Ima li na forumu proroka?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
"На синоду у Безиерсу 1246. године такође је одлучено да лаици не сме бити дотупан латински и народни језик, а свештенству народне теолошке књиге. Поглавље 36. Лаици, чак ни на латинском, не могу држати теолошке књиге, нити они ни обични службеници [...] за нас је ово одлучено и познато да је то правилна уредба."
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
"За време Изабеле I од Кастиље и њеног мужа Фердинанда II Арагонског, штампање народних Библија било је забрањено у шпанском државном праву. Шпанска инквизиција која је основа да је уништавање свих хебрејских књига и свих народних библиja 1497."
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
"С цензуром од 4. јануара 1486. године и извршним редбом од 10. јануара, изборни надбискуп Бертхолд вон Хенеберг из Мајнца Бертхолд је сматран да је немачки језик претходио сиромасан да би могао репродуковати прецизне и добро формулисане латинске и грчке текстове. За сваку књигу преведену на немачки пре дистрибуције морала се добити лиценца одређених универзитетских професора. У супротном би неко био екскомунициран, књиге би биле одузете и неко би морао да плати казну од 100 златних флорина изборном надбискупу."
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pogledaj pod temom Cenzura Biblije. To su vjerojatno pisali protestanti jer spominju katare i uredbe iz Toulousa. I gradsko vijeće Tarragone. Ja nisam ništa drugo našla osim ovoga.

Ništa taj ne čita osim Dnevno Hr i Narod Hr.
:) .

I ovako nešto iz prve ruke što mu naiđe..dublje istraživanje za njega je glavobolja.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ništa taj ne čita osim Dnevno Hr i Narod Hr.
:) .I ovako nešto iz prve ruke što mu naiđe..dublje istraživanje za njega je glavobolja.

Haha, ti to kažeš za Slapa? Ne bih rekla da je istraživanje za njega glavobolja, naprotiv.., samo nama ne padne na pamet što su u stanju napraviti protestanske glave. :beee:A uglavnom se sve svodi na napad protiv Katoličke Crkve. O. K.
Jovane, tebe muči to što je ili nije zabranjivala Katolička Crkva, sad konkretno vezano uz Bibliju.
Stvar je u savim različitom mentalitetu katolika/pravoslavaca i protestanata i samom odnosu prema Božjoj Riječi. Vi ste izgubili taj trascendentalni pristup prema Bibliji, ono sveto i božansko iskustvo u dodiru s Božjom Riječi koje mijenja život. Vi se odnosite prema Bibliji kao prema dnevnim novinama, željni senzacija ili željni zadovoljiti svoju znatiželju tražečći ispunjenje svojih želja koje vi sami nazvate "dar proroštva". Sorry, ali to je očigledno.
Nikome se nije zabranjivala Biblija, stoljećima se na sv. misi čitala Riječ Božja i svećenik ju je tumačio narodu. Vi nemate svećenike, nemate biskupe, nemate kome polagati račun i radite što hoćete. Mi imamo i toga smo se držali i dalje ćemo to poštovati. Na vašem negativnom (i sramotnom) protestantskom primjeru smo se osvjedočili koliko je Crkva bila u pravu.
Znaš da su neki rekli da cjepivo protiv covida može umanjiti inteligenciju i ima posljedice na mozak. E pa, ako ja sutra počnem javno propovijedati Evanđelje ili nasvješćivati novu nauku, osnovati sektu i k tome lijepiti plakate po gradu, znači da mi nije dobro, pa molim da me slobodno netko prijavi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogledaj pod temom Cenzura Biblije. To su vjerojatno pisali protestanti jer spominju katare i uredbe iz Toulousa. I gradsko vijeće Tarragone. Ja nisam ništa drugo našla osim ovoga.

https://hr.wikinew.wiki/wiki/Censorship_of_the_Bible

To su pisali Baptisti i subotari, nemoj misliti da Anglikanci i Luterani misle išta dobro o katarima. Mada tko zna, poslednjih godina (decenija) se kroz Hollywoodsku propagandu širi mit o "dobrim" i "jadnim" katarima....


Haha, ti to kažeš za Slapa? Ne bih rekla da je istraživanje za njega glavobolja, naprotiv.., samo nama ne padne na pamet što su u stanju napraviti protestanske glave. :beee:A uglavnom se sve svodi na napad protiv Katoličke Crkve. O. K.

Istraživanje Svetog Pisma ni za koga nije glavobolja. No oni sestro pod istraživanjem podrazumevaju "forenzičko" istraživanje, a to nikakve veze s fuhovnošću i pravilnim iščitavanjem PIsama nema.

Stvar je u savim različitom mentalitetu katolika/pravoslavaca i protestanata i samom odnosu prema Božjoj Riječi. Vi ste izgubili taj trascendentalni pristup prema Bibliji, ono sveto i božansko iskustvo u dodiru s Božjom Riječi koje mijenja život.

Da li znaš zašto je to tako?

Zato što ih ne vodi isti Duh.

Mi Svetom Pismu prilazimo kao Duhovnoj poruci koja nas tješi ili daje odgovore na duhovna, ponavljam duhovna pitanja. Što je u suštini i namera PIsama kao takvih.

Oni, Pismima prilaze s ciljem pronalaženja dokaza za svoja predubeđenja.


Vi se odnosite prema Bibliji kao prema dnevnim novinama, željni senzacija ili željni zadovoljiti svoju znatiželju tražečći ispunjenje svojih želja koje vi sami nazvate "dar proroštva".

Ne, sestro, njihov je pristup mnogo, mnogo gori od toga.

Oni Sveto Pismo posmatraju (a i Boga samoga) kao LEŠ na stolu za prosekturu.

Kao leš nepoznatog čovjeka, o kome ne znaju ništa, ali duboko u sebi žele da "saznaju".


Otuda i "cherry picking" citata, otuda i blasfemije.

To je u stvari ono "istraživanje" PIsama koje Jovan (kao i svi oni ustalom) spominje....

A kada PIsma posmatrana na taj način ne daju odgovore koje oni traže, e tada se, jer ih Pisma ne zadovoljavaju, okreću Kuranu, Talmudu, Kabali....


Njima Isus nije OTELOTVORENI BOG. A, ako i jeste, onda oni njega ne spoznaju u Tijelu NJegovom, Crkvi, nego "seciraju" Bibliju.

Preneseno, Biblija je u njihovoj podsvijesti šta?

Leš Boga, fizička prisutnost mrtvog Boga, koga onda, traže u seciranju Biblije.

Traže dokaze za svoja predubeđenja.


A sve je plod verovanja da je Bog lično PISAO BIBLIJU, iako sama Biblija NI NA JEDNOM MESTU TO ZA SEBE IZRIČITO NE TVRDI.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Znaš da su neki rekli da cjepivo protiv covida može umanjiti inteligenciju i ima posljedice na mozak. E pa, ako ja sutra počnem javno propovijedati Evanđelje ili nasvješćivati novu nauku, osnovati sektu i k tome lijepiti plakate po gradu, znači da mi nije dobro, pa molim da me slobodno netko prijavi.

Ne maštaj :) :)
 
Natrag
Top