Hula na Duha Svetog

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Svako ko se barem malo interesuje za hrišćanstvo zna za Duha Svetog.

Pojavljuje se mnogo puta u Bibliji.Ja sam izvadio nekoliko primera gde se Duh Sveti spominje.
Upravo tim primerima želim da skrenem pažnju svima koji ga svesno ili nesvesno hule.
Počeo bih sa :

Matej12.31,32
31 Zato vam kažem, svaki greh i hula oprostiće se ljudima, ali hula na Duha neće se oprostiti. 32 I ako ko kaže reč protiv Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a onome koji kaže protiv Duha Svetoga, neće se oprostiti ni na ovom svetu ni u budućem.


Mislim da je ovo sasvim jasno i nedvosmisleno.
Zamislite sada situaciju u kojoj se nalazi neko ko huli na Duha Svetoga.
Izgubljen je za sva vremena i nema mu oproštaja.


Kome je u interesu da neko huli na Duha Svetog?
Pa naravno Sotoni!
Svako koga Sotona navede da huli na Duha Svetog je izgubljen...zauvek.


Evo nekoliko primera gde se govori o Svetom Duhu:


Matej 1.18
18 A rođenje Isusa Hrista beše ovako: kada je majka njegova Marija bila zaručena za Josifa, pre no što se sastaše, nađe se da je začela od Duha Svetoga.
Matej 3.16
16 A kad je Isus kršten, iziđe odmah iz vode. I gle, otvoriše mu se nebesa i vide Duha Božijega gde silazi kao golub i ide na njega.
Matej 4.1
1 Tada Duh odvede Isusa u pustinju da ga đavo kuša.
Matej 10.20
20 jer ne govorite vi, nego Duh Oca vašega govori u vama.
Marko 13.11
. 11 A kad vas vode i predaju, nemojte unapred brinuti šta ćete govoriti, nego što vam se da u onaj čas to govorite; jer nećete vi govoriti nego Duh Sveti.
Luka 2.26
26 Njemu je Duh Sveti prorekao da neće videti smrti pre no što vidi Pomazanika Gospodnjeg.
Luka 2.27
27 I nadahnut Duhom dođe u hram. I kad su roditelji unosili dete Isusa da postupe s njim po zakonskom običaju,
Luka 4.18
18 »Duh Gospodnji je na meni, zato me je pomazao i poslao da objavim radosnu vest siromašnima, da javim zarobljenima da će se pustiti i slepima da će progledati, da otpustim potlačene,
Luka 12.12
12 jer će vas Duh Sveti naučiti u taj čas šta treba da kažete.
Jovan 14.26
26 a pomagač utešitelj, Duh Sveti koga će Otac poslati u moje ime, on će vas naučiti svemu i podsetiće vas na sve što sam vam rekao.

Jovan 15.26
26 A kada dođe pomagač - utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca ishodi, on će svedočiti za mene;
Jovan 16.13
13 A kad on dođe, Duh istine, uputiće vas u svu istinu; jer neće govoriti sam od sebe, nego će govoriti ono što sluša, i najaviće vam što će doći.
Dela2.4
4 Tada se svi ispuniše Duhom Svetim, pa počeše govoriti drugim jezicima - kako im je Duh davao da govore.
Dela 13.2
2 Kad su oni služili Gospodu i postili, Duh Sveti reče: odvojte mi Varnavu i Savla za delo na koje sam ih pozvao.
Dela 16.7
7 A kad dođoše prema Misiji, pokušavali su da se upute u Vitiniju, ali im Duh Isusov ne dade
Dela 20.23
23 sem - što mi Duh Sveti od grada do grada svedoči i govori - da me čekaju okovi i nevolje.


Iz ovih primera možemo da vidimo šta sve radi Sveti Duh za nas.On je uvek tu i čeka da nam pomogne.Na nama je samo da ga prihvatimo i on će nam u svemu pomoći.Pomaže nam da shvatimo svet oko nas.Uči nas i upućuje uvek i na svakom mestu.


Evo jednog primera hule na Svetog Duha.
Knjiga Jehovinih svedoka:Raspravljanje na temelju Svetog pisma.Strana 79



js Sv.Duh.jpg


Iz ovog primera se lepo vidi odnos Jehovinih svedoka prema Svetom Duhu.
Kao prvo pišu Sveti Duh malim slovom,već to je dovoljno da ožalosti Svetog Duha.
Kao drugo smatraju Svetog Duha za "božiju aktivnu silu" i samim tim hule na njega.
Tvrde da je"razumno zaključiti"...
Evo šta je razumno zaključiti što prosta logika dokazuje.


Ako ja poštujem i veličam Svetog Duha da li time činim nešto loše?


S druge strane svako ko ponižava Svetog Duha čini hulu na njega i samim tim je nepovratno izgubljen.


Kad sam već spomenuo logiku i knjigu "Raspravljanje na temelju pisma"
Evo još jednog logičnog dokaza.
Onaj koji ima Svetog Duha se ne mora brinuti za pitanja koja može neko da mu postavi jer će Sveti Duh govoriti za njega(Marko 13.11)

Jehovini svedoci imaju ovu knjigu u kojoj stoje tačna uputstva šta u kojoj prilici treba da kažu.
Uče napamet ili nose knjigu uvek sa sobom i u razgovorima prelistavaju kako bi dali odgovore.

Čista logika kaže da Jehovini svedoci nemaju Svetog Duha i da je i to jedan od dokaza Sotonine neverovatne prevare.
Verujem da ima i drugih primera ,ja znam za ovaj sa Jehovinim svedocima.Ako neko zna druge primere naka postavi .
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Evo i moj doprinos ovoj temi.

Da vas niko ne VARA i LAŽE karikaturama i slatkim rečima, imajte u vidu da se i sam Sotona pretvara u anđela svetla, tako da ako čujete da JEHOVA nije jedan i jedini JEHOVA znajte da su to Antihristi, varalice i prevaranti. Takve treba izbegavati jer ništa dobro, ništa pošteno niti pravedno se od takvin ne može naučiti.
Da vas niko ne zavodi ovim karikaturama:
pagtrin2.jpg



Niti verujete im kada KAŽU da JEHOVA ima jer je ograničen na TRI (3) lica kao:


9k=



Još manje im verujete da JEHOVA nije jedan nego SVETA TROJCA kao ovde:


Fridolin_Leiber_Holy_Trinity_s.jpg


9k=
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Efežanima 4,30 kaže ne žalostite Duha Svetoga kojim ste zapečaćeni. Pa ne možete ožalostiti neku silu ili engeriju. Ožalostiti možemo samo osobu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Jasno je da Sveti Duh nije nekakva sila ili energija, to je biće. Sv. Duh navodi ljude na pokojanje, drži jedinstvo hrišćana, ljudi uz pomoć Duha Svetog proriču tj. On im govori šta će reći, Duh Sveti je i utješitelj i postoje darovi Svetog Duha.
Svakako da je hula na Svetog Duha kao i samoubistvo neoprostiv grijeh.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Nikako mi nije namera da hulim na Svetog duha ali na šta je Isus mislio kada je to rekao da se hula na svetog duha neće oprostiti.Ne želim nikoga da vređam ali za mene je Sveti Duh osoba isto kao što je Sportski Duh osoba. U bibliji nalazimo dosta vrsta duhova ali te duhove kao pojam ne treba uzimati kao osobe. Tako nailazimo na :

1 Korinćanima 4.21 Duh krotosti

Rimljanima 1.4. Duh svetinje

Efešanima 6.12. Duhovi pakosti

Otkrivenje 19.10 Duh proroštva

1 Jovanova 4.2. Duh božiji i Duh lažni

2 korinćanima 4.13. Duh vere

Šta se podrazumeva pod " Hula na svetog duha " se neće oprostiti. Isus je rekao da hula na sina Isusa može biti oproštena.Zar hula na Isusa nije najgora hula. Imaju osobe kojima se greške neće oprostiti ne vredi im nikakvo pokajanje.Adam je recimo jedan od njih.Anđeli demoni takođe zato što su pogrešili iz savršenstva.Mi možemo da pogrešimo iz neznanja ili slabosti ali oni nisu iz neznanja pogrešili.Takođe osobe koje saznaju za istinu i vide da je to istina ali naprave grešku ne iz neznanja ili slaboti već namerno njima se neće oprostiti.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Šta se podrazumeva pod " Hula na svetog duha " se neće oprostiti. Isus je rekao da hula na sina Isusa može biti oproštena.Zar hula na Isusa nije najgora hula. Imaju osobe kojima se greške neće oprostiti ne vredi im nikakvo pokajanje.Adam je recimo jedan od njih.Anđeli demoni takođe zato što su pogrešili iz savršenstva.Mi možemo da pogrešimo iz neznanja ili slabosti ali oni nisu iz neznanja pogrešili.Takođe osobe koje saznaju za istinu i vide da je to istina ali naprave grešku ne iz neznanja ili slaboti već namerno njima se neće oprostiti.
Hula na Duha Svetoga je stanje čoveka...kada čoveku otupi savest. Stanje u kom Sveti Duh ne može da komunicira sa čovekom...i za tog čoveka nema nazad. Svaka osoba koja se iskreno pokaje, dobiće oproštaj....ali kada čoveku otupi savest, kada Bog ne može da komunicira sa čovekom, čovek je pohulio na Duha Svetoga, i taj čovek se nikada neće pokajati. Hula na Isusa , Sina Božjeg, nije hula gde čovek gubi kontakt sa Svetim Duhom, i uvek postoji mogućnost da se pokaje i vrati sa zlog puta...ali kada izgubimo kopču sa Duhom Svetim, onda više nema nazad.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Prijatelji pa zar isus nije objasnjavao o sv.duhu, on je tvrdio da je bog otac duh i u duhu mu se treba klanjati, kad sv.duh izlazi iz oca, zar nije to sam otac, pazite isus je pun duha, apotom govori sve ovo radi otac i otac je u meni i ja sam u ocu, ovo radim u ime oca.

Zato je i rekao ako hulite na duha nece vam se oprostiti to je isto sto i na oca,ja tako mislim mozda i nisam u pravu.

Za apocketza

Hulite hulute jos kako i na oca i sina posto si dosadan sa tim tvojim slicicama evo i tebi malo.

Na prvoj slic vasim isusima bliznacima tj "isus i toma" isnad glava stoji demon i izmedju njihovih glava stoji demon, a oko nogu piramida i mac u obliku krsta, a normalno ljudima solite pamet sa stubom.


A dole papirnom kesom s izvrnutim krstom i licem demona. I vasa (VASA CUVENA KULA STRAZARE S KRSTOVIMA)
6aedcdf0.jpg Na drugoj dve zene s papirnom kesom s izvrnutim krstom i licem demona. watchtower3.jpgoko piramide i ime (JHVH ) 67f8c2e0.jpgblizaci decaci i demon izmedju njih

Pogledaj jedni demoni i piramide obrnuti krstovi lazna prorocanstva itd.ako oces jos samo kazi.

A dole papirnom kesom s izvrnutim krstom i licem demona. I vasa (VASA CUVENA KULA STRAZARE S KRSTOVIMA

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

jehovini_svjedoci_05.jpg Demon na ruci andjela Russel (2).jpg Russel (3).jpg I normalno vas cika carles t russel.

A dole papirnom kesom s izvrnutim krstom i licem demona. I vasa (VASA CUVENA KULA STRAZARE S KRSTOVIMA

ima jos samo kazi.
 

Prilozi

  • tdgspesa1.jpg
    tdgspesa1.jpg
    22,3 KB · Pregleda: 82
  • watchtower.jpg
    watchtower.jpg
    51,4 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
52
Поштовани,

Својим животом у телу на земљи, Богочовек је основао своје богочовечанско тело – Цркву и тиме припремио земаљски свет за долазак, живљење и делатност Духа Светога у телу Цркве (верника), као Душе тог тела. На дан Свете Педесетнице Дух Свети је управо сишао са неба у богочовечанско тело Цркве и за навек остао у њему као свеживотна душа његова. Међутим, силазак и сва делатност Духа Светога у богочовечанском телу Цркве бива због Богочовека и ради Њега. Стога сва делатност Духа Светога неодвојива је од Богочовечанског подвига нашег спасења и то Господом Христом.

Духовдан (рођендан) Цркве који је почео на дан Свете Педесетнице непрекидно траје у Цркви са неисказаном пуноћом свих божанских дарова и животворних сила. Све у Цркви бива Духом Светим, најситније и оно најкрупније.

Господ Исус Христос је глава и тело Цркве а Дух Свети душа Цркве. Тако од самог почетка Богочовечанског домостроја спасења, Дух Свети је узидао себе у темељ Цркве, у темељ тела Христова извршивши оваплођење „отеловљење Бога Логоса у Светој Дјеви". Затим Светом Педесетницом је употпуњено оваплођење, јер Дух Свети силази на Богочовечанско тело (Цркву) и за навек остаје у том телу (које је Црква). Посреди је један не дељиви домострој спасења. Дух Свети силази на васцело тело Цркве. Као што човековом телу не бива ништа без душе, тако и телу Цркве ништа не бива без Духа Светога који је душа Цркве, и то кроз све векове и кроз сву вечност. Уствари, Црква је непрекидни Духовдан. Духовдан је рођендан Цркве али тиме и рођендан сваког хришћанина. Јер ко је то Хришћанин? То је онај који кроз крштење, има Духа Христова, по речима Св. Апостола Павла „не знате ли да је тело ваше храм Светога Духа који је у Вама“ (1 Кор 6, 19). Сваком Хришћанину „малом помазанику“ кроз Свету Тајну крштења, даје се сила и помоћ Божја због његове вере у Богочовека, и то што човек прима то даје Бог Дух Свети у облику Божанске силе (енергије) која се назива благодат. Свакога човека који свесрдно верује у Христа као у Једног и Истинитог Бога и Спаситеља, испуњује Дух Свети и оспособљава за победу над сваким грехом, смрћу и ђаволом. Св. Апостол Павле јасно изражава богочовечанску истину кад каже: „Бог Духа Светога изли на нас обилно кроз Исуса Христа спаситеља, да благодаћу Његовом постанемо наследници вечнога живота“ (Тит. 3, 5-7). Тако, освећење човека првенствено припада Духу Светоме, зато што се Дух Свети назива осветитељем (онај који освећује, просвећује).

Свакако да у освећењу човека учествује и Бог Отац и Бог Син, јер све у цркви бива од Оца кроз Сина у Духу Светоме. Тако и Св. Апостол Павле говори Коринћанима, молитвеном литургијском жељом: „Благодат Господа Нашега Исуса Христа, љубав Бога и Оца и заједница Светога Духа да буде са свима вама. Амин“ (2 Кор. 13,13). На дан Педесетнице (Духовдан) извршено је крштење Цркве и то у име Оца и Сина и Светога Духа. Тако је у Цркви отворен пут утројичења сваком људском бићу, а то је уствари пут обожења, обогочовечења. Тако да Св. Апостол Петар у својој посланици каже: „Нама су у Цркви дароване све Божанске силе потребне за живот вечни и побожност и помоћу њих имамо удела у Божијој природи“ (2 Пет. 1, 2 - 4). Тај пут, боље рећи подвиг отројичења људских бића у телу Цркве и њихово обожење, охристовљење бива Светим Духом, путем светих тајни и светих врлина. Стога Св. Јован Златоусти каже: „Ко у себи има Духа Светога, има у себи самог Христа.“

Неизрециво човекољубље Господа Исуса Христа свој врх достиже у томе што је Цркви својој дао Духа Светога који је у исто време „Дух усиновљења“. Тако Свети Дух нас кроз Јединородног Сина Божјег усиновљује Богу Оцу и ми постајемо „деца, синови Божји“ а тиме постајемо наследници Божји и свакако наследници Христови (Рим. 8, 17). Треба да знамо да се ради Сина даје Дух Свети свима који вером у Сина кроз свету тајну крштења постану синови Божји и самим тим и сунаследници Господа Исуса Христа (Еф. 4, 4-7). Како то? Христос је својим очовечењем обожио сву природу људску, која је код свих људи у основи иста у начелу, као нови Адам својом богочовечанском личношћу повео је нашу божанску личност путем обожења и оспособио нас за обитавалиште Духа Светога. Зато Св. Апостол Павле саветује Ефеске хришћане и све нас речима: „Не ожалошћавајте Светога Духа Божијега којим сте запечаћени за дан избављења“ (Еф. 4, 30). Управо Хришћани у светој тајни крштења „запечаћени су Духом Светим“ да ништа несвето (нечисто) не би улазило у њих тј. да нашим гресима не би жалостили Светога Духа. А опет, са Духом Светим опраштају нам се греси (Јов. 20, 22 - 23). С тога, захваљујући дару Духа Светог ми можемо духовно узрасти.

Због свега горе написаног је у Матеју 12, 31-32 дата врло јасна и недвосмислена заповест.

Мир Вам,
Blackarow
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Moj prijatelju Blackarow nece oni to citati mislim na JS, i oni nevole duge postove ako nisu od kule strazare.

Cim postavis nesto na sta oni nemaju odgovora oni se odmah ogradjuju i ignorisu tvoj post, tek ce se pojaviti kroz nekoliko postova kad ce misliti da su predhodni vec zaboravljeni.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Moj prijatelju Blackarow nece oni to citati mislim na JS, i oni nevole duge postove ako nisu od kule strazare.

Cim postavis nesto na sta oni nemaju odgovora oni se odmah ogradjuju i ignorisu tvoj post, tek ce se pojaviti kroz nekoliko postova kad ce misliti da su predhodni vec zaboravljeni.


Čitam ja postove iako su dugi nego mi je žao zbog prirode posla koji radim pa obično nemam vremena za duže raspravljanje ali razjasnićemo mi sve ovo u detalje.
 
Natrag
Top