Internet Radio i Televizija - Pitanja i Odgovori

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Nije druze, ne vredi taj report. Ti si svedok i reci ko ubedljivo najvise prijavljuje tih postova? Mislim da sam ja ali mi je dosadilo trubiti jedno te isto. I kad prijavim stoji post po pola dana, smem u sve zivo i mrtvo da se zakunem. Ne kazem da se ne reaguje i tad ali sporo, posle neko napise "Ne sedimo mi ceo dan na racunaru".. Pa podelite jos nekome neki status urednika, reagovace se i bez prijavljivanja. Pa bilo je i urednika kad sam napisao ovaj post, zar moramo sve da prijavimo, mozete (ne ti licno, u globalu) i sami da obrisete. Pa nije samo doticni u pitanju, i sinoc smo ja i Ilija skrecali paznju da se objavljuje po jedan strim u postu i skupi se 10 postova zaredom od istog usera.

Resenje je da se ili zabrane domace liste, kao sto Torpedo rece ili da stvarno pocnete da koristite opcije koje imate, banovanja. Sta ako napravi novi acc, banuj i njega a onda na onaj prvi dupliraj kaznu. Mozda se nece nista promeniti ko zna, ali ne vredi pricati a nista ne pokusati promeniti.

Pa šta vamo se neće objavljivati a na ruskim forumima hoće, ljudi što je sa vama. Znači avcom kako kaže sota nije ovdje objavljen nego tamo tako da nije copy/paste odavdje nego odande. Ja ga nisam ni imao evo dok se nije objavio. Šta bi se sad trebao registrirati na ruski forum da bi imao što gledati.I evo pogledam i već ga nema a jeste brzi na brisanju. Znači nije vam u cilju da domaće kanale gledaju naši ljudi nego stranci. Strašno!

Pa nismo na Ruskom forumu nego na nasem, sta mene briga sta ce da tamo objavljuju, dal AVCOM ili BNET, bitno je da se ovde zna i postuje neki red. I nisu u pitanju liste sada vec nepostovanje pravila, dupliranje lista, postovi bez code i HPOSTS taga.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Kada imam vremena, ja sam po vise sati na foruma, da, znam da ti dosta postova prijavljujes i hvala na tome... Kad sedim za racunarom, pogledam forum bar na sat vremena, kada nisam kod kuce ili radim nesto drugo jednostavno ne mogu da intervenisem, verujem i da je tako sa vecinom urednika i moderatora... Nekada mi stoji otvoren tab u browseru, a radim nesto drugo, pa ne vidim, a izgleda da sam tu. Nekad se objavi 20 postova za 5 minuta, ne moze se sve to ispratiti, osim ako neko ne radi samo to. Treba imati na umu da svako od nas ima zivot van foruma, i da jednostavno da nas ima i 10, verovatno bi se isto desavalo, jer niko od nas nema odredjeno vreme kada je tu na forumu, vec kada ko ima vremena je tu. Sto se tice kaznjavanja ja jesam za to, ali opet kada se banuje neko ko krsi pravila, a aktivniji je clan krene hajka na nas, vise puta se desavalo...

Ipak ja mislim da je problem do clanstva ne ovom delu foruma, uredjujem ceo podforum kompjuteri i jos po nesto, i jedino ovde imam problema... Svi znamo sta je ovde problem, svima je krivo kada neka domaca lista stane, kao i sto je neko listu koju je dobio od nekoga podeli, kao i trolovi, koji to rade jer jednostavno uzivaju da nekome nanesu stetu, ili imaju koristi od toga. Nikoga nije briga za ruse i litvance, i slicno, problem su nase liste. Resenje je zabrana psotavljanja nasih listi, ali jedini rezultat toga ce biti sto ovde nece biti rasprava zasto je to neko objavio... Liste ce se i dalje gasiti, dovoljno je da neko ode na jedan sajt gde ljudi iz celog sveta dolaze i objavi je, i stace za sat-dva...
Poenta je da ovo nije jedino mesto gde se to radi vec ima mali milion takvih mesta, i gasenje listi nista nece spreciti. Sto se tice Avkoma, za kojim dosta vas zali, trebalo bi da znate pre objavljivanja kod nas, on je vec duze vremena bio kod Hasbacha-e, i gasen je i pre toga vise puta, a i sami znate da sta dodje do njega nikad ne potraje... Jedini nacin je da nadjete nesto sto mozda nema niko(gotovo nemoguce), ili nesto sto mali broj ljudi ima i da se nadate da ce potraje bar par meseci, to iskljucuje sve sto je objavljeno bar jednom u zadnjih godinu dana. Sve sto je objavljivano se stalno trazi i skenira, i uvek ce ga neko nalaziti i uvek gasiti.
 
Učlanjen(a)
24.09.2012
Poruka
1.156
Ja takodje mislim da je najbolje ako imas nesto domace,kvalitetno,daj na pp onom u koga imas poverenja i kraj.Bolje tako,nego javno.Pozdrav svima.
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
resenje jeste podeliti na pp i javno voditi evidenciju ko je kome sta dao, da ne bude da jedan clan dobije 100 listi, a neko ni jednu, primer, podelio sam iskon tom i tom, bnet tom i tom, avcom tom i tom, da se zna ko sta ima, ako se deli preko pp, otvori se tema za evidenciju i cepaj :D
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.628
Odgovor

Nisam izbrisao Avcom ja a zasto je obrisan poznato vam je svima... ali bi da napisem par rijeci.

Ako je dotican Avcom stavio u CODE a nije u HPOSTS 100 brise se Post to vam je svima poznato.

Imam osjecaj da smo okruzeni djecom manjom od 10g pa neznaju kako i sta tj. Nemaju kucno vaspitanje ???

Prica koja izgleda nema kraja?? jer svakom je dovoljno jedan do dva puta skrenut paznju na osnovne stvari ovog foruma koje bi svi trebali da postujemo ... sve dzaba mada se o tom pisalo XXXXX puta

Zivim gdje zivim i od nekog tog mog zivotnog pocetka u stranoj drzavi pasalo meni ili ne bio sam prinudjen da se prilagodim kako u privatnom zivotu tako i u poslovnom da ne kazem pravilima i zakonu zemlje u kojoj zivim.

Svako od vas ima u svom zivotu neka svoja pravila kojih se drzite i koje postujete dal su privatna ili poslovna nebitno.

Svaki forum ima neka svoja pravila pa tako i SF Forum samo sto na dosta drugih foruma Copy/Paste sa njihovog foruma na druge forume dobijes BAN a za pogrdne rijeci i tom slicno takodjer bez rasprave pa se misli.

Onomad kad nisu bila pravila bunili ste se da se uvedu pravila svima poznato kad su se uvela pravila nevalja ??? i da naglasim sve na vase insistiranje sto nisam jednom napisao.

Da se mene pita ja bih vam dozvolio sve da postujete pa i duplirajte postove nije problem tako da tad nece bit niko ko bi mogao nekom prebacivat i kritikovat zasto i zbog cega si to postao i na osnovu toga rasprave u nedogled.. a mi ce to sve da pratimo i nadziremo da ne dodje do vrijedjanja medjusobno nebitno na kojoj osnovi.

Ali jedno ne zaboravite u skladu da bih vam dozvolili sve da postujete i duplirate postove ovo nije nas forum da na njemu radimo sta zelimo i hocemo nije nasa svojina mozemo biti zahvalni sto forum postoji i sto nam daje ovu vrstu mogucnosti za druzenje ne mislim samo na SF Forum nego opcenito da postoji Forum gdje se ljudi okupljaju i druze a da nekog reda i discipline treba da bude mislim da smo svi jedno u tom pogledu?? ili se kod vas ne praktikuje red i disciplina??? tj. donosenjem nekog reda, discipline tj pravila u vasem ili vasim zivotima od vas pa i od mene takodjer.

Vracam se na pocetak .. kad bih ja ovdje gdje zivim radio onako kako ja zelim i kako meni pase gdje bi dogurao sa svojim ponasanjem??? Naravno u smislu da ne postujem red i zakon mada nisam poprimio ni 1% mentaliteta drzave u kojoj zivim ali... moram da postujem njihova pravila.

Sto se tice nadziranja foruma ja sam svaki Dan na forumu ali.... jedno ne zaboravite prije nego pisete u mnozini prozivajuci druge mislim na nas iz Stafa da ne radimo svoj posao kako valja i odgovorno... dal se neko nekad zapitao dal je covjek ne daj boze imao smrtni slucaj u familiji?? Dal je ne daj boze bolestan??? Dal covjek mozda radi tj. Na poslu je ... dal ima familiju i familijarne obaveze??? Sve to i jos mnogo toga vise kao primjera ima jer... i ja mogu svasta nesta da pisem ako nema veze samnom naravno da mi je lako pisat a druga stvar vi svi znate koliko nas ima iz Stafa dok mi moramo ispratit pojedinacno svakog od vas sto nije lako Ban vamo Ban tamo opomene takodjer i na osnovu toga nikova koliko volis.

Koja b*****a ce sjedit 24 sata za kompom i pratit sve sto se desava na forumu uz to provjeravat svaki Post dal je to isto vec postano??? Lako je pricat al ajd nek neko iz sale nadzire forum 24 sata samo jedan Dan i nek provjerava svaki post pa da vidimo koliko ce mu to prijati

Malo urednika??? Nije ni to jednostavno predloziti nekog za urednika jer je to odgovorna funkcija koja se dodjeljuje ljudima koji su stekli maksimalnog povjerenje onih ljudi iz Administracije da tu istu nebi zloupotrijebili itd....

Ako sam davio ne zamjerite al imao sam potrebu da napisem ovo sve

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
19.628
Jedan dug vremenski period sam ja ratovao sam sto se tice objavljivanja domacih lista javno i odlucio da predlozim da se uvede zabrana za postanje istih javno sto je uz vasu suglasnost urodilo plodom i trajalo je koliko je trajalo da bi se nakon toga izmjenilo i uz vasu suglasnost donijela nova pravila u smislu HPOSTS 100 naravno i tu sam sudjelovao maksimalno... ja se ne sjecam onomad da je bilo ko od vas u ono vrijeme posvetio toliko paznje uvodjenjem zabrane objavljivanja domacih lista javno i dodajem ... jednom mi je doktor rekao previse se trudite i zalazete za druge ... previse mislite na druge ... previse se opterecujete problemima drugih ... promijenite se momentalno i mislite malo vise na vas i vodite vise racuna o sebi.

Bilo je vremena kad smo svi za jednog jedan za sve ... spremni bili jedni drugima izaci u susret u svakom pogledu rusili forume kad bi SF Forum bio prozvan da ne kazem napadnut pa i ja sam uz vasu pomoc smo zacepili usta svima ali.... to je kako vidim proslost jer... od kad sam poceo da vise mislim na sebe i da sebi vise paznje posvijetim nekako se mnogo cega okrenilo protiv mene a najveci uzrok su slike u temi Album mada i sad gdje mogu i koliko mogu svakom pomognem naravno ako mogu ... i zato sam postao pretplatnik
Totala itd... jer sam smatrao da i u tom pogledu mislim malo na sebe.

Dodajem nikad bas nikad nisam ni jednom clanu zamjerio bio zavidan ili prozvao bilo koga od vas za postavljanje bilo koje vase slike u Album temi ... dok neki od vas mene jesu... naprotiv meni drago i uvijek ce biti ako imate sta da gledate tj slikate itd....

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
2.131
Tko još čita pravila ja osobno sam se možda koji puta zeznuo pa nisam stavio u code ili bude kasno pa neznam ni disam il sam možda pijan pa pišem gluposti.Uglavnom treba uvesti ako već nije da svaki novi user koji ulazi u ovo područje kao i svako drugo da ga link vodi na pravila i da se stavi vrijeme čitanja pa tako dok čeka da vrijeme iscuri možda od dosade i pročita i stavit ne sad minutu nego bar 5 minuta da utvrdi gradivo.Naravno vidio sam ovi stari useri koji nisu ovdje zalazili a imaju dosta postova drugdje a šta opet sa njima.Što se mene osobno tiće mislim da ovo zasad dobro funkcionira hide post je ok .
Glupo je neobjavit listu ovdje ako si ju već našao negdje drugdje javno objavljenu i to čak bez hide post,ali ako si ju osobno našao skeniranjem ili ti ju je netko polonio to je budalaština.
 
Natrag
Top