Ili je od Boga ili je od đavline

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Koga su od ljudi Toma, Ivan i Pavao nazivali Bogom (Theos), kako su Isusa nazvali? Citiraj.

Dobro je da si ovim ponovo potvrdio da su tebi đavlina i Isus "jednaki po položaju". A što drugo i očekivati od čovjeka koji tvrdi da zemaljski Isus nema veze s križem, žrtvom i krvlju.

Bitan je naziv a ne forma izraza. Imamo izraz "Theos"...i za stvorenja. Dovoljno je a taj pridev "moj" sam po sebi ne daje ništa novo. Važan je izraz Theos. A on se koristi i za ljude.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Isus je Theos i u tom smislu što ima Božanski autoritet. Ne prirodu ali autoritet. Autoritet koji ima Hristos nema niko od stvorenih pa zato Hristu apsolutno pristojni izraz "Bog".

Jevreji su to podrazumevali kada su Isusu rekli "gradiš se Bog". Jer Isus je pričao njima ne o Božanskoj prirodi već o ovlastima koja ima...On je "gospodar" Zakona, On oprašta grehe...dakle "gradi se Bog". Isus u tom smislu i priznaje i kaže "da ja zaista imam to...to sam od Oca dobio". Dakle ja jesam "Bog" po ovlastima. No, priroda nije niti pomenuta niti se podrazumeva.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Bitan je naziv a ne forma izraza. Imamo izraz "Theos"...i za stvorenja.

Citiraj nekog od apostola tko je nekoga od ljudi, magarca ili vjevericu oslovio sa Theos. Citat? Gdje ti je citat? Znaš li ti što je citat?

Dovoljno je a taj pridev "moj" sam po sebi ne daje ništa novo. Važan je izraz Theos. A on se koristi i za ljude.

Citat? Jesu li možda apostoli međusobno jadan drugog nazivali Bogom - Theosom? :) ;)

Primjetite kako je "boginja proročica" ovu svoju dvojicu klanjatelja (tripu i Jovana) združila da zajedničkim snagama nasrću na mene jer razobličavam njihove subotarske prijevre i blasfemije.

Isus je Theos i u tom smislu što ima Božanski autoritet.

Samo Bog ima autoritet Boga. Dakle, Isus je Bog.


P.S. Nije daleko minuta kad bi ti mogao početi mantrati da i đavlina ima božanski autoritet.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Citiraj nekog od apostola tko je nekoga od ljudi, magarca ili vjevericu oslovio sa Theos. Citat? Gdje ti je citat? Znaš li ti što je citat?



Citat? Jesu li možda apostoli međusobno jadan drugog nazivali Bogom - Theosom? :) ;)

Primjetite kako je "boginja proročica" ovu svoju dvojicu klanjatelja (tripu i Jovana) združila da zajedničkim snagama nasrću na mene jer razobličavam njihove subotarske prijevre i blasfemije.



Samo Bog ima autoritet Boga. Dakle, Isus je Bog.


P.S. Nije daleko minuta kad bi ti mogao početi mantrati da i đavlina ima božanski autoritet.

Ovo napisano je jedna celina. Isus nigde ne govori o Božanskoj prirodi svojoj. Nigde.

Jedino o svom "Božanskom autoritetu". Zato je "Bog".

Naravno, pošto smo već pričali o ovome ja sam u dva tri posta ponovio srž onoga što smo govorili. Ti naravno ostani pri svom stavu, ali čisto da znaš kao i ostali koja je argumentacija i da je sasvim na svom mestu, u vezi izraza Theos za Hrista.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ovo napisano je jedna celina. Isus nigde ne govori o Božanskoj prirodi svojoj. Nigde.

Jedino o svom "Božanskom autoritetu". Zato je "Bog".

Naravno, pošto smo već pričali o ovome ja sam u dva tri posta ponovio srž onoga što smo govorili. Ti naravno ostani pri svom stavu, ali čisto da znaš kao i ostali koja je argumentacija i da je sasvim na svom mestu, u vezi izraza Theos za Hrista.

Tražio sam citat od tebe, a ne tvoju "mudrost". Dakle, citata nemaš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To bi znacilo "DA SU STVARNOSLAP, A SADA I TRIPO - MERILA ISTINE I DA LI JE NEKO OD BOGA ILI NE"

Boze Boze kakva nadmenost.

Oni bi sigurno Boga savetovali da njih stavi na njegov presto da sude i odredjuju tokove.

Tesko Bogu i ljudima sa takvim sudijama.
 
Natrag
Top