Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo tako će doći kao što vidjeste da ide na nebo" ( dela apostolska 1. 9 - 11 )

Ovakvo izokrenuto tumačenje ovog teksta od strane JS je pravi zločin protiv reči Božje.

Dakle, ovde se ne tvrdi da će prilikom Hristovog drugog dolaska njega videti samo oni koji su prisustvovali njegovom vaznesenju, već govori o načinu na koji će Isus doći, a to je "VIDLJIVO NA OBLACIMA NEBESKIM"

Biblija ne kaže "ugledaće ga njegovi učenici, ili 144000" već kaže "UGLEDAĆE GA SVAKO OKO, I ZAPLAKAĆE ZA NJIM SVA KOLENA ZEMALJSKA, I UGLEDAĆE SINA ČOVEČIJEGA GDE IDE NA OBLACIMA NEBESKIM"

Ko će po ovom biblijskom tekstu ugledi Isusa kako ide na oblacima nebeskim?

ODGOVOR:

1. SVAKO OKO

2. SVA KOLENA ZEMALJSKA ( svi koji žive na planeti zemlji, i stari i mladi )


1.Pa barem si shvatio da nece da sidje na zemlju da je gazi nogama kao nekada u proslosti.
2.Nadam se da ces vremenom shvatiti i da ne ide na oblaku kao na "letecem cilimu" jer njemu ne treba nista da mu daje oslonac dok stoji na nebu,ili ga jos uvek zamisljas kao Aladina sa carobnom lampom na letecem cilimu?

Za normalne ljude Oblaci uvek zaklanjaju i Sunce i Mesec i zvezde...
Ako je Isus NA oblaku ili oblacima ,taj oblak ili oblaci ne dozvoljavaju ljudima da ga vide.
Ali kao sto avion ide iznad oblaka ,oni mogu da ga cuju,a nekad i ne,ali znaju da je avion iznad oblaka bez moranja da ga bukvalno vide ocima.
3.Ti nikako da shvatas da su Isusa ucenici videli kako se penje na nebo sve dok ga OBLAK nije zaklonio,zar ne?
Dela ap 1:9
9 I ovo rekavši videše oni gde se podiže i odnese Ga oblak iz očiju njihovih.
E takav ce biti i dolazak Isusov.
Po onome sto ce se desavati kad Isus zapocne zavrsni cin ,svi zivi na zemlji ce razumeti (videce ga) da on deluje .
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam ja po tvojim rečima "ništa navodno shvatio iz TVOG učenja" već sam pisao na osnovu biblije, a ona kaže "DA PRILIKOM HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA, ON NEĆE SIĆI NA ZEMLJU, VEĆ ĆE TO URADITI NAKON 1000 GODINA, KADA SE NEBESKI JERUSALIM SA SVIM SPASENIMA SPUSTI NA ZEMLJU"

Drgo, biblija ne govori o manifestacijama, već o vidljivoj Isusovoj pojavi gde će tu njegovu fizilku pojavu videti svi, videće njega, i shvatiće da je to on, i prepoznaće ga, prepoznaće njegov lik a to neće biti neki vanzemaljac, jer bi u suprotnom ljudi pomislili da dolaze vanzemaljska bića.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nisam ja po tvojim rečima "ništa navodno shvatio iz TVOG učenja" već sam pisao na osnovu biblije, a ona kaže "DA PRILIKOM HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA, ON NEĆE SIĆI NA ZEMLJU, VEĆ ĆE TO URADITI NAKON 1000 GODINA, KADA SE NEBESKI JERUSALIM SA SVIM SPASENIMA SPUSTI NA ZEMLJU"

Drgo, biblija ne govori o manifestacijama, već o vidljivoj Isusovoj pojavi gde će tu njegovu fizilku pojavu videti svi, videće njega, i shvatiće da je to on, i prepoznaće ga, prepoznaće njegov lik a to neće biti neki vanzemaljac, jer bi u suprotnom ljudi pomislili da dolaze vanzemaljska bića.

Polako ti se otvaraju okice...
Dakle shvatio si da ce u toku velike nevolje Isus sa andjelima dejstvovati na zle sa neba ili jos bolje na nebeskim oblacima koji ce ga zaklanjati.

E sad da bi ti kazao tacno znacenje "silaska nebeskog jerusalima na zemlju" moras mi odgovoriti na jedno pitanje.

Dal je taj silazak pre ili posle pobune o kojoj govori Otkrivenje 20:
7 I kad se svrši hiljadu godina, pustiće se sotona iz tamnice svoje,
8 I izići će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, da ih skupi na boj, kojih je broj kao pesak morski.
9 I iziđoše na širinu zemlje, i opkoliše logor svetih, i grad ljubazni; i siđe oganj od Boga s neba, i pojede ih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, ironičan si, jer nikakvo otvaranje očiju se u meni ne dešava, jer ja sam već potpuno utvrđen u biblijskoj istini po ovom pitanju, koje poseduju Adventisti.

Kao drugo, silazak uopšte nije ni pre ni posle pobune, jer pobuna će se odigrati u trenutku kada Hristos u nebeskom Jerusalimu bude sišao sa neba i svim spasenima na pustu zemlju, i tada će vaskrsnuti zli, a sotona će se pustiti iz tamnice, odnosno - omogućiće mu se da ponovo vara vaskrsle bezbožne, i oni će tada opkoliti oko grada.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zaokret, ironičan si, jer nikakvo otvaranje očiju se u meni ne dešava, jer ja sam već potpuno utvrđen u biblijskoj istini po ovom pitanju, koje poseduju Adventisti.

Kao drugo, silazak uopšte nije ni pre ni posle pobune, jer pobuna će se odigrati u trenutku kada Hristos u nebeskom Jerusalimu bude sišao sa neba i svim spasenima na pustu zemlju, i tada će vaskrsnuti zli, a sotona će se pustiti iz tamnice, odnosno - omogućiće mu se da ponovo vara vaskrsle bezbožne, i oni će tada opkoliti oko grada.

Mozda sam ja ironican,ali ti ne znas sta pises?
pogledaj samo sta si napisao?
ja te pitao dal ce isus sici pre ili posle pobune,a ti napisa "silazak nije ni pre ni posle pobune"???
A otkuda ti to da ce Bog da vaskrsava zle???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ni pre ni posle u tvojoj projekciji, već biblijski nakon silaska Isusa sa SVIM spasenima u nebeskom Jerusalimu.

Pitanje je kako ne poznaješ biblijski pojam "DRUGO VASKRSENJE"

Daću ti samo nagoveštaj, gde piše "A OSTALI MRTVI NE OŽIVEŠE DOK SE NE SVRŠI HILJADU GODINA"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tako
Ni pre ni posle u tvojoj projekciji, već biblijski nakon silaska Isusa sa SVIM spasenima u nebeskom Jerusalimu.

Pitanje je kako ne poznaješ biblijski pojam "DRUGO VASKRSENJE"

Daću ti samo nagoveštaj, gde piše "A OSTALI MRTVI NE OŽIVEŠE DOK SE NE SVRŠI HILJADU GODINA"

Tako te volim Laodikejac,
Volim te kad postavljas prava pitanja ,pitanje je zaista zanimljivo ,
ali Jehova Bog je dao odgovor i na to pitanje preko knjige Otkrivenje izdato od strane Jehovinih svedoka.
Evo odgovora na stih iz Otkrivenja 20:5a (molim te da se naucis da stavlja ime knjige-poglavlje i stih)
5 A ostali mrtvaci ne oživeše, dokle se ne svrši hiljada godina,
Da bi dobio razuman odgovor bitan je KONTEKST.
1.Mozda si zapazio stih 4 koji pise pre stiha 5 da ce carovati sa Hristom hiljadu godina.Nad kim ce carovati?Jel carevi imaju svoje podanike ili nemaju?
2.Rec oziveti u kontekstu moze imati razna znacenja.
Naprimer u Efesanima 2:1
DK prevod je los ali moze da posluzi
I vas koji bejaste mrtvi za prestupljenja i grehe svoje ovde apostol Pavle govori zivim ljudima
3.Veliko mnostvo ljudi koje prezivi veliku nevolju,vaskrsnuli na zemlji kao Avram,Isak,jakov,Mojsije,Ilija i mnogi drugi vaskrsli za zemlju kao i deca koja ce se izradjati na zemlji bice podanici Isusa i njegovih 144000 sucareva i susvestenika.
Tokom hiljadugodisnje vladavine isusa Hrista nad njima steci ce savrsenstvo i postace savrseni kao sto su bili Adam i Eva. i tek tada i tako ce OZIVETI pred Bogom Jehovom. Seti se da je Adam umro pred Bogom cim se pridruzio u Evinoj pobuni a da je telo umiralo 930 godina...Eto tako ce i ljudima na zemlji trebati 1000 godina da kao savrseni ozive pred Jehovom Bogom.
4.Prvo uskrsenje je prvenci Bogu i jagnjetu prema otkrivenju 14:4 ,njih 144000
Svi koji imaju udeo u prvom vaskrsenju dobijaju Besmrtna tela prema 1:kor 15:53 i nad njima "druga smrt" nema vlasti.
Zakljucak:
Dakle gde u Bibliji pise "drugo uskrsenje"???,pokazi mi poglavlje i stih
Knjiga Otkrivenje je pisana kao zagonetka za sve one tvrda srca i vrata i tu je poenta...
Kad se savladaju osnovne stvari ,lakse ce se shvatiti i Otkrivenje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Carovaće na nebu sedeći na prestolima, i ujedno sudeći onima koji su u grobovima, odnosno - ispitujući nebeske izveštaje o svakom pojedincu.

Recimo, možda neko od bližnjih onih koji su spaseni neće biti na nebu, i taj čovek će ispitati u nebeskim knjigama - zašto taj njegov bližnji nije sa njim na nebu.

To se zove "istražni sud"

Izvršni sud je nakon Hiljadu godina, kada će nrtvi grešnici vaskrsnuti, i biti uništeni vatrom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Carovaće na nebu sedeći na prestolima, i ujedno sudeći onima koji su u grobovima, odnosno - ispitujući nebeske izveštaje o svakom pojedincu.

Recimo, možda neko od bližnjih onih koji su spaseni neće biti na nebu, i taj čovek će ispitati u nebeskim knjigama - zašto taj njegov bližnji nije sa njim na nebu.

To se zove "istražni sud"

Izvršni sud je nakon Hiljadu godina, kada će nrtvi grešnici vaskrsnuti, i biti uništeni vatrom.

Svasta....
da ih Bog vaskrsne da bi ih potom unistio??? budalastine.
Svi oni koje je Bog direktno unistio u potopu,u Sodomi i Gomori ,do dana danasnjeg i u velikoj nevolji ,nikoga od njih nece uskrsnuti,a kamoli uskrsnuti da bi ga ubio ponovo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda biblija laže da će mrtvi grešnici vaskrsnuti da bi im se sudilo.

To je strašno stanje umne indoktrinacije.
 
Natrag
Top