iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
13
Sve pohvale entuzijastima na trudu.
Glavni problem svih navigacija i karata bez obzira na proizvodjaca je uvek isti - KATEGORIZACIJA PUTEVA U (PO) SRBIJI.

Nadlezne institucije kod nas nisu azurne u dostavljanju informacija proizvodjacima... CIP, Kartografski zavod, MUP, Opstine... i sta vam jos padne na pamet.
Beograd kolima, pa i cela Srbija jos i nekako. Lose rutiranje, nekoliko ulica levo desno ili napravis polukruzno, rikverc i dokopas se cilja.
E sad zamislite sve te avanture po Srbiji, ali sa sleperom ili jos gore kamion sa prikolicom. Ti mu kazes 25 t, a navigacija te navodi coveku kucu da srusis ili na neasfaltiran ili put nedovoljno sirok... ili ili... scenarija je raznih. Sreca pa zakon, stalozenost i (elektronski) ogranicena brzina pomazu vozacima teskasa, (velikoj vecini) da se izbore sa ovakvim izazovima.
FTR, FDA, HNR, POI TRUCK jeste lepo i jeste korisno, ali ce jednog dana i da bude od velike pomoci u Srbiji.
Dotle, SRECAN PUT I VOZITE PAZLJIVO :)

P.S.
Mogla bi samo jedna tema da okupira forum - trenutni prikaz navigacije i realno stanje, fotografije sa lica mesta.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Hajde da malo ozivimo ovu temu!

Mini Junction View
Omogucava prikaz raskrsnica (iskljucenja sa auto-puta, tunele) na pola ekrana, ili u gornjem levom ili desnom cosku.
Ono sto sam primetio i sto je jos vaznije od samog prikaza je, da vise nema problema sa "ludovanjem" strelice prilikom zaustavljanja na raskrsnici i menjanja smera kretanja! Evo, testiram vec drugi dan, i strelica stoji zakovana, kao i u Primo verziji. Uostalom isprobajte i sami!
Potrebno je samo postojeci junctionview.zip fajl u ux folderu zameniti sa novim, i to je to, uzivajte!
Zahvalnost - @frontzosd, mlodyPan.
U prilogu je novi juncionview.zip
 

Prilozi

  • junctionview.zip
    481,2 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
U kojoj verziji se ovaj junctionview.zip moze koristiti Avic, Basar ili NextGen posto svi imaju problem sa bezanjem strelica.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Ja koristim AvicSync verziju, trebalo bi da radi na svim NextGen verzijama. U podesavanjima>izgled navigacije>izgled karte>mini junction view - imate izbor prikaza na ekranu.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Ja sam jutros probao novi junctionview.zip u iGO verziji AvicSync. Nisam primetio bilo kakvo poboljšanje u preciznosti određivanja GPS položaja. Unapred se ograđujem, možda grešim, ali mislim da preciznost i "položaj strelice" ipak ne zavisi od ovog promenjenog ux dodatka. Na slici se vidi kako je bilo lociranje, a time i rutiranje ove navigacije. junctionview.zip je namenjen za prikaz specijalnih "slika" na ekranu i nije toliko precizno povezan sa GPS lokacijom, već samo sa raskrsnicom ili sa tunelom na tom delu puta.

Avic_2_S.jpg


Na okruženim slikama (dve fotografije i dva skrinšota) se vidi koliko je navigacija pogrešila. Nešto više od 30 metara. Stajao sam parkiran u smeru ka centru grada u Bulevaru Kralja Aleksandra. Navigacija je pogrešno odredila da se nalazim u Gvozdićevoj ulici i tako je i rutirala prema kući. U judnom slučaju vodi desno ka raskrsnici sa Batutovom, u drugom navodi sa prelaskom u trake preko puta, sa skretanjem levo prema Tašmajdanu.
Na preostalim dvema slikama (desni deo), nalazio sam se parkiran pored traka u smeru koji je i navigacija ispravno odredila. Ne bi trebalo obraćati pažnju na polukružno koje je na obema slikama. To je slučajno navigacija izbacila u tom trenutku. Rutiranje je potpuno korektno i precizno.
Ako ne grešim, urednik @nenadsenn mi jednom prilikom lepo objasnio. Trenutna pozicija, pored ostalog, u velikoj meri zavisi i od konfiguracije ulice, tj. od toga da li se nalazimo u ulici koja ima sa obe strane visoke zgrade. U prvom primeru sam se nalazio na parkingu pored koga su sve visoke zgrade. GPS prijemnik, bez obzira što piše da komunicira sa N satelita, ipak formira pogrešnu lokaciju. Zato i ne čudi prva greška od više od 30m. U drugom slučaju sam se nalazi pored objekta koji je dosta nizak, to je zgrada banke. Mislim da je to objašnjenje ovakvog pozicioniranja. Iz ovog razloga, nikada nisam imao problema sa lokacijom u Novom Beogradu, na nekom bulevar, jer je sve "otvoreno" i vidljivo. U starom delu, u ulicama iza Skupštine se dešavalo da zaista navigacija "poludi" i krene da pogrešno rerutira. Tada se nalazim, na neki način, kao u nekom klancu (između zgrada) gde je dostupan mnogo manji broj satelita iznad automobila.
Ovde bih se, u velikoj meri, složio sa kolegom @dejankiss. Kvalitet neke navigacije, rutiranje i rerutiranje, u većoj meri zavisi od mapa, pa time i od kategorizacija puteva. Takođe, zavisi i od toga da li su neki elementi puta (raskrsnica, kružni tok) korektno "upisani" u mapu. U prilogu su tri skrinšota koji ilustruju ovo. TomTom mapa, iako ima uredno skretanje i na prvom izlazu sa kružnog toka "Autokomanda", neobjašnjivo u navigaciji Szulin (isto je i u navigaciji Primo) pogrešno određuje drugi izlaz sa kružnog toka, a taj izlaz je u kontra smeru. Sa HERE mapom, ista navigacija navodi ispravno. Mislim da se u navigacijama pojavljuju mnogo ozbiljniji problemi zbog mapa od onih sa "ludovanjem" strelice...

EDIT Mini Junction View
@akineki, u nekoj od instalacija sam očigledno "pokvario" novi Update iGO_Avic (9.18.28.624722) by pongo ux plugins_14.03.2016, koji sam svojevremeno testirao, i greškom iz "arhive" instalirao staru verziju. Primetio sam tek onda kada nisam mogao da selektujem Mini Junction View, jer ga prethodna verzija ne nudi. Očigledno je skin u pitanju. Zato danas nisam koristio AvicSync koji ti imaš. Ukoliko bude nekih izmena što se tiče "mirovanja" strelice, dodaću ovde kao novi EDIT. U prilogu ću dodati samo slike sa novim Mini Junction View. Navigacija zaista lepo izgleda.
 

Prilozi

  • Szulin TomTom..jpg
    Szulin TomTom..jpg
    80,6 KB · Pregleda: 59
  • Szulin HERE.jpg
    Szulin HERE.jpg
    98,5 KB · Pregleda: 51
  • Primo TomTom.jpg
    Primo TomTom.jpg
    99,6 KB · Pregleda: 54
  • ffscreen_00001.jpg
    ffscreen_00001.jpg
    135,7 KB · Pregleda: 42
  • ffscreen_00002.jpg
    ffscreen_00002.jpg
    131,6 KB · Pregleda: 46
  • ffscreen_00003.jpg
    ffscreen_00003.jpg
    121,6 KB · Pregleda: 44
  • ffscreen_00004.jpg
    ffscreen_00004.jpg
    90,7 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Mozda nisam tako opsirno i detaljno objasnio kao drugar @navigas, ali mislim da sam bio dovoljno precizan i jasan. Konkretno u mom slucaju, telefon galaxy grand 2 i AvicSync Pioneer verzija sa Pongo skinom, koju sam objavljivao ovde na forumu, razlikuje se sa i bez dodatka mini junctionview! Konkretno ranije, kada stanem na raskrsnici, strelica prosto poludi bez obzira na zadatu rutu i pocne da se vrti u krug i menja pravac kretanja uz vec cuveno "izracunati ponovo, izracunati ponovo..." Kada sam ubacio ovaj dodatak, takav problem vise nisam imao, strelica stoji zakucana i ne menja pravac kretanja. Da li utice na rutiranje, verovatno ne, nisam to ni rekao, ali meni strelica vise ne "luduje". A slazem se da na odredjivane trenutne lokacije, kao i rerutiranje utice vise faktora, i o tome sam govorio ovde na forumu! Uostalom, nista ne kosta da probate, a i vise mi se svidja prikaz nego preko celog ekrana. Pozz.
 
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruka
19
Presnimio sam akinekijev junctionview.zip preko originalnog u iGO NextGen_9.19.1.484935. Sada mi iGO puca prilikom startovanja.

Da li neko ima da mi pošalje originalni junctionview.zip?

Hvala.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
@ogisha73, ja imam iGO primo NextGen Navigation (iCARNAV) 9.19.1.484935., slika "Informacija o verziji" u prilogu. Nadam se da i ti koristiš isti.
Ja sam sačuvao stari junctionview.zip. Evo, u prilogu je stari junctionview.zip koji tražiš. Samo mu promeni ime, obriši deo OLD. Ako ti nije teško, napiši u prethodnom postu da li ti navigacija ponovo radi ispravno. Napomenuo bih da meni i sa novim junctionview.zip navigacija korektno radi. Jedino ne mogu da selektujem Mini Junction View. Koristim stari Pongo skin. Pretpostavljam da je to razlog.
 

Prilozi

  • Informacija o verziji.jpg
    Informacija o verziji.jpg
    61,2 KB · Pregleda: 69
  • OLDjunctionview.zip
    465,9 KB · Pregleda: 13
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruka
19
@ogisha73, ja imam iGO primo NextGen Navigation (iCARNAV) 9.19.1.484935., slika "Informacija o verziji" u prilogu. Nadam se da i ti koristiš isti.
Ja sam sačuvao stari junctionview.zip. Evo, u prilogu je stari junctionview.zip koji tražiš. Samo mu promeni ime, obriši deo OLD. Ako ti nije teško, napiši u prethodnom postu da li ti navigacija ponovo radi ispravno. Napomenuo bih da meni i sa novim junctionview.zip navigacija korektno radi. Jedino ne mogu da selektujem Mini Junction View. Koristim stari Pongo skin. Pretpostavljam da je to razlog.
Hvala ti.

U međuvremenu sam ustanovio da iGO ne puca zbog junctionview.zip već zbog Lang_Serbian_Cyrilic.zip i Lang_Serbian_Latin.zip koje sam skinuo odavde 24.05.2016. i presnimio ih danas u isto vreme kad i junctionview.zip.

Imaš li možda predhodnu verziju ova dva jezička fajla.

Znači, akinekijev junctionview.zip je potpuno ispravan.
 
Natrag
Top