iGO NextGen Navigacija

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
iGO_Truck nije "u koliziji" sa iGO_Basar. To jeste iGO Basar, samo sa drugačijim imenom, ikonicom, skinom, potpisom, čak i "novim" data folderom. Ali... Package name je ostao isti, kao i osnova programa.
Screenshot_2016-05-14-13-18-28.png
Za Android OS, Truck i Basar su isti program.
Isto i rade.
A kao što znamo, mogu i obe verzije istovremeno, ko želi da poredi

Je brz i dobar ali ne ide sa SD kartice ako je kitkat ili više tojest radi ali ne sprema save pa se mora stalno ponovno podešavati ako je na SD kartici zbog prostora,nebi bilo loše da može sa SD kartice da se naredi.
Stavi aplikaciju na internu, a mape na eksternu.

EDIT: Da li samo kod mene online traffic ne radi, ili stvarno ne radi?
Screenshot_2016-05-14-13-37-45.png
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
iGO_Truck je preuređena (po mom ličnom "ukusu") Basar verzija!
U ux fascikli ćete naći fajl battery_in_menu.zip---
Ko želi da ima ikonu statusa baterije u meniju neka preimenuje ovaj fajl u battery_in_menu.zip
odnosno izbriše "---"
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
@sHAKaJaada™, Pošto smatram da je rerutiranje izuzetno značajno u svakoj navigaciji, ipak imam jednu ozbiljnu zamerku tvojoj preuređenoj Basar verziji. Pretpostavljam da nema nikakve veze sa tvojim preuređivanjem, već da je to odlika ove verzije. U ostalim iGO verzijama, ako se ne varam, nisam primetio ovo nelogično navođenje (rerutiranje).

Rerutiranje_copy_2.jpg


Rerutiranje sa druge male slike, prema Repiškoj ulici, sasvim je korektno. Nastavak bi verovatno bila zelena putanja na poslednjoj slici...Međutim, pošto živim u ovom kraju i, kako često uključim neku navigaciju radi testiranja, ovakvo rerutiranje, na skretanju iz Spasovdanske u Trgovačku, okruženi deo na trećoj maloj slici, nisam do sada zapazio. To bi bila putanja obeležena plavom linijom na poslednjoj slici u nizu. Nema nikakvog rezona da navigacija, umesto da odmah skrene u GLAVNU Trgovačku, ona ide nešto dalje, paralelnom ulicom sa istim imenom. Naravno, pošto vozim skoro svakog dana baš putanjom do Čukaričke padine, proveriću ovo i sa ovom, ali i sa drugim verzijama iGO navigacije. Ovo se ipak ne može nazvati sitnicom. Siguran sam da sam se prestrojio za skretanje desno, kako pokazuje i tačka ispod strelice. U suprotnom, ako je navigacija mislila da sam u traci za pravo i levo, to bi bio veliki plus za iGO rerutiranje... Moram da konstatujem: "Čudni su putevi navigacijski" :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Šta imaš od .hnr fajlova u fascikli content/map?
Juče, kada sam i probao tvoju verziju, u folderu map nisam imao ništa od *.hnr fajlova. Samo mape Serbia_HERE_2015.Q4_160229.fbl (*.fda i *.ftr) i odgovarajuću licencu.
Pročitao sam da su HNR fajlovi ustvari već izračunate rute, iz baze provajdera mapa. Nešto u smislu kako funkcioniše "veštačka inteligencija", tj. prethodno iskustvo. Dakle, ako provajder nema u bazi već odrađene rute, ne bi trebalo da postoji razlika u rutiranju između nekih specifičnih, lokalnih, kraćih ruta, sa ili bez HNR fajlova. To sam sada i proverio. U iGO Primo imam iste mape i HNR fajlove
Easter_Europe_HERE_Fast_2015.Q4_160305.hnr (Short, Economical, Easy).
Imam i Western_*.hnr istih opcija rutiranja.
Koliko sam shvatio, prisutvo HNR fajlova, na ovim našim kratkim rutama, ne bi trebalo da imaju bilo kakav uticaj. Zbog toga su i iGO Primo i iGO Truck izrutirali identične rute. Možda grešim...
Proveriću ono rerutiranje još jednom, pod istim uslovima, bez HNR fajlova. Proveriću i sa HNR fajlovima. U ovom postu ću, kao EDIT, napisati kako je navigacija rerutirala. Naravno, biće sve isto. Ignorisaću drugu izabranu Brzu rutu a voziću putem I Brze rute...
Ipak, možda i ne bi trebalo toliko obraćati pažnju na sve ovo...Pre nekoliko dana me HERE Maps navigacija zapanjila rerutiranjem na semaforu, iz Južnog bulevara ka Autokomandi, dok sam stajao. Staviću slike u prilogu, čisto za ilustraciju, da bi se razumelo o čemu pišem. Međutim, sutradan, na istom mestu se nije ponovilo isto rerutiranje. Doduše, prvi put sam stajao prvi ispred semafora, u traci za prestrojavanje. Drugi put se otvorio semafor i navigacija nije rerutirala kao prvi put iako sam pokušao da što sporije prođem...Ipak se izgleda radi o nijansama. Ponavljam, proveriću bar još jednom, i ako se isto ponovi ili ne, pod identičnim uslovima, dobiću informaciju da li je to pravilo ili samo slučajnost, izuzetak.
Izvinjavam se što ovde prilažem slike HERE Maps navigacije. Samo radi iliustracije. Tačka rerutiranja se vidi po tome odakle počinje nova "crta" na putanji. Znači, dok se nešto ne proba u realnoj vožnji, i dok se to ne potvrdi, ne možemo ništa zaključiti. A ja sam se bio oduševio (utripovao) da je HERE Maps locirala da sam se prestrojio i nalazio u krajnjoj desnoj traci, za kretanje ka Autokomandi. Otprilike isto kao što sam napisao u prethodnom postu za iGO_Truck: "ako je navigacija mislila da sam u traci za pravo i levo, to bi bio veliki plus za iGO rerutiranje"...

EDIT 1
Dobio sam dobronamernu primedbu od drugara sa foruma. Slažem se da nepotrebno detaljišem sa ovim "neuobičajenim" rerutiranjem. Slažem se da sam verovatno preterao...Ipak, počeli smo @sHAKaJaada™ i ja određenu analizu pa ne bi bilo fer da odjednom ućutim...Čini mi se da sam ipak imao razloga za već napisanu primedbu. U prilogu su dve slike: Trgovacka GLAVNA i Trgovacka SPOREDNA sa StreetView. Put koji je navigacija izabrala (Trgovacka SPOREDNA) je prvo nelogičan, a zatim i veoma frustrirajući. To je spredna ulica, puna parkiranih vozila, dostavnih vozila. Ona "prava" (Trgovacka GLAVNA) , kuda je trebalo da navigacija rerutira, je Bulevar, sa po 2 trake u oba smera...

EDIT 2
Dakle, obzirom na promene koje je autor napravio, ovaj iGO_Truck radi, rutira i rerutira na isti način kao i iGO_Basar, jer je u pitanju isti software. Kako izgledaju strelice, ikonice i ulice, nema baš mnogo veze sa radom, zar ne? A bojim se da je opis rada Basara odavno "obrađena" tema. Dakle, poređenje ove verzije sa Basarom nema smisla, a sa Primom...Možda i da, ali ne na ovoj temi. Postoji već blog za to...pa bi bilo dobro da online traffic radi.
[B]@WOB[/B], izvini što ti ovde odgovaram. Da ne povećavam broj postova. Nadam se da ćeš videti...Potpuno si u pravu što se tiče tvog zapažanja da ova tema nije mesto za poređenje. Međutim, nije mi bila namera da bilo šta poredim. Ideja je bila da samo dam prikaz verzije iGO_Truck tj. Basar. Zato se svima izvinjavam što ovde završavam sa analizom. Međutim, Basar izgleda nije odavno "obrađena" tema. Ukoliko jeste, ovo je moj doprinos ili kritika Basar verzije navigacije iGO. Po mom mišljenju, Basar ne rerutira korektno. Kako to drugačije da pokažem ako ga ne uporedim sa navigacijom iz iste familije, iGO_Primo. Jutros sam još jednom probao Truck (Basar) pod identičnim uslovima, ali sa mapom HERE_2015.Q3. Ponovilo se loše rerutiranje ispred semafora (slika Trgovacka Semafor) gde se vidi da sam se lepo prestrojio za skretanje desno, na magistralni put Trgovačka E-763. Nakon toga sam, takođe pod identičnim uslovima prošao istu relaciju koristeći navigaciju iGO Primo. Na dodatim slikama, u prilogu, se sve vidi. Obe verzije iGO navigacije imaju isto rerutiranje u Repišku ulicu. Rerutiranje pre semafora je kod Primo korektno, kod Basar je ponovo loše.
Na kraju, slažem se da bi bilo dobro da online traffic radi. Ali, to je nešto što sledi posle osnovnih funkcija, a to su rutiranje i rerutiranje, zar ne...Čemu online traffic ako navigacija loše rerutira. Mislim da je ovo činjenica !

Ovim sam završio prikaz Truck (Basar) navigacije. Više neću dosađivati. Neka svako izvuče zaključak koji mu odgovara.
 

Prilozi

  • I dan HERE pre Izbegavanje.jpg
    I dan HERE pre Izbegavanje.jpg
    466,1 KB · Pregleda: 75
  • I dan HERE nova ruta.jpg
    I dan HERE nova ruta.jpg
    84,1 KB · Pregleda: 75
  • II dan HERE nova ruta.jpg
    II dan HERE nova ruta.jpg
    83,6 KB · Pregleda: 74
  • Trgovacka GLAVNA.jpg
    Trgovacka GLAVNA.jpg
    416,5 KB · Pregleda: 71
  • Trgovacka SPOREDNA.jpg
    Trgovacka SPOREDNA.jpg
    596,5 KB · Pregleda: 68
  • Repiska Basar.jpg
    Repiska Basar.jpg
    95 KB · Pregleda: 48
  • Repiska Primo.jpg
    Repiska Primo.jpg
    121 KB · Pregleda: 49
  • Trgovacka Semafor.jpg
    Trgovacka Semafor.jpg
    535,4 KB · Pregleda: 50
  • Trgovacka Basar.jpg
    Trgovacka Basar.jpg
    79,9 KB · Pregleda: 49
  • Trgovacka Primo.jpg
    Trgovacka Primo.jpg
    110,6 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Sto se rutiranja i rerutiranja tice, sustina je u tome da vise faktora utice na to kojim putem ce navigacija da te povede. Kao prvo, u zavisnosti od proizvodjaca mapa mozete dobiti razlicite kalkulacije, jer se karte razlikuju u dosta detalja, zatim vec pominjane hnr mape ili unapred obradjene putne mreze, koje i po meni ipak imaju efekta na nekim duzim relacijama, i na kraju, preciznost zavisi i od same vidljivosti i broja satelita koje u tom trenutku telefon locira. O losem GPS pozicioniranju NextGen verzije, vise necu ni da govorim. Desavalo mi se da istim putem prodjem u razmaku od 10-15 min., i da mi radi razlicito rerutiranje iz nekog samo njenog znanog razloga. U principu, sve verzije, Basar, Suzlin, AvicSync, Truck, itd., nastale su od izvornog NextGen-a i razlikuju se samo po izgledu i dodatnim podesavanjima. Naravno, ima razlike i u brzini pojedinih verzija, ali generalno sto se tice njene osnovne namene, sustinski nema razlike.
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Sam autor verzije je lepo rekao:
iGO_Truck je preuređena (po mom ličnom "ukusu") Basar verzija!
Dakle, obzirom na promene koje je autor napravio, ovaj iGO_Truck radi, rutira i rerutira na isti način kao i iGO_Basar, jer je u pitanju isti software. Kako izgledaju strelice, ikonice i ulice, nema baš mnogo veze sa radom, zar ne? A bojim se da je opis rada Basara odavno "obrađena" tema.
Dakle, poređenje ove verzije sa Basarom nema smisla, a sa Primom.... Možda i da, ali ne na ovoj temi. Postoji već blog za to.
http://serbianforum.org/threads/gps-mape-uporedivanje-i-analiza-here-tom-tom-topmap.576525/
Obzirom da verzija nosi naziv Truck, ja sam nekako stekao utisak da je namenjena vozačima kamiona, koji, gle čuda, voze i van Srbije, gde su Online informacije o saobraćaju normalna svakodnevica, i veoma bitna stvar za profesionalne vozače, pa bi bilo dobro da online traffic radi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
iGO LOSTnFOUND TRUCK 9.19.1.589192 [Android]

Kod:
https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZjRmmZpkBmNH0y81fhd1k6ixHjk7VEGc1X

Provjereno radi na uređaju kad se instalira sa SD kartice neće.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Probao sam kumu da instaliram avic_sync na Samsung S3 i nece da je pokrene posle instalacije.
Pise loading i vrati se na home screen ?
Nalazi se u root telefone, ne na sd kartici.
 
Natrag
Top