Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Godina 1938. oznacava Hristove reci koje definitivno obeshraruju radjanje dece sada pre Armagedona. Nema razumnog razloga ili biblijskih indikacija donositi decu na svet neposredno pre Armagedona. (Watchtower, Nov. 1, 1938, p. 324)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1938. "Oni su propovedli da ce u ono vreme, BOG OBORITI HRISCANSTVO. Mnogi su naglasili godinu 1925, a kad je ona proslaa datum je premesten na 1932.
Godina 1932. Je dosla a
Hriscanstvo nije bilo unisteno i tada je otkrivenio da ce Hriscanstvo biti sacuvano za neko vreme...”
(Watchtower Feb. 15, 1938 p. 54)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“1939. U San diegu, Kalifornija nalazi se malo parce zemlje na kome je 1929 sagradjena zgrada, koja se zove Bet Sherim, sto znaci Kuca pcrinceva. Svraha kupovine ovog zemljista i izgradnja zgrade bila je zato sto su neki tvrdo veruju u Boga i Hrista i u Njegovo Carstvo i koji su verovali da ce uskoro verni iz starih vremena vaskrsnuti iz mrtvih i preuzeti upravu nad svetom. Predsedinik Kule strazare (Josif Ruderfrd) ce koristiti zgradu do vaskrsebja patrijaraha... “ (Salvation, 1939, p. 311)

Jos do sada nije bilo navale, Predsedniku Kule strazare zaista nisu smetali "vaskrsli" patrijarsli iz Starog zaveta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne, Tripo je glavni ratnik adventista! Stoga je i ono sto kaze tvrdnja adventizma.

Besmislica, advent. je samo ono što je u skladu sa učenjima advent. a ja to i iznosim.

I tako to treba dozivljavati dok god ga branite..

Hoćeš da preneseš duh pravoslavlja na adventizam, nismo vam mi krivi što kod vas svako iznosi svoju nauku, to je vaš duh, nije naš duh.

To može samo za vas da važi. Ali kao duh vaše religije.

On je cak bolji strucnjak za Jehovine Svedoke i od Marka.

Mi advent. smo skoro pa svi stručnjaci i za JS i za vas.

Hronologija JS dokazuje da su nastali od Milera, a ne mi. A to ste htjeli nama na nečastan način da podmetnete.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ej Mire, a sta kazes: "nismo vam mi krivi što kod vas svako iznosi svoju nauku, to je vaš duh, nije naš duh."

Da li time zelis da kazes da ste vi pravoslavni svi saglasniu?????
Mire, nemoj me zasmejavati.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ej Mire, a sta kazes: "nismo vam mi krivi što kod vas svako iznosi svoju nauku, to je vaš duh, nije naš duh."

Da li time zelis da kazes da ste vi pravoslavni svi saglasniu?????
Mire, nemoj me zasmejavati.
To je rekao Tripo, nije to moj post, vi ste svi saglasni. A to koliko se slazete vidimo na forumu...

Besmislica, advent. je samo ono što je u skladu sa učenjima advent. a ja to i iznosim.

Naravno, rekoh ja da ti iznosis samo adventisticku nauku.. Zato mi na tebe gledamo kao na primer sta adventisti zaista veruju i uce...

Blago adventistima sto te imaju da ih branis!
Hoćeš da preneseš duh pravoslavlja na adventizam, nismo vam mi krivi što kod vas svako iznosi svoju nauku, to je vaš duh, nije naš duh.
Zaista, nisam ja kriv adventistima sto ih ti branis...
To može samo za vas da važi. Ali kao duh vaše religije.
Da, u pravu si, medju vama nema suprotne nauke..
Mi advent. smo skoro pa svi stručnjaci i za JS i za vas.
Vidim, razbijas Jehovine Svedoke, kao Miroljub hebrejski :). I oboje ste strucnjaci!
Hronologija JS dokazuje da su nastali od Milera, a ne mi. A to ste htjeli nama na nečastan način da podmetnete.

Podmetnuli ste vi sami sebi, u vasim knjigama pise da ste nastali od Milera. Nisam ja kriv sto sebe ubedjujes u suprotno a nisi obrazovan adventista a tek o JS ne znas nista.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno, rekoh ja da ti iznosis samo adventisticku nauku.. Zato mi na tebe gledamo kao na primer sta adventisti zaista veruju i uce...

Blago adventistima sto te imaju da ih branis!

To je najbolja odbrana.

Zaista, nisam ja kriv adventistima sto ih ti branis...

:roll:

Da, u pravu si, medju vama nema suprotne nauke..

Naravno da nema. Sve imamo isto.

Vidim, razbijas Jehovine Svedoke, kao Miroljub hebrejski :). I oboje ste strucnjaci!

Naravno da razbijamo i njihovu i vašu nauku.

Podmetnuli ste vi sami sebi, u vasim knjigama pise da ste nastali od Milera.

To nigdje ne piše. Da smo nastali onda bi imali istu nauku proricanja dana dolaska Isusa.

Nisam ja kriv sto sebe ubedjujes u suprotno a nisi obrazovan adventista a tek o JS ne znas nista.

:roll::beee:
Hronologija JS dokazuje da su oni od Milera.

A htjeli ste nam podmetnuti da smo mi. Pa da kažete evo nastali od lažnog proroka.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1940. “Godine l940. je svakako najvaznija godina, jer Armagerdon je vrlo blizu." (Informant, April, 1940, p. 1)

1940. ‘ Carstvo je vec tu, Car je ustolicen. Armagedon je upravo pred nama... (The Messenger, Sept. 1940, p. 6)
 
Natrag
Top