Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Učlanjen(a)
07.12.2019
Poruka
196
Aha, znaci dugme na ruteru je isto kao i kad ga iskljucim iz struje, a reset cackalicom na onu malu rupicu u ruteru vraca ga na originalna podesavanja ako sam dobro shvatio?

Ako sam dobro zapazio, svaki put kad ugasim ruter iz struje i ponovo ga upalim imam drugu IP adresu, da li je to moguce? Tako mi barem komp kaze kada pogeldam koja mi je IP adresa...
 
Učlanjen(a)
08.06.2019
Poruka
64
Moguće je. Meni, u Srbiji, dok sam bio pre na Orionu se menjala IP adresa posle svakog isključenja iz struje a sada na SBB-u ne, jedino kada ga restartujem iz njihove aplikacije ili sajta se promeni i to ne uvek
 
Učlanjen(a)
13.03.2018
Poruka
497
То зависи, највише од тога колико корисника (модема-рутера) је променило свој статус, тј. колико их је искључено и тиме ослободило своју ип адресу у тренутку ресетовања твог рутера. Врло мало и врло ретко се то дешава. Већина корисника не штеди толико струју и не искључује електронске уређаје.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.11.2012
Poruka
1.368
Aha, znaci dugme na ruteru je isto kao i kad ga iskljucim iz struje, a reset cackalicom na onu malu rupicu u ruteru vraca ga na originalna podesavanja ako sam dobro shvatio?

Ako sam dobro zapazio, svaki put kad ugasim ruter iz struje i ponovo ga upalim imam drugu IP adresu, da li je to moguce? Tako mi barem komp kaze kada pogeldam koja mi je IP adresa...
1. Isklucivanje iz struje je samo restart rutera a "cackalicom" je vracanje na fabricka podesavanja.
2. To sto ti se menja ip adresa svakim restartom rutera znaci da imas dinamaicku ip adresu i to je u tom slucaju normalno (sto je slucaj kod vecine ADSL ili VDSL korisnika i sto je po meni dobra stvar, kad negde popijes ban samo restartujes ruter i picis dalje)
Korisnici koji imaju kablovski internet uglavnom imaju staticke ip adrese i njima se restartom ne menja ip adresa i uopsteno se menja se vrlo retko (po meni veoma losa solucija i u tom slucaju se posle bana mora koristiti VPN ili neki proxy da bi pristupio zeljenom sadrzaju).
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
15.08.2018
Poruka
863
I da dodam nakon što se router vrati na tvorničke postavke pritiskom na tipku reset (preko 5 sekunda) ,u&p se vraća na default pa ako si ih zaboravio samo uguglaš na net svoj router i tip modela i izbaci ti tvoj u & p ,moja preporuka je da promijenis taj u & p čisto da nije ono klasicno admin/admin ili admin/1 a u nekim slučajevima i prazno :prazno.
Pozz.
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
moze li mi neko reci, kako i cime, najjednostavnije da promenim svoju "lokaciju", da bih koristio nesto iz druge drzave, ako sam dobro postavio pitanje (ne zamerite nesto na ne znanju)
 
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruka
29
Definitivno VPN. Potraži malo na netu i naći ćeš veliki broj tih servisa. Većina njih nudi besplatnu probu, tako da možeš da vidiš da li ti to završava posao.
 
Član
Učlanjen(a)
17.09.2009
Poruka
6
Pozdrav, da pitam mozda netko zna odgovor, naime neki portali rade u stalker portal playeru na racunalu, a taj isti portal sa istim macom ne radi na stb emulatoru. Ima li kakve nade da se to sredi ili... neko rijesenje ili objasnjenje zasto je to tako?
 
Natrag
Top