Hristov Zakon ili Deset Zapovesti (Tora)? Subota VS Nedelja?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nema razlike između Dekalog i Isusovog zakona.

Matej 19,17A on reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema razlike između Dekalog i Isusovog zakona.

Matej 19,17A on reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.

Tačno.

Ovde Isus ne kaže "DRŽI ONU PROPOVED NA GORI KOJU SAM ODRŽAO" ( a čak i u njoj Isus utvrđuje zakon na nivou srca ), već kaže "DRŽI ZAPOVIJESTI" a potom citira deset zapovesti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.

I onda Isus ceka dok mu ovaj nabroji zapovesti i pohvali se "KAKO JE SVE ZAPOVESTI ODRZAO" i onda mu Isus kaze - "TE ZAPOVESTI TI NISU DOVOLJNE, NEGO IDI PRODAJ SVE STO IMAS I DODJI PA ME SLEDI, PA CES IMATI BLAGO NA NEBU"!!!

Isprovocirao coveka da mu se ovaj pohvali kako je odrzao zakon, i onda pametni kao vi kazu "pa rekao mu je da drzi zakon", haha

:roll::roll::roll:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I onda Isus ceka dok mu ovaj nabroji zapovesti i pohvali se "KAKO JE SVE ZAPOVESTI ODRZAO"

Pa nije ni održao nego ih je držao formalno.

"TE ZAPOVESTI TI NISU DOVOLJNE, NEGO IDI PRODAJ SVE STO IMAS I DODJI PA ME SLEDI, PA CES IMATI BLAGO NA NEBU"!!!

Pa po tebi nisu nije potrebno ni tih 10, nego samo 9.

Isprovocirao coveka da mu se ovaj pohvali kako je odrzao zakon,

Pa i fariseji su se hvalili da drže, a Isus im je rekao da ne drže.

onda pametni kao vi kazu "pa rekao mu je da drzi zakon", haha

Zar mu nije rekao?


Baš mi je drago da sam te razotkrio i odbio od advnt. i ne trebaš tamo da budeš, ti i jesi za PC. ;):)

I ne smiješ se meni nego Isusovoj nauci tj. Njemu.

Jer kod tebe zdrava nauka izaziva podsmijeh.

Al ko se ruga Isusovim riječima i On će njemu vratiti istom mjerom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa po tebi nisu nije potrebno ni tih 10, nego samo 9.

Nisu ni po Hristu potrebne, on je provocirao coveka da odgovori kao i fariseji sto kazu da su "odrzali zakon" , a onda mu kaze "to nije dovoljno"!

Baš mi je drago da sam te razotkrio i odbio od advnt. i ne trebaš tamo da budeš, ti i jesi za PC. ;):)

Odbio si ti mnoge ljude, jer kad tebe citaju zgrazavaju se kako neko moze imati takav um i biti toliko bezobrazan covek. Nisu adventisti takvi na svu srecu, nego ti licno. Zato bi ja tebe izbacio iz crkve da sam adventista, jer ih predstavljas na pogresan nacin. I nisi me odbio ti nego lazna nauka.

Jer kod tebe zdrava nauka izaziva podsmijeh.

Videli smo to zdravlje kod tebe licno, opsednutost, inat, izvrtanje i bezobrazluk..

Al ko se ruga Isusovim riječima i On će njemu vratiti istom mjerom.

To primeni na sebe, ti se rugas Hristu i izvrces njegove reci! Izvrces reci citave biblije, tebi nije vino nego sok, nije krv zivotinja Hristova krv, vec je necista, nije duhovni aspekt nego je telesni. Nije Hristos govorio o hadesu i Pavle nego su pricali mitove, nije Hristos rekao zlocincu na krstu da ce biti u raju sa njim, vec vas prevarila zapeta, nije Hristos rekao da ce se gresnici "muciti" nego je pricao paganske mitove, nije ni Jovan rekao da ce se "muciti va vek veka" nego da ce se "izmuciti jednom za svagda", nije ni David poricao vaskrsenje iako tvrdi da "mrtvi nece ustati", niti je Solomun poricao vaskrsenje iako tvrdi da "mrtvi nikad nece vaskrsnuti", niti je Hristos propovedao evandjelje mrtvima pre potopa, nego se inkarnirao u Noja i kroz njega je propovedao usavsi u njegovo telo u proslosti, a "duhovi" su telesni ljudi samo kad vam to odgovara, a posle nisu..

Van pameti je sta radite, totalni haos! Vi se izrugujete i Bogu i Hristu i Bibliji!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nisu ni po Hristu potrebne,

A rekao da nije dovoljno ni 10, a po tebi je dovoljno 9.

on je provocirao coveka da odgovori kao i fariseji sto kazu da su "odrzali zakon" ,

Po tebi je Isus provocirao ljude. Pa naravno da nije držao ni 10 zapov.

Odbio si ti mnoge ljude,

Takve kao ti i trebam odbiti. ;)

jer kad tebe citaju zgrazavaju se kako neko moze imati takav um i biti toliko bezobrazan covek.

Da ti nisi pokazao to isto.

Nisu adventisti takvi na svu srecu, nego ti licno. Zato bi ja tebe izbacio iz crkve da sam adventista,

Pošto si prvo sebe izbacio. Znam ja da bi ti volio da to uradiš i da si se naslađivao kako je neko posjetio teme o seksu. Ti se hraniš tuđim grijehom. :)

I nisi me odbio ti nego lazna nauka.

A sam si rekao da sam ja. Čak i Laodik. rekao, a što si onda branio advent. ti ga iskreno nikada ni branio ni ti si iskreno vjerovao u tu nauku, nego si formalno sve radio tamo. I bolje što si otišao to je bar iskreno.

Videli smo to zdravlje kod tebe licno, opsednutost, inat, izvrtanje i bezobrazluk..

Tvoja nauka je besmislena i pošto enmaš šta da dodaš na moje obaranje, onda se baviš sa mnom.

To primeni na sebe, ti se rugas Hristu i izvrces njegove reci!

Isus je rekao da se drži svih 10, a ti kažeš 9 i ko se tu ruga Isusu.

Izvrces reci citave biblije,

Hoćeš reći da je Isus rekao 10, a mislio na 9.

ebi nije vino nego sok,

Ja nisam formalista kao ti.

nije krv zivotinja Hristova krv,

Zar je Isus životinja po tebi?

vec je necista,

Pa ti uzmi i jedi sa krvlju i nećeš oboljeti.

nije duhovni aspekt nego je telesni.

Pa duhovni je i fizički.

nije Hristos rekao da ce se gresnici "muciti" nego je pricao paganske mitove,

Kao što se sada muče u Sodomi.

nije ni Jovan rekao da ce se "muciti va vek veka"

Kao i dim iz Edoma, jesi bio tamo da vidiš kako se diže.

nego da ce se "izmuciti jednom za svagda", nije ni David poricao vaskrsenje iako tvrdi da "mrtvi nece ustati", niti je Solomun poricao vaskrsenje iako tvrdi da "mrtvi nikad nece vaskrsnuti",

A da onda su rekli da će biti.

niti je Hristos propovedao evandjelje mrtvima pre potopa,

KOjim mrtvima.

nego se inkarnirao u Noja i kroz njega je propovedao usavsi u njegovo telo u proslosti, a "duhovi" su telesni ljudi samo kad vam to odgovara, a posle nisu..

Još da navedeš gdje sam to rekao?

a "duhovi" su telesni ljudi samo kad vam to odgovara, a posle nisu..

Duh je i um i vjetar, a ti si formalista.


Van pameti je sta radite, totalni haos! Vi se izrugujete i Bogu i Hristu i Bibliji!
Vidimo to po rodovima.

Rod Ukrajine i Grčke npr. i rod Islanda i Finske.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
U samom naslovu teme se vidi da oni negiraju Božji moralni zakon, kao da je Isus došao sa nekim novim moralnim zahtjevima koji nisu važili prije.

PRIMJEDBA
> Zahtjevi Mojsijevog Zakona za danas nema jer sve zapovjedi koje su ti potrebne imaš u Isusovu Novom Zakonu svih 10 i još i probubljenih kao npr u govoru o preljubu jer je Mojsijev rekao " neučini preljub " a susov odlazi dublje u nivo srca i motiva i kaže " ako u nutrini pogledaš s požudom..već si učinio preljub " a rješenje je u davanju nutrine Njemu kao Osobi i Duhu !

.........................................
ODGOVOR
Da je Stari zavjet jasno gledao na srce vidi se iz same Desete zapovjesti koja počinje sa "Ne zaželi". Kako bi bez Svetoga Duha iko mogao da živi u skladu sa zakonom koji im je Bog dao?


Takodje da preljuba jeste stvar srca, jasno otkrivaju Mosjijeve riječi:


"I da se ne zanosite za srcem svojim i za očima svojim, kojima činite preljubu, nego da pamtite i tvorite zapovesti moje, i budete sveti Bogu svojemu." (4.Mojsijeva 15,39-40)


Kada bi postojala razlika izmedju Božji moralnih zahtjeva danas i nekada, to bi značilo da je Bog sam sebi protivrječan. Grijeh je uvijek bio grijeh a ljubav je uvijek bila ljubav jer Bog ne mijenja svoj karakter.

Dakle nisu u pravu oni koji kažu da je neka nova nauka u NZ.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Kada bi postojala razlika izmedju Božji moralnih zahtjeva danas i nekada, to bi značilo da je Bog sam sebi protivrječan. Grijeh je uvijek bio grijeh a ljubav je uvijek bila ljubav jer Bog ne mijenja svoj karakter.

Dakle nisu u pravu oni koji kažu da je neka nova nauka u NZ.

U pravu ste ti i oni Židovi što čekaju da se oteli i odraste crvena junica, jer Kristovu krv ne priznajete spasiteljskom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I onda Isus ceka dok mu ovaj nabroji zapovesti i pohvali se "KAKO JE SVE ZAPOVESTI ODRZAO" i onda mu Isus kaze - "TE ZAPOVESTI TI NISU DOVOLJNE, NEGO IDI PRODAJ SVE STO IMAS I DODJI PA ME SLEDI, PA CES IMATI BLAGO NA NEBU"!!!

:roll::roll::roll:

To ne ukida Isusov savet mladiću "DA DRŽI ZAPOVESTI" već je ukazao mladiću da to nastavi da čini, ali da počne da sledi njega.

Dakle, Isus nije rekao "NEGO IDI PRODAJ SVE STO IMAS I DODJI PA ME SLEDI, PA CES IMATI BLAGO NA NEBU - pa onda nemoj više da držiš zapovesti jer to nije potrebno" v
Već mu je tom prilikom pridodao još jedan uslov "DA UZ DRŽANJE ZAPOVESTI SLEDI NJEGA"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To ne ukida Isusov savet mladiću "DA DRŽI ZAPOVESTI" već je ukazao mladiću da to nastavi da čini, ali da počne da sledi njega.

Pa on sam sebi skače u stomak, nije ni to dovoljno, a ovamo napada da je dovoljno 9.

I onda se cereka. Baš svašta.

Kao on oborio našu nauku.
 
Natrag
Top