nazvao najvecim covekom rodjenim od zene.
Tako isto je i poslednji Ilija koji treba da najavi Hristov drugi dolazak - najveci covek rodjen od zene u poslednjem vremenu, najveci u duhovnom smislu sluzbe koju obavlja u Bozje ime.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovo je samo manji deo opisanh iskustava koja se mogu pogledati na mojoj internet stranici "ADVENTNOMNARODU.BLOGSPOT.COM"

Iskrenost nas ne spasava niti nam daje Iskustva, vec nasi konkretni koraci u primenjivanju reci Bozje, pokajanje i odricanje od greha - cime nam se daje sila novorodjenja koja nas menja da postanemo novi ljudi.

Postoji tu jos jedna pojedinost, a to je istina da postoje od Boga posebno odabrani ljudi, koji su pozvani na poseban vid sluzbe, recimo - prorocku sluzbu, sluzbu reformatora.. itd, i takvi ljudi su po prirodi stvari vec rodjenjem vodjeni Bozjom rukom, i on ih tokom vremena vodi tamo gde zeli da oni budu.
Oni su obdareni posebnim darovima, pronicljivoscu, darom raspoznavanja duhova, prepoznavanja istine, mozda darom isceljenja, i prorostva u svakom slucaju.

Secam se kada sam pricao svoja iskustva sa Bogom nekoj braci mojim saradnicima u delu probudjenja i reforme crkve u koje sam licno pozvan od Gospoda, tada mi je jedan od te brace rekao "Dragance, pa ti si imao iskustva koja niko u istoriji Adventizma i vernih ljudi nije doziveo"

Naravno, jer Isus je Jovana krstitelja koji je bio Ilija onoga vremena koji je odabran da najavi prvi Hristov dolazak u poniznosti - nazvao najvecim covekom rodjenim od zene.
Tako isto je i poslednji Ilija koji treba da najavi Hristov drugi dolazak - najveci covek rodjen od zene u poslednjem vremenu, najveci u duhovnom smislu sluzbe koju obavlja u Bozje ime.
Dragi moj Dragance,
nisu ljudi igracke da se sa njima igra kako ko hoce...,niti Bog to dopusta bilo kome...
Bog ne daje svakome svog Svetoga Duha,pogotovo ne sa rodjenjem.
Pa ca i sam Isus Hrist je dobio Svetog Duha tek prilikom svog krstenja sa oko 30 godina.,eda li si ti i tvoji veci od njega???
Nadalje kao sto daje svetog duha,tako isto i uzima nepodobnima.
Ne secas li se naprimer cara Saula?
Takodje kad Bog vidi da je neko nepokajnik,onda zeli da takva osoba i dalje veruje u lazi.
Naprimer 1.carevima 22:
1.Carevima 22:
19 A Miheja mu reče: Zato čuj reč Gospodnju; videh Gospoda gde sedi na prestolu svom, a sva vojska nebeska stajaše mu s desne i s leve strane.
20 I reče Gospod: Ko će prevariti Ahava da otide i padne kod Ramota galadskog? I jedan reče ovo a drugi ono.
21 Tada iziđe jedan duh i stavši pred Gospoda reče: Ja ću ga prevariti. A Gospod mu reče: Kako?
22 Odgovori: Izaći ću i biću lažljiv duh u ustima svih proroka njegovih. A Gospod mu reče: Prevarićeš ga i nadvladaćeš; idi i učini tako.
23 Zato sada eto, Gospod je metnuo lažljiv duh u usta svim tvojim prorocima, a Gospod je izrekao zlo po te.
24 Tada pristupi Sedekija, sin Hananin, i udari Miheju po obrazu govoreći: Kuda je otišao duh Gospodnji od mene da govori s tobom?
Eto i bezbroj islamskih terorista ,iskrenih ,mladih ljudi koji zbog ljubavi prema Alahu ubijaju druge,jeste ekstremitet,ali oni su ekstremni u nasilju,a u hriscanstvu nema ekstremista???
I sta sad ??? Bog je komunicirao i sa Navuhodonosorom i mnogim drugim i sad je kao Bog na njihovoj strani???
Ti jesi i dobar i iskren covek,ali biblijsko ucenje koje ti zastupas je samo za jednu nijansu lepse i bolje od svih ostalih troicara.,sve vam je ucenje pogresno,sem sto ste mnogo posteniji od ostalih trocara...
Proveravaj svoju nauku i razmisli ko je samo uz smesak odobravanja podrzava...Dal Sotona,dal Jehova Bog.
I to sa tim tvojim desavanjima,postoji na hiljade slicnih i jacih dogadjaja kod drugih ljudi pa i JS,ali ne mora da znaci ni da su svi ti dogadjaju ni od Jehove,ni od Sotone ,vec od vremena i zgode,i naravno umisljanja...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam ni napisao da mi je Gospod dao Svetog Duha na rodjenju.
Ostalo je sadrzano u mom predhodnom odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nisam ni napisao da mi je Gospod dao Svetog Duha na rodjenju.
Ostalo je sadrzano u mom predhodnom odgovoru.
Sta mislis o ovom stihu
galatima 3:10 Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano:
Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.
Da li ti cinis sve iz starog zaveta?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sta mislis o ovom stihu
galatima 3:10 Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano:
Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.
Da li ti cinis sve iz starog zaveta?

Ovo su reci apostola Pavla koje se sagledavaju u kontekstu biblije.

Ovde radi o knjizi koja se spominje u starom zavetu, u koju je Mojsije zapisao set obrednih zakona, u koje spadaju "CEREMONIJALNI, ZDRAVSTVENI, I GRADJANSKI ZAKONI"
Ova knjiga je po Mojsijevoj zapovesti bila stavljena pored kovcega zaveta u kome su se nalazile ploce sa ispisanih deset zapovesti Bozjim prstom - unutar Svetinje nad Svetinjama.

"I KAD NAPISA RECI OVOG ZAKONA U KNJIGU SVE DO KRAJA, ZAPOVEDI MOJSIJE LEVITIMA KOJI NOSAHU KOVCEG ZAVETA GOSPODNJEG GOVORECI "UZMITE OVU KNJIGU ZAKONA I METNITE POKRAJ KOVCEGA ZAVETA GOSPODA BOGA SVOG DA BUDE ONDE SVEDOK NA VAS" ( 5 Mojsijeva 31. 24 - 26 )

Ovaj obredni zakon je bio dat Izrailjskom narodu u tom starozavetnom istorijskom trenutku, i sadrzavao je tipoloske elemente ( "TIPOS" predslika ), i ukazivao je na ono sto treba da dodje, a to je Mesija - Hristos, i elrmente vezane za njegovu pojavu i zivot.
Tako su recimo ceremonijalna pravila o prinosenju krvnih zrtava u vidu jaganjaca - ukazivala na zrtvu Isusa Hrista na krstu kao jagnje Bozje.
Kada je Hristos dosao, ovaj zakon je pronasao ispunjenje u njemu, sto znaci da je ukinut, i mi ne trebamo da ispunjavamo odredbe koje su u njemu sadrzane.

On sadrzi i neke pozitivne elemente koji su opsteg univerzalnog karaktera, tako da ne treba sve odbaciti, poput zdravstvenog zakona koji je dat Jevrejima u tom datom istorijskom trenutku, ali koji je opsteg univerzalnog karaktera.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nisam ni napisao da mi je Gospod dao Svetog Duha na rodjenju.
Ostalo je sadrzano u mom predhodnom odgovoru.
Sta mislis o ovom stihu
galatima 3:10 Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano:
Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.
Da li ti cinis s
Ovo su reci apostola Pavla koje se sagledavaju u kontekstu biblije.

Ovde radi o knjizi koja se spominje u starom zavetu, u koju je Mojsije zapisao set obrednih zakona, u koje spadaju "CEREMONIJALNI, ZDRAVSTVENI, I GRADJANSKI ZAKONI"
Ova knjiga je po Mojsijevoj zapovesti bila stavljena pored kovcega zaveta u kome su se nalazile ploce sa ispisanih deset zapovesti Bozjim prstom - unutar Svetinje nad Svetinjama.

"I KAD NAPISA RECI OVOG ZAKONA U KNJIGU SVE DO KRAJA, ZAPOVEDI MOJSIJE LEVITIMA KOJI NOSAHU KOVCEG ZAVETA GOSPODNJEG GOVORECI "UZMITE OVU KNJIGU ZAKONA I METNITE POKRAJ KOVCEGA ZAVETA GOSPODA BOGA SVOG DA BUDE ONDE SVEDOK NA VAS" ( 5 Mojsijeva 31. 24 - 26 )

Ovaj obredni zakon je bio dat Izrailjskom narodu u tom starozavetnom istorijskom trenutku, i sadrzavao je tipoloske elemente ( "TIPOS" predslika ), i ukazivao je na ono sto treba da dodje, a to je Mesija - Hristos, i elrmente vezane za njegovu pojavu i zivot.
Tako su recimo ceremonijalna pravila o prinosenju krvnih zrtava u vidu jaganjaca - ukazivala na zrtvu Isusa Hrista na krstu kao jagnje Bozje.
Kada je Hristos dosao, ovaj zakon je pronasao ispunjenje u njemu, sto znaci da je ukinut, i mi ne trebamo da ispunjavamo odredbe koje su u njemu sadrzane.

On sadrzi i neke pozitivne elemente koji su opsteg univerzalnog karaktera, tako da ne treba sve odbaciti, poput zdravstvenog zakona koji je dat Jevrejima u tom datom istorijskom trenutku, ali koji je opsteg univerzalnog karaktera.
Da li ti vidis da u Galatima 3:10 pise ceremonijalni zakon,ili pak gradjanski ili pak zdravstveni zakon???ili vidis da pise samo JEDAN ZAKON?
Ali ajde,vi ste odbacili ceremonijalni zakon?
Pa zasto onda uzimate desetak???
U kom se zakonu nalazi uzimanje desetka???
Dal to pise u 10.zapovedi Bozjih da se prinosi desetak?,ili daje deseti deo plate u evrima ,dinarima ili sta vec?
Jesu li Isus i njegovi ucenici uzimali desetak u parama???
A ako kazes da drzis samo 10 Bozjih zapovedi???,
objasni mi koje ti zapovedi drzis sem da uzimate i dajete deseti deo u novcu i od svega???
Napisi ih ovde.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoji komentari pokazuju da ne poznajes kontekst, jer u starom zavetu posle svakog zakona pojedinacno Bog kaze "A OVO SU ZAKONI ( ti i ti ).
I mi vidimo da je Bog tu dao tri vrste zakonakoje je Mojsije napisao u knjigu, a to su "CEREMONIJALNI, ZDRAVSTVENI, I GRADJANSKI ZAKON" citaj u Mojsijevim knjigama.
Vec sam odgovorio da su neke pojedinosti date kao univerzalna pravila svim ljudima u svim vremenima, kao zdravstveni principi, pa i desetak koji je crkva zadzala kao sredstvo finansiranja, sto su potvrdili i apostoli koji kazu "JER GOSPOD ZAPOVEDA DA ONI KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE" time upucujuci na starozavetnu zapovest da Levitsko svestenstvo zivi od desetaka koji se donose u hram.
To je princip i u novom zavetu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tvoji komentari pokazuju da ne poznajes kontekst, jer u starom zavetu posle svakog zakona pojedinacno Bog kaze "A OVO SU ZAKONI ( ti i ti ).
I mi vidimo da je Bog tu dao tri vrste zakonakoje je Mojsije napisao u knjigu, a to su "CEREMONIJALNI, ZDRAVSTVENI, I GRADJANSKI ZAKON" citsj u Mojsijevim knjigama.
Vec sam odgovorio da su neke pojedinosti date kao univerzalna pravila svim ljudima u svim vremenima, kao zdravstveni principi, pa i desetak koji je crkva zadzala kao sredstvo finansiranja, sto su potvrdili i apostoli koji kazu "JER GOSPOD ZAPOVEDA DA ONI KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE" time upucujuci na starozavetnu zapovest da Levitsko svestenstvo zivi od desetaka koji se donose u hram.
To je princip i u novom zavetu.
Ama bre Dragane,
Zakon je jedan,i knjiga zakonska i sve mora da se drzi.
a koje ti zakone iz starog zaveta drzis?
Ceremonijalni,zdravstveni ili gradjanski zakonik???,mozda ima i demokratski zakon da se uzima desetak da je to Isus zapovedio???
Jel Isus skupljao desetak???ili njegovi apostoli???
Kako nas je Isus naucio za priloge? Ko da daje i koliko da daje??,jel desetak???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
a odgovirih pa neko nema oci da cita.
Mi Adventisti drzimo deset zapovesti koje su Hristos i apostoli postavili kao izricit uslov spasenja.
Ostalo sam obrazlozio u mom predhodnom odgovoru.
 
Natrag
Top