Hrist sedi sa desne strane Boga,pa kako je onda Bog?

Moze li Hrist biti Bog ako sedi desno od Boga?

  • Hrist znaci Bozji pomazanik ili Mesija,a ne Bog

    Votes: 2 66,7%
  • Ma to je trojstvo bogova,mada nikog nema sa leve strane

    Votes: 0 0,0%
  • Ma da,Hrist jeste Bog ,ali manji od Boga Jehove svoga Oca

    Votes: 0 0,0%
  • HRist Isus jeste Jehova

    Votes: 1 33,3%
  • Hrist Isus jeste Bog,prevod je los

    Votes: 0 0,0%
  • Sektasi ubacili taj los prevod da napakoste troicarima

    Votes: 0 0,0%
  • Isus Hrist je svemoguci Bog OtacSInBrat i sve sto treba

    Votes: 0 0,0%
  • Devica Marija je boginja,Jehovina zena

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    3
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
a cudo da nigde ne pise za troicare da je rekao Svetom duhu da sedne njemu sa leve strane???
da li je moguće da su rani kršćani jednostavno bili, barem većina njih, skromni i krotkog duha i da su mogli prihvatiti da neke stvari ne možemo razumjeti kao ljudi u ovom životu. Nije dobro kampirati na jednom stihu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
da li je moguće da su rani kršćani jednostavno bili, barem većina njih, skromni i krotkog duha i da su mogli prihvatiti da neke stvari ne možemo razumjeti kao ljudi u ovom životu. Nije dobro kampirati na jednom stihu.
Rani Hriscani nisu bli glupi,a neki su u pocetku bili i veoma nasilni kao naprimer ap.Pavle.Vremenom su stekli skromnost i krotkost,ali su postali jos pametniji i ljubazniji nego sto su bili pre nego su postali Hriscani. Pa oni su nakon Isusa Hrista cinili cak i veca dela nego Isus.
Za razliku od njih,ovi danas takozvani hriscani nemaju ni slovo H od hriscanstva,i to se vidi po delima svakoga dana...
Jn. 14
12 Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom;
Isus nije ucio da se ubijaju ljudi,a ovi uce,pa sam proceni...ko sta uci i kako uci...
Pravi Hriscani se prepoznaju po ljubavi,a vi sad potrazite tu religiju koja se prepoznaje po ljubavi ...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Rani Hriscani nisu bli glupi,a neki su u pocetku bili i veoma nasilni kao naprimer ap.Pavle.Vremenom su stekli skromnost i krotkost,ali su postali jos pametniji i ljubazniji nego sto su bili pre nego su postali Hriscani. Pa oni su nakon Isusa Hrista cinili cak i veca dela nego Isus.
Za razliku od njih,ovi danas takozvani hriscani nemaju ni slovo H od hriscanstva,i to se vidi po delima svakoga dana...
Jn. 14
12 Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom;
Isus nije ucio da se ubijaju ljudi,a ovi uce,pa sam proceni...ko sta uci i kako uci...
Pravi Hriscani se prepoznaju po ljubavi,a vi sad potrazite tu religiju koja se prepoznaje po ljubavi ...
Niti ne kažem da su bili glupi
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Rani Hriscani nisu bli glupi,a neki su u pocetku bili i veoma nasilni kao naprimer ap.Pavle.Vremenom su stekli skromnost i krotkost,ali su postali jos pametniji i ljubazniji nego sto su bili pre nego su postali Hriscani. Pa oni su nakon Isusa Hrista cinili cak i veca dela nego Isus.
Za razliku od njih,ovi danas takozvani hriscani nemaju ni slovo H od hriscanstva,i to se vidi po delima svakoga dana...
Jn. 14
12 Zaista, zaista vam kažem: koji veruje mene, dela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovih tvoriti; jer ja idem k Ocu svom;
Isus nije ucio da se ubijaju ljudi,a ovi uce,pa sam proceni...ko sta uci i kako uci...
Pravi Hriscani se prepoznaju po ljubavi,a vi sad potrazite tu religiju koja se prepoznaje po ljubavi ...
Apostol Pavao je bio nasilan kad još nije bio kršćanin već farizej. Istina je da ima malo ljudi koji slušaju Kristov nauk i hode njegovim stopama. Apostol Pavao se razbio o stijenu spasenja koja je Isus Krist i postao novi čovjek.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ajde cuti! Bitno da tvoji pomazanici sede na levoj strani do Boga :)
Dela 2
32 Ovog Isusa vaskrse Bog, čemu smo mi svi svedoci.
33 Desnicom dakle Božjom podiže se, i obećanje Svetog Duha primivši od Oca, izli ovo što vi sad vidite i čujete.
34 Jer David ne iziđe na nebesa, nego sam govori: Reče Gospod Gospodu mom: Sedi meni s desne strane,
35 Dok položim neprijatelje Tvoje podnožje nogama Tvojim.
36 Tvrdo dakle neka zna sav dom Izrailjev da je i Gospodom i Hristom Bog učinio ovog Isusa koga vi raspeste.
Da je kojim slucajem Isus stvorio sve sto postoji,ne bi pisac ovako napisao da je Bog iznad Isusa.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Apostol Pavao je bio nasilan kad još nije bio kršćanin već farizej. Istina je da ima malo ljudi koji slušaju Kristov nauk i hode njegovim stopama. Apostol Pavao se razbio o stijenu spasenja koja je Isus Krist i postao novi čovjek.
Nije se Pavle razbio,vec ga je Isus oslepio,pa ga poslao Hriscanima na poducavanje.
Dela 9
20 I odmah po zbornicama propovedaše Isusa da je On Sin Božji.
ili da je Isus trojstvo???
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Nije se Pavle razbio,vec ga je Isus oslepio,pa ga poslao Hriscanima na poducavanje.
Dela 9
20 I odmah po zbornicama propovedaše Isusa da je On Sin Božji.
ili da je Isus trojstvo???
Eto neka bude sve tako kako ti kažeš, bitno je da su ga ti dobri kršćani naučili da kaže i vjeruje ovako:
Njihovi su oci, i od njih je Krist po tijelu, koji je nada sve Bog blagoslovljen u vijeke. Amen. Rimljanima 9,5
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus mora da bude jednak Ocu da bi uopšte mogao da bude prisutan u slavi i svetlosti koja okružuje Oca.
A biblija kaže "da on sedi pored njega"

Stvorena bića, pa ni anđeli kao stvorenja - ne mogu da budu u prisustnosti Božjoj u okruženju njegove slave i svetlosti, jer su stvorenja.

Samo neko ko je jednak njemu to može, bilo da je večni nestvoreni Bog, ili da je stvoren od samog Božjeg bića.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Eto neka bude sve tako kako ti kažeš, bitno je da su ga ti dobri kršćani naučili da kaže i vjeruje ovako:
Njihovi su oci, i od njih je Krist po tijelu, koji je nada sve Bog blagoslovljen u vijeke. Amen. Rimljanima 9,5
Римљанима 9:Истину говорим у Христу, не лажем, јер моја савест вођена светим духом сведочи 2 да су ми у срцу велика туга и непрекидан бол. 3 Јер бих желео да ја лично будем проклет и одвојен од Христа уместо своје браће, која су ми род по телу. 4 Они су Израелци и њих је Бог усвојио као синове и њима припадају слава и савези и Закон и служба Богу и обећања. 5 Од њихових предака је по телу потекао и Христ. Нека је Бог, који је изнад свега, хваљен у сву вечност. Амин.
 
Natrag
Top