Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kome je neko ko je u stvari skup individua posednutih kultom trojice akolita američke sekte, samoprokamovanog "ostatka", klanjatelja žene koja je već 105 godina "hrana crvima", uopšte mogao da zapreti igrankom? Laodikeji? Zaokretu? Mystery77?

Izvini Darth, ali cini mi se da si se ti zbunio dajuci ovu izjavu. Ti si zamislio da smo mi katolici, koji se kljanjaju ljudima, zena i pokojsnicima.
Vernici Hriscanske Adventisticke Crkve klanjaju se jedino Bogu i nikom vise.

Kljucna godina za hronologiju JS je 539PNE.Ta godina je uzeta zato sto se 99% istoricara slaze da je te godine pao Vavilon.
Nadalje ja te cekam vec nedelju dana i vise da mi napises svoj odgovor na moj post,ali ti pises ovo novo_Odgovorio sam na Miretov odgovor jer se ti nisi javio. I umesto da mi odgovoris na moj tadasnji odgovor ti mi podmeces ovo???
Jel ja sad treba da uzmem copy-paste svoga odgovora pa da ga iskopiram da bi video???

Zaokret, mnogo ti havala sto si se javio na moje pitanje.
Pre svega za godinu 539. ne salazu se 99% istoricara.


Zaokret:
Nadalje dijagram pokazuje da je Adam rodjen 4025 ,da je Jerusalim razoren 607PN ,da je 1914 zavrseno 2520 godina.i sta tu ne valja???
Sta ti se tu ne dopada? I danas je isto to. i 1975 se navrsilo 6000 godina i sta sa time???
Jel hoces nesto da osporis??
?

Prvo sta ja ne mogu da shvatim. Dijagram, pretvara istorijsko vreme u prorocko, sto je pogresno. Ti kazes: I danas je isto to. To znaci da i danas verujete i ucite da je svaki dan stvaranja trajao po SEDAM HILJADA GODINA. JER U DIJAGRAMU JE NAVEDENO DA TIH 6000 GODINA SU DEO SEDMOG DANA STVARANJA KOJI JE BOZIJI ODMOR.
Drugo, dijagram koji sam prilozi naglasava da 1975. zavrsavaju se 6000. godina od stvaranja Adam. To je KLJUCNA godina.

Na veliko ste pre te godine propovedali da sedma hiljada godina, od sedmog dana stvaranja, pocinje unistenjuem sistema ovoga sveta, unistenjem svih crkava, unistenjem nejehovista i pocetkom hiljadugodisnjeg carstva ovade na zemlji.

Mozes li nam reci da li se te godine ista od ovoga, sto ste unapred objavili, ispunilo?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Prvo sta ja ne mogu da shvatim. Dijagram, pretvara istorijsko vreme u prorocko, sto je pogresno. Ti kazes: I danas je isto to. To znaci da i danas verujete i ucite da je svaki dan stvaranja trajao po SEDAM HILJADA GODINA. JER U DIJAGRAMU JE NAVEDENO DA TIH 6000 GODINA SU DEO SEDMOG DANA STVARANJA KOJI JE BOZIJI ODMOR.
Drugo, dijagram koji sam prilozi naglasava da 1975. zavrsavaju se 6000. godina od stvaranja Adam. To je KLJUCNA godina.

Na veliko ste pre te godine propovedali da sedma hiljada godina, od sedmog dana stvaranja, pocinje unistenjuem sistema ovoga sveta, unistenjem svih crkava, unistenjem nejehovista i pocetkom hiljadugodisnjeg carstva ovade na zemlji.

Mozes li nam reci da li se te godine ista od ovoga, sto ste unapred objavili, ispunilo?
Izvinite,ja moram nesto da vas pitam ,da bi znao kako sa vama da komuniciram.
Jeste li vi rodjeni 1932,ili koje ste godine rodjeni?
Eto ,mi lepo komuniciramo na ovu temu vec 10 godina,i pitam se dal zaista ne znate sto smo pricali,pa da to prepisem vasim godinama?

Jel vi imate drugaciji kalendar?drugaciju hronologiju???
Ja vam pricam kako je za tacnost hronologije bitna godina koju 99%istoricara smatraju da se bas te godine desio taj dogadjaj,mislim na 539PNE pad vavilona,,,, dok je VAMA 1975 godina ispala kljucna???
Ta 1975 godina nema nikakvog BITNOG znacaja za nas.Obicna godina u nasim zivotima,sem sto je jubilarna 6000 od stvaranja Adama.
Za nas je bitna 1914 godina ,ispunjenje 7 vremena koja su bila duga 2520 godina,kada je Isus Hrist dobio Davidovu krunu i vlast u Gornjem (nebeskom) Jerusalimu.
Zahvaljujuci toj Biblijskoj hronologiji moglo je da se odredi i vreme dolaska Mesije,Isusovim krstenjem u Jordanu ,pa i vreme kad ce biti ubijen.To je prorocanstvo o 70 godisnjih nedelja,ali ti ne mozes da prihvatis ni da je Jerusalim pao 607PNE,a kamli sve ostalo ,obicne dve matematicke operacije.
537+70=607
607PNE+2520NE=1914NE (nema nulte godine)
Budite brzi ,jer ovde sam jos kratko vreme,pa ko zna kad cu imati ovoliko puno vremena za pisanje.
Drago mi je da ste se setili dugmeta REPLY ,a na onaj post mi jos niste odgovorili,a tamo sam vam odgovorio sve detaljno.
Moji postovi su takodje i 665 i 671
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Jerusalim pao 607PNE,

Nije. Ovo ti je netočno. Vi jehovci imate iste probleme s godinama (kako Marko kaže, kronologijom) kao i egwisti. Vama treba 607. godina, i vi ćete i Boga ubiti ako tako dolazite do te godine. Egwisti isto tako. Njima treba 457. godina, i oni će ubiti i Boga i Isusa i Gospu, ako tako dolaze do 457. godine. Ništa čudno, ovo je posve normalno sektašima koji se, umjesto Bogu, klanjaju svojim utemeljiteljima. Adventisti Jeleni a vi Russellu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nije. Ovo ti je netočno. Vi jehovci imate iste probleme s godinama (kako Marko kaže, kronologijom) kao i egwisti. Vama treba 607. godina, i vi ćete i Boga ubiti ako tako dolazite do te godine. Egwisti isto tako. Njima treba 457. godina, i oni će ubiti i Boga i Isusa i Gospu, ako tako dolaze do 457. godine. Ništa čudno, ovo je posve normalno sektašima koji se, umjesto Bogu, klanjaju svojim utemeljiteljima. Adventisti Jeleni a vi Russellu.
Pa hajde prosvetli me.
kazi mi ti kad je pao Jerusalim i na osnovu kojih dokaza.
Naravno kazi mi gde sam to pogresio?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Uguglaj: Kad je razoren Jeruzalem.



Pogriješio si što taj podatak ne znaš, a nisi posegnuo da saznaš od onih koji to znaju.
Pa hajde izguglaj ga pa ga upisi da vidimo.
Pa onda da ga razmotrimo dal je tacan.
Zato sam i napisao da je prvo bolje da izguglas godinu pada Vavilona.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Izvinite,ja moram nesto da vas pitam ,da bi znao kako sa vama da komuniciram.
Jeste li vi rodjeni 1932,ili koje ste godine rodjeni?
Eto ,mi lepo komuniciramo na ovu temu vec 10 godina,i pitam se dal zaista ne znate sto smo pricali,pa da to prepisem vasim godinama?

Postovanje Zaokret, Ja znam sta smo pricali, ali pitam te dali ti znas sta ste ucili i propovedali 1960 d0 1975?

Zasokret:
Jel vi imate drugaciji kalendar?drugaciju hronologiju???
Ja vam pricam kako je za tacnost hronologije bitna godina koju 99%istoricara smatraju da se bas te godine desio taj dogadjaj,mislim na 539PNE pad vavilona,,,, dok je VAMA 1975 godina ispala kljucna???[/QUOTE]

Problem je u tome sto ste pre 1975. godine pricali jhedno, a ti sada pricas drugo.
Nije za mene 1975 najvaznije nego je za vas bila kljucna.


Zaokret:
Ta 1975 godina nema nikakvog BITNOG znacaja za nas.Obicna godina u nasim zivotima,sem sto je jubilarna 6000 od stvaranja Adama.[/QUOTE]

To ti tvrdis sada, ali sedamdesetih godina nijedan Jehovin svedok to nije izjavio.
Shvati, ja sam u to vereme na vekliko diskutovao sa svedocima, ne jednom nego vgise puta.

Objavljivali ste da ce 1975. biti Armagedon, da ce biti unisten sistem vladavine ovog sveta, da ce biti unistene sve crkve i da ce poceti sedma hiljada godina od sedmoga dana stvaranj i da ce tada poceti hiljadugodisnje carstvo na zamelji.

Pa onda otkuda sada ti tvrdis da je ta goina za vas obicna gosina. To znaci da ste odbacili deo vase hronologije, jer se nista od predvidjenog nije ispunilo. Zato ne mozes reci da i danas verujete isto kao i onda i u isto vreme tvrdiiti da je za vas godina 1975. obicna gosina. To potpuno menja vase ucenje o 1975. godini.
[/QUOTE]

Evo jos nekoliko pred vidjanja JS:
1889 "Nemojte biti iznenadjeni kad vam iznesemo dokaze da je Bozije carstvo veec pocelo. koje pocinje 1878. Koje ce se zavrsiti 1914. potpunim zbacivanje svetskih vladara, sto je vec pocelo." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, The Time Is At Hand, 1889 Ed., p. 101. The 1915 Edition of this texts changed "A.D. 1914" to read 'A.D. 1915')

Da li je zaista Bozje carstvo pocelo 1878? Kakvo bi to bilo Bozje carstvo u kom su bili toliki ratovi i krvoprolica?

1889. Objavili su: "Ovde smo obezbedili dokaze da od stvaranja Adama zavrsilo se set hiljada godina 1873.”
(Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 39. 1889)
Da li se zaista zavrsilo 6000 godina od Adama do te godine?


1889 " U vremenu od 26, godina sve svetske vlade bice oborene i rasformirane.”
(C.T. Russell, Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 98-99, 1889)
Sta kazes na to?

1889 "Iznosimo biblijske dokaze koji pokazuju da je 6000 godina od stvaranja Admama zavrseneIn 1872. godine." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 33, 1889)
Dali se 6000 godina zavrsilo 1873. ili 1872. ili 1975????

Zbog cega su JS posle 1975, godine izgubili hiljede vernika?


1977. u zajednici Jehovinih svedoka desilo se nesto neobicno. Godine 1976. imali su 2,138.537 clanova, a 1977. krstili su 124.456 novih vernika, dok se broj vernika smanjio na 2,117.194 vernika.
Sledece godine krstili su 95.050 novih vernika (mnogo manje nego prethodne godine), a ukupan broj vernika opao je za 1,4 posto na 2,086.629. Za dve godine krstili su 219.506 novih vernika i umesto da se za toliko povecao broj vernika, izgubili su jos 51.908. Ukupan gubitak bio je 271.414 vernika.

Izvinite,ja moram nesto da vas pitam ,da bi znao kako sa vama da komuniciram.
Jeste li vi rodjeni 1932,ili koje ste godine rodjeni?
Eto ,mi lepo komuniciramo na ovu temu vec 10 godina,i pitam se dal zaista ne znate sto smo pricali,pa da to prepisem vasim godinama?

Postovanje Zaokret, Ja znam sta smo pricali, ali pitam te dali ti znas sta ste ucili i propovedali 1960 d0 1975?

Zasokret:
Jel vi imate drugaciji kalendar?drugaciju hronologiju???
Ja vam pricam kako je za tacnost hronologije bitna godina koju 99%istoricara smatraju da se bas te godine desio taj dogadjaj,mislim na 539PNE pad vavilona,,,, dok je VAMA 1975 godina ispala kljucna???[/QUOTE]

Problem je u tome sto ste pre 1975. godine pricali jhedno, a ti sada pricas drugo.
Nije za mene 1975 najvaznije nego je za vas bila kljucna.


Zaokret:
Ta 1975 godina nema nikakvog BITNOG znacaja za nas.Obicna godina u nasim zivotima,sem sto je jubilarna 6000 od stvaranja Adama.[/QUOTE]

To ti tvrdis sada, ali sedamdesetih godina nijedan Jehovin svedok to nije izjavio.
Shvati, ja sam u to vereme na vekliko diskutovao sa svedocima, ne jednom nego vgise puta.
Objavljivali ste da ce 1975. biti Armagedon, da ce biti unisten sistem vladavine ovog sveta, da ce biti unistene sve crkve i da ce poceti sedma hiljada godina od sedmoga dana stvaranj i da ce tada poceti hiljadugodisnje carstvo na zamelji.


Pa onda otkuda sada ti tvrdis da je ta goina za vas obicna gosina. To znaci da ste odbacili deo vase hronologije, jer se nista od predvidjenog nije ispunilo. Zato ne mozes reci da i danas verujete isto kao i onda i u isto vreme tvrdiiti da je za vas godina 1975. obicna gosina. To potpuno menja vase ucenje o 1975. godini.[/QUOTE]

Evo jos nekoliko pred vidjanja JS:

1889 "Nemojte biti iznenadjeni kad vam iznesemo dokaze da je Bozije carstvo veec pocelo. koje pocinje 1878. Koje ce se zavrsiti 1914. potpunim zbacivanje svetskih vladara, sto je vec pocelo." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, The Time Is At Hand, 1889 Ed., p. 101. The 1915 Edition of this texts changed "A.D. 1914" to read 'A.D. 1915')

Da li je zaista Bozje carstvo pocelo 1878? Kakvo bi to bilo Bozje carstvo u kom su bili toliki ratovi i krvoprolica?

1889. Objavili su: "Ovde smo obezbedili dokaze da od stvaranja Adama zavrsilo se set hiljada godina 1873.”
(Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 39. 1889)
Da li se zaista zavrsilo 6000 godina od Adama do te godine?


1889 " U vremenu od 26, godina sve svetske vlade bice oborene i rasformirane.”
(C.T. Russell, Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 98-99, 1889)
Sta kazes na to?

1889 "Iznosimo biblijske dokaze koji pokazuju da je 6000 godina od stvaranja Admama zavrseneIn 1872. godine." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 33, 1889)
Dali se 6000 godina zavrsilo 1873. ili 1872. ili 1975????

Zbog cega su JS posle 1975, godine izgubili hiljede vernika?

1977. u zajednici Jehovinih svedoka desilo se nesto neobicno. Godine 1976. imali su 2,138.537 clanova, a 1977. krstili su 124.456 novih vernika, dok se broj vernika smanjio na 2,117.194 vernika.
Sledece godine krstili su 95.050 novih vernika (mnogo manje nego prethodne godine), a ukupan broj vernika opao je za 1,4 posto na 2,086.629. Za dve godine krstili su 219.506 novih vernika i umesto da se za toliko povecao broj vernika, izgubili su jos 51.908. Ukupan gubitak bio je 271.414 vernika.

U Parizu za vreme posete cerki koja je neocekivano izgubila oca i trazila utehu na sve strane, upoznao sam se sa mladicem po imenu Srgy, koji je bio Jehovin svedok. Bilo je to 1974. godine. On je ubedljivo tvrdio da ce do prvog januara iduce 1975. godine doci kraj zivotnog sistema ovog gresnog sveta i da ce ovde na Zemlji poceti Armagredon, rat koji ce unistite sve koji nisu JS i tada ce poceti hiljadugodisnje carstvo Jehove.

Upitao sam ga da li bi zeleo da zakazemo sastanak posle smaka sveta? On je odgovorio: “Ne, to ne dolazi u obzir.” “Zasto?”, upitao sam ga. “Posle prvog januara 1975. vas vise nece biti.” “U redu, rekao sam, u tom slucaju ponistite zakazani sastanak, ali pretpostavimo da cu ja mozda ipak po Bozjojoj milosti jos biti ovde, zasto da sada ne zakazemo sastanak?” Odbio je da vise razgovara o tom pitanju, jer je bio uveren da ce se desiti ono sto je propovedao. Sastanak nismo zakazali, ali kada je prosao prvi januar, posao sam da ga potrazim. Nisam nasao njega, ali sam nasao njegovu sestru. Obavestila me je da se njen brat toliko razocarao sto nije dosao kraj sveta kako je propovedao, da je napustio Jehovine svedoke. Zatim zamolila me je da ne pokusavam da stupim u kontakt s njim, jer on ne zeli o tome vise da prica niskim. Tako ga nisam ponovo sreo ni posle “smaka sveta”.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne budite vi lijeni, predstavite se. :)
Vidis kako on ponavlja da smo mi "kukavice" jer sam ja rekao da je to on? Svo njihovo pripisuje nama! I vidis da imas posla sa bezobraznim i tvrdoglavim covekom, koji nam tera inat i izaziva nas! Da si ti rekao da je belo, on bi tvrdio da je crno iz inata!

Jeste li vi rodjeni 1932,ili koje ste godine rodjeni
Svaka cast Marku na godinama..

jer ovde sam jos kratko vreme,pa ko zna kad cu imati ovoliko puno vremena za pisanje

Bilo bi lepo da nam kazes zasto te nema, mi bi voleli da si ovde stalno.. Zar je problem pisati s telefona, koliko vremena oduzme?

I zna li neko sta je sa Laodikejom, ni njega nema?

Pa hajde prosvetli me.
kazi mi ti kad je pao Jerusalim i na osnovu kojih dokaza.
Naravno kazi mi gde sam to pogresio?

Ja sam ti rekao u cemu si pogresio pa me ne slusas..

Nije uopste bitno da li je 607.!

Evo recimo da si u pravu i da ti je racunica tacna! To znaci da su se "vremena neznabozaca zavrsila 1914. godine"!

Prema Hristovom prorocanstvu koje si ti naveo:

"JERUSALIM CE GAZITI NEZNABOSCI DOK SE NE ISPUNE VREMENA NEZNABOZACA"

Vi kazete da su se ta "vremena zavrsila" 1914. godine! (7 vremena ili 2520 godina vodi do 1914.)

Dakle, da li Jerusalim i danas "gaze neznabosci" ili se sta promenilo? Hristos kaze, da onda kads se ispune ta vremena, gazenja vise nece biti!

Svi znamo da se nista nije promenilo 1914. i da jerusalim i dalje gaze pagani!

Znaci, bilo da je to 607. 539. ili bilo koja druga godina, do danasnjeg dana se vasa racunica pokazuje laznom! Nista se nije dogodilo!

Hristos vas u tekstu obara, a i vi sami sebe, jer ste u Russell-ovo doba tvrdili da "gazenje treba da prestne 1914.", pa ste onda to promenili kad se nista nije desilo i poceli da govorite kako tada ne nastupa 'raj' vec pakao, jer je satana zbacen! Ali to ne moze biti jer i Hristos i Danilo kazu drugacije!

Russell je dakle pogresio, a vi ste trazili opravdanja, kao i adventisti, nazalost!

Sve ostalo siri druge teme o cemu mozemo na drugim mestima.
Ti izgleda ne zelis da pricas o stvarima koje ti ruse nauku, nego o nebitnim stvarima. Manje vise 50 godina, gore dole je nebitno!

Nije ovo tema o "hronologiji" u smislu da mi jedino treba da racunamo i bavimo se matematikom! Ti sabiras jabuke koje zapravo i nemas u kesi! To je osnovni problem.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top