Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Učlanjen(a)
17.10.2013
Poruka
20
Jel ima neka komanda da bi se mogao gledati neki kanal ali da ide sa mac-a, neshto nalik ovome
http://ip_address : port/live.ts?channelId=xxx&deviceMac=xx:xx:xx:xx:xx:xx&uid=xxxx
znam da se mozhe nachi u/p od mac-a i tako se gledati kanal na vlc-u ako nema play token, ali mac se ne menja, a u/p menja svaku minutu ..... Hvala.
 
Učlanjen(a)
07.12.2019
Poruka
196
Koliko uredjaja normalno moze da se spoji na kucni ruter? Konkretno, imam neki ZTE ruter star cca 5 godina (mozda i vise) i vidim da se zablokira kad spojim vise uredjaja odjednom (npr. dva box-a, smart tv, dva smartphone-a, dva laptopa, tablet, a preko njega ide i kucni telefon. Procitao sam jednom da na ove kucne rutere obicno moze ici do 6 uredjaja, pa pretpostavljam da, kada se spajam sa vise uredjaja koje palim i gasim tokom dana, da se iz tog razloga zablokira.

Da li postoji neki nacin da, tako da kazem, 'rezerviram' poziciju na ruteru za uredjaje koji su mi prioritet kao sto je recimo android box? Mislim nije neki veliki problem da resetiram ruter i onda mi sve normalno radi ali ako je moguce napraviti 'rezervaciju' onda zasto ne...

Da li ce ovaj problem nestati uvodjenjem optike (sa vecom brzinom interneta) i novog rutera???
 
Učlanjen(a)
23.03.2020
Poruka
259
Koliko uredjaja normalno moze da se spoji na kucni ruter? Konkretno, imam neki ZTE ruter star cca 5 godina (mozda i vise) i vidim da se zablokira kad spojim vise uredjaja odjednom (npr. dva box-a, smart tv, dva smartphone-a, dva laptopa, tablet, a preko njega ide i kucni telefon. Procitao sam jednom da na ove kucne rutere obicno moze ici do 6 uredjaja, pa pretpostavljam da, kada se spajam sa vise uredjaja koje palim i gasim tokom dana, da se iz tog razloga zablokira.

Da li postoji neki nacin da, tako da kazem, 'rezerviram' poziciju na ruteru za uredjaje koji su mi prioritet kao sto je recimo android box? Mislim nije neki veliki problem da resetiram ruter i onda mi sve normalno radi ali ako je moguce napraviti 'rezervaciju' onda zasto ne...

Da li ce ovaj problem nestati uvodjenjem optike (sa vecom brzinom interneta) i novog rutera???
Inaće u samom ruteru se moze podesit koliko uteđaja da prima.. Kod mene ih bude po 8,9
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
Koliko uredjaja normalno moze da se spoji na kucni ruter? Konkretno, imam neki ZTE ruter star cca 5 godina (mozda i vise) i vidim da se zablokira kad spojim vise uredjaja odjednom (npr. dva box-a, smart tv, dva smartphone-a, dva laptopa, tablet, a preko njega ide i kucni telefon. Procitao sam jednom da na ove kucne rutere obicno moze ici do 6 uredjaja, pa pretpostavljam da, kada se spajam sa vise uredjaja koje palim i gasim tokom dana, da se iz tog razloga zablokira.

Da li postoji neki nacin da, tako da kazem, 'rezerviram' poziciju na ruteru za uredjaje koji su mi prioritet kao sto je recimo android box? Mislim nije neki veliki problem da resetiram ruter i onda mi sve normalno radi ali ako je moguce napraviti 'rezervaciju' onda zasto ne...

Da li ce ovaj problem nestati uvodjenjem optike (sa vecom brzinom interneta) i novog rutera???
Dodijeli "primarnim" uredjajima fiksnu ip adresu i problem rijesen. Vecina rutera podnosi od 5-32 uredjaja na DHCP, sad ako ti, zena, klinci spojite svoje telefone na kucnu mrezu, ocito nestane ip adresa ako imas ruter koji hendla do 5 adresa. Jednostavno pomakni DHCP rang iznad 10 ili 15 i te adrese dodijeli fiksno bitnim uredjajima, vise nece biti problema (teoretski na fiksne adrese mozes spojiti do 253 uredjaja, ovisi kako konfiguriras sam ruter).
 
Učlanjen(a)
07.12.2019
Poruka
196
Hvala svima na pomoci! @kljuki29 jel moze na PM kratka uputa kako da to napravim? Pojma nemam o ruterima. Takodjer, svaku noc gasim ruter i sve uredjaje (TV, boxove, telefone itd). Da li je to problem ako odredim koji je primaran uredjaj, a koji sekndaran?
 
Učlanjen(a)
07.12.2019
Poruka
196
Nije problem... Jedino ako napravis reset rutera..to nemoj
Aha, znaci gasenje rutera iz struje putem kabla i reset rutera na dugme nije ista stvar? Nisam to znao. Hvala za info!

Kad sam vec tu da jos pitam, zna li neko neku listu sa dobrim izborom juznokorejskih serija i filmova u VOD (za STBEmu ili Smarters IPTV apk)??? Nekako ove standardne liste imaju sve zivo ali nemaju bas velik izbor korejskih i generalno azijskih filmova i serija...
 
Učlanjen(a)
23.03.2020
Poruka
259
Aha, znaci gasenje rutera iz struje putem kabla i reset rutera na dugme nije ista stvar? Nisam to znao. Hvala za info!

Kad sam vec tu da jos pitam, zna li neko neku listu sa dobrim izborom juznokorejskih serija i filmova u VOD (za STBEmu ili Smarters IPTV apk)??? Nekako ove standardne liste imaju sve zivo ali nemaju bas velik izbor korejskih i generalno azijskih filmova i serija...
Kad stisneš ono malo dugme sto moras ćaćkalicom, to vrati sve na tvorničke postavke
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.429
Kad stisneš ono malo dugme sto moras ćaćkalicom, to vrati sve na tvorničke postavke
I ono ti resetuje sve i u&p. Onda mora telefonski ja&operator da ti upise novi u&p.
Nije na odmet poneki put resetovati sve, komsijski mangupi znaju da provale pass.
Za kontrolu postoji aplikacija:
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overlook.android.fing
Moze u svaki momenat da se proveri koji su sve uredaji ukljuceni.
 
Natrag
Top