Hristov Zakon ili Deset Zapovesti (Tora)? Subota VS Nedelja?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Je. Sveti Pavao kaže da je. Ali, pusti ti Pavla, nek on laprda, drž'se ti svoje proročice.

Ovo nije tumacenje bilo koje prorocice, vec biblijskog konteksta o "TIPOLOGIJI ILI PREDSLICI STAROZAVETNIH ELEMENATA U NOVOM ZAVETU" o cemu ti neznas nista, i zato tumacis bibliju na osnovu svoje ljudske pameti, a ne biblijom i njenim kontekstom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pazi ovo po njima je ceremonija stavljena u dekalog. Gdje dekalog ukazuje na žtrvu? Nigdje. Tako ni subota nije mogla ukazati na Isusovu žrtvu.

Dkle njihova vera je vera u besmislice.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> Na osnovu ove podele, mnogi su počeli da misle da je vernik slobodan od ceremonijalnih i legalnih zapovesti, ali je još uvek pod moralnim zapovestima.

Apostol Pavle pravi tu podelu:

"I obrezanje je ništa, i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božjih." (1.Korinćanima 7,19)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> Zahtjeva Mjsijeva Zakona za danas nema jer sve zapovjedi koje su ti potrebne imaš u Isusovu Novom Zakonu svih 10 i još i probubljenih kao npr u govoru o preljubu jer je Mojsijev rekao " neučini preljub " a susov odlazi dublje u nivo srca i motiva i kaže " ako u nutrini pogledaš s požudom..već si učinio preljub " a rješenje je u davanju nutrine Njemu kao Osobi i Duhu !



Pa iz ovoga sledi da ti tvrdiš da sa Bogom nešto nije bilo u redu u vreme Starog zaveta, pa je On tražio od ljudi da drže zakon formalno i bez Svetoga Duha?



Da li zaista veruješ da u vreme Starog zaveta Bog jeste dao veoma strog krivični zakon da bi njime po principu oko za oko, zub za zub, sudio ljude što nisu bili dovoljno dobri formalisti, a da pobude srca nisu bile dotaknute zahtevima Deset zapovesti? Molim te objasni ovu protivrečnost, jer te izgleda ja ne razumem, pa mi se čini da kritikuješ duh zahteva koje je Bog dao Jevrejima!



* * *



Evo ovo je zbunjujuće, kao da je Bog tražio da ljudi drže zakon licemerno, bez Svetoga Duha:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> Miloše ne tvrdim ja da je Bog promenio svoj karakter on je naprotiv u Novom Savezu kao što Isus kaže .Ja vam kažem još viši standard morala postavio. Kada kaže ko pomisli u srcu svom već je učinio preljubu.



Opet iznosiš neistine kao da ta nauka nije bila otkrivena u Starom zavetu preko Mojsija. Otkuda je to viši standar u odnosu na Stari zavet kada Isus samo ponavlja učenje Mojsijevo koje kaže:

„I da se ne zanosite za srcem svojim i za ocima svojim, kojima cinite preljubu, nego da pamtite i tvorite zapovesti moje, i budete sveti Bogu svojemu.” (4.Mojsijeva 15,39-40)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne postoji Hristov zakon odvojen od Bozjeg zakona.
Ako bi bila dva zakona, onda bi morali biti i razliciti, a u tom slucaju dovelo bi do sukopa ili razdvajanja.
Dekalog je Bozji zakon, a posto je Hristos Bog njegov je i Dekalog isto koliko i Ocev.
Zar nije Isus rekao: "Ja i Otac Jedno smo", a ljudi nastoje da ih podele i odvoje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dekalog je Bozji zakon,

Zar samo Dekalog? A čije je ovo?

Izl 31,15: Šest dana neka se vrše poslovi, ali sedmi dan neka bude dan posvemašnjeg odmora, Jahvi posvećen. Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi.

Dakle, je li ovo gore Božja ili đavlija zapovijed? Ako je Božja, zašto je vi adventisti ne poštujete?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
> verom u Njega On nas nanovoradja i od tada u nama vlada zakon Duha Bozijeg koji nas podstice i daje nam silu da zivimo u celokupnoj volji i svrsi naseg Gospoda.



Jel Jevrejima nije dao silu, a dao im je zakon?



A hrišćanima je dao silu, a nije dao zakon?
 
Natrag
Top