Idolopoklonstvo - što je i primjeri

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Nisam znao da postoji ova tema, a ja postavio video na drugoj...ipak ovdje spada - evo jedne vrste idolopoklonstva, na videu se nakon pada mogu cuti vika, plac, jer im je idol pao....

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mi katolici častimo svece, a vi adventisti, kako vam to sugerira Bogdanović, klanjate se Ellen White. :)

Jedno je častiti svece, i znati da su i oni bili ljudi, a sasvim je drugo smatrati blasfemije žene udarene u glavu osnovama svoje vere u toj meri da se bez nje ne može zamisliti tumačenje Svetog Pisma.

Uzgred, ne bih rekao da bi neko ko ima idolopoklonički stav prema Ellen Gould Harmon White, ima isto takav stav prema Svetom Apostolu Pavlu, jer vidi:

FB_IMG_1571160337630.jpg

Ona, kojoj bi po Tripovom "rgu" trebalo i poželjno je klanjati se, osporava Božansku inspiraciju Svetom Apostolu Pavlu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To je prokletstvo zbog idolatrije prema samom hramu i crkvi, umesto obožavanja Boga.

“I poznaćete da nisam bez uzroka učinio što sam god učinio u njemu govori Gospod.” (Jezekilj 14,23)

Naš čovek je toliliko gord da mu ne pada na pamet da obožava nekoga ko je iznad njega samog, pa zato naš narod nije Hristocentričan već egocentričan i okrenut ka obožavanju crkve i nacije. Ako bi gledao iznad sebe, u Isusov karakter, osećao bi se poniženo i grešno. A kada obožava samu crkvu, naciju, mrtve pretke, onda oseća da je on sam neko i nešto, jer se identifikuje sa njihovim vrednostima. A sa Isusom ne može da se identifikuje jer Isus nije samo njegov, već voli sve ljude i sve narode. Isus je otkriven kao uzor, a ne kao idol, pa mu ne odgovara.

Zato Bog dozvoljava da sve što mi proglasimo svetim (samo ono što je "naše") uskoro izgubimo. Bombardovanje za uskrs i od Nemaca 1941. i od Amerikanaca 1944. Mošti Svetog Save spaljene. Sve svete sprske zemlje uskoro izgubimo. A za hramove evo šta kaže Sveto pismo:

"Ne uzdajte se u lažne reči govoreći: Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja ovo je. Nego doista popravite svoje puteve i dela svoja, i sudite pravo izmedju čoveka i bližnjega svojega." (Jeremija 7,4-5)

"Mrzim na vaše praznike, odbacio sam ih, i neću da mirišem svetkovina vasih. Ukloni od mene buku pesama svojih, nego sud neka teče kao voda i pravda kao silan potok." (Amos 5,21.23-24)
"A sad se hvalite ponosom svojim. Svaka je takva hvala zla." (Jakov 4,16)

"Ako povrgnete uredbe moje i dusi vasoj omrznu zakoni moji da ne tvorite sve zapovesti moje, i raskinete zavet moj, i ja ću vama učiniti ovo: Potrću ponos sile vase; oboriću idole vase; i obratiću gradove vaše u pustoš, i razoriću svetinje vaše. I opustiću zemlju da će joj se čuditi neprijatelji vaši koji će živeti u njoj. A vas ću rasijati po narodima, i zemlja će vaša biti pusta i gradovi vaši raskopani." (3.Mojs.26,15-16.19.30-33)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mi Adventisti veoma smo zahvalni Slapu i Darthu, koji ne mogu nijedan post da postave, a da ne spomenu uzvisenu licnos Elern G Vajt.
Nemojte im zameriti, sto oni to prikazuju ponekad u negativnom smislu, vazno je da oni neprestano obracaju se Adventistima, a to poksazuje da ih visoko cene kao i Elen Vajt koja je najplodinji zencki pisac.
Braco katolici, mnogo vam hvala sto pomazete Adventistima u objavljivanju spasonosne istine na forumu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Na primer, kako to da Evangelici, koji zaista pripadaju Sola Scritptura idlopoklonstvu Bibliji, ne odbacuju isto iako odbacuju Ellen Gould Harmon White, i smatraju je lažnim prorokom?

Darth, pa to su tvoja braca po Luteru, ne samo da ne priznaju Elen Vajt za proroka, nego cak i Papu nazivaju natihristom. Darth, jesu li u pravu ili nisu?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Hvala Mu na tome što nam je dao razuma da spojimo činjenice.

Ps. Pominjaćemo je sve do kraja vremena ako treba. Sa samo jednim jedinim ciljem, da svi koji bi u svojoj naivnosti mogli da poveruju da je ona "istina" mogli da vide o kakvoj se osobi radi. I da "vera" koju je ona, udarena u glavu, stvorila, ne samo da nije "Hrišćanska", nego i da je prevara nad prevarama. Plod histerije, narcisoidnosti i sotonskog izvrtanja, laži i pljuvanja po drugima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A kada obožava samu crkvu, naciju, mrtve pretke, onda oseća da je on sam neko i nešto, jer se identifikuje sa njihovim vrednostima. A sa Isusom ne može da se identifikuje jer Isus nije samo njegov, već voli sve ljude i sve narode. Isus je otkriven kao uzor, a ne kao idol, pa mu ne odgovara.

A što je s onima kojima je osnivačica sekte kult? Vidi što kaže Miloš Bogdanović: Ali ako neko ima kultni odnos prema Elen Vajt, on će ga imati i prema apostolu Pavlu i prema starozavetnim prorocima. Ko slepo po slovu tumači Elen Vajt, on će tako slepo tumačiti i Sveto pismo. (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)
 
Natrag
Top