MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
Vidik

ibiza012.jpg




Slikano sa "zvonika"one katedrala sa strane 2,to je da se izrazim,Nova Ibiza,inače,centar,u sredini zgrada,sa "crvenim" krovom je glavna policijska stanica,sedište prefekture (opština),a i jednim delom sudija,kao kod nas sudija za prekršaje.Oba ulica je glavna saobraćajnica,ne mogu da "lomim"jezik da vam napišem pun naziv.A ostale zgrade i one u daljini su stambene zgrade,pa kad malo bolje pogledaš,Ustvari Ibiza je kao neko mesto (naprimer split)na Hrvatskom primorju,ima stari grad,a i soliteri.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
Top

another-view.jpg




Ovo sam skinuo sa neta,zbog topa,nemoguće mu je prići,sem ako si dovoljno lud i hrabar da se penješ po vrletima,i kozjim stazama.Naime,za ova,to jest ove topove,ima ih osam,vezana je jedna lepa pričica,a sami meštani tvrde da priča istinita.Ibiza,je na moru,i u srednjem veku a i kasnije,bila je meta gusara.A jedan gusar,tu je sakrio svoje blago,oženio se meštankom i dobio ćerku koju je "krstio"Eivisisa,inače original ime Ibize,par godina kasnije njegove "kolege"dođu po svoj deo,čovek pošto se oženio,navodno se smirio,imao porodićni život...."vuk dlaku menju..."naša poslovica,organizuje odbranu mesta,dkine topove sa svog broda,meštani se udruže u odbrani...i ko je dobio rat?Zarobili su sve "kolege",a za kaznu,morali su da izgrade crkvu,a "kolege",kasnije,ožene se meštankama,dobiju decu....
Dan danas ti topovi,početkom jula,kad je bila bitka se oglašavaju u počast,pa da se izrazim "dana oslobođenja"Ibiza,pravi se žurka,sad zamislite
kakva,kad je mesto sad centar klupske muzike.E,da crkva je gornjem delu slike


views-from-ibiza-castle.jpg



Ovo je tvrđava gde su topovi,i gde je bilo blago.Dole vidite glavni put,a malo više je kao staza,.Drveće je okolo,kao što se vidi,ali "u ŠUMI" desno,pored tvrđave je pećina,i jedino se može preko te pećine doći do tvrđave,a u pećini "mračno kao u pećini"išli moji klinci,pa kad trebali da uđu,zapalili,a svako ko hoće da prođe pećinom,dobija reflektorku,pa ako hoćeš piči,a ulaz...ima na ulazu kasica pa ko koliko ubaci
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
11400_1.jpg



Hotel gde radi moja sestra,slikano sa jednog od stepenika,kojim se dolazi u hotel iz "grada"
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
Trka Formule Jedan u Valensiji

Konačno mi se ispunio davni,dečački san,na trci sa formule jedan u Valensiji.Sad kako,to je priča za sebe.Samo mogu da vam kažem da ovo pišem u toku trke,dok zuje motori,ja pišem ove reči,a ruke mi samo podrhtavaju,ne od uzbuđenja,nego kolike su to vibracije,ako gledete,ili ste gledali trku,zavisi kad bude ko ovo čitao,stajali smo kod samog "ulaska"na most,sama staza je prelepa,gradska,ulična,na periferiji grada,vodi Hamilton,ispred Barikela....ma ko gleda trku....samo prozuji pored tebe....


300px-Spain_location_map.svg.png



Baleari,iliti Ibiza,je najmanje ostrvo u arhipelagu,a Valencija je tačno preko puta,bolje je da idete na sajt Wikipedije:

Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/Valencia,_Spain
i videćete jednu tačkicu,helihopterom nam je trebalo 15 minuta....e,uzbuđenja na stazi,moram da vidim šta je,Hamilton je treći....čuli smo da si ga zeznuli mehaničari.Daću vam večeras,ili sutra,izveštaj,moram da smirujem klince...

Nesme da se slika ništa,jer sve što se slika,je,navodno,kršenje autorskih prava firme FORMULE 1,iliti čuvenog čika Bernija,jer čovek bi finansijki propao ako bi neku sliku prodao nekim lokalnim,a kamoli,opštepoznatim medijima.Sve je pod njegovom komandom,videli smo ga,kad je išao u inspekciju staze,moj je Igor veći od njega,ali čovek je.....Rekli su mi redari,da,ako hoćeš da pokažeš fotke sa trka,daj adresu sajta,ja sam probao neku da skinem,ma nema teorije,evo ga Barkelo još uvek vodi,ali Hamilton je tu negde,drugi...pet ipo sekunde razlike,raste napetost,još pet kruga do kraja,ali ne verujem da će prestići Barikela....Čujemo se na kraju.E,da sajt je:

Kod:
http://www.formula1.com/gallery/race/2009/816/
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
article-1208466-0627AAAE000005DC-672_468x267.jpg
article-1208466-0627A0DE000005DC-332_468x286.jpg
article-1208466-0627956B000005DC-446_468x286.jpg




Par slika sa neta,tok same trke,prva slika,kad je Barikelo bio prvi,druga,dok je vodio dvojac Mercedesa,a trća negde sam početak trke,verujte,zet mi radi u oalskoj straži,ma nema teorije provući nijedan aparat,tip koji je pokušao da slika,neki turista,htali da mu ponište sve slike,čak i privatne,a čovak ima gomilu fotografija,porodične sa letovanja,ajde ćao,idemo da gledamo dodelu pehara...da slušamo Verdija....ma nemam reči,kao da sam u snu,jedino me klinci
prenu,kad me nešto pitaju.

Toliko za sad,idemo malo do grada,možda nešto slikam,ako da čika Berni,šalim se.A zašto čika Berni?Dok je prolazio kolima,kako sam rekao,u inspekciji staze,namlađi se razdrao,eno ga ČIKA BERNI,pošto mu je supruga sa ovdašnjih prostora,Slavica,a i bila tišina,mogao si da čuješ komarca,valjda čovek čuo,razumeo,šta znam,uglavnom okrenu se ka nama,i mahnuo,klinac,Nikola,je zapalio,a sad mi je rekao da ga je Đole uplašio,"sad će da te uhapse,"klinci,budale.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
Valensia

valencia-region.jpg


Jedna od mnogobrojnih fontana u Valensiji,a nalazi se,recimo da je u Beogradu,ispred same Palate Albanija,prelepa je,ostaćemo noćas ovde da spavamo,kod zetovog kolege,pa ću videti da napravim "par"fotografija.
Inače je treći grad po broju stanovnika,naravno posle Madrida i Barselona,i glavni je grad Autonomne Oblasti Valensija.
Podaci iz 2008 kažu da u Valensiji žive oko 810000 stanovnika,a sa okolinon,iliti predgrađem ima ih 1,7 milion,verovali ili ne,jer je po površini jedan od najvećih gradova,pa čak i u Evropskoj Uniji.
Pun je trgova,fontana...šta još već,što krasi jedan grad,ali najspecifičnija građevina je MUZEJ,čega nije,lakše je reći,mada ga neki zovu muzej nauke
Ciutat de les Arts i les Ciències u originalu,

ili grad nauke i umetnosti

Ciutat_de_les_Arts_i_les_Ci%C3%A8ncies.jpg
Ciutat_de_les_Arts_i_les_Ci%C3%A8ncies_-_L%27Umbracle.jpg
Hemispheric_-_Valencia%2C_Spain_-_Jan_2007.jpg
Candela_Oceanographique.jpg



Museo_Pr%C3%ADncipe_Felipe_interior.jpg


Jedan od tih "građevina",nalazi se u vodi,je muzej okeanografije,i između ostalog,kad si ispod nivoa mora,ili onog zaliva,oko kojeg se vozila Fomula 1,
videćeš razne ribe,kao da si u nekom drugom svetu,oko tebe plivaju ajkule,raznorazne,kojekave morske andzame(čudovišta)raže,jegulje,ma nemam reči,kupiću "foto album",prodaju ga u "stikeru"512 MB,ili 1 gigabajt,a cena je 10 ili 12 evra,zavisi koji kupiš,pun riba,i o svakoj posebna priča...a kad bi postavljao,neznam odakle bih pošao,moji klinci su oduševljeni,jedva čekaju da dođu kući,u Ibizi,da pokažu seki.Već smrkava,a i još smo pod utiskom trke,da samo obilazim grad,a ujutro ću pozajmiti aparat od zetovog kolege da malo slikam grad,a videću da posetim i stadion fudbalskog kluba Valensija,jer kako kažu,obiđi selu Valensiju,a ako nisi obišao stadion...nisi video ništa.
Inače samu trku neću da komentarišem,sigurno ste gledali,ali jedno ne mogu da skinem iz glave.Pošto mi je zet Obalska straža,stigli smo helihopterom,pa smo napravili par krugova u vazduhu,staza je kao prsten,a u prstenu voda,a most je priča za sebe...prelepa je...sam taj kontrast betona,metala,vode,pa još sunce kad šljašti,sve sija,ne mogu to da opišem,kao da ste ovog momenta oprali stazu,i uglačali...valjda me kapirate.

 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
Kula,čuvar Valencije

10589-004-CD48328F.jpg



Ne pitajte me koliko dugo smo se peli uz ova brda,nego čime!?Magarci,Povratna karta,da kažem 10 evra,a pogled,ma nemam reči.Kao recimo Avala za Beograd,hteli da postave TV repetitor,u blizini tvrđave,haos u gradu,i oko tvrđave bio 10 dana,građevinci već preneli 2/3 tehnike,na kraju došao sam kralj,i ukazom proglasi tvrđavu pod njegovom zaštitom,šta je vladar,a?Na taj dan,na najvećoj kuli visi zastava krune,ne Španije,a na kuli niže zastava Valensije.


REDGYPSUM.Valencia.Spain.-5-37g.5x4cm-A001.jpg



Ovu su školjku našli moji klinci dok smo šetali plažom Valencije,u vodi,sutra čemo da je odnesemo u muzej da je"procene",ne mislim cenu,ne bi je prodali klinci nizašta,nego koja je vrsta...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
Malo od Valensije

Sama Valensija je mešavina više kultura,pa i time građevina,čak su u jednom periodu bili pod arapima,tako da u samom gradu ima punu islamskih hramova,a jedan od njih je:

la-lonja-de-la-seda-valencia.jpg



Ovo sam slikao uz dozvolu,kako ga Đole i Igor zovu,Mule Jusufa,sad zašto neznam,dečija posla.Samo nju,jer ipak,to je njihovo sveto mesto.Morao sam da samo radi ulaza,i onog ornamenta iznad,nije baš od zlata,ali je pozlaćen,a taj ornament je je poklon od jednog og od kraljeva Saudiske Arabije,kad je ustoličen prvi kralj Španije,a i dan,danas,ta,pa da kažem,crkva,je pod zaštitom kralja Saudiske Arabije,



valencia-07.1191331020.valencia_126.jpg




Jedna od mnogih bašti u gradu,i to u suvom centru,pribogu kod nas na Terazijama,u njoj nisu neke veoma retke biljke,nego zelena oaza,gde možeš da vidiš travu,grad ima toliko kola....da jedino tu možet da dođete,pa bukvalno do prirodnog "sveta",ali,po zakonu,u prečniku od dva kilometra nesmeš da se parkiraš,a tek da prođeš pored,sem kola hitne pomoći,policije....


18643-1.jpg


stari deo grad,ovde vidimo ribarske čamce,mnogi i dan danas žive od ribolova
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.688
Bili smo na Mestalji (ko prati fudbal,zna sve)

EstadioMestalla05.jpg



Slikali zetov kolega,navodno išao u patrolu,ludaci!!!


EstadioMestalla06.jpg



Ovo mi je dao snimak takođe kolega,snimano,ko zna koje igrao,ali prelepa panoprama uveče


EstadioMestalla03.jpg



E,ovo je slikao moj stariji blizanas,kako je smotao "redare"svaka mu čast!!!
 
Natrag
Top