Ima li na forumu proroka?

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ovo je ozbiljna tema i sličnost naslova s komičnim filmom
"Ima li pilota u avionu" je slučajna. :)
Na forumu se mnogo govorilo o pravim i lažnim prorocima i kako ih prepoznati.
Osim biblijskih proroka danas su se u svijetu pojavili novi proroci koji prorokuju svršetak svijeta i drugi Kristov dolazak. Neki od njih preciziraju i datume. Prorokovanje je ljudima zanimljiva tema.

Tko je prorok?

Prorok je čovjek Božji i glas Božji.
U biblijskom smislu prorokovati znači govoriti u Božje ime. Prorok (lat. propheta, hebr. nabi) Božji je glasnogovornik, prenositelj Božje poruke koja se može odnositi na prošlost, sadašnjost ili budućnost, za razliku od poganskih proroka koji proriču samo buduće događaje.

Proroci i oni koji imaju dar prorokovanja na izgradnju Crkvu (1 Kor 14, 4), upućuju na Božje milosrđe i ljubav (KKC 218), no isto tako i naviještaju ono što Bog želi da se u budućnosti dogodi (KKC 2115). Taj dar nije namijenjen samo za posebne, svete ljude, nego za sve koji su kršteni u Duhu Svetom i koji se otvaraju njegovu djelovanju u poniznosti i iskreno čeznu za tim darom.

Pa ima li na forumu proroka? Ima! :) I pravih i lažnih.

Mislim da se prorokom može nazvati svaki onaj koji s Božjom Riječi daje utjehu drugima i jača njihovu vjeru i nadu, poziva na obraćenje.
Lažni prorok ili onaj koji misli da je prorok a nije, ne prenosi utjehu,
već strah i zabrinutost, njegove riječi nemaju snagu jer govori sam od sebe.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Ima li na forumu proroka? Najprije treba posvijestiti da postoje proroci i 'proroci'. Tko su proroci? - sama si izvrsno odgovorila i dala orjentir kako ih prepoznati. A na pitanje - Tko su 'proroci'?, opet si ti prije nekoliko dana dala definiciju za koju bih ti ja dao "Pavlovu" (ne Nobelovu) nagradu. Rekla si ovako - 'Proroci' su oni koji svako malo pomaknu datum Isusova dolaska. :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Za vas i nije teško biti prorok. Jasno je da ćete se valjati u blatu favela, kartela, nasilja, ubistava.

To je lako pogoditi. POBAČAJ CRKVA = RIMSKA KURVETINA STARA.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
No oni pravi će ćutati, dok će se oni lažni naći prozvanima da brane svoje "proroštvo"...

Zato što pravi proroci sami za sebe ne svjedoče, jer su ponizni i istinoljubivi i znaju da su samo instrument u ruci Božjoj. Tako je isto kod svetaca, ni jedan nije rekao -ja sam svetac- nego su drugi rekli o njemu vidjevši njegov život i djela.


Ima li na forumu proroka? Najprije treba posvijestiti da postoje proroci i 'proroci'. Tko su proroci? - sama si izvrsno odgovorila i dala orjentir kako ih prepoznati. A na pitanje - Tko su 'proroci'?, opet si ti prije nekoliko dana dala definiciju za koju bih ti ja dao "Pavlovu" (ne Nobelovu) nagradu. Rekla si ovako - 'Proroci' su oni koji svako malo pomaknu datum Isusova dolaska. :)

To s datumima je zbilja jadno. Kako to ljudi ne uviđaju, nije mi jasno. :rolleyes:
Htjela sam nešto pitati. Obojicu.
Mire je danas napisao ovo:

Tako je, zato ja ne mogu da gubim vreme, da se raspravljam oko beznacajnih stvari, kada postoje vaznije stvari. Ako neko jos nije poznao vreme u kojem zivimo, onda mi je stvarno zao, i ja tim ljudima zelim pomoci..

Ne shvatam da mozete da gubite vreme na ovakve stvari..

Valjda je vaznije pozabaviti se sobom i trenutnom situacijom, jer ovo sto se desava trenutno u svetu je direktno ispunjavanje Bozjih prorocanstava.. Ako je tako, onda mi kao Hriscani treba ljude da upozorimo na to, a ne da se bavimo medjusobnim razmiricama...


Ja ne razumijem čemu panika?
I sama ponekad pomislim da su posljednja vremena, ali često to pomislim i za svaki novi dan - možda je poslednji!
Kad ne možemo osigurati ni jedan dan, niti za jedan pedalj produžiti život, zar ne bismo trebali živjeti onako kako smo živjeli cijeli život? U vjeri, ufanju i ljubavi prema Bogu i bližnjima. Katolička Crkva nikad nije naglašavala posljednja vremena, ali stalno govori o obraćenju, smrti, vječnom životu i svim drugim istinama vjere. Molitva uvijek, sv. Misa i sakramenti uvijek, kao i dobra djela. Bodriti se međusobno, organizirati se, učiniti sve što možemo -to da. Ali ne vjerujem da će katolici početi djelovati kao jehovci i obilaziti kuće navješćujući obraćenje, niti da će se zaustaviti u svom redovitom kršćanskom životu jer dolazi smak svijeta.
Ne znam da li ste razumjeli što sam željela reći, ali stvarno ne znam zašto bi se trebali bojati nakon svega što je Gospodin učinio za nas. Taj isti Gospodin u kojeg smo cijelog života vjerovali i nastojali Ga ljubiti, sad ćemo Ga se početi plašiti?
Vremena jesu ozbiljna i teška, ali ja neću nikome (tko me pita) govoriti o strahotama posljednjih vremena, već o Ljubavi Božjoj.

Što vi mislite? I kako sve ove događaje živite?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
To s datumima je zbilja jadno. Kako to ljudi ne uviđaju, nije mi jasno. :rolleyes:

Pođi piti ocat pa će ti biti 'jasno'.

Htjela sam nešto pitati. Obojicu.

Mire je danas napisao ovo:

Ja ne razumijem čemu panika?
I sama ponekad pomislim da su posljednja vremena, ali često to pomislim i za svaki novi dan - možda je poslednji!
Kad ne možemo osigurati ni jedan dan, niti za jedan pedalj produžiti život, zar ne bismo trebali živjeti onako kako smo živjeli cijeli život? U vjeri, ufanju i ljubavi prema Bogu i bližnjima. Katolička Crkva nikad nije naglašavala posljednja vremena, ali stalno govori o obraćenju, smrti, vječnom životu i svim drugim istinama vjere. Molitva uvijek, sv. Misa i sakramenti uvijek, kao i dobra djela. Bodriti se međusobno, organizirati se, učiniti sve što možemo -to da. Ali ne vjerujem da će katolici početi djelovati kao jehovci i obilaziti kuće navješćujući obraćenje, niti da će se zaustaviti u svom redovitom kršćanskom životu jer dolazi smak svijeta.
Ne znam da li ste razumjeli što sam željela reći, ali stvarno ne znam zašto bi se trebali bojati nakon svega što je Gospodin učinio za nas. Taj isti Gospodin u kojeg smo cijelog života vjerovali i nastojali Ga ljubiti, sad ćemo Ga se početi plašiti?
Vremena jesu ozbiljna i teška, ali ja neću nikome (tko me pita) govoriti o strahotama posljednjih vremena, već o Ljubavi Božjoj.

Što vi mislite? I kako sve ove događaje živite?

Ne znam do kraja što je mire točno mislio, ali ja ne mislim da treba grozničavo bilo što činiti. Ne mislim također da treba panično ljude upozoravati, jer na koncu paničnost ni u čemu ne koristi. Mire je i mene osobno "prozvao" da "tratim vrijeme" mlateći ovdje praznu slamu, i nije me s time uvrijedio, ali isto tako ja sam uvjeren da ovo što radim nije mlaćenje prazne slame. Sam mire ukazuje na opasnosti koje nosi moguća kontrola ljudi, u svakom pogledu, od "gospodara svijeta", a ja baš mislim da protiv njih najviše mogu učiniti pokazujući kako je baš Jovan veličatelj tih divljaka. Da nije Jovana, divljaci ne bi imali moć. I zbog toga ja ću se divljacima nastaviti suprotstavljati prokazujući "Jovane" koji su pogonsko gorivo tih divljaka.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To s datumima je zbilja jadno. Kako to ljudi ne uviđaju, nije mi jasno. :rolleyes:
Htjela sam nešto pitati. Obojicu.
Mire je danas napisao ovo:





Ja ne razumijem čemu panika?
I sama ponekad pomislim da su posljednja vremena, ali često to pomislim i za svaki novi dan - možda je poslednji!
Kad ne možemo osigurati ni jedan dan, niti za jedan pedalj produžiti život, zar ne bismo trebali živjeti onako kako smo živjeli cijeli život? U vjeri, ufanju i ljubavi prema Bogu i bližnjima. Katolička Crkva nikad nije naglašavala posljednja vremena, ali stalno govori o obraćenju, smrti, vječnom životu i svim drugim istinama vjere. Molitva uvijek, sv. Misa i sakramenti uvijek, kao i dobra djela. Bodriti se međusobno, organizirati se, učiniti sve što možemo -to da. Ali ne vjerujem da će katolici početi djelovati kao jehovci i obilaziti kuće navješćujući obraćenje, niti da će se zaustaviti u svom redovitom kršćanskom životu jer dolazi smak svijeta.
Ne znam da li ste razumjeli što sam željela reći, ali stvarno ne znam zašto bi se trebali bojati nakon svega što je Gospodin učinio za nas. Taj isti Gospodin u kojeg smo cijelog života vjerovali i nastojali Ga ljubiti, sad ćemo Ga se početi plašiti?
Vremena jesu ozbiljna i teška, ali ja neću nikome (tko me pita) govoriti o strahotama posljednjih vremena, već o Ljubavi Božjoj.

Što vi mislite? I kako sve ove događaje živite?

Mire je preplašen, a ne zaboravi da je on dugo bio u kandžama kulta veštice s kristalnim zubima. Zato tako i reagira. Naime, subotari su milenijaristi, kult nastao i održavan u najavljivanju kraja sveta, te su im oči i uši istrenirane da u svemu, doslovno u svemu vide "Biblijska proročanstva" i ostvarivanje istih.

Ponavljam u svemu.

Ako si pažljivo pročitala moj post na drugoj temi, onaj u kome spominjem Ragnarok, vidjela si odakle je ta opsesija.

Kulture se naime prožimaju, pa tako imamo da i ljudi s ovih prostora, nesrećnih u toj mjeri da smo retko kada stvarno imali mir i stabinost, barem to nismo imali u poslednjoj deceniji prošlog stoljeća, ljudi čija predkršćanska tradicija (slavenska) nije imala (kao ni keltska, ona izvorna) takve mitove o "gottdamerungu", sada ovdje paniče i što javno, što prikriveno najavljuju Dieas Irae.

A što Isus govori svojima za taj "dan"?

Ne boj se stado malo.

O tome da taj dan dolazi kao lopov u noći, dakle iznenada da i ne govorim.

Jednostavno je, ja lično nemam namjeru da negiram da će se pravi Diaes Irae dogoditi, jer to će se i dogoditi, no isto tako nemam namjeru, niti ljudima govorim da "samo što nije", "ostvaruju se proročanstva".

Zašto? Pitat ćeš me...

Zato što se proročanstva nikada ne razumiju pre nego što se dogode. Nikada. A bazirati svoje "upozoravanje" samo na jednom retku, jednom stihu, jednom poglavlju, pa onda intersekcijalno jurcati od knjige do knjige da bi se "raumjela Pisma" je blasfemija.

Bog naime nikada čovjeku nije govorio razbacano, da upotrebim izraz iz svoje struke, tako da čovjek mora da defragmentiše poruku. Nikada Bog tako nije govorio, niti govori.

Pravi prorok, jer ovo je tema o proroicima, neće, makar i imao taj dar (a taj se dar ne dobija ičitavanjem knjige Danielove, kao što to čine nasrtljivi sluge lažlivca, niti ga možemo imati tako što ga mi nasrtljivo tražimo.

O tome da prorok treba da pruži utehu (ako doista jeste prorok i ako je doista glasnik (malak - anđeo) Duha Svetoga - Samog Boga) da i ne govorim.


Pitala si nas (Slapa i mene) kako mi gledamo na ove dane i reći ću ti iskreno da upozoravam na ono što se događa, da doista vidim prste sina pogibli u ovome, ali da istovremeno osjećam, da tako kažem smrad ljudskog u svemu tome, posebno jer znam koja kultura, koji duh (um) stoji iza onih koji panično upozoravaju, i onih koji sve ovo izvode.

Da li imam dar "proroštva"?

Ne znam, možda, no to i nije bitno, znam samo da uspoređujem duhove. A ovo nisu duhovi bliskog istoka.

One koji svet vode u propast vodi kultura, duh da tako kažem, severa, duh Lokija i Votana. Pa čak i Kineze ne vodi duh njihove tradicije, nego duh marksizma, a to je duh sjevera.

Da li iza svega stoji sotona?

Da, kao i uvijek.

Igra se s ljudima, navodeći ih da odbace Boga. Lukav je i igra na win/win.

No Kristova je poslednja, a tu sotona sve i da želi, NE MOŽE NIŠTA.

A Krist poručuje da JOŠ NIJE VRIJEME.

DA OSTANEMO BUDNI I VJERNI. VJERNI NJEMU A NE DEKALOZIMA; LUDAČAMA; SUBOTAMA.

NJEMU.

I DA SE NE BOJIMO.

NEGO DA BUDNI ČEKAMO.


Hoće li nas mučiti i vređati zbog toga?

Hoče.

Hoćemo li biti ućutkivani zbog toga?

Hoćemo.

No ne smijemo ćutati, još manje se predati, i možda najvažnije NIKAKO NE SMEMO NADU POLAGATI U ČOVJEKA.

A POLAGANJE NADE U ČOVJEKA JE I TE KAKO ONO NA ŠTA POZIVAJU SLEDBENICI NAKOTA MILERITSKOG:

Da skratim, za pravog Kršćanina je svaki dan kao poslednji, za pravog Kršćanina je budnost budnost u vjeri, a ne u subotama prokletim, veganizmu licemerne seksualne igračke osionih sotoninih slugu (Bates i White) ili bilo čemu što ČOVJEK NUDI KAO RAZUMEVANJE I SREDSTVO SPASENJA.

Što misliš po čemu će nas suditi?


Napisala si ranije da će to biti po Ljubavi.

Pa ljubimo li mi Njega? Ljubimo li mi bližnjeg svog?

Ako li to ne činimo, onda čemu se nadamo?

Molimo li se mi za snagu da izdržimo?

Imamo li vjere u Njega?

A vjera u NJega nije tvrditi da eto "volimo Krista", a da ni jednu Njegovu zapovjed ne činimo.

Donosimo li mi drugima Krista tako što im dajemo utjehu, razlog za smirenost (jer On je mir), živimo li mi svaki dan kao da nam je poislednji, i sa zahvalnošću dočekujemo li novi dan?

To je ono što trebamo činiti, a ne laprdati o tome kako je kraj vremena, ili kao sledbenici ludaka iz USA, maskiranih pagana (jer Ragnarok i dalje čekaju) ljudskim sredstvima pokušavamo da spoznamo dan i čas te se pripremimo tako što ćemo subotariti, jesti kupusa i prdeti o kurvama po forumima i portalima....


Ne znam do kraja što je mire točno mislio, ali ja ne mislim da treba grozničavo bilo što činiti. Ne mislim također da treba panično ljude upozoravati, jer na koncu paničnost ni u čemu ne koristi. Mire je i mene osobno "prozvao" da "tratim vrijeme" mlateći ovdje praznu slamu, i nije me s time uvrijedio, ali isto tako ja sam uvjeren da ovo što radim nije mlaćenje prazne slame. Sam mire ukazuje na opasnosti koje nosi moguća kontrola ljudi, u svakom pogledu, od "gospodara svijeta", a ja baš mislim da protiv njih najviše mogu učiniti pokazujući kako je baš Jovan veličatelj tih divljaka.

Upravo tako.

Divljaci, potomci i sledbenici duha onih što Quintilija Vara i legije njegove pobiše, duh onih što tri stoljeća pljačkaše i silovaše, duh koji vođaše kurvara i seronju Luthera, duh koji vođaše slikara u pokušaju, su oni koji ovo danas čine.


Da nije Jovana, divljaci ne bi imali moć. I zbog toga ja ću se divljacima nastaviti suprotstavljati prokazujući "Jovane" koji su pogonsko gorivo tih divljaka.

Ne Jovana, nego onih kao Jovan.

Jovan je samo jedan, jedna od žrtava prokletog koda.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Mire je preplašen, a ne zaboravi da je on dugo bio u kandžama kulta veštice s kristalnim zubima.

Mire je najiskreniji i najpošteniji od svih vas ostalih. On se bar trudio da dokaže nešto Biblijom.

A vi niste nimalo, toliko ste zagadili raspravu da ste čak i njega otjerali.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ima li proroka na forumu to ne znam.

Ali da ima onih koji su spremni da na svaki mig Ivana Ninnčića - Iveka (Tripo41) zaključavaju teme i banuju ljude to znam.

Dalje neću, neka se oni koji to čine prepoznaju sami.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
ali ja ne mislim da treba grozničavo bilo što činiti.

Najbolja potvrda je Isus. Ništa nije grozničavo radio, čak ni najvažnije i najveće djelo na svijetu-djelo Otkupljenja.
Kad su ljudi bili tjeskobni i nervozni zbog svojih problema, netko je zgodno rekao:
A koliko Bog ima problema, a uvijek je radostan! :)


Ne mislim također da treba panično ljude upozoravati, jer na koncu paničnost ni u čemu ne koristi.

Tako i ja mislim.
Osobe s kojima živim i krug prijatelja je katolički svijet, ali ni sa kim o ovome ne razgovaram. Samo na forumu.
Jednom sam u društvu rekla da su ovo mogući znaci posljednjih vremena, ali nitko ni da trepne. Jedna prijateljica mi je odmah citirala Evanđelje- "da nitko ne zna..", a drugi odgovor je bio kako trebamo jednako živjeti u vjeri kao da imamo 100 godina pred sobom i kao da nam je posljednji dan. I čini mi se da je to katolički mentalitet.



Mire je i mene osobno "prozvao" da "tratim vrijeme" mlateći ovdje praznu slamu, i nije me s time uvrijedio, ali isto tako ja sam uvjeren da ovo što radim nije mlaćenje prazne slame. Sam mire ukazuje na opasnosti koje nosi moguća kontrola ljudi, u svakom pogledu, od "gospodara svijeta",

Naravno.
Stanje u Cro je ipak malo drugačije glede djelovanja protestanskih sljedbi. Mirni su. Ne vidim da su prisutni u medijima. Doduše, ja ni ne gledam TV, a i ne zalazim na hrv. forume, ali mislim da je kod nas najveći problem sekularizacija.
Ali ako se dogodi da mi se sutra susjeda ili prijateljica pojada da joj se dijete priklonilo nekoj sekti, uputit ću je na ovaj forum.
Ti si ovdje priložio odličan materijala pa se svatko može informirati ividjeti o čemu se radi. A što se tiće izraza "mlaćenje slame" još uvijek mislim da ju je autor teme napisao iz bespomoćnosti. Nikome nije drago kad ga se "ogoli."

Što se tiče kontrole ljudi...moguće, ali, ali...ja polazim od slijedećeg. Bog je u svojoj ljubavi nas zaštitio na način da Sotona nema pristupa u naše duše bez osobne privole. Đavao ne zna što mislimo, samo može zaključiti po našim činima. Može nam napastovati s nekom mišlju, ali uvijek vrijedi ono pravilo da je Sotona kao "zavezan pas na lancu". Neće nas ugristi ako mu se ne približimo. Isto tako, ako smo pred opasnosti od kontrola ljudi i ljudskog uma, pitanje je kako će to biti. Ja mislim da će čovjeku uvijek ostati slobodna volja. To je bio Očev dar i po tome smo bogoliki.
 
Natrag
Top