Internet Radio i Televizija - Kutak za druzenje

Član
Učlanjen(a)
10.10.2009
Poruka
151
Kaspersky ima bolje rezultate, ali nije ESET mnogo iza, i nije u svim kategorijama iza. Recimo prosle godine je ESET imao najbolji skor za false positive detekciju(to jeste najmanje pogresno prijavljenih virusa).

Moram da dodam, da ne znam razlog zasto se eset nalazi po performance iza BitDefender-a i Kasperskog, jer manje resursa zauzima, brze radi scan, ne koci racunar prilikom update(mada radi update 10 puta u toku dana). Eset AV modul ima malo slabiju detekciju od Kasperskog i bitdefendera, ali ima solidan firewall, koji redovno azurira konfiguracije, i recimo Eset smart security je 1000x bolji od cistog NOD32-a. Kada se jos kombinuje sa malwarebytes ima istu zastitu kao i ovi sa boljim rejtingom. U svakom slucaju i ti bolji promase ponesto sto malwarebytes otkriva, pa bi ste svejedno koristili malwarebytes tako da to nije dva na jednoga :D

Uglavnom, antivirus smanjuje sansu za samo 5-6 procenata za infekciju racunara. Ukoliko korisnik dozvoli instalaciju(namerno ili slucajno) dzabe antivirus. Takodje ako se plugin-ovi u browserima aktiviraju automatski, dzabe vam antivirus, ako nemate firewall(ili ga ne koristite kako bi trebalo) opet dzabe antivirus.

Najvise zavisi od korisnika. Sto se tice ovih sto ne koriste uospte AV, nadam se da bar provere fajlove koje skidaju, ili vec znaju da fajlovi nisu zarazeni(skidaju sa proverenih mesta). Naravno ima i varijanta koju Boki koristi ili recimo deep freeze pa da vratite sistem uvek u stanje kakvo je bilo kada nije bio zarazen. To pomaze kod vecine virusa. U nekim slucajevima virus se moze prosiriti i na druge particije ili eksterne diskove, ili moze cak izmeniti backup(ukoliko se cuva na mountovanom disku) pa to nece pomoci.
Teško se može prigovoriti ovako detaljnoj analizi. Ja lično koristim isključivo NOD32 i isključujem ga po potrebi dok recimo, KAV pamtim po situacijama da je pojedine viruse jedino on prepoznavao i da je bila priča da je KAV proizvodio viruse koje je samo on mogao da detektuje. Verovatno odatle i ovakve definicije na VUJAKLIJI :)
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
7.937
Ja po navici Kasperski, svaki mjesec reseter pokrenem i miran. A sa druge strane, nije kriv AV ako ga isključim da bi nešto skinuo što baš i nije regularno. Tako ti je mene shebao (naravno ne namjerno) moj prijatelj, kaže ugasi da ti nebi loder ubio AV. Ugasim, kad mi je valjukno nekih kineza :roll: i dan danas pijem antibiotike:beee:
 
Učlanjen(a)
22.01.2017
Poruka
186
Antivirus nikad ne reaguje ako nema nesto sto ne bi trebalo da bude u fajlu koji skidate.Svasta se stavlja u aplikacije.Ako se malo ne razumes u neke stvari,ode pc jabana.Recimo skidas neku aplikaciju za mobilni,kad ona u raru exe to ce vas garant malo zadati muke.Badijala I Kasperski-probajte Eset internet security 10,pa onda pricajte jel vredi il je smece.Kad probas u ruteru otvoriti neki port,odma reaguje a ne za neke druge stvari.Meni je super Eset posebno ovaj internet security-ima i firewall u njega,imate i banking i payment protection.Naravno uzima minimalno memorije.Koristio sam jedno vreme od jednog prijatelja keyloger,i sam kaze ako imas eset iskluci ga od svih antivirusa samo eset ga prepoznae,ubacio ga na uzb i ovaj odma ga obrise,ubacio na mobilni isti keyloger.Na mobilnog imam onaj jak kasperski i nista keyloger radi normalno to je taj jak Kaspersky.Sad nemoram pamtiti lozinke za logovanje uvjek ih zaboravim.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.01.2017
Poruka
186
Svako ima svoja iskustva,moja su takva da mi se Kaspersky ne dopada kao antivirus za pc.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.11.2016
Poruka
229
Devedesetite godini po kompjuterima su bili instalirani MccAfee, Norton, Sophos, ehhh nostagija.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top