Hristovo hiljadugodišnje carstvo ili milenijum

Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Nemam ja potrebe nista da osudjujem,ta ideja koja je dispenzacionalisticka je davno osudjena od Bilije a ne od mene.Ne vidim potrebu da ponavljam uvodni post koji je posve jasan u kratkim crtama o sledu dogadjaja.NIgde ni pomena o 3.hramu,o prinosenju zrtava na novoj Zemlji i tome slicno.Izgleda je tebi sitem zrtava iznad Hristove zrtve.Jos ce ispasti i da nije bila potrebna
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Ne treba mešati žrtvu za greh sa žrtvom zahvalnom i unapred negirati proroka Jezekilja.
Baš zato sam i počeo pisati ovde da vidimo šta sve Pismo govori jer citate neću izmišljti već iz Pisma pastirati pa ko sruši Pismo neka mu, moje je samo da ga predočim i ništa više.
Na sve to će stići odgovori jer se nadam da svaka osoba ima pravo da čita Pismo i veruje napisanom.
A šta je osuđeno videćemo zajedno jer Pismo samo sebe ne negira.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Ma kakav Jezekilj molim te.Jel ti verujes celom Pismu ili samo Starom Zavetu?Izvoli Otkrivenje kao sto rekoh,pa mi dokazi.Doazi bilo gde iz Novog Zaveta da se prinose bilo kakve zrtve,posle Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Baš me nasmeja ova izjava (hvala za smeh) prvo ide:,,Ma kakav Jezekilj,, a onda pitanje ,,jel ti veruješ celom Pismu,,
Pa naravno da verujem CELOM Pismu zato i navodim Jezekilja jer je on u mom Pismu sastavni deo. Da mi možda izbacimo Jezekilja Isaiju Jeremiju Zahariju...pa ćemo onda lakše celom Pismu verovati po ,,našem načinu,,?
Navedeni proroci govore o stvarima do kraja a ne samo do Isusa tako da ni Isus nije rušio proroke pa nebih ni ja zato će svi biti validni.
Čućemo šta kažu proroci o žrtvama i o hramu ..polako .
Veliki pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2011
Poruka
2
Pitanje za nikeprodaju: Kako objašnjavaš tekstove u Starom zavetu kojih je MNOGO a slični su Isajiinom opisu carstva na zemlji gde ti blagosloveni u zemlji mleka i meda ipak UMIRU od sto godina a grešnici takođe postoje. Nadam se da sad nećeš krenuti na nekakva "duhovna tumačenja" tih tekstova ili da je Isajija u jednom delu stiha mislio na mogući "uslovni" raj a u drugom na bezuslovni. Takođe, drugima zameraš što nisu svoja tvrđenja biblijski utemeljili a ti ih takođe ne temeljiš na bibliji nego na svedočenju jedne žene, koja je za tebe prorok.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Promasio si momce skroz,kada bi se moje verovanje zasnivalo na tumacenju bilo kog coveka ja bih bio najveci sekras ovde,ali to na svu srecu NIJE slucaj.Nego,da ne spamujemo temu.Prorocanstava iz Isaije 65.glave su uslovna prorocanstava,to je trebalo da se desi sa Izrailjem da su bili verni Bogu.Uslovi zivota bi bili slicni rajskim,sto bi bilo svedocanstvo okolnim narodima ili metoda prosperiteta.Medjutm,ljudki faktor je omanuo pa zato u Novom Zavetu nemamo tu metodu vec metodu stradanja koja je donela mnogo vece rezultate.


Baumaester, ako ces da pises o novom hramu i zrtvama molim te da otvoris temu o tome,ovde je rec o necemu drugome.Ako imas novozavetne textove koji osporavaju napisano u uvodom textu izvoli ih postaviti,a ako ne molim te kao sto rekog otvori novu temu pa cemo na njoj da razmatramo tvoje tvrdnje u vezi hrama,ponovnih zrtava i tome slicno.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Pozdrav učesnicima.
Pa ako ćemo uslovljavati jedan drugog šta iz Pisma sme da se koristi kao dokaz koji govori o temi a tema je MILENIJUM onda bi bilo lepše reći:,,dozvoljeno je razmišljti samo kao ja inače ste nepoželjni na ovoj temi,,
Meni je CELO Pismo validno i stoga će poslužiti kao celina u demantu reči jedne žene mada nema njenih citata ali su citati svrstani po njenoj idejizato ću koristiti sve što je od Boga u borbiprotiv dogme za koju tvdim da nije po Pismu a vreme će pokazati i naravno da ći nikeprodaja demantovati sve što navedem pa ću se ja pokazati kao neznalica i onda se nemaš zašt sikirati....samo se opusti.

Još nisam ni počeo pisati o temi a već nemože ovo nije ono....pusti prvo da čuješ pa onda demantuj.
A o USLOVNIM proročanstvia ćemo posebno jer se Jezekiljin i Isaijin opis prepliću a ima tu i drugih koje ću navesti.
Ako imaš želju pre nego počnem navedi taj stih koji govori da je ceo opis hrama i sveg zapisanog važio u prošlosti ida je USLOVLJEN kao i to da je važio samo za Jevreje i onaj detalj da će voda teći u zagađeno more i koje je more tad bilo zagađeno pa ćeš ljubanodozvoliti posle toga tvom bratu da konačno postavi malo veći tekst sa citatima i verujem da mi uvaženi urednici neće obrisati tekst zato što je po Pismu.
Unapred zahvalan urednicima na toleranciji prema svakom učesniku.
Bog vas blagslovio.

Dodato posle 22 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Nikeprodaja kaže:

,,Kad bude po drugi put došao, Isus neće uspostaviti svoje carstvo, već će to učiniti posle hiljadu godina, kad se nebeski grad, Novi Jerusalim, bude spustio na Zemlju. Isus će prilikom svog Drugog dolaska ispuniti obećanje koje je dao svojim učenicima uoči odlaska sa Zemlje: Mnogi su stanovi u kući Oca moga. A da nije tako, kazao bih vam. Idem da vam pripravim mesto; i kad otidem i pripravim vam mesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gde sam ja." (Jovan 14:2,3.) Hristos će prilikom svog dolaska uzeti verne na Nebo, i oni će sa Hristom carovati na Nebu hiljadu godina(Otkrivenje 20:4).

Ovde imamo lep idejni plan JGV o tome kad će gde biti carstvo i naravno citat iz Pisma i sve je ,savršeno,, ideja potvrđena...a da li je?
Pre nego postavim Biblijske poruke napaviću kratki osvrt na serviranu dogmu.

U navedenom Otk. 20. 4 se ne navodi gde caruju i to je samo ideja da se dešava na nebu jer je ceo opis vaskrsenja na zemlji ili ih možda na nebu vaskrsava.
Kažeš gore u markiranom da Isus sad NEĆE uspostaviti carstvo već TEK kad se nebeski Jerusalem SPUSTI na ZEMLJU.
Dakle nema na zemlji carstva dok ne bude Jerusalem na zemlji i onda važna izjava ,,prilikom svog Drugog dolaska ispuniti obećanje,,
Isus je već jednom bio ako se ne varam a sledeći put dolazi a oblacima po verne a TREĆI PUT staje nogom na zemlju a ČETVRTI put se spusta Jerusalem nebeski bar u mom Pismu tako piše.
Dakle tek kad bude Jerusalim -stanovi spremni uzima verne sebi i to je sad kao što kažeš.
Ovo želim da imamo kao dokaz za kasnije citate koje ću postaviti da možemo videti gde se carstvo odvija i kako to sve ide, neka ovo stoji kao argument jer će trebati.

Dodato posle 56 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pošto je već napomenuta duga hajde da zajedno čujemo šta Bog reče u vezi zemlje a vezano za temu:
,,Otsele dokle BUDE ZEMLJE, neće NESTAJATI SJETVE NI ŽETVE, studeni ni vrućine, ljeta ni zime, dana ni noći.,, I Moj. 8. 22

Bog obećava da dok god bude ZEMLJE neće nestajati SJETVE ni ŽETVE. Ako uzmemo da će ZEMLJA 1000 godina biti pusta bez stanovnika onda ova Božija izjava nije tačna. ,,DOKLE BUDE ZEMLJE,, da je rekao dokle bude ljudi onda je to druga priča ali reče dokle bude ZEMLJE neće nestajati setve ni žetve.
Sad možemo reći vetar i insekti mogu oprašiti biljke i seme razneti pa setva na taj način postoji ali ko će da ŽANJE? Zemlja pusta i nema žetelaca a Bog kaže da će biti žetve dok god bude zemlje.Da je rekao biće roda OK ali biće žetve jer je žetva zbog ljudi a ako će zemlja biti 1000 pusta čemu hrana i ko žanje?
I zašto bi se uopšte vraćali posle 1000 godina na zemlju kad im gore lepo i navikli se ...da li po kazni? Koji je razlog da Bog ostavi zemlju pustu milenijum?
Ovo je uvod za razmišljanje.
Neko može reći da nije tako pozivajući se na neke stihove zato bih želeo da vidimo o čemu ti stihovi govore:
II PETROVA 3. 10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i djela što su na njoj izgorjeće.
3:11 Kad će se dakle ovo sve raskopati, kakovijem treba vama biti u svetom življenju i pobožnosti,


Ovde se ne pominje NESTANAK zemlje već izgaranje dela ljudskih koja behu idoli ljudima poput građevina i sl. sve što čoveka odvaja od Boga izgoreće ali ZEMLJA STOJI.
Ako bi prihvatio da je sad zemlja nestala IZGORELA kao papir pa šta je onda pusto 1000god???
Gde i iz čega se onda dižu ljudi u drugom vaskrsenju kad zemlje nema???
Na čemu se odvija sud i gde stoje pakao i smrt i gehena kad nema zemlje ...ili Bog ponovo stvara zemlju da bi to sve ponovo postavio na njoj pa je opet preobrazio....?
Ako je ponovo stvarao zemlju onda ona nema mora a piše da more dade svoje mrtvace...i da ne idemou nedogled jer je neozbiljno postavljati takva pitanja ali je potreba zbog ne ozbiljne hipoteze jedne žene sa par prijatelja.

Voleo bih da čujem odgovore na ova pitanja ako je već zemlja pusta i izgorela pa da krenemo ozbiljnije posle ovog malog uvoda.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Ala si se ti zbrkao nacisto,ja mislio ti ozbiljno mislis da diskutujes kad ono novokomponovani internet Jevrejin. Sve najbolje.
P.S. Mozes slobodno da mislis da sam pobegao,ali sam mali milion puta do sada vodio jalovu diskusiju sa tvojom sortom da mi je vise zamorno.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Nikepodaja kaže:
,,Ala si se ti zbrkao nacisto,ja mislio ti ozbiljno mislis da diskutujes kad ono novokomponovani internet Jevrejin. Sve najbolje.
P.S. Mozes slobodno da mislis da sam pobegao,ali sam mali milion puta do sada vodio jalovu diskusiju sa tvojom sortom da mi je vise zamorno
.,,

Pozdravljam brata.
Drago mi je što sam roda koji ne voliš i nije lepo biti antisemit.
Ljdski bi bilo zadržati osećanja mržnje prema nekomnarodu jer je i Isus iz tog roda po telu.
Ja zbrkan...zato što ti mrziš mene a onda mi kažeš: ,,sve najbolje,,
I netrba da bežiš, ostani tu jer sunce tuđeg neba ....znaš već.
Nego nisi mi ništa odgovorio a čekam da bi mogli ići u ozbiljniji razgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Pa nemamo gde ici kad ti imas prorocki dar cim si mi inputirao to kako ja tebe mrzim.Krenuo si djonom ali na pogresnu stranu.Tako da je to to i opet ti kazem sve najbolje.Malo sam mator covek da bih mogao da mrzim nekoga koga u zivotu nisam video niti poznavao,to su decje bolesti na koje sam ja odavno u svom hriscanskom zivotu prelezao.
 
Natrag
Top