iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Navteq proizvodi za sve države svoje karte

Topmap dobija karte od lokalnih proizvođača Contrast, navigo,
east europe topmap je lokalni provajder izbacuje karte za srbiju i crnu goru koje pravi contrast proizvođač karata , a za hrvatsku i bih Navigo proizvođač karti.

Možeš da mešaš te dve navteq i topmap ali moguće su greške.

Najbolje je da imaš sve navteq karte ali kad si u Srbiji onda zameni sa mapchangerom ili ručno piše na prvoj strani kako
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2013
Poruka
15
Ok. Da vidim da li sam skontao ovo za mape.
Primjer skinem Navteq i topmap mape i njih sve ubacim u jedan folder (ustvari više foldera map/building/histspeed itd.). Uglavnom svaki od tih foldera sadrži fajlove i navteq i topmap? E sad ako hoću da koristim samo jednu od tih mapa samo što trebam je promjeniti nazive tih foldera tj. da koriste (prepoznaju) samo određene fajlove iz tih foldera? Kad trebam navteq mijenjam imena kao što je navedeno u tvom postu i koristim navteq mapu? Kad trebam drugu mijenjam naziv foldera i koristim topmap? Znači samo imena foldera utječu na izbor mape koju ću da koristim. Ispravi me ako griješim.

I ne mogu da nađem link za mapchanger i upustvo neko. Gdje i kako da pokrenem to
Izvini ako ti ovo predstavlja problem ali ako možeš da mi staviš direktne linkove da skinem ovo jer je očigledno lakše sa tim programom. Lijep pozdrav

Iako sam instalirao to sve desi mi se da mi se restartuje iGO. Moguće zbog toga što nisam instalirao igo sa verzijom iGOprimo_thin v1.3.apk. Sve neke treće imaju ali ove tačno nema, iako ti u upustvu piše da ima ta verzija..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
da samo imena. folder bez dodatka _NQ _TT _OT je ne funkcionalan

osim kad je u pitanju android noon root mapchanger onda se menja preko profila

za mapchanger ne mešaš karte u istom folderu.
navteq ide u
building_NQ
map_NQ
poi_NQ

topmap idu u
building
map
poi

sa mapchangerom samo menjaš taj dodatak _NQ sa ili bez


ako koristiš android
6. Alati i uputstva

:download:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2013
Poruka
15
Drugi problem koji imam je taj što se desi da mi se ugasi aplikacija. Probao sam različite verzije i na svima se dešava (ovaj apk folder). Jel to može biti do rezolucije tj. branding i data fajlova? Ono što sam ja probao jeste instalirati igo-primo-9-6-7-281004 - sve rezolucije (skiniti svi fajlovi 480x320). Pokrenem ali desi se da se gasi aplikacija. Kasnije sam pokušao ovu zadnju verziju igo-primo-9-6-22-297071-googleplay ali pošto nemaš za rezoluciju 480x320 stavio sam fajlove (data i branding) od igo-primo-9-6-7-281004 - sve rezolucije. Problem ostaje isti. Poslije kratkog vremena desi se da se ugasi ili kad pokušam da ubacim 3D vozila
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
može da se desi kod svakog da se sruši iGO kad su 3D vozila u pitanju jer neka vozila neće da rade. ostaviš samo nekoliko u content/car
male , female, i par automobila i to je dosta.

izbaciš sve što nije potrebno.

content/lang ostaviš samo jezik koji koristiš ostalo obrišeš
content/voice ostaviš samo glasove koje upotrebljavaš ostatak obrišeš

ako nestabilno radi promeni .apk verziju za infinity ima 6 verzija za google play 4 verzije pa vidi koja bolje radi
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2013
Poruka
15
Problem je što neće nikako da otvori 3d vozila (u opcijama). Odma se sruši app. Ruši se ona sama od sebe bez da mijenjam vozila. Ona mi nisu ni bitna. Probat ću izbrisati što nije potrebno. Valjda će bude bolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2013
Poruka
15
Izvinjavam se za dupli post ali prošli problem je donekle riješen

Još par pitanja. Šta radim sa mapama u folderu iGO\content/map ? Da li je potrebno da one stoje tu pošto već koristim mape iz map_NQ/map_TT ili mogu da ih brišem? Isto tako ako dodajem speedcam da li ih moram stavljati u novi folder speedcam_NQ ili one idu u "obican" folder ali ih sve mape koriste?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
koristi za topmap karte i fajlove
building, map, poi -- TOPMAP (LOCALE PROVIDERS)
building_NQ, map_NQ, poi_NQ --NAVTEQ
building_TT, map_TT, poi_TT --TOM TOM(TELEATLAS)
speedcam je univerzalni koristi se uz svaku vrstu karti. to su samo koordinate mesta gde se nalaze kamere, kao i userpoi sa
Kod:
[URL]http://www.poiplaza.com/[/URL]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2013
Poruka
15
Znači skidam poi/speedcam i smještam ih u poi folder. Nije potrebno praviti poi_NQ? I oni bi mi se nakon stavljanja u folder trebali prikazati na mapi bez obzira da li koristim topmap ili navteq? I da li će mi nakon ubacivanja odma prikazati na mapi ikone kamera ili moram naknadno dodavati skinove?
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
poi sa .poi ekstenzijom ide u poi_NQ ili poi_TT ili poi ili poi_OT

userpoi je nešto drugo sa kml ekstenzijom na poi plaza.

već sam napisao čitaj malo pažljivije.


naravno da već postoje ikone kamera
menjanjem branding.zip i data.zip se mogu menjati i izgled kamera i ostalih ikona
 
Natrag
Top