Hronologija Jehovinih svedoka

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dokaz da su JS nastavak Milera, a ne adventisti.

JEHOVINI SVJEDOCI

1874 – Hristov dolazak
§ 1878 – vaskrsenje (u kojem su oni navodno uzeli udijela ali su bili nevidljivi)
§ 1881 – završetak vremena milosti za neznabošce
§ 1914 – Armagedon (Russell, C.T, The Time is At Hand, Watchtower Bible and Tract Society,
Inc., 1907 p. 101)
§ 1918 – uništenje svih hrišćanskih crkava (Watchtower, May 1, 1942, p. 139)
§ 1925 – vaskrsenje Avrama, Isaka i Jakova i drugih starozavjetnih patrijarha (Watchtower,
May 15, 1922; Sep. 1, 1922; Apr. 1, 1923; Millions Now Living Will Never Die, 1925, p. 110)
§ 1938 – „Armagedon je suviše blizu da bi se stupalo u brak i imala djeca” (Face the Facts,
1938, pp. 46-50)
§ 1941 – „Mjeseci nas dijele od Armagedona” (Watchtower, Sep. 15, 1941, p. 288)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, jel to tvoja tvrdnja?

Ne bih rekao da su JS nastali od Milera, jer Miler nije imao udela u određivanju vremena koja si opisao, već ona imaju druge korene i izvore.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dokaz da su JS nastavak Milera, a ne adventisti.

Adventisti sedmog dana imaju svoj koren u mileritskom adventnom probuđenju iz 1840-tih godina. (Priručnik Teologije Adventista sedmog dana)

Ne bih rekao da su JS nastali od Milera, jer Miler nije imao udela u određivanju vremena koja si opisao, već ona imaju druge korene i izvore.

Točno, Jehovini svjedoci imaju korijen u Adventizmu sedmog dana, kao što Adventisti sedmog dana imaju korijen u Milleritskom pokretu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sakrivaš činjenice.

Dakle, stvar je u sledećem rečeno u nacrtanom.

Adventisti nisu postojali pre Milera i u vreme Milera.
Oni koji su dolazili na Milerova predavanja bili su pripadnici različitih crkava, koji nisu napustili svoje crkve u vreme kada su posećivali ta Milerova predavanja.

Nakon velikog razočarenja, većina je nastavila da posećuje svoje matične crkve kao i do tada.

Jedna grupa od onih koji su posećivali Milerova predavanja je ostala zajedno, i od te grupe je Bog podiga Adventni pokret, kasnije Hrišćansku Adventističku crkvu

Tu nema nigde Jehovinih svedoka.

Oni su nastali nezavisno i od Adventista i od Milera, pa i od drugih crkava, i nisu se odvojili od ovih pomenutih.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sakrivaš činjenice.

Ne. :):):) Obrnuto, ja razotkrivam činjenice. Citiram iz vašeg "Priručnika Teologije Adventista sedmog dana"

Jedna grupa od onih koji su posećivali Milerova predavanja je ostala zajedno, i od te grupe je Bog podiga Adventni pokret, kasnije Hrišćansku Adventističku crkvu

Sav si se pogubio. Sad si potvrdio baš ono što si htio opovrći. Potvrdio si da ste nastali iz Milleritskog pokreta.

Tu nema nigde Jehovinih svedoka.

Oni su nastali nezavisno i od Adventista i od Milera, pa i od drugih crkava, i nisu se odvojili od ovih pomenutih.

Upravo obrnuto, imaju veze i s vama i s Millerom. S vama imaju veze jer "iziđoše od vas", a s Millerom imaju vezu jer vi "iziđošte od Millera".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo, jel to tvoja tvrdnja?

Ne bih rekao da su JS nastali od Milera, jer Miler nije imao udela u određivanju vremena koja si opisao, već ona imaju druge korene i izvore.

Nisuz sve tvrdnje njihove, ovo sam dao radi kontinuiteta. Naravno da je moja tvrdnja, dokazana ovim stavkama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, ja nisam hteo opovrgnuti da su Adventisti nastali od vernika razlicitih crkava koji su posecivali Milerova predavanja jer je to istina, vec da su Jehovini svedoci nastali od Adventista, a ti si sve to namerno izokrenuo i pogresno prikazao.

Dakle, stvar je u sledećem rečeno u nacrtanom, i dobro pazi na obojeno crvenom:

Adventisti
nisu postojali pre Milera i u vreme Milera.
Oni koji su dolazili na Milerova predavanja bili su
pripadnici različitih crkava, koji nisu napustili svoje crkve u vreme kada su posećivali ta Milerova predavanja.

Nakon velikog razočarenja,
većina je nastavila da posećuje svoje matične crkve kao i do tada.

Jedna grupa od onih koji su posećivali Milerova predavanja je ostala zajedno, i od te grupe je Bog podiga Adventni pokret, kasnije Hrišćansku Adventističku crkvu

Tu nema nigde Jehovinih svedoka.

Oni su nastali nezavisno i od Adventista i od Milera, pa i od drugih crkava, i nisu se odvojili od ovih pomenutih.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Urednice!
Nekakav je problem sa programom. Kad dobijem obavest da je neko dao komentar na nekoj temi, ja pritisnem dugme da me prebaci na temu gde je taj komentar da bih odgovorio na njega, ali tamo uopste nema toga komentara. U cemu je problem?
Hvala
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
193, Za dvorac u San Dieg uzet je kredit od 75,000 dolara za, izrailjskog cara, koji je dat biblijskom drustu prosle godine. Danas je dato Sudiji Ruterfordu, privremenom vlasniku luksuzno opremljeni zamak spanskog stila. Ruterford ga je nazvao “Beth Sharim, (Kuca princeva). . (San Deigo Sun Newspaper report, Jan. 9, 1931)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Urednice!
Nekakav je problem sa programom. Kad dobijem obavest da je neko dao komentar na nekoj temi, ja pritisnem dugme da me prebaci na temu gde je taj komentar da bih odgovorio na njega, ali tamo uopste nema toga komentara. U cemu je problem?
Hvala
Razlog može biti u tome da je post o kome je riječ u međuvremenu obrisan ili premješten na drugu temu. Često ne vodite računa o temama na kojima pišete i postavljate Off Topic postove, koji se brišu. Ali, i o tome - brisanju ili premještanju postova, trebalo bi da primate obavijesti.
 
Natrag
Top