Iskustva sa bogom

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci, dogmatika nije presudna, a iskustva Bog daje i onima koji dogmu nemaju, jer on voli sve ljude jednako!

Upravo se o tome, o toj ljubavi i radi u onim Isusovim rečima "Budite savršeni kao Otac vaš koji je na nebesima". Širina pogleda je u pitanju.

Dakle Bog se ljudima javlja bez obzira jesu li ili nisu kršteni. No to ne znači da se isto tako i imitator, sotona ne javlja ljudima, predstavljajući se po potrebi, kao anđeo, ali i kao Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zar si ti crkva pošto ti smatraš da je tebi dat i maloj grupici oko tebe.

Tako je, crkva su oni koji zive sa Bogom u svakotrenutacnom predanju, i one koje Bog poziva na sluzbu u njegovom delu, a ne sama cigle, crepovi, i organizacija.

Institucija je crkva ali uslovno, ako u njoj ima posvecenih ljudi i zena.

Sama sestra Ellen White pise "DA CE U POSLEDNJE VREME BITI ADVENTISTICKIH CRKAVA GDE NECE BITI NI JEDNOG POSVECENOG VERNIKA, NITI SPASENOG"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja sam odgovor dao, i reci Jovana koji kaze "KOJI GOD U NJEMU STOJI NE GRESI, KOJI GRESI NE VIDE GA NITI GA POZNA"

Covek ima mogucnost da sagresi jer ima slobodu izbora, i svi saveti coveku dati su zbog te mogucnost, da covek ako koji kojim slucajem i ucini neki greh nakon obracenja - treba odmah da se pokaje, i da od Gospoda zatrazi da on posreduje na nebu i opravda ga zaslugama svoje zrtve i krvi prolivene na krstu, i svog pravednog zivota.

Covek koji se pokajao za svoje grehe, obratio se, i koga je Isus opravdao od greha i obukao ga u haljine svoje pravde, i nanovo ga rodio Svojim Svetim Duhom - taj covek zivi novim zivotom u posvecenju, i kako Jovan i napominje "ON NE GRESI I NE MOZE GRESITI"

Covek koji gresi i nakon pokajanja, obracenja, i nanovorodjenja - pokazuje samo jedno, da se taj covek uopste i nije obratio, jer bi to prirodno dovelo do toga da tom coveku greh omrzne, i Duh bi ga ocistio od bilo kakve zelje da gresi.

Taj izraz "NE GRESI I NE MOZE GRESITI" je potpuna biblijska istina, i ona je uslovljena time da covek koji se obratio ne kida zajednicu sa Bogom koju je tim obracenjem ostvario, i u kojoj on uistinu ne gresi niti moze gresiti.

Hajde da kazemo da se to mozda moze desavati u pocetku, gde covek i dozivi poneki duhovni pad, ali kako vreme odmice - covek moze kroz svakodnevne male i velike pobede tako izgraditi sebe, da on dostize jedno stanje potpune cistote i svetosti, sto je i Biblijski ideal, jer Bog kaze "BUDITE SVETI KAO STO SAM JA SVET".

Ti zaista verujes u to sto pises, i to je tvoje pravo...,ali.....
kako je onda moguce da ga se Petar odrekao cak tri puta pre nego su ubili Isusa?
kako to da ga je Juda Iskariotski izdao ,a postao bezgresan?
Kako to da su se ucenici bezbroj puta svadjali medjusobom ko je najveci od njih?
kako to da je Petar dvolicio ,pa ga je Pavle javno optuzio zbog toga itd itd itd...
I ono glavno kako to da su pomrli,ako je kazna za greh,smrt?
Ti baziras svoju veru na jednoj reci iz Biblije kad ti odgovara,a kad ti ne odgovara onda volis da filoozfiras i razvodnjavas.
Zar si zaboravio da je Sotona taj koji vlada celim ovim svetom ,i da se cak pretvara u andjela svetlosti (da ne kazem i njegove pravde) kako bi sto vise ljudi odvratio od Boga Oca i njegovog sina Isusa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblijski princip je "NE GRESITI, I BITI SVET"

Ali, biblija daje mogucnost da neko sagresi, ali napominje "AKO KO SAGRESI IMAMO ZASTUPNIKA KOD OCA, ISUSA HRISTA PRAVEDNIKA, I ON OCISCAVA GREHE NASE"

Biblija to ne postavlja kao pravilo, jer pravilo je vec postavljeno "NE GRESI I BUDI SVET"

Bibliha postavlja to kao fikciju, ili hipoteticku mogucnost, imajuci na umu slabost ljudskoh tela.

Evo sta biblija uci po tom pitanju.

BUDITE SVETI:

"Zato, ljubazni, zapregnuvši bedra svojega uma budite trijezni, i zacijelo se nadajte blagodati koja će vam se prinijeti kad dođe Isus Hristos.
Kao poslušna djeca, ne vladajući se po prvijem željama u svojemu neznanju,
Nego po svecu koji vas je pozvao, i vi budite sveti u svemu življenju.
Jer je pisano: budite sveti, jer sam ja svet" ( 1 poslanica Petrova 1. 13 - 16 )

SVETI I BEZ MANE:

"Jer bi volja očina da se u nj useli sva punina,
I kroza nj da primiri sve sa sobom, umirivši krvlju krsta njegova, kroz nj sve, bilo na zemlji ili na nebu.
I vas koji ste nekad bili odlučeni i neprijatelji kroz pomisli u zlijem djelima,
A sad vas primiri u tijelu mesa njegova smrću njegovom, da vas svete i bez mane i bez krivice izvede preda se;
Ako samo ostanete u vjeri utemeljeni i tvrdi, i nepokretni od nada jevanđelja, koje čuste, koje je propovijedano svoj tvari pod nebom, kojemu ja Pavle postadoh sluga" ( Kološanima poslanica 1. 19 - 23 )

ČISTI, PRAVEDNI I BEZ GREHA - KAO ISUS:

Vidite kakvu nam je ljubav dao otac, da se djeca Božija nazovemo i budemo; zato svijet ne poznaje nas, jer njega ne pozna.
Ljubazni! sad smo djeca Božija, i još se ne pokaza šta ćemo biti; nego znamo da kad se pokaže, bićemo kao i on, jer ćemo ga vidjeti kao što jest.
I svaki koji ovaj nad ima na njega, čisti se, kao i on što je čist.
Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.
I znate da se on javi da grijehe naše uzme; i grijeha u njemu nema.
Koji god u njemu stoji ne griješi; koji god griješi ne vidje ga niti ga pozna.
Dječice! niko da vas ne vara: koji pravdu tvori pravednik je, kao što je on pravedan;
Koji tvori grijeh od đavola je, jer đavo griješi od početka. Zato se javi sin Božij da raskopa djela đavolja.
Koji je god rođen od Boga ne čini grijeha, jer njegovo sjeme stoji u njemu, i ne može griješiti, jer je rođen od Boga" ( 1 poslanica Jovanova 3. 1 - 9 )

SAVRŠEN ČOVEK BOŽJI:

"Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,
Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen" ( 2 Timotiju poslanica 3. 16 - 17 )

SAVRŠENI U LJUBAVI:

"I mi poznasmo i vjerovasmo ljubav koju Bog ima k nama. Bog je ljubav, i koji stoji u ljubavi, u Bogu stoji i Bog u njemu stoji.
Tijem se ljubav u nama savršuje da imamo slobodu na dan sudni; jer kao što je on i mi smo na svijetu ovom.
U ljubavi nema straha, nego savršena ljubav izgoni strah napolje; jer strah ima muku. A ko se boji nije savršen u ljubavi" ( 1 poslanica Jovanova 4. 16 - 18 )

SAVRŠENI UMOM:

"Braćo! Ne budite deca umom, nego pakošću detinjite, a umom budite savršeni" ( 1 poslanica Korinćanima 14. 20 )

SAVRŠENI U REČIMA:

"Jer svi pogrešujemo mnogo puta. Ali ko u riječi ne pogrješuje, onaj je savršen čovjek, može zauzdati i sve tijelo" ( Jakovu poslanica 3. 2 )

SAVRŠENI I BEZ IKAKVE MANE:

"Svaku radost imajte, braćo moja, kad padate u različne napasti,
Znajući da kušanje vaše vjere gradi trpljenje;
A trpljenje neka djelo dovršuje, da budete savršeni i cijeli bez ikake mane" ( Jakovu poslanica 1. 2 - 4 )

SAVRŠENI KAO BOG OTAC:

"Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen otac vaš nebeski" ( jevanđelje po Mateju 5. 48 )

JEDNAKI OBLIČJU SINA BOŽJEGA:

"A znamo da onima koji ljube Boga sve ide na dobro, koji su pozvani po namjerenju.
Jer koje naprijed pozna one i odredi da budu jednaki obličju sina njegova, da bi on bio prvorođeni među mnogom braćom" ( Rimljanima poslanica 8 28 - 29 )

MOLITVA APOSTOLA ZA SAVRŠENSTVO:

"Jer se radujemo kad mi slabimo, a vi jačate. A zato se i molimo Bogu, za vaše savršenstvo" ( 2 poslanica Korinćanima 13. 9 )

SAVRŠENI U VISINI MERE RASTA HRISTOVA:

"I on je dao jedne apostole, a jedne proroke, a jedne jevanđeliste, a jedne pastire i učitelje,
Da se sveti priprave za djelo službe, na sazidanje tijela Hristova;
Dokle dostignemo svi u jedinstvo vjere i poznanje sina Božijega, u čovjeka savršena, u mjeru rasta visine Hristove;
Da ne budemo više mala djeca, koju ljulja i zanosi svaki vjetar nauke, u laži čovječijoj, putem prijevare;
Nego vladajući se po istini u ljubavi da u svemu uzrastemo u onome koji je glava, Hristos.
Iz kojega je sve tijelo sastavljeno i sklopljeno svakijem zglavkom, da jedno drugome pomaže dobro po mjeri svakoga uda, i čini da raste tijelo na popravljanje samoga sebe u ljubavi" ( Efescima poslanica 4. 11 - 16 )

GLAVNO OBELEŽJE SVETIH:

"Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( otkrivenje Jovanovo 14. 12 )
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
DA LI ISUS I DANAS ISCELJUJE BOLESNE

Kao sto znamo - Isusova Bozanska misija na zemlji je bila objava carstva nebeskog koje dolazi, i spasenje sveta iz ropstva greha svojom zrtvom na krstu Golgote.
Kao jedna od potvrda njegovog Bozanskog autoriteta je bila njegova sila i moc da cini razlicita cuda, od kojih se posebno izdvajaju cuda isceljenja ljudi od razlicitih fizickih boolesti.
Isus je kao uslov da bi neko bio isceljen postavljao veru.
Tako se u ono vreme nije moglo naci sela u kojima je bilo bolesnika - jer je on tu prosao i iscelio sve bolesne.

Znajuci ovo, postavlja se pitanje "ako je Isus cinio cuda isceljenja u ono vreme - da li on to moze da cini i danas?"

Mozda je pravo pitanje upravo sledece "da li mi uopste imamo veru da danas na nebu postoji zivi spasitelj, i da on moze da nas isceli od bilo kakve bolesti - kao sto je to cinio nekada dok je bio na zemlji?"

Na osnovu svog licnog iskustva, i iskustva nekih drugih ljudi - odgovor na prvo pitanje je potvrdan. Da, Isus i danas ima istu moc da nas isceli od bilo kakve fizicke bolesti.

Da li imamo veru?

To je kljucno pitanje od koga zavisi da li ce mo biti isceljeni, ili ne.

U nastavku bih opisao nekoliko iskustava isceljenja, kako mog licnog, tako i nekih drugih ljudi u mom okruzenju.

Naime, 2000 godine imao sam licno isceljenje od kile ili bruha - kao posledice dizanja tereta.

Pri svakom manjem hodu, imao sam velike bolove.

Jedne veceri nakon izlaska iz crkve i uobicajenih bolova - zastao sam u jednoj zamracenoj ulici i uputio molitvu da me Bog isceli.

Te noci usnio sam san u kome sam sedeo u ordinaciji nekog lekara.
Lekar u belom mantilu je obilazio oko mene i stola, a onda seo i prstom pokazujuci ka meni rekao "ti imas bruh"

Ujutru sam se probudio bez svesti da sam imao ikakvu bolest, nije mi dolazilo na um, a nisam osecao nikakve bolove pri hodu.

Tek posle dva dana setajuci jednim parkom mi je odjedanput sinulo "covece pa ovo mene vise ne boli"

Tada sam cuo glas "to te je Bog iscelio, a ako mu ostanes veran isceljivace te od svih drugih bolesti.

Takodje, imao sam iskustvo vezano za isceljenje moje majke, koja je prevezena u bolnici zbog teskog sloga.

Nije mogla da stoji na nogama ni da hoda.

Neposredno dan posle njenog odlaska u kolima hitne pomoci - molio sam se "Gospode, molim te da iscelis moju majku.

Molim te uslisi me""

Tada sam cuo glas "vec sam te uslisio"

Sutradan sam otisao u posetu, a moja majka je ustala iz kreveta, i takoreci sva radosna trcala po hodniku.

Jos jedan slucaj je vezan za jednog nekrstenog prijatelja iz crkve, koji je bio bolestan, i lose se osecao.

Jednom je bio u poseti kod mene u stanu, i kasnije mi ispricao - da je u razgovoru samnom osetio kako je bolest izasla iz njegovog tela.

Kada je otisao kod lekara ovaj ga je pregledao, i sa cudjenjem zakljucio da je bolest nestala, i rekao "Ah znam, medicinsko cudo.

Idite kuci, zdravi ste"

Slusao sam iskustvo jednog coveka cija je zena bolovala od raka.

Radila je u posti, i jedna vernica crkve je tu cesto dolazila, i poznavala je ovu zenu, i ona joj se poverila.

Ova vernica je obecala da ce se crkva moliti.

Posle nekog vremena Bog je ucinio cudo, i iscelio ovu zenu.
Svi clanovi njene porodice su dosli u crkvu, a sin je upisao teoloski fakultet.

Zelim na kraju da kazem, da koliko trazimo od Boga - toliko ce mo i dobiti.

A presudno je to koliko imamo vere, i koliko smo spremni da se predamo iskreno Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Biblijski princip je "NE GRESITI, I BITI SVET"

Da to je princip, ne gresiti i biti svet, to je poziv da vise ne gresimo. Ali to nije moguce obicnom coveku, samo uz delovanje Svetog Duha mozemo biti sveti. Opet za delovanje Duha nije dovoljno jednom se moliti!

Moramo se svakodnevno moliti da nam Bog da silu da pobedimo greh! Moramo se svakodnevno posvecivati i iznova se krstavati Svetim Duhom. Pavle kaze "ispunjavajte se Duhom", to nije dovoljno uciniti jednom, vec on govori o "stalnom ispunjavanju"!

A zasto je to tako? Zasto moramo svakodnevno traziti silu?

To je slicno kao kada covek svakodnevno konzumira hranu. On ima tri obroka dnevno i to mu je neophodno da bi preziveo. Inace bi umro. I mi cemo duhovno umreti ako ne primamo Bozju silu i hranu tj. ako ne primamo Svetoga Duha svaki dan i neredovno se molimo. Isus npr. kaze - "ne zivi covek o samom hlebu, nego od svake reci koja izlazi iz usta Gospodnjih"

Potrebno je dakle svakodnevno se hraniti Bozjom recju i svakodnevno se ispunjavati Duhom!

Sad bih mogao da citiram i stihove koji o tome govore, ali mi je dugacko da pisem pa cu ostaviti za kasnije..

Ovo je ono sto mnogi propustaju da kazu ljudima, zato su vernici vecinom neposveceni ljudi, bez sile, a kako i mogu biti ako se neredovno mole, ne traze krstenje Duhom svaki dan i ne provode dovoljno vremena u Bozjem prisustvu slusajuci i usvajajuci njegovu rec?

Otuda ni sile ni cuda ni izlecenja nema, jer za ovo sve treba imati Duha i ziveti svetim zivotom.

Ti si Laodikeja u potpunosti u pravu za ovo.. Ja sam dosta toga pogresno pisao gore..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti zaista verujes u to sto pises, i to je tvoje pravo...,ali.....
kako je onda moguce da ga se Petar odrekao cak tri puta pre nego su ubili Isusa?
kako to da ga je Juda Iskariotski izdao ,a postao bezgresan?
Kako to da su se ucenici bezbroj puta svadjali medjusobom ko je najveci od njih?
kako to da je Petar dvolicio ,pa ga je Pavle javno optuzio zbog toga itd itd itd...
I ono glavno kako to da su pomrli,ako je kazna za greh,smrt?
Ti baziras svoju veru na jednoj reci iz Biblije kad ti odgovara,a kad ti ne odgovara onda volis da filoozfiras i razvodnjavas.
Zar si zaboravio da je Sotona taj koji vlada celim ovim svetom ,i da se cak pretvara u andjela svetlosti (da ne kazem i njegove pravde) kako bi sto vise ljudi odvratio od Boga Oca i njegovog sina Isusa.

Zato sto nisu imali Duha u pocetku, nije bio izliven, a i kasnije, morali su svakodnevno da se mole i krstavaju Svetim Duhom da bi mogli da se nose sa slabostima.. Cak ni to nije bila garancija da covek nece u jednom trenutku pasti, jer ima slobodnu volju, koja se protivi Duhu, i svakodnevno se protivi, zato je potrebno svakodnevno se moliti za Bozju silu, posvetiti sebe Bogu za taj dan, a Duh ne vrsi nasilje i ne daje svetost ako covek to ne zeli, on moze u bilo kojem trenutku pasti, u bilo kojem trenutku dana odluciti da se suprotstavi Duhu i ucini greh.. Sve to zavisi od slobodne volje..

Postoji molitva koja pomaze, treba se moliti da te Bog oslobodi tvoje "samovolje", to je kljuc pobede nad grehom. Ljudska volja odnosno samovolja je tu problem.. Sve dok covek svoju volju potpuno ne podlozi Bozjoj, stalno ce padati i nece pobediti greh..

I jos nesto, o ovome pisu apostoli, imas bezbroj stihova o tome kako se treba "svakodnevno ispunjavati Duhom", to nije dovoljno uciniti jednom, nije dovoljno jednom se posvetiti Bogu kada se krstis, vec to moras ciniti stalno i neprestano se moliti Bogu da ti da silu, vise puta dnevno! To je kao kada usvajas hranu da bi ziveo, tako isto moras usvajati i duhovnu hranu i isunjavati se Duhom!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Lukaa Popov: Bio sam ateist koji je ismijavao Benedikta XVI., a onda mi je život iz temelja promijenila njegova knjiga


Dr. sc. Luka Popov, fizičar je i obraćenik (s ateizma) na katoličanstvo u zrelijim godinama. Autor je knjige “Znanost i objava” u kojoj tematizira vjeru i objavu (ali i neke filozofske teme), počevši od pitanja naravne teologije, gdje se spominju filozofski velikani poput Aristotela i sv. Tome Akvinskog.

Svjedočanstvo Luke Popova prenosimo u cijelosti.

“Sve je počelo na jednom ručku. Sjedio sam dobro raspoložen okružen kolegama fizičarima kada je netko u posprdnom tonu spomenio papu Ratzingera. Ateist i neznalica kakav sam bio, odmah sam prihvatio šalu i nastavio sprdnju sa “nazi papom” koji propovijeda siromaštvo i skromnost, a odijeva se u zlatne haljine.

Svi smo se smijali na njegov račun, osim jednog kolege koji me je na moje petparačke fore samo ozbiljno upitao jesam li ikada pročitao nešto od pape Benedikta. Iskreno sam odgovorio da nisam. “Ako ti poklonim jednu njegovu knjigu, hoćeš li je pročitati?” – “Hoću.”

Par tjedana poslije u rukama sam držao knjigu “Sol zemlje”, intervju sa tada kardinalom Ratzingerom. Nisam ni slutio da će mi ta knjiga promijeniti život iz temelja. Toliko čiste i jasne, a opet duboke i istinom prožete misli, nisam susreo nikada ni prije ni poslije toga. Knjiga me toliko oduševila da sam po završetku čitanja odmah otišao u knjižaru i kupio još dvije Ratzingerove knjige: “Uvod u kršćanstvo” i “Vjera. Istina. Tolerancija.”, koje su me se svaka na svoj način posebno i vrlo duboko dojmile. Kad sam završio s njima otišao sam u gradsku knjižnicu i pročitao doslovno svaku Ratzingerovu knjigu koju su imali.

Nekih godinu dana kasnije zatražio sam krštenje u Katoličkoj crkvi. Krstio sam se u jednom austrijskom benediktinskom samostanu, a onaj kolega koji mi je poklonio “Sol zemlje” postao mi je krsni kum. Nakon par nezaboravnih dana u austrijskom samostanu, vratio sam se kući i napisao dugo pismo papi Benediktu, u kojem sam mu zahvalio na najvećem od svih darova koji jedan čovjek može darovati drugome – daru istine.

I zato je papa Benedikt XVI. uvijek bio i ostao “moj papa”. Onaj koji mi je pokazao istinu, onaj pod čijim sam se pontifikatom krstio, prvi put pričestio, primio svetu potvrdu i ispovijedio. Papa koji je u mom srcu uvijek imao i imat će posebno i rezervirano mjesto.

Nikada nisam doznao je li papa pročitao pismo koje sam mu napisao. Ako i nije, sada je na mjestu gdje će sigurno dobiti moju poruku: Hvala ti, dragi Benedikte! Moli za nas i pričuvaj nam stanove dok se ne vratimo u Očevu kuću”, zaključuje Luka Popov.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Papa Benedikt XVI je ucestvovao u aferama sa pedofilijom.

Bio je optuzen za seksualno zlostavljanje dece, i zbog toga je bio primoran da napusti sluzbu pape.

Crkva je u zelji da to prikrije - prikazala da je to bilo zbog bolesti.
 
Natrag
Top