Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Učlanjen(a)
13.12.2020
Poruka
151
Uzeo sam ovaj neki boks. Nešto nisam baš zadovoljan čini se da ima AndroidTv. Na grinu mi prekida pvr sad znam da su prešli na plaćanje nego mi deluje da je nešto do sistema možda.
Neki savet za aplikacije?
Isto sam probao happy chicken i ne radi. Instaliram ali mi nije funkcionalna verzija i ne može da se apdejtuje.
Vidim tu ima i neki Tv store...
To je dobar box, instaliraj aplikaciju TIVI MATE kupi je na internetu i uživaj. PS brzina interneta ispod 10 nesmije biti.
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2010
Poruka
15
Pozz svima. Nesto ne razumem... na laptopu proveravam koji mac-ovi rade (jer mi je to misem i tastaturom brze nego na android tv-u). I kada pronadjem koji radi, i ukucam da na android TV, on ne radi. Zna li neko u cemu je problem? Hvala
 
Učlanjen(a)
27.10.2019
Poruka
482
Pozz svima. Nesto ne razumem... na laptopu proveravam koji mac-ovi rade (jer mi je to misem i tastaturom brze nego na android tv-u). I kada pronadjem koji radi, i ukucam da na android TV, on ne radi. Zna li neko u cemu je problem? Hvala
Najjednostavnije objasnjenje je sledeće: Windows plejer mnogo bolje odigra ulogu mag-a nego android aplikacija koju koristiš.
Nisi naveo u aplikaciji si unosio makove, pretpostavljam da je stb emu koja je poprilično zastarela za ove skenirane makove.
Probaj sa Ott navigator ili TiVi mate verovatno će ti raditi. Napomena obe premium aplikacije se plaćaju par eura
 
Učlanjen(a)
13.12.2020
Poruka
151
Pozz svima. Nesto ne razumem... na laptopu proveravam koji mac-ovi rade (jer mi je to misem i tastaturom brze nego na android tv-u). I kada pronadjem koji radi, i ukucam da na android TV, on ne radi. Zna li neko u cemu je problem? Hvala
Ispod 10mb/s internet IPTV slabo radi šteka
 
Član
Učlanjen(a)
10.02.2010
Poruka
15
Nisi naveo u aplikaciji si unosio makove, pretpostavljam da je stb emu koja je poprilično zastarela za ove skenirane makove.
Probaj sa Ott navigator ili TiVi mate verovatno će ti raditi. Napomena obe premium aplikacije se plaćaju par eura
Hvala!
Probao sam vise aplikacija na Android TV-u a ostao sam na Ott Navigatoru (Premium), nekako najbrze reaguje i pregledan je.
Imao sam mac-ove koji su neverovatno dobro reagovali, krene stream ubrzo nakon aktiviranja klikom daljinskog. A imam ponekad i mac-ove kojima treba vise vremena da pocne stream na TV-u. U poslednje vreme sam na nekim mac-ovima bio toliko uporan da su poceli sa stream-om posle 7-8-10 automatskih pokusaja Ott Navigatora (bio sam uporan jer je na laptopu iz prve radio).
Ali sada me nerviraju mac-ovi koji na laptopu odmah odreaguju a na Android TV-u nikako.

Ispod 10mb/s internet IPTV slabo radi šteka
Moj internet je 50 Mbps, trebalo bi da je dovoljno.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruka
266
kod kuće mi rade strimovi (nebitno da li su mac adrese, user&pass itd) ali na poslu neće da mi učita kanale
do čega to može biti?

generalno na poslu imam problem sa strimovima, čak i oni klasični što se preko browsera puštaju neki neće da rade, neki seckaju dosta. čak mi i ovi legalni kao što su rts planeta i iris tv prekidaju
ni kodi dok sam koristio pa kada treba da se ukuca ona adresa za neki build na poslu nije mogao da se konektuje

internet na poslu je dosta bolji od mog kućnog, ne znam da li su oni postavili neka ograničenja tu i ima li leka za to
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
330
kod kuće mi rade strimovi (nebitno da li su mac adrese, user&pass itd) ali na poslu neće da mi učita kanale
do čega to može biti?

generalno na poslu imam problem sa strimovima, čak i oni klasični što se preko browsera puštaju neki neće da rade, neki seckaju dosta. čak mi i ovi legalni kao što su rts planeta i iris tv prekidaju
ni kodi dok sam koristio pa kada treba da se ukuca ona adresa za neki build na poslu nije mogao da se konektuje

internet na poslu je dosta bolji od mog kućnog, ne znam da li su oni postavili neka ograničenja tu i ima li leka za to
Pitaj IT administaratora na poslu ;) . Šalim se ali ti vjerojatno na poslu to ograničavaju, ili sami ili Microsoft.
U mene je isti slučaj.
 
Učlanjen(a)
23.03.2020
Poruka
259
Pozz svima. Nesto ne razumem... na laptopu proveravam koji mac-ovi rade (jer mi je to misem i tastaturom brze nego na android tv-u). I kada pronadjem koji radi, i ukucam da na android TV, on ne radi. Zna li neko u cemu je problem? Hvala
Kupiš listu pa če radit. Ta ista radio onom tko je kupio. Jednostavno.

A ako hočeš komplicirano. Treba znati koju listu si ukrao. Za stb za windows za androod. Nisi naveo dali ti na androidu učita kanale ali neće da sliku pokrene ili šta?
Kad pokreneš na windows kako si rekao, pogledaj koji je useragent na tom playeru pa isti ukucaj u android. To bi bilo sto ti mogu ovako napisati. Ali ima tu xxx stvari. Ljudi se štite. Nemože više samo tako.
Ako to pokrečeš u sfvip playeru onda je moguče da na taj andrpid moraš u kucati i SN i ID1 I ID2 da bi radilo. Nije to jednostavno kao nekada. Moraš objasnit svaku sitnicu u pitanju da bi ti se mogao dati normalan odg. Ili tako ili jednostavno kupiš i gledaš.
 
Učlanjen(a)
19.01.2022
Poruka
53
kod kuće mi rade strimovi (nebitno da li su mac adrese, user&pass itd) ali na poslu neće da mi učita kanale
do čega to može biti?

generalno na poslu imam problem sa strimovima, čak i oni klasični što se preko browsera puštaju neki neće da rade, neki seckaju dosta. čak mi i ovi legalni kao što su rts planeta i iris tv prekidaju
ni kodi dok sam koristio pa kada treba da se ukuca ona adresa za neki build na poslu nije mogao da se konektuje

internet na poslu je dosta bolji od mog kućnog, ne znam da li su oni postavili neka ograničenja tu i ima li leka za to
Na poslu treba raditi a ne gledati iptv
 
Natrag
Top