Ima li na forumu proroka?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A to ko je ovde zaista Bozji sluga (prorok), to se moze proveriti delima i nacinom zivota. Osobu koja zivi nemoralno ne treba ni slusati, jer takva osoba ne moze imati vezu sa Bogom, niti ce je Bog upotrebiti da prenese njegovu rec..

Ne samo to, jer pazi, pitanje nemorala je u zavisnosti šta neko (posmatrač - slušalac) smatra nemoralnim. Dakle, ni to nije glavni i jedini način spoznavanja da li je neko prorok ili da li ga treba slušati.

Da pojasnim.

Bog bira ko će i kako će govoriti u Njegovo ime. Bog jedini. A to uopšte ne podrazumeva moralnost u ljudskom vidu. Nimalo.

Jer, ne zaboravi: "Moje misli nisu vaše misli....". Shodno tome, to da li nekog kada govori Božije trebamo slušati ili ne, se ne određuje time da li isti/ista pije alkohol, kafu, puši, jede meso i slično.

JOŠ MANJE SE ODREĐUJE TIME DA LI PONAVLJA, PAPAGAJSKI PONAVLJA I CITIRA PISAMA.

I upravo se tu jasno vidi da svi oni koji na "proroštvu" insistiraju, NE GOVORE PO BOGU I OD BOGA, NEGO OD SEBE SAMIH.


Takodje, apostol Jovan nam daje konacan test kako mozemo prepoznati proroke i "razlikovati duhove", jer nije svaki duh od Boga, osim onog koji "priznaje da je Isus u telu dosao"..

O tome sam vec pisao, kako protestanti poricu Hristovo telo i krv (a to se odnosi na Euharistiju).. U Jovanovo vreme su naime gnostici umesto vina uzimali vodu, jer nisu priznavali Hristovu zrtvu, tj. judejski zrtveni sistem.

U danasnje vreme Jehovini Svedoci zabranjuju vernicima Euharistiju (jer ona je rezervisana samo za vodje u Bruklinu), Adventisti uzmaju sok umesto vina a ostali protestanti poricu "prisutnost Hrista" u hlebu i vinu, cime poricu i njegovo telo i krv!

Znaci, nacin prepoznavanja je isti i danas, samo je ovo perfidno prikriveno, da ljudi ne primete prevaru..

P. S. i Martin Luter je mrzeo Euharistiju, nije mogao da je podnese!

Ovo je krucijajlno i jedino važno. Nema drugog testa za proroka osim toga što si naveo.

Da ponovim, ako li neko za sebe govori da je prorok a negira prisustvo Hrista u EUHARISTIJI, od BOGA NIJE NEGO JE OD SOTONE.

A to automatski znači da je svako od "proroka" nakota Mileritskog šta?

Lažljivac i sotonski akolita.


Uostalom, koji od proroka Biblijskih postade to "mantrajući" nad Pismima i "istraživanjem proroka"? KOJI?

NITI JEDAN JEDINI.

Dakle ko su "proroci" subotarski i džehouvistički?

Lažni proroci, proroci sotonini a ne Božiji.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Da, moze se reci da smo svi mi proroci. Svi koji tumacimo bibliju ili navescujemo Bozju Rec!

Po bibliji, objave Bozje se ne odnose uvek na buducnost. Nekad su Bozji ljudi iznosili samo "ono sto bi moglo biti" umesto da proricu nesto sto ce se "sigurno desiti" u buducnosti.. Kao sto je to recimo slucaj sa Jonom, postoje dakle i uslovna prorocanstva..

U biblijskom smislu prorok je covek koga Bog izabere da u njegovo ime prenosi ljudima njegove objave i opomene..

Jovan Krstitelj nista nije prorekao, on je navestio dolazak Hrista, dakle ono sto je vec bilo zapisano. A ipak Hristos za njega kaze da je bio "i vise od proroka"..

Zbog toga dolazimo do zakljucka da je "predvidjanje buducnosti" zapravo sporedna uloga proroka a ne primarna..

I za Mojsija se kaze da je "prorok", mada on nije prorekao nista:

"Ja ću za njih podići proroka poput tebe od svojih ostalih Izraelaca, i staviću svoje riječi u usta. Reći će im sve što mu naredim. Ja ću pozvati svakoga ko ne sluša moje reči koje prorok govori u moje ime."

To je najvaznija definicija. Prorok u Bibliji je bio neko ko je govorio Bozje reci ljudima koji su ih trebali cuti..

Hristos Davida takodje naziva "prorokom", mada on nije navescivao buducnost, ljudi ga nisu smatrali prorokom, a on sebe nije tako nazivao (odnosno nije shvatao da ga je Duh upotrebio da navesti Hrista).

Mi danas imamo sklonost da prorokom smatramo samo onog ko predvidja buducnost, ali to nije primarna funkcija proroka..

Ono sto je jos vazno naglasiti je da proroci cesto nisu bili ni svesni da je ono sto su izgovarali vezano za buducnost, govorili su "onako kako ih je vodio Duh", odnosno sto im je u tom trenutku doslo da kazu..

Mi cesto i sami sebe uhvatimo kako neke reci koje izgovaramo, nisu nase reci, odnosno cudimo se odakle nam to.. A radi se o tome da Duh Sveti upotrebljava coveka za prenos informacija drugima kojima je to neophodno..

Hristos kaze "ne brinite se sta cete govoriti, jer ce govoriti Duh Oca vasega kroz vas".

Svakako, prorok nije nepogresiv covek, osim kada citira Boga direktno..

A to ko je ovde zaista Bozji sluga (prorok), to se moze proveriti delima i nacinom zivota. Osobu koja zivi nemoralno ne treba ni slusati, jer takva osoba ne moze imati vezu sa Bogom, niti ce je Bog upotrebiti da prenese njegovu rec..

Takodje, apostol Jovan nam daje konacan test kako mozemo prepoznati proroke i "razlikovati duhove", jer nije svaki duh od Boga, osim onog koji "priznaje da je Isus u telu dosao"..

O tome sam vec pisao, kako protestanti poricu Hristovo telo i krv (a to se odnosi na Euharistiju).. U Jovanovo vreme su naime gnostici umesto vina uzimali vodu, jer nisu priznavali Hristovu zrtvu, tj. judejski zrtveni sistem.

U danasnje vreme Jehovini Svedoci zabranjuju vernicima Euharistiju (jer ona je rezervisana samo za vodje u Bruklinu), Adventisti uzmaju sok umesto vina a ostali protestanti poricu "prisutnost Hrista" u hlebu i vinu, cime poricu i njegovo telo i krv!

Znaci, nacin prepoznavanja je isti i danas, samo je ovo perfidno prikriveno, da ljudi ne primete prevaru..

P. S. i Martin Luter je mrzeo Euharistiju, nije mogao da je podnese!
Manje ,vise odgovor ti je OK,sem u vezi JS,i jos nekih sitnica....
Evo samo u knjizi prorka Jeremije ,opisano je pogubno delovanje laznih proroka
O laznim prorocima

Јеремија 14:14 A Gospod mi reče: Laž prorokuju ti proroci u moje ime, nisam ih poslao, niti sam im zapovedio, niti sam im govorio; lažne utvare i gatanje i ništavilo i prevaru srca svog oni vam prorokuju.

Јеремија 23:16 Ovako veli Gospod nad vojskama: Ne slušajte šta govore proroci koji vam prorokuju; varaju vas, govore utvare svog srca, ne iz usta Gospodnjih.
17 Jednako govore onima koji ne mare za me: Gospod je rekao: Imaćete mir; i svakome koji ide po misli srca svog govore: Neće doći na vas zlo.
21 Ne slah tih proroka, a oni trčaše; ne govorih im, a oni prorokovaše.
25 Čujem šta govore ti proroci koji u ime moje prorokuju laž govoreći: Snio sam, snio sam.
26 Dokle će to biti u srcu prorocima koji prorokuju laž, i prevaru srca svog prorokuju?
27 Koji misle da će učiniti da narod moj zaboravi ime moje uza sne njihove, koje pripovedaju jedan drugom, kao što zaboraviše oci njihovi ime moje uz Vala.
30 Za to, evo me na te proroke, govori Gospod, koji kradu moje reči jedan od drugog.

Јеремија 26:8 I kad Jeremija izgovori sve što mu Gospod zapovedi da kaže svemu narodu, uhvatiše ga sveštenici i proroci i sav narod govoreći: Poginućeš.
9 Zašto prorokova u ime Gospodnje govoreći: Ovaj će dom biti kao Silom, i ovaj će grad opusteti da neće u njemu niko živeti? I skupi se sav narod na Jeremiju u dom Gospodnji.
Slicno je i danas.
Ljudi sami moraju da nauce da raspoznaju duhove.
U pocetku to je bilo u vezi nepriznavanja Isusa Hrista,a danas je to uceno otislo u hiljadu finesa....
Pa pogledajte i sami,Kako je moguce da Isusovu naredbu da Hriscani ne smeju da ubijaju, danas ubijaju u ime Hrista? i to od krstaskih ratova do dana danasnjeg.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa pogledajte i sami,Kako je moguce da Isusovu naredbu da Hriscani ne smeju da ubijaju, danas ubijaju u ime Hrista? i to od krstaskih ratova do dana danasnjeg.

To je zloupotreba vere. Niko to ne podrzava. Ne mozes ti ubiti nekog u Ime Hrista, to je suludo!

Postoji samoodbrana, i to nije pogresno u odredjenim slucajevima, npr. kada ti neko napadne zenu na ulici i stane da je siluje. Cak i da si sam andjeo, neces to moci gledati mirno, vec ces reagovati.. Ili ti smatras da bi trebalo da pustis da ti taj ubije zenu? Mozes li to? Pa i Mojsije ubija egipcanina pa nije kriv!

Ne znam za tebe, ali da mi neko napadne mog bliznjeg, zenu ili tudje dete, ja bi reagovao!

Isti je slucaj kada neko napadne tvoju domovinu, a ti sluzbom u vojsci, stitis i svoj dom, koji je u tom slucaju ugrozen!

Ne mozes se ti pouzdati u vlast, da ce te ona zastititi, ako ti ne preduzimas nista, jer kad bi svi tako razmisljali nestala bi i policija i vojska, a tvoja kuca i tvoj dom u drzavi u kojoj zivis bi bili ugrozeni, jer ne bi bilo nikoga da te brani!

Hristos nije bio protiv vojne sluzbe, a nije bio ni Jovan Krstitelj, koji je ucio vojnike kako da posteno sluze vojsku!

Nikada se nije zahtevalo od Hriscanina da napusti vojnu sluzbu kad postane vernik, cak je Pavle rekao da "ne nosi svog maca uzalud, vec da kazni neposlusne" i da je to Bogom data sluzba..

Hristove reci "okreni i drugi obraz" i "ko te natera jednu milju idi s njime dve", se odnose na status jevreja u rimu, jer su oni bili kaznjeni zbog svoje neposlusnosti, Bog ih je predao rimljanima, da im robuju! I trebali su to strpljivo da podnose! Kao i da daju porez caru!

Ovo se pogresno tumaci kao da se to odnosi na nas, ali to nije tako! To sa nama nema puno veze, osim sto mi trebamo graditi mir uvek kad god smo u mogucnosti i ne trebamo vrsititi silu i nasilje nikome! Dok je samoodbrana Hriscanima dozvoljena u odredjenim slucajevima, pa cak i rat. Ali to je stvar okolnosti, i da svako proceni da li je rat opravdano sredstvo ili ne.. To je pitanje savesti!

Mnogi svestenici, ukljucujuci i pravoslavne katolicke i adventisticke, su odbijali vojnu sluzbu iz raznih razloga, a posebno pod hitlerovom vlasti..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To sa nama nema puno veze, osim sto mi trebamo graditi mir uvek kad god smo u mogucnosti i ne trebamo vrsititi silu i nasilje nikome!

Da, da, mi trebamo graditi mir, ali ne mir po ljudskim shvatanjima, nego po Božijim.

I tu dolazimo do srži problema.

Ljudski "mir" nije nikada po volji Božijoj.... NIKADA.

Ako li se i pitaš zašto je to tako, odgovor se nalazi u činjenici da je čovek jedino biće koje ubija po svojoj volji. Ne iz samodbrane, ne od gladi, nego zarad svog ega.

Shodno tome, i mir koji čovek "uspostavi" nije ništa drugo do potčinjavanje drugih ljudskom egu osnaženom snagom oružja.


Pa i Mojsije ubija egipcanina pa nije kriv!

Što je možda najinteresantnije, Mojsije (ko god da je on bio) nije bio kriv ni po Egipatskom zakonu. Pripadao je (posvojenjem) najvišem krugu (vladarskoj porodici) a kako su sinovi Israela bili (pod uslovom da sve tumačimo doslovno) "ljudi" (robovi) vladara lično, zakon je doslovno zahtevao da pripadnik vladarske kuće štiti one koji su pod njegovim vlasništvom, dakle i da ubije onog koji maltretira njegove "ljude" (robove)....

Dakle Mojsije nije skrivio krv Egipćanina (osim ako se nije radilo o tome da je digao ruku na pripadnika vladarske kuće, nekog od prinčeva. U tom slučaju bio bi kažnjem po principu "krv za krv")

Isto tako, ni neimenovani faraon koji naređuje pokolj muške dece Israelaca, to ne bi mogao da uradi, niti postoji arheološki dokaz da je i jedan faraon ikada naredio takvu stvar. Niti jedan jedini.

Nevezano za temu, ali kako stari jezici (pa i Hebrejski i njegov najbliži rođak staro Egipatski) za termin smrt imaju više značenja, sasvim je moguće da se nije radilo o ubijanju muške dece, nego o "egiptizaciji", tačnije o odvajanju muške dece od sredine u kojoj su rođeni i pretvaranju istih u Egipćane, a to je za etnofiletističku zajednicu kakva je Israelska, bilo ravno smrti, i to je pisac knjige "Bega" (egzodus), a to nije Mojsije, tako i postavio, naglašavajući i to kao vid represije kojoj su sinovi Israela bili podvrgnuti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To je zloupotreba vere. Niko to ne podrzava. Ne mozes ti ubiti nekog u Ime Hrista, to je suludo!

Postoji samoodbrana, i to nije pogresno u odredjenim slucajevima, npr. kada ti neko napadne zenu na ulici i stane da je siluje. Cak i da si sam andjeo, neces to moci gledati mirno, vec ces reagovati.. Ili ti smatras da bi trebalo da pustis da ti taj ubije zenu? Mozes li to? Pa i Mojsije ubija egipcanina pa nije kriv!

Ne znam za tebe, ali da mi neko napadne mog bliznjeg, zenu ili tudje dete, ja bi reagovao!

Isti je slucaj kada neko napadne tvoju domovinu, a ti sluzbom u vojsci, stitis i svoj dom, koji je u tom slucaju ugrozen!

Ne mozes se ti pouzdati u vlast, da ce te ona zastititi, ako ti ne preduzimas nista, jer kad bi svi tako razmisljali nestala bi i policija i vojska, a tvoja kuca i tvoj dom u drzavi u kojoj zivis bi bili ugrozeni, jer ne bi bilo nikoga da te brani!

Hristos nije bio protiv vojne sluzbe, a nije bio ni Jovan Krstitelj, koji je ucio vojnike kako da posteno sluze vojsku!

Nikada se nije zahtevalo od Hriscanina da napusti vojnu sluzbu kad postane vernik, cak je Pavle rekao da "ne nosi svog maca uzalud, vec da kazni neposlusne" i da je to Bogom data sluzba..

Hristove reci "okreni i drugi obraz" i "ko te natera jednu milju idi s njime dve", se odnose na status jevreja u rimu, jer su oni bili kaznjeni zbog svoje neposlusnosti, Bog ih je predao rimljanima, da im robuju! I trebali su to strpljivo da podnose! Kao i da daju porez caru!

Ovo se pogresno tumaci kao da se to odnosi na nas, ali to nije tako! To sa nama nema puno veze, osim sto mi trebamo graditi mir uvek kad god smo u mogucnosti i ne trebamo vrsititi silu i nasilje nikome! Dok je samoodbrana Hriscanima dozvoljena u odredjenim slucajevima, pa cak i rat. Ali to je stvar okolnosti, i da svako proceni da li je rat opravdano sredstvo ili ne.. To je pitanje savesti!

Mnogi svestenici, ukljucujuci i pravoslavne katolicke i adventisticke, su odbijali vojnu sluzbu iz raznih razloga, a posebno pod hitlerovom vlasti..
Hahahaha,
Zamisli apostola Petra,ili nekog drugog apostola da u samoodbrani ubiju nekoga???
Ciju ti to nauku zastupas?
Ja bi rekao sotonsku jer to sto ti pises nema blage veze sa Hristovom naukom.
a ti budi musko pa priznaj da nisi Isusov sledbenik.
2.Тим 3:12 Заправо, сви који желе да живе одано Богу у јединству са Христом Исусом биће прогоњени.
I kako da se brane od progonstva? Oruzjem?,samoodbranom?
Sta kaze Isus?
Luka, glava 6
27 Ali vama kažem koji slušate: ljubite neprijatelje svoje, dobro činite onima koji na vas mrze.
Luka, glava 6
28 Blagosiljajte one koji vas kunu, i molite se Bogu za one koji vas vređaju.
Luka, glava 6
29 Koji te udari po obrazu, okreni mu i drugi; i koji hoće da ti uzme kabanicu, podaj mu i košulju.
Luka, glava 6
30 A svakome koji ište u tebe, podaj; i koji tvoje uzme, ne išti.
Matej, glava 5
21 Čuli ste kako je kazano starima: Ne ubij; jer ko ubije, biće kriv sudu.
22 A ja vam kažem da će svaki koji se gnevi na brata svog nizašta, biti kriv sudu; a ako li ko reče bratu svom: Raka! Biće kriv skupštini; a ko reče: Budalo! Biće kriv paklu ognjenom.
Dakle budi musko pa priznaj da to ne mozes da ispunis,jer ove Isusove zapovedi prave razliku izmedju pravih i laznih Hriscana.
Ali ovo je tema o proorcima,a ti pocinjes sa samoodbranom???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I kako da se brane od progonstva? Oruzjem?,samoodbranom?
Sta kaze Isus?

A gde pise da se trebas odreci vojne sluzbe kada postanes Hriscanin, samo mi to navedi???

Pavle kaze da onaj koji nosi mac je "sluga Bozji"! I nigde ti nije zapovedio da napustis vojnu sluzbu!

Te zapovesti koje navodis se ne odnose na vojnike, vec na obicnog vernika, da treba da podnosi nevolju onda "kada strada za Hrista"! Da treba da pokaze dobar primer neprijateljima i u smrt da ide ako treba zbog Hrista! To je njima za svedocanstvo!

To veze nema sa vojnom sluzbom!

Ako neko strada zbog Hrista, onda i treba da strada, a ako neko strada od ruke silovatelja, ubice, zlocinca, iz sasvim drugog razloga, onda se i primenjuju drugi zakoni! Bilo da je to sud ili samoodbrana! Hriscani su se zalili sudovima, citas u bibliji u Novom Zavetu, pa im Pavle zamera sto takve sporove ne rese medju sobom nego idu pred svetovne sudove da se parnice!

Ali vama kažem koji slušate: ljubite neprijatelje svoje, dobro činite onima koji na vas mrze.

Ne hvatas se maca zato sto mrzis neprijatelja, vec zato sto se branis! Ovo je iz Starog Zaveta! Potpuno isto!

Koji te udari po obrazu, okreni mu i drugi; i koji hoće da ti uzme kabanicu, podaj mu i košulju.

Odnosi se na jevreje, koje je Bog kaznio ropstvom, i trebali su strpljivo da podnose otimanje imovine! Rimski vojnik je imao pravo da natera jevrejina da mu nosi teret, ili je oduzimao nesto od odela. Sve zato sto mu je to bilo neophodno, ali nekad su ovo i zloupotrebljavali.. Hristos im kaze da se ne brane od toga, da im podaju! Trebali su biti uzorni gradjani!

Dakle, to nije rekao nama!

A svakome koji ište u tebe, podaj; i koji tvoje uzme, ne išti.

To je rekao Jevrejima, rimski vojnici su oduzimali na silu sta god im je trebalo! Na to su imali i pravo!

Čuli ste kako je kazano starima: Ne ubij; jer ko ubije, biće kriv sudu.
22 A ja vam kažem da će svaki koji se gnevi na brata svog nizašta, biti kriv sudu;

Ovo je zapovest iz Starog Zaveta, stoji i u dekalogu "ne ubij", pa su ubijali citave narode!

Nisi mi naveo ni jedan jedini stih koji kaze da nisu smeli da vrse vojnu sluzbu, ili da nisu smeli da se brane kada ih neko napadne a da to nije povezano sa Hristovim imenom i poslusnocu vlastima?

Navedi mi takav stih, i potvrdicu da si u pravu!?

Jedno je stradati za Hrista ili poslusnosti vlasti, a sasvim drugo je stradati od zlocinacke ruke!

Nadji mi bilo koji stih koji kaze da onda kada ti je ugrozen zivot (osim zbog Hrista ili vlasti), da ne trebas da se branis, vec trebas napadaca pustiti da te ubije ili da ti siluje porodicu?

Pokazi mi kada ovo nadjes, a ja cu ti priznati da si u pravu, i jos cu te castiti ruckom!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
A gde pise da se trebas odreci vojne sluzbe kada postanes Hriscanin, samo mi to navedi???

Pavle kaze da onaj koji nosi mac je "sluga Bozji"! I nigde ti nije zapovedio da napustis vojnu sluzbu!

Te zapovesti koje navodis se ne odnose na vojnike, vec na obicnog vernika, da treba da podnosi nevolju onda "kada strada za Hrista"! Da treba da pokaze dobar primer neprijateljima i u smrt da ide ako treba zbog Hrista! To je njima za svedocanstvo!

To veze nema sa vojnom sluzbom!

Ako neko strada zbog Hrista, onda i treba da strada, a ako neko strada od ruke silovatelja, ubice, zlocinca, iz sasvim drugog razloga, onda se i primenjuju drugi zakoni! Bilo da je to sud ili samoodbrana! Hriscani su se zalili sudovima, citas u bibliji u Novom Zavetu, pa im Pavle zamera sto takve sporove ne rese medju sobom nego idu pred svetovne sudove da se parnice!



Ne hvatas se maca zato sto mrzis neprijatelja, vec zato sto se branis! Ovo je iz Starog Zaveta! Potpuno isto!



Odnosi se na jevreje, koje je Bog kaznio ropstvom, i trebali su strpljivo da podnose otimanje imovine! Rimski vojnik je imao pravo da natera jevrejina da mu nosi teret, ili je oduzimao nesto od odela. Sve zato sto mu je to bilo neophodno, ali nekad su ovo i zloupotrebljavali.. Hristos im kaze da se ne brane od toga, da im podaju! Trebali su biti uzorni gradjani!

Dakle, to nije rekao nama!



To je rekao Jevrejima, rimski vojnici su oduzimali na silu sta god im je trebalo! Na to su imali i pravo!



Ovo je zapovest iz Starog Zaveta, stoji i u dekalogu "ne ubij", pa su ubijali citave narode!

Nisi mi naveo ni jedan jedini stih koji kaze da nisu smeli da vrse vojnu sluzbu, ili da nisu smeli da se brane kada ih neko napadne a da to nije povezano sa Hristovim imenom i poslusnocu vlastima?

Navedi mi takav stih, i potvrdicu da si u pravu!?

Jedno je stradati za Hrista ili poslusnosti vlasti, a sasvim drugo je stradati od zlocinacke ruke!

Nadji mi bilo koji stih koji kaze da onda kada ti je ugrozen zivot (osim zbog Hrista ili vlasti), da ne trebas da se branis, vec trebas napadaca pustiti da te ubije ili da ti siluje porodicu?

Pokazi mi kada ovo nadjes, a ja cu ti priznati da si u pravu, i jos cu te castiti ruckom!
Hahahaha,
pa celo jevandjele govori o tome kako su se ponasali pred progonstvom i Isus i apostoli i pravi hriscani.
Ali postoji i tema o tome koju sam postavio,al badava.
Tema je gore i naravno da i na forumu ima proroka,
ali evo ukratko da ti pokazem stihove iz Biblije gde je Isus pretukao svoje progonitelje,pa isto tako kako su nas i Petar i Pavle poucili da na ruganje odgovorimo mrznjom,ili ako neko hoce da nam nesto ukrade da se branimo i da ga izudaramo, pa da se odazovemo pozivu cezara ili prvosvestenika u vojsku u rat da ubijamo nevernike,,,
Jovan 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini

Ne Ubij ili Ubij bliznjeg svoga???
Dve najvece zapovedi Matej 22:
37 A Isus reče mu: Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svom misli svojom.
38 Ovo je prva i najveća zapovest.
39 A druga je kao i ova: Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe.
1.Jov3:10 Po tome se poznaju deca Božija i deca đavolja: koji god ne tvori pravde, nije od Boga, i koji ne ljubi brata svog.


Воли свог ближњег и мрзи свог непријатеља.‘ А ја вам кажем: Волите своје непријатеље и молите се за оне који вас прогоне, да бисте били синови свог Оца који је на небесима, јер он даје да његово сунце излази и злима и добрима и да киша пада и праведнима и неправеднима“ (Мат. 5:43-45)

Не будите никоме ништа дужни, осим да волите једни друге. Јер ко воли ближњег, испунио је Закон. Јер заповести из Закона: ’Не учини прељубу‘, ’Не убиј‘, ’Не укради‘, ’Не пожели‘, и ако има још која заповест, сажете су у овим речима: ’Воли свог ближњег као самог себе.‘ Љубав не чини зло ближњем. Дакле, љубав је испуњење Закона“ (Римљ. 13:8-10)

Matej 5:21 „Чули сте да је вашим прецима речено: ’Не убиј. Ко убије, одговараће пред судом.‘ 22 А ја вам кажем: Ко год не престаје да се љути на свог брата одговараће пред судом. А ко свог брата назове увредљивим именом, одговараће пред највишим судом. А ко му каже: ’Бескорисна будало!‘, могао би доспети у ватру гехене*.
23 „Дакле, ако донесеш свој дар до олтара и тамо се сетиш да твој брат има нешто против тебе, 24 остави дар тамо пред олтаром, па иди и прво се помири с братом, а онда се врати и принеси свој дар.
25 „Брзо реши спор са оним ко те тужи, док си још с њим на путу према суду, да те твој тужилац не би предао судији, а судија стражару, па да те не баце у затвор. 26 Кажем ти, нећеш изаћи оданде док не исплатиш и последњи новчић.


Jakov 2:10 Јер ко год се у потпуности држи Закона, а онда прекрши само једну одредбу, крив је као да је све прекршио.+ 11 Наиме, онај који је рекао: „Не учини прељубу“,+ такође је рекао: „Не убиј.“+ Дакле, ако не учиниш прељубу, а убијеш, прекршио си Закон.
Matej 5
38 Čuli ste da je kazano: Oko za oko, i zub za zub.
39 A ja vam kažem da se ne branite oda zla, nego ako te ko udari po desnom tvom obrazu, obrni mu i drugi;
40 I koji hoće da se sudi s tobom i košulju tvoju da uzme, podaj mu i haljinu.
41 I ako te potera ko jedan sat, idi s njime dva.
42 Koji ište u tebe, podaj mu; i koji hoće da mu uzajmiš, ne odreci mu.
43 Čuli ste da je kazano: Ljubi bližnjeg svog, i mrzi na neprijatelja svog.
44 A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone;
45 Da budete sinovi Oca svog koji je na nebesima; jer On zapoveda svom suncu, te obasjava i zle i dobre, i daje dažd pravednima i nepravednima

Da budemo nizi prema svojoj braci koju volimo
Luka 6:32 I ako ljubite one koji vas ljube, kakva vam je hvala? Jer i grešnici ljube one koji njih ljube.
33 I ako činite dobro onima koji vama dobro čine, kakva vam je hvala? Jer i grešnici čine tako.
34 I ako dajete u zajam onima od kojih se nadate da ćete uzeti, kakva vam je hvala? Jer i grešnici grešnicima daju u zajam da uzmu opet onoliko.
35 Ali, ljubite neprijatelje svoje, i činite dobro, i dajte u zajam ne nadajući se ničemu; i biće vam velika plata, i bićete sinovi Najvišega, jer je On blag i neblagodarnima i zlima.
36 Budite dakle milostivi kao i Otac vaš što je milostiv.

E sad budi musko pa priznaj u koju kategoriju spadas . Priznaj da nisi od onih koji ljube svoje neprijatelje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Hahahaha,
Zamisli apostola Petra,ili nekog drugog apostola da u samoodbrani ubiju nekoga???
Ciju ti to nauku zastupas?
Ja bi rekao sotonsku jer to sto ti pises nema blage veze sa Hristovom naukom.
a ti budi musko pa priznaj da nisi Isusov sledbenik.
2.Тим 3:12 Заправо, сви који желе да живе одано Богу у јединству са Христом Исусом биће прогоњени.
I kako da se brane od progonstva? Oruzjem?,samoodbranom?
Sta kaze Isus?

Ovde se radi o "stradanju zbog vere", od toga covek ne treba da se brani, vec mu je cast stradati za Hrista! To Pavle govori, to govore svi apostoli! A odbrana od siledzija je opravdana, po svim standardima i po Svetom Pismu.

A ti "budi musko" pa priznaj da si egoista!?

Jer da nisi, ne bi insistirao na necemu sto nije biblija, niti se drzao svojih misljenja koja su ponekad u potpunoj suprotnosti i sa ucenjem tvoje zajednice!

Hahahaha,
pa celo jevandjele govori o tome kako su se ponasali pred progonstvom i Isus i apostoli i pravi hriscani.

To je "progonstvo zbog vere"! Hriscaninu je cast stradati za svoga Gospoda! Kao i Hristu sto je bilo, pa je rekao Petru da vrati mac u korice! (Nije da nije smeo da ga ubije, nije Bog 'pacifista', vec to nije bila njegova volja).

A mi ovde pricamo o zlocincima i siledzijama, koji nas ne napadaju zbog nase vere! Jedno je stradati zbog vere, a drugo je iz drugog razloga, od ruke zlocinca!

Posto to nije isto, ni Hristos ni Jovan Krstitelj nisu ucili vojnike da napustaju vojnu sluzbu! Navedi mi, gde je trazeno od Hriscanina da napusti vojnu sluzbu?

Organi reda i mira su u bibliji hvaljeni, cak i Pavle kaze da su "od Boga postavljeni" i dobru sluzbu cine , da "ne nose maca uzalud, nego da kazne neposlusne"..

Svaka sluzba koja je osmisljena u svrhu odbrane jedne drzave (svetovne ili Hriscanske), bilo da je to vojska ili policija je neophodna i potrebna!

Jovan 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini

Mi ne treba da se branimo ako nas neko progoni zbog nase vere! Mi treba da pijemo "casu Hristovu"! Nama je cast da stradamo i budemo prognani kao Hristove sluge! Da se zrtvujemo iz ljubavi, jer mi propovedamo ljubav i milost, a oni nas ubijaju! Nije nasa osveta da ih kaznimo, jer nije nas rat! Mi smo poslani da objavimo evandjelje.. A Bozja je osveta, i on ce vratiti njegovim neprijateljima! Mi nismo sudije, niti znamo sta je kome u srcu! I oni i kad nas ubiju imaju sansu da se kasnije pokaju, zato moramo da trpimo do poslednjeg dana.. To je milost Bozja prema njima, a mi smo tu da ih spasimo!

Na kraju, nisu se ni Izraelci borili sa egipcanima, kad su prelazili more, Bog se borio! Egipcani su govorili "Bezimo od njih, jer se Bog njihov bori za njih sa egipcanima"..

Ovo nije nas rat, nego Bozji! I treba da pustimo Boga da deluje kako smatra da je najbolje! Mi slusamo zapovednika vojske Gospodnje Hrista! On je nas vodja..

A kada pricamo o lokalnim zakonima, od lopova, siledzija i ubica se treba braniti, ako nema drugog izlaza. Ako to ne uradimo, mi tada ne postujemo ni zivot koji nam je Bog podario, vec srljamo u propast! Gradimo drustvo u kojem nemoralu dajemo oduska, i na taj nacin podsticemo zle da se mnoze i rade sta god zele!

Po tebi, mi treba da ukinemo i vojsku i policiju, da pustimo zlocince da se mnoze, jel tako?.

Hajde da ukinemo zakone, da pustimo pedofile da siluju tvoju decu i cerke? Ala bi to bilo divno da ne mozes na ulicu izaci, jer u levom cosku vrebaju narkomani u desnom pedofili a ispred tebe su lopovi! Pa vrhunac teologije! A to je tako kada si "demomrata" (demo - krata) to je ---> podanik sotonske vlade.

I kad ti vlasti pokucaju na vrata, i upitaju te - "imas li nevakcinisane" (a ti ih sakrio u podrum), ti bi izjavio "nemam", uh.. i prekrsio bi zapovest "ne lazi", a onda bi se zagrcnuo i rekao.. "imam", i prekrsio zapovest "ne ubij"!

To je tako kad si legalista, i drzis se slova zakona ko pijan plota, pa ne razumes smisao i svrhu zakona!

Onaj koji razume smisao i svrhu zakona i datih ogranicenja, taj zna i kako da se postavi u svakoj situaciji! A ti ne razumes smisao, zato i ne znas da nije zabranjeno Hriscaninu odgovoriti na nasilje!

Postavljas mi stihove koji se svi odnose na jevreje u ropstvu, koji su i morali da podnose ropski jaram, jer njima se Hristos obraca a ne nama, da mi ne smemo da se branimo od nasilja i da trebamo svakoga da pustimo da nas maltretira..

Ne, ne trebamo! Jer ako ne stradamo zbog vere, i ako to nije u interesu onoga s kojim dolazimo u kontakt, ako mu nase stradanje nece posluziti da se kasnije pokaje i spasi, onda nema ni svrhe da stradamo i ugrozavamo svoj zivot! To nije smisao Hristovog zakona!

Smisao Hristovog zakona je bio - "nadvladaj zlo dobrim" - sto znaci da mi svojom ljubavlju spasavamo zlocinca, svojim primerom, a to ovde nije moguce, jer niti razgovaras niti vrsis interakciju sa siledzijom, pa mu tvoja smrt nece znaciti nista, neces mu dokazati ljubav i on ce i nakon toga ostati siledzija!

Stradati bespotrebno, nije Bozji zakon!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Proroka ima,uvek bilo i bice dok se vera ne ispuni,
Koa nekad sto je bilo pravih i laznih isto je i dan danji.
Evo naprimer iz Starog Zaveta
Jeremija, glava 23
31 Evo me na te proroke, veli Gospod, koji dižu jezik svoj i govore: On veli.
32 Evo me na one koji prorokuju lažne sne, veli Gospod, i pripovedajući ih zavode narod moj lažima svojim i hitrinom svojom; a ja ih nisam poslao niti sam im zapovedio; i neće ništa pomoći tome narodu, govori Gospod.
 
Natrag
Top