Hrist sedi sa desne strane Boga,pa kako je onda Bog?

Moze li Hrist biti Bog ako sedi desno od Boga?

  • Hrist znaci Bozji pomazanik ili Mesija,a ne Bog

    Votes: 2 66,7%
  • Ma to je trojstvo bogova,mada nikog nema sa leve strane

    Votes: 0 0,0%
  • Ma da,Hrist jeste Bog ,ali manji od Boga Jehove svoga Oca

    Votes: 0 0,0%
  • HRist Isus jeste Jehova

    Votes: 1 33,3%
  • Hrist Isus jeste Bog,prevod je los

    Votes: 0 0,0%
  • Sektasi ubacili taj los prevod da napakoste troicarima

    Votes: 0 0,0%
  • Isus Hrist je svemoguci Bog OtacSInBrat i sve sto treba

    Votes: 0 0,0%
  • Devica Marija je boginja,Jehovina zena

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    3
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pogledao sam.
Svi prevodi govore onako kako sam naveo.

Ali, vi svedoci imate svoje prevode gde ste mnogo toga izvrnuli i izbacili.
ASV Zechariah 12:10 And I will pour upon the house of David, and upon the inhabitants of Jerusalem, the spirit of grace and of supplication; and they shall look unto me whom they have pierced; and they shall mourn for him, as one mourneth for his only son, and shall be in bitterness for him, as one that is in bitterness for his first-born.

KJV Zechariah 12:10 And I will pour upon the house of David, and upon the inhabitants of Jerusalem, the spirit of grace and of supplications: and they shall look upon me whom they have pierced, and they shall mourn for him, as one mourneth for his only son, and shall be in bitterness for him, as one that is in bitterness for his firstborn.

WTT Zechariah 12:10 וְשָׁפַכְתִּי֩ עַל־בֵּ֙ית דָּוִ֜יד וְעַ֣ל׀ יוֹשֵׁ֣ב יְרוּשָׁלִַ֗ם ר֤וּחַ חֵן֙ וְתַ֣חֲנוּנִ֔ים וְהִבִּ֥יטוּ אֵלַ֖י אֵ֣ת אֲשֶׁר־דָּקָ֑רוּ וְסָפְד֣וּ עָלָ֗יו כְּמִסְפֵּד֙ עַל־הַיָּחִ֔יד וְהָמֵ֥ר עָלָ֖יו כְּהָמֵ֥ר עַֽל־הַבְּכֽוֹר׃
(Zech. 12:10 WTT)


CRO Zechariah 12:10 A na dom Davidov i na Jeruzalemce izlit ću duh milosni i molitveni. I gledat će na onoga koga su proboli; naricat će nad njim kao nad jedincem, gorko ga oplakivati kao prvenca.

Da bi bolje razumeo ko ce da izlije duh,pa to je Jehova Bog ,koji je i svog sina Isusa pomazao Svetim Duhom kad je kao golub sisao na njega,on je taj koji izliva Sveti Duh kome god hoce evo ti da se radi o Jehovi Bogu Zaharija 12:8
WTT Zechariah 12:8 בַּיּ֣וֹם הַה֗וּא יָגֵ֤ן יְהוָה֙ בְּעַד֙ יוֹשֵׁ֣ב יְרוּשָׁלִַ֔ם וְהָיָ֞ה הַנִּכְשָׁ֥ל בָּהֶ֛ם בַּיּ֥וֹם הַה֖וּא כְּדָוִ֑יד וּבֵ֤ית דָּוִיד֙ כֵּֽאלֹהִ֔ים כְּמַלְאַ֥ךְ יְהוָ֖ה לִפְנֵיהֶֽם׃
(Zech. 12:8 WTT)
CRO Zechariah 12:8 U onaj dan Jahve će zakriliti Jeruzalemce: najsustaliji među njima bit će u onaj dan kao David, a dom Davidov bit će kao božanstvo, kao anđeo Jahvin pred njima. (Zech. 12:8 CRO)

Dakle stih Zaharija 12:10 DK prevoda nije validan. los je prevod,netacan.
Zah. 12: 10 I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem.
Valjda si naucio da je ogromna razlika izmedju "Mene" i "Njega"? trece lice jednine ...Me i Him nije isto.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ipak smutnja.

A i da je tako - opet to ne menja stvari, je u kontekstu biblije - Isus je Bog koji ce doci da spasi svoj narod - govoreci i o prvom i drugom njegovom dolasku.

Evo sta kaze Isaija:

"I reći će se u ono vrijeme: gle, ovo je Bog naš, njega čekasmo, i spašće nas; ovo je Gospod, njega čekasmo; radovaćemo se i veselićemo se za spasenje njegovo" ( Isaija 25. 9 )

Ko je taj Bog koga verni cekaju da dodje.

Isus sam odgovara:

"I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom" (Matej 24. 30 ).

Dakle, Isus kaze da je on taj Bog.

Oni su ga proboli na krstu, Isaija kaze da verni cekaju Boga, a Isus kaze da je to on.

"Eno, ide s oblacima, i ugledaće ga svako oko, i koji ga probodoše; i zaplakaće za njim sva koljena zemaljska. Da, zaista.
Ja sam alfa i omega, početak i svršetak, govori Gospod, koji jest, i koji bješe, i koji će doći, svedržitelj" ( otkrivenje 1. 7 - 8 ).

To je neoboriv biblijski kontekst.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pogledao sam.
Svi prevodi govore onako kako sam naveo.

Ali, vi svedoci imate svoje prevode gde ste mnogo toga izvrnuli i izbacili.
Mozda bi ti bilo bolje da sam pogledas originalan hebrejski stih i da ga sam prevedes..
WTT Zechariah 12:1 וְשָׁפַכְתִּי֩ עַל־בֵּ֙ית דָּוִ֜יד וְעַ֣ל׀ יוֹשֵׁ֣ב יְרוּשָׁלִַ֗ם ר֤וּחַ חֵן֙ וְתַ֣חֲנוּנִ֔ים וְהִבִּ֥יטוּ אֵלַ֖י אֵ֣ת אֲשֶׁר־דָּקָ֑רוּ וְסָפְד֣וּ עָלָ֗יו כְּמִסְפֵּד֙ עַל־הַיָּחִ֔יד וְהָמֵ֥ר עָלָ֖יו כְּהָמֵ֥ר עַֽל־הַבְּכֽוֹר׃
(Zech. 12:10 WTT)
Nadalje "plakace za njima kao za jedincem i prvencem " i deca razumeju da to nikako ne moze da bude bog jer pravi Bog nikada ne umire.Uostalom i Mojsije je imao titulu Boga pa je umro,i sta cemo sada?
Nisu li i Mojsije i Isus bili posrednici izmedju Boga i ljudi za stari i za novi zavet???
CRO Zechariah 12:10 A na dom Davidov i na Jeruzalemce izlit ću duh milosni i molitveni. I gledat će na onoga koga su proboli; naricat će nad njim kao nad jedincem, gorko ga oplakivati kao prvenca.
(Zech. 12:10 CRO)
„На Давидов дом и на становнике Јерусалима излићу дух милости и молитве. И гледаће онога кога су проболи, нарицаће за њим као што би нарицали за сином јединцем и горко ће га оплакивати као што би оплакивали сина првенца. NW.
Ogromna je razlika izmedju "Gledace na onoga koga su proboli i na mene koga su proboli...,ali tvoja moc zapazanja kao i fariseja,slusate a ne razumete,gledate a ne vidite...

Znači ja sjedim pored svog oca, samo je moj otac čovjek, a ja nisam čovjek.
Ti si sin svoga oca,isto kao sto je Isus sin svoga oca Jehove.
i seti se da su Jehovina deca i andjeli na nebu i ljudi na zemlji ,dakle je Isus bio obican andjeo,a sada je Prvi andjeo predvodnik ili ArhAndjel Mihailo.,druga najmocnija osoba u celome svemiru ,odmah posle svoga Boga i Oca Jehove.
Dakle Bog je JEDAN,Jehova je JEDAN,a ne trojedan. Nikad bilo nikad biti nece ,samo u mozgicima mnogobozaca.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mozda bi ti bilo bolje da sam pogledas originalan hebrejski stih i da ga sam prevedes..

Ja sjednem do svog oca sa desne strane, znači samo moj otac je čovjek, a ja nisam po tome.

Šta je bitan ORIGINAL u Bibliji, bitan je smisao. Po originalu ispada da Bog nije znao gdje je Adam kada je zgriješio, pa ga pita gdje je.

Iako svi znamo da je znao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kada kraljica sedne na presto do kralja, to znaci, da ima ista ovlascenja kao on!

U judaizmu, Bog ne deli svoj presto ni sa kim! Pogotovo ne sa stvorenim bicem! On sam je kralj, a slavu svoju nece dati nikome.

Bog to lepo govori:

JA SAM JAHVE, NIKO MI SLICAN NIJE, I SLAVE SVOJE NECU DATI NIKOME!

Dok Pavle govori za Isusa:

"KOJI JE OBLICJE BOGA KOJI SE NE VIDI"

A Isus kaze:

"KOJI VIDE MENE VIDE OCA"

"SVE STO IMA OTAC MOJE JE"

"DA VIDE SLAVU KOJU SI MI DAO"

"SIN COVECJI.. CE DOCI U.. SLAVI OCEVOJ"


Ako je Bog nacinio Hrista SEBI SLICNIM a rekao je da NECE, onda je Bog pogazio svoju rec, a Isus je ili doslovno - JAHVE, ili je HULIO na Boga!

To su jevreji dobro razumeli, pa su ga zato gadjali kamenjem! Izjavili su - "ZA DOBRA DELA NE BACAMO KAMENJE NA TEBE, NEGO STO TI COVEK BUDUCI, GRADIS SE BOG" I kad ga je prvosvestenik pitao "Da li si ti Hristos?" on je odgovorio "OD SAD CETE VIDETI.. SINA COVECJEG KAKO SEDI SA DESNE STRANE SILE" , a oni razdrese haljine i odgovorise - STA NAM TREBAJU VISE SVEDOCI, SAD CUSMO HULU IZ NJEGOVIH USTA".

Ako Isus nije bio JAHVE, bio je TESKI BOGOHULNIK, jer je izjavljivao ono sto se suproti Svetom Pismu i judejskom zakonu!

Dakle, jeste bio BOG!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ja sjednem do svog oca sa desne strane, znači samo moj otac je čovjek, a ja nisam po tome.

Šta je bitan ORIGINAL u Bibliji, bitan je smisao. Po originalu ispada da Bog nije znao gdje je Adam kada je zgriješio, pa ga pita gdje je.

Iako svi znamo da je znao.
Чуј, Израеле: Јехова, наш Бог, један је Јехова“ (ПОН. ЗАК. 6:4
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
.
BOG JEDINI OTAC YAHVE

DAO je svome Sinu G Yehoshui

DA MU SJEDNE SA DESNE STRANE
iz počasti


========

PSALAM 110,1

Psalam. Davidov. Riječ JAHVINA Gospodinu mojemu:

"Sjedi mi ZDESNA dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!



NZNZNZ



MATEJ 22,44

Reče Gospod Gospodinu mojemu:

`Sjedi mi ZDESNA
dok ne položim neprijatelje tvoje

za podnožje nogama tvojim?`



MARKO 12,36

A sam David reče u Duhu Svetome:

Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedni mi ZDESNA

dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!`



LUKA 20,42

Ta sam David veli u Knjizi psalama:

Reče Gospod Gospodinu mojemu: `Sjedi mi ZDESNA



DJELA APOSTOLSKA 2,34

Ta David nije bio uznesen na nebesa, a veli:

Reče Gospodin Gospodinu mojemu: `Sjedi mi ZDESNA`



EFEŽANIMA 1,20

koju na djelu pokaza u Kristu, kad ga uskrisi od mrtvih i

posjede sebi ZDESNA na nebesima



HEBREJIMA 1,13

Za koga pak od anđela ikad reče: Sjedi mi ZDESNA

dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim!
==========

.

1. Božja Zapovjest –

DA LI JE POŠTUJEŠ?

========
IZLAZAK 20,2

"Ja sam JAHVE, BOG tvoj,
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
,,,,,,,,,,,,,,,,
YHVH JE BOG Otac, A NE SIN Gospodin Yehoshua
YHVH je izveo iz Egipta, a NE SIN Gospodin Yehoshua

-------------

IZLAZAK 20,3

Nemoj imati drugih bogova uz mene.
,,,,,,,,,,,,,,,,,
NEMOJ IMATI SINA Gospodina Yehoshuu
KAO BOGA - UZ BOGA Oca YHVH

---------------

Svak onaj koji NE poštuje 10BZ,
a naročito NE poštuje 1.BZ
sigurno neće do Raja doč!

-----------
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
a cudo da nigde ne pise za troicare da je rekao Svetom duhu da sedne njemu sa leve strane???
 
Natrag
Top